خدمات و امکانات فرودگاه بین المللی کیش چیست؟

9 تیر، 1399
9 تیر، 1399
مدت مطالعه :
سفر به کیش و دیدن جاهای دیدنی کیش از تفریحاتی‌ست که در فصل‌های سرد و زمانی که در شهرهای دیگر برف می‌آید و دوست دارید زیر آفتاب دراز بکشید و کمی تفریحات آبی داشته باشید، به فکرتان می‌افتد. فرودگاه بین المللی کیش مقصد بسیاری از گردشگرانی‌ست که این رویا را داشته‌اند، پس با اسمارتیز همراه شوید تا اطلاعاتی درباره فرودگاه کیش به دست آورید.
تاریخچه فرودگاه کیش
فرودگاه بین المللی کیش تاریخچه‌ای بلند و بالا ندارد اما می‌توان گفت نقش به سزایی در صنعت گردشگری کشور دارد. این فرودگاه به صورت رسمی در سال 1356 افتتاح شد و از آن زمان پروازها به این جزیره‌ی زیبا تا به حال ادامه دارد. از آن‌جا که گردشگری در جزیره کیش رونق گرفت و درخواست‌های بسیاری برای پرواز به کیش از طرف گردشگران ارائه شد، در سال 1373 چراغ‌هایی را در باند فرودگاه نصب کردند تا پرواز‌های شبانه به کیش نیز انجام شود. با این کار فرودگاه کیش رفته رفته شلوغ شد و مسافران زیادی مخصوصا در فصل‌های سرد به این جزیره سفر کردند.
پایانه‌های فرودگاه بین المللی کیش
فرودگاه کیش ترمینال‌های جداگانه برای پروازهای خارجی فرودگاه کیش و پروازهای داخلی دارد. ترمینال پروازهای داخلی فرودگاه کیش حدود 9500 متر مربع وسعت دارد. باید گفت از نظر تمیزی و کیفیت، ترمینال در درجه‌ی بسیار بالایی قرار گرفته است و از هر نظر نیازهای مسافران را برطرف می‌کند. در این ترمینال پروازهایی داخلی به مقاصد تهران، شیراز، مشهد، اصفهان، بندرعباس، کرمان، اهواز، تبریز، یزد، همدان، بوشهر، رشت، کرمانشاه، ساری، کاشان، گرگان، جم، عسلویه، ارومیه و سنندج انجام می‌شود. این فرودگاه از 6 صبح تا 12 شب میزبان مسافران خود است.
ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه کیش به صورت دو ترمینال شماره 1 و ترمینال شماره 2 است. ترمینال شماره 1 برای پروازهای خروجی فرودگاه کیش و ترمینال شماره 2 برای پروازهای ورودی فرودگاه کیش است. هر ترمینال 4000 متر مربع وسعت دارد و پروازهایی به مقاصد امارات (دبی) و عمان (مسقط) در آن انجام می‌شود.
فرودگاه کیش
این فرودگاه 4 ترمینال دارد
برنامه پروازهای فرودگاه بین المللی کیش
برنامه پروازهای فرودگاه بین المللی کیش در این صفحه در دسترس است. در این صفحه می‌توانید برنامه پروازهای خروجی فرودگاه کیش و برنامه پروازهای ورودی فرودگاه کیش را به صورت جداگانه ببینید. امکان جستجو بین کلیه پروازهای فرودگاه کیش نیز براساس شماره پرواز، شهر و شرکت هواپیمایی هم در این صفحه وجود دارد.
دسترسی به فرودگاه بین المللی کیش
آدرس: استان هرمزگان، جزیره کیش، بلوار فرودگاه، فرودگاه بین المللی کیش
اطلاعات پرواز: 199
شماره تلفن فرودگاه کیش: 44443200-076 و 44443300-076
تاکسی: در کیش معمولا با تاکسی‌های دربستی باید جا‌به‌جا شوید و به جاهای دیدنی کیش یا فرودگاه کیش بروید. شما می‌توانید تاکسی‌های سفید رنگ یا تاکسی‌های خطی زرد رنگ را سوار شوید و به فرودگاه کیش بروید. از خود فرودگاه به مرکز شهر نیز تاکسی‌های زرد رنگ وجود دارند و شما را به مرکز شهر کیش خواهند رساند. نرخ مصوب سال 99 تاکسی‌ها برای فرودگاه 19 هزار و 500 تومان است و برای سواحل غربی جزیره ازکشتی یونانی تا پارک آبی نیز باید حدود 24 هزار تومان بپردازید.
مینی‌بوس: اگر با تاکسی به فرودگاه کیش نرفتید، می‌توانید با مینی‌بوس‌ها خود را به فرودگاه برسانید. قیمت مینی‌بوس‌ها بین 2500 تا 4500 تومان است. 50 ناوگان جدید نیز از سال 99 به جزیره کیش اضافه شده است.
اجاره خودرو در فرودگاه کیش: کسانی که می‌خواهند از مزیت اجاره خودرو بدون راننده استفاده کنند، در ترمینال ورودی پروزهای داخلی باید به دفتر اجاره خودرو بدون راننده بروند. این دفتر متعلق به بخش خصوصی است.
فرودگاه بین المللی کیش
فرودگاه کیش سالن بسیار بزرگی دارد
پارکینگ فرودگاه بین المللی کیش
در این فرودگاه بزرگ 3 پارکینگ اختصاصی وجود دارد که در زیر به آن اشاره شده است:
پارکینگ شماره 1: پارکینگ شماره 1 ظرفیت 134 خودرو را دارد. این پارکینگ روبه‌روی برج مراقبت پرواز و ترمینال پروازهای داخلی قرار گرفته است و سایبان نیز دارد.
پارکینگ شماره 2: این پارکینگ وسعت 6000 متر مربعی دارد و با ظرفیت 250 خودرو در کنار پلیس فرودگاه قرار گرفته است.
پارکینگ شماره 3: تنها 100 خودرو در این پارکینگ جا می‌شوند و کمی کوچک است.
صرافی‌ها و بانک‌های فرودگاه بین المللی کیش
بیشتر بانک‌ها و صرافی‌های کشور در فرودگاه کیش شعبه دارند. از جمله‌ی این بانک‌ها می‌توان به بانک ملی در سالن ورودی پروازهای داخلی و سالن خروجی پروازهای بین المللی، بانک سامان در سالن خروجی پروازهای داخلی، بانک کشاورزی در سالن خروجی پروازهای داخلی، بانک تجارت در سالن خروجی پروازهای داخلی، بانک صادرات در سالن خروجی پروازهای داخلی، بانک ملت در سالن خروجی پروازهای داخلی و سالن ورودی پروازهای داخلی و ساختمان اداری، بانک انصار در سالن خروجی پروازهای داخلی و سالن ترانزیت پروازهای داخلی، بانک شهر در سالن ورودی پروازهای بین المللی، بانک دی در سالن ورودی پروزاهای داخلی، پست بانک در سالن خروجی پروازهای داخلی و بانک سرمایه در سالن ورودی پروازهای بین المللی اشاره کرد.
خدمات VIP و CIP فرودگاه بین المللی کیش
از یک فرودگاه به تمیزی و شیکی فرودگاه کیش انتظار می‌رود خدماتی VIP و CIP بسیار خوبی نیز ارائه دهد. باید گفت فرودگاه کیش به خوبی توانسته انتظارات مشتریان را از خدمات تشریفات ویژه خود برآورده کند. مراحل درخواست و امکانات خدمات خدمات VIP و CIP فرودگاه بین المللی کیش به شرح زیر است:
1) انتقال از پای پلکان هواپیما تا محل جایگاه و توسط خودروهای مخصوص و شیک
2) انجام امور ترافیکی از اخذ کارت پرواز و اختصاص صندلی مناسب و تحویل چمدان مهمان
3) انجام پذیرایی از مهمان و همراهان در مدت توقف در جایگاه، به صورت عادی و ویژه
4) انجام بازرسی فرودگاهی توسط گیت اختصاصی مستقر
5) انتقال از درب تشریفات تا محل اقامت مهمان و بلعکس توسط انواع خودروهای تشریفاتی (درصورت درخواست)
فرودگاه کیش
جایگاه تشریفات فرودگاه شیک بسیار شیک است
پکیج خدمات V-CIP:
1) انتقال از پای پلکان هواپیما تا محل جایگاه و بلعکس توسط خودروهای تشریفاتی
2) انجام پذیرایی ویژه با منوهای متنوع و انجام امور ترافیکی و تحویل جامه‌دان
3)انتقال از فرودگاه تا محل اقامت و بلعکس توسط خودروهای تشریفاتی
خدمات برگزاری جلسات در جایگاه: با درخواست قبلی متقاضی‌های حقیقی و حقوقی، می‌توانند جلسات و نشست‌های اختصاصی خود را همراه با انجام پذیرایی مناسب و انتخابی در بخش ویژه انجام دهند.
هماهنگی و رزرواسیون خدمات VIP و CIP
تلفن ثابت : 44440030-076
تلفن همراه مدیر داخلی : 09037371404
امکانات و شرکت‌های هواپیمایی فرودگاه کیش
در نهایت، در این فرودگاه تمام موارد و امکانات یک فرودگاه شیک را در اختیار دارید. رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های بسیاری در ترمینال‌ها وجود دارند که می‌توانید انواع غذاهای فست‌فودی و سنتی را سفارش دهید. تمام پروازها به 20 مقصد داخلی و 2 مقصد خارجی توسط شرکت هواپیمایی کیش، شرکت هواپیمایی زاگرس، شرکت هواپیمایی ماهان، شرکت هواپیمایی وارش، شرکت هواپیمایی تابان، شرکت هواپیمایی کاسپین، شرکت هواپیمایی کارون، شرکت هواپیمایی آتا، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، شرکت هواپیمایی ایرتور، شرکت هواپیمایی آسمان، شرکت هواپیمایی قشم، شرکت هواپیمایی ساها، شرکت هواپیمایی معراج، شرکت هواپیمایی سپهران و شرکت هواپیمایی فلای پرشیا انجام می‌شود.

برای آشنایی با دیگر فرودگاه‌های ایران، می‌توانید مطالب «فرودگاه مهرآباد» و «فرودگاه امام خمینی» را بخوانید.
برچسب(ها)
موقعیت(ها)

از گذاشتن پست تو فروم‌ها شروع کردم. 12 سالم بود که در دوره‌های خبرنگاری یونیسف یاد گرفتم چگونه بنویسم. بعد تو مجله‌های مختلف شروع به کار کردم و دست سرنوشت من رو به اینجا رسوند. در کنار نوشتن، همیشه از دیدن فیلم لذت می‌بردم، به همین دلیل شروع کردم زیرنویس زدن و شدم AmirDW.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 5 1 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.