تعطیلات بهمن کجا بریم؟ 9 مقصد برای سفر در تعطیلی بهمن 98

مدت مطالعه :
وقتی در ماه‌های سال، تعطیلات طولانی رسمی داریم، اولین سوالی که در ذهن‌مان پیش می‌آید این است که سفر کجا بریم؟ تعطیلات بهمن نیز بهترین فرصت برای سفر است. با اسمارتیز همراه باشید تا بهترین مقاصد برای سفر در تعطیلات بهمن 98 که شامل تعطیلی 9 بهمن (چهارشنبه) و تعطیلی 22 بهمن (سه‌شنبه) است را به شما معرفی کنیم.
دزفول
در فصل زمستان و بهمن ماه که شمال کشور سرد است، باید به جاهای گرمسیری و جنوب ایران سفر کنیم. بهترین زمان سفر به دزفول یعنی نیمه‌ی دوم بهمن ماه، همراه شده است با تعطیلی 22 بهمن ماه که می‌توانید یک سفر 3 روزه خوب را به شهر دزفول داشته باشید. دزفول با بافت تاریخی شهرش شما را به گذشته‌های دور می‌برد.
خانه تاریخی سوزنگر
تعطیلات بهمن؛ خانه تاریخی سوزنگر دزفول | عکس: امید اشراقی
با دریاچه‌ی زیبایش منظره‌های دیدنی را به شما پیشکش می‌کند و با کمپ زدن در کنار دریاچه زیر آسمان پرستاره‌اش از شما پذیرایی می‌کند. پل قدیمی شهر دزفول نیز پلی به سمت رویاهای زمستانی است که در بهمن ماه آب می‌شوند. دره ارواح را نیز فقط باید دید، پس در لیست سفر برای تعطیلات بهمن 98 دزفول را در لیست خود قرار دهید.
ایذه
در این شهر باید به "کول فرح" بروید. البته نام این جای دیدنی عجیب است اما درون آن کتیبه‌های تاریخی بسیاری برای دوره ایلامی‌ها اینجا وجود دارد. منطقه شهسوار نیز برای دیدن دلاوری و شجاعت مردان بختیاری و مجسمه‌های بردشیر آن‌ها عالی‌ست چون این شیرها بر سر مزار این مردان غرش می‌کنند.
اشکفت سلیمان
تعطیلات بهمن؛ تنگه اشکفت سلیمان ایذه | عکس: الهام رضایی
سد کارون و قایق سواری بر روی دریاچه دیگر کاری است که باید در سفر به ایذه دوست داشتنی انجام دهید تا تعطیلات بهمن به شما خوش بگذرد. برای دیدن جاهای دیدنی ایذه حتما با یک راننده صحبت کنید تا او شما را به تمام جاهای دیدنی ببرد چون با هم بسیار فاصله دارند.
بوشهر
بوشهر و ساحل‌های بکر دست‌نخورده‌اش همراه با مردم خون‌گرم و غذاهای دریایی خوشمزه‌اش هر آن چیزی است که برای استراحت در تعطیلات بهمن 98 به آن نیاز دارید. در سفر به بوشهر در بافت قدیمی شهر و جاهای دیدنی بوشهر گرافیتی‌های جوانان خوش ذوق بوشهری را خواهید دید که جلوه‌ای نو به ساختمان‌های قدیمی و پوسیده‌ی شهر داده‌اند.
عمارت ملک
تعطیلات بهمن؛ عمارت ملک از جاهای دیدنی بوشهر | عکس: ایوب aa
عمارت ملک و بازار قدیمی بوشهر نیز از دیگر دیدنی‌هاست که نمی‌شود از آن گذشت. تعطیلی بهمن می‌تواند طولانی‌تر شود و برای فستیوال موسیقی بوشهر که در اسفند برگزار می‌شود هم بمانید و با نوای محلی موسیقی جنوب خو بگیرید.
گیلان
اگر از جاهای گرم خوش‌تان نمی‌آید، به شمال کشور و گیلان بروید و اولین شهری که باید از آن دیدن کنید ماسال است. ییلاق‌های اولسنبلنگاه و کلبه‌های چوبی‌اش می‌تواند روح شما را از داخل تطهیر کند.
روستای ماسال
تعطیلات بهمن؛ روستای ماسال گیلان | عکس: حامد شاملو
در روستای النزه مادر طبیعت شما را صدا می‌زند و در راه نشانه‌هایی از خودش را در روستاهای سنفیه، چای خاله، سبل خوار، اولم و بیتم جای گذاشته است. در آخر سفر به گیلان و گرفتن اکسیژن کافی از هوای پاک این استان می‌توانید به دو ییلاق سالار و سیفی سری بزنید تا یاد کارتون بچه‌های کوه آلپ بیفتید.
کرمان
گنبد جبلیه، باغ شاهزاده ماهان، یخدان مویدی، مجموعه ابراهیم خان ظهیرالدوله، مجموعه گنجعلی‌ خان یا باغ فتح آبادی، کدام را باید اول ببینید. این سوالی‌ست که باید در تعطیلات بهمن وقتی به کرمان سفر می‌کنید از خود بپرسید.
یخدان مویدی
تعطیلات بهمن؛ یخدان مویدی از جاهای دیدنی کرمان | عکس: مرتضی نامور
آیا وقت می‌شود در این تعطیلی‌ها تمام شهر کرمان را گشت؟ این تصمیمی‌ست که خودتان باید برای سفر بگیرید. جاهای دیدنی کرمان می‌توانند خاطره‌ی خوبی از گشت و گذار در یک شهر تاریخی را برایتان رقم بزنند.
چابهار
مگر می‌شود حرف از سفرهای زمستانی زد و از سیستان و بلوچستان و چابهارش حرفی نزد. برای تعطیلات بهمن دیدن گاندو در سفر به چابهار می‌تواند هیجان انگیز باشد. دیدن موج‌های خروشان خلیج‌فارس و گل‌فشان حس شور و هیجان همراه با افتخار را می‌دهد.
گاندو چابهار
تعطیلات بهمن؛ گاندوهای چابهار را در تعطیلات بهمن ببینید | عکس: احسان تیموری
البته خرید از محصولات و صنایع دستی که توسط زنان محلی ساخته شده‌اند هم شور و ذوق دارد چون در نهایت شما یادگاری به خانه خود می‌برید که یک استاد هنرمند رویش کار کرده است. چابهار حس دیگری‌ست که باید تجربه شود.
یزد
یزد از آن شهرهای تاریخی‌ست که دوست دارید در کوچه و پس کوچه‌هایش گم شوید و تا خود صبح پیاده‌روی کنید. موزه آب، زورخانه تاریخی، برج خاموشان، آتشکده، باغ دولت آباد و دیگر جاهای دیدنی یزد همراه با یک کیک یزدی سفر شما را خاطره‌انگیز می‌کند.
باغ دولت آباد
تعطیلات بهمن؛ باغ دولت‌آباد از جاهای دیدنی یزد است که باید در تعطیلات بهمن ببینید | عکس: مرتضی نامور
اگر هم می‌خواهید پیتزاهای خوبی در یزد بخورید که موسیقی زنده هم داشته باشد به رستوران سزار بروید. این رستوران مکان قرار گذاشتن عاشقان است و خاطرات خوبی برای‌تان می‌سازد. از حاج خلیفه هم قطاب و کیک یزدی تازه بگیرید و با خود به سوغات بیاورید. یزد در تعطیلات بهمن شاید شلوغ باشد اما ارزشش را دارد.
متین‌آباد
کاشان و نظنز می‌تواند مقصد خوبی برای سفر در زمستان باشد. اما منطقه گردشگری و اکو کمپ متین آباد شما را به کویر دعوت می‌کند تا از خوابیدن زیر نور ستاره‌ها لذت ببرید. وقتی در تعطیلات بهمن به اکوکمپ می‌روید دیگر نگران تفریح نباشید چون از قبل برنامه‌هایی مانند شترسواری، رصد ستارگان و .... برای شما ترتیب داده شده است.
متین آباد
تعطیلات بهمن؛ اکوکمپ کویری متین‌آباد | عکس: مجید فرخ‌شاد
البته لذت دیگری که با اقامت در متین‌آباد می‌توانید به آن برسید، هم صحبتی با توریست‌های خارجی در کنار افراد محلی منطقه است که جوی بین‌المللی در مقابل فضای سنتی ایجاد کرده است.
قشم
یک جزیره‌ی زیبا و بی‌نظیر در خلیج‌فارس که زیبایی‌های طبیعی‌اش شهره‌ی خاص و عام است. قشم با دره ستارگان، چاهکوه زیبا، بندر لافت و جزیره‌های مختلف نزدیکش مانند هنگام و هرمز می‌تواند مقصدی جذاب برای سفر در تعطیلات بهمن باشد.
چاهکوه قشم
تعطیلات بهمن؛ چاهکوه قشم به گرند کانیون ایران معروف است | عکس: امین مطلق
جنس سفرهای جنوب خاص است و فقط باید در محیط گرمش بود تا آن را حس کرد. حسی که خورشید سوزان در کنار آب‌های خلیج‌فارس می‌دهد. خوردن انواع غذای دریایی را در سفر به قشم فراموش نکنید.
در آخر دل خود را به دریا بزنید و مقصدی برای سفر در تعطیلات بهمن 98 پیدا کنید. این مقاصد فقط پیشنهادهایی هستند که می‌توانید به آن‌ها فکر کند و در نهایت مقصد خوبی برای سفر در تعطیلات انتخاب کنید.
برچسب مطالب

از گذاشتن پست تو فروم‌ها شروع کردم. 12 سالم بود که در دوره‌های خبرنگاری یونیسف یاد گرفتم چگونه بنویسم. بعد تو مجله‌های مختلف شروع به کار کردم و دست سرنوشت من رو به اینجا رسوند. در کنار نوشتن، همیشه از دیدن فیلم لذت می‌بردم، به همین دلیل شروع کردم زیرنویس زدن و شدم AmirDW.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 4.7 30 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.