سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران

نهال ظاهری 21 بهمن، 1398
مدت مطالعه :
شمارش معکوس نمایشگاه بین المللی گردشگری شروع شده و تنها دو روز تا شروع سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران زمان باقی مانده است. اگر به دنبال تازه‌های صنعت گردشگری می‌گردید و از دیدن رقص‌ها، آیین‌ها و خوشمزه‌ترین غذاهای محلی به وجد می‌آیید، همین حالا برای رفتن به نمایشگاه برنامه‌ریزی کنید. در ادامه همراه اسمارتیز باشید تا با جزییات برگزاری نمایشگاه گردشگری تهران 98 آشنا شوید.
نمایشگاه بین المللی گردشگری؛ فرصت آشنایی با کسب‌وکارهای نوین
نمایشگاه‌ها در سراسر دنیا با هدف به نمایش گذاشتن تازه‌های هر حوزه‌ی کاری و اجتماعی برگزار می‌شود تا صاحبان کسب‌وکار فرصت مناسبی برای ارائه‌ی توانایی‌ها، خدمات و محصولاتشان داشته باشند. تخصصی بودن نمایشگاه به صاحبان کسب‌وکار کمک می‌کند تا بازار هدف خود را به شکل هدفمندتری بشناسند و ارزیابی درستی از حدود انتظارات آن‌ها به دست آورند. این ارتباط دو سویه در صنعت گردشگری که به گزارش سازمان جهانی گردشگری (WTO) جزء 10 صنعت رو به رشد دنیا محسوب می‌شود، هم بسیار مؤثر و کاراست. از این رو نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته که هر ساله در تهران برگزار می‌شود، فرصت بسیار مناسبی در اختیار صاحبان کسب‌وکار و متقاضیان خدمات گردشگری برای ارتباط بیشتر فراهم می‌کند و شوری دوباره به بازار پرتکاپو و جوان گردشگری ایران می‌دمد.

“ولی نعمتی-معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری- در نشست این نمایشگاه این چنین گفت: نمایشگاه گردشگری امسال در فضایی برگزار می‌شود که صنعت گردشگری متاثر از التهابات و اتفاقات اخیر قرار دارد، اما این رویداد بین‌المللی می‌تواند بار دیگر با انعکاس استقبال عمومی هموطنان و نیز بخش‌های تخصصی داخلی و خارجی، ایران را به عنوان مقصدی امن به جهانیان معرفی کند.”


زمان و محل برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران
پوستر نمایشگاه
نمایشگاه گردشگری تهران 98: پوستر رسمی نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران
سیزدهمین دوره‌ی نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌ دستی تهران به رسم هر ساله از تاریخ 23 تا 26 بهمن‌ماه (برابر با 12تا 16 فوریه) در محل دائمی برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران واقع در اتوبان چمران برگزار می‌شود. برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانید در بازه‌ی زمانی 23-26 بهمن‌ماه و در ساعات 9-17 بعدازظهر به این نمایشگاه مراجعه کنید.
چه کشورهایی غیر از ایران در این نمایشگاه شرکت می‌کنند؟
همانطور که از نام این نمایشگاه برمی‌آید، کشورهای مختلفی از سراسر جهان در آن شرکت می‌کنند و از این رو این نمایشگاه فرصت بسیار مناسبی برای تبادلات میان‌فرهنگی و باز شدن دریچه‌های گردشگری کشور ما محسوب می‌شود. در نمایشگاه بین المللی گردشگری سال گذشته نماینده‌هایی از کشورهای امارات متحده عربی، آلمان، ایتالیا، سوئد، سوئیس، دانمارک، بلژیک، اسپانیا، ترکیه، هندوستان، ویتنام، سنگاپور، اندونزی، مالزی، گرجستان، ارمنستان کامبوج، قبرس و چین در قالب غرفه‌های جداگانه حضور داشتند.
در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران چه خبر است؟
نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران بهترین فرصت برای کسب‌وکارهای مرتبط با گردشگری است تا خدمات و محصولات خود را به بازار هدف معرفی کنند. بنابراین تمام مشاغل و صنایع وابسته به گردشگری در این نمایشگاه حرفی برای گفتن دارند.
نمایشگاه بین المللی گردشگری
با استفاده از نقشه‌های نمایشگاه، از جای دقیق هر غرفه مطلع شوید.
هتل‌ها، رستوران‌ها، اقامتگاه‌های بومگردی، شرکت‌های هواپیمایی، دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی، پایانه‌های مسافربری، شرکت‌های ریلی، خدمات گردشگری الکترونیکی، عرضه‌کنندگان لوازم و تجهیزات سفر، موسسات آموزشی، بیمه‌ها، بانک‌ها، موزه‌ها، اکوکمپ‌ها، گردشگری سلامت و گردشگری ورزشی از جمله گروه‌هایی هستند که در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی تهران به ارائه‌ی خدمات و محصولات خود می‌پردازند.
بخش صنایع دستی و آیین‌های محلی؛ از جذابیت‌های نمایشگاه
بازدید از نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران هم فال است، هم تماشا! برخلاف نمایشگاه‌های صنایع دیگر که معمولا برای عموم مردم جذابیت کافی ندارد، این نمایشگاه سرشار از جذابیت‌های مختلف است. اگرچه مهم‌ترین ره‌آورد این نمایشگاه برای بازدیدکنندگانش اطلاعات دست اول دنیای گردشگری در ایران و جهان به شمار می‌رود، اما از بخش‌های جذاب دیگر هم نمی‌توان گذشت.
رقص محلی
رقصه‌های محلی نواحی مختلف ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران | عکس: علیرضا کیخواه
بخش صنایع دستی مناطق مختلف ایران از جمله محبوب‌ترین بخش‌های این نمایشگاه بین‌المللی محسوب می‌شود که سهم مؤثری در بازدید عموم مردم از این نمایشگاه دارد. علاوه بر صنایع دستی، پخت غذاهای محلی و فروش آن در محوطه‌ی نمایشگاه عطر و طعم بی‌نظیری را چاشنی بازدید از این نمایشگاه پر شور می‌کند. اگر خوش شانس باشید می‌توانید رقص گروه‌های محلی هر منطقه از سرزمین‌مان را هم در این نمایشگاه مشاهده کنید؛ از رقص کردی گرفته تا آذری و شمالی و رقص‌هایی که شاید برای اولین بار در این نمایشگاه فرصت آشنایی با آن‌ها را پیدا خواهید کرد. بنابراین اگر به تعاملات فرهنگی علاقه‌مندید بازدید از این نمایشگاه را در لیست برنامه‌های آخر هفته‌تان بگنجانید.
مسیرهای دسترسی نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران
نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در شمال غرب تهران و محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار می‌شود. برای رسیدن به این نمایشگاه هم می‌توانید از خودروی شخصی استفاده کنید و هم از BRT.
نقشه هوایی نمایشگاه بین المللی تهران
پلان نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران
دسترسی با خودروی شخصی: اولین دغدغه‌ی کسانی که با خودروی شخصی به نمایشگاه می‌روند، پیدا کردن جای پارک است. خوشبختانه وجود 2 پارکینگ در قسمت‌های شمالی و جنوبی نمایشگاه بین‌المللی تهران توانسته تا حدودی پاسخگوی این نیاز بازدیدکنندگان باشد.
 • برای رسیدن به پارکینگ طبقاتی شمالی نمایشگاه وارد بزرگراه چمران شوید. سپس به سمت جنوب این بزرگراه حرکت کنید و کمی جلوتر از پمپ بنزین وارد کنارگذر شوید.
 • مسیر دسترسی به پارکینگ جنوبی نمایشگاه هم به این شکل است که باید وارد بزرگراه نیایش (آیت‌اله رفسنجانی) و بعد از آن خیابان سئول شوید. بعد از وارد شدن به خیابان سئول و چند دقیقه رانندگی تابلوهای راهنمای نمایشگاه را خواهید دید. وقتی وارد خیابان نمایشگاه شوید، تابلوهای مربوط به پارکینگ را خواهید دید.

دسترسی با BRT: خوشبختانه دسترسی به نمایشگاه بین‌المللی تهران با استفاده از خطوط BRT هم به راحتی امکان‌پذیر است. برای این منظور هم می‌توانید از BRT خیابان ولیعصر استفاده کنید و هم اتوبوس‌های تندروی بزرگراه شهید چمران.
 • اگر سوار BRT ولیعصر شدید، در ایستگاه پارک وی پیاده شوید. در اینجا هم دو راه پیش رو خواهید داشت: یا سوار تاکسی‌های عبوری زیر پل به سمت نمایشگاه شوید و با پرداخت کرایه 5 هزار تومان جلوی نمایشگاه پیاده شوید، یا اینکه در کنار ایستگاه آتش‌نشانی سوار BRT های پایانه افشار شوید و مستقیما در ایستگاه نمایشگاه پیاده شوید.
 • برای ساکنان غرب تهران هم بهترین مسیر دسترسی، استفاده از BRT های پایانه افشار است. از هر کدام از ایستگاه‌ها که سوار این BRT شوید، مستقیما در ایستگاه نمایشگاه پیاده خواهید شد و با عبور از یک پل عابر پیاده و کمی پیاده‌روی به ورودی نمایشگاه خواهید رسید.

دسترسی با مترو: اگرچه خط مستقیمی برای رسیدن به این نمایشگاه وجود ندارد، اما ما نزدیک‌ترین خطوط متروی تهران اطراف این نمایشگاه را به شما معرفی خواهیم کرد:
 • متروی ایستگاه تجریش: بعد از پیاده شدن از خط تجریش-کهریزک (خطوط قرمز) ایستگاه آخر مترو، هم می‌توانید با تاکسی‌های خطی و هم با استفاده از خطوط BRT تجریش-راه‌آهن خود را به پارک وی برسانید و همانطور که در قسمت قبل توضیح دادیم با یکی از روش‌های موجود به نمایشگاه بروید.
 • متروی ایستگاه میدان جهاد: برای رسیدن به ایستگاه میدان جهاد، سوار خطوط آبی ( خط شماره 3) شوید. بعد از رسیدن به ایستگاه میدان جهاد پیاده شوید. از خروجی مترو وارد خیابان ولیعصر شوید. همانطور که در قسمت قبل توضیح دادیم سوار BRTهای خیابان ولیعصر شوید و در ایستگاه پارک وی پیاده شوید.
مسیرهای دسترسی به نمایشگاه بین‌المللی در یک نگاه:
 • درب جنوب غربی: بزرگراه نیایش، خیابان سئول به سمت شمال، جاده اختصاصی نمایشگاه، ورودی اول
 • درب جنوبی : بزرگراه نیایش، خیابان سئول به سمت شمال، انتهای جاده اختصاصی نمایشگاه، روبروی درب اصلی باشگاه انقلاب
 •  درب شمالی (ورودی پارکینگ طبقاتی): بزرگراه چمران به سمت جنوب، بعد از پمپ بنزین، مسیر کنار گذر
 • درب شمالی (تردد پیاده): بزرگراه چمران به سمت چهارراه پارک وی، پل عابر پیاده نمایشگاه بین المللی
 • درب شمالی (ورودی شماره 2 پارکینگ طبقاتی): خیابان یمن، خیابان رشید فضل الله

برچسب مطالب

روانشناسی می‌خونم و شیفته‌ی کشف دنیای پدیداری آدم‌هام. عکاسی و نویسندگی پنجره‌هایی هستن که من رو به جهان بیرون وصل می‌کنن. علاقه به طبیعت باعث شد به سمت فعالیت‌های محیط‌زیستی برم و در ادامه به سفر علاقه‌مند بشم. سفر برای من فرصت کشفه و کمکم کرده ابعاد جدیدی از خودم رو بشناسم. کتاب، فیلم و پادکست هم اجزای جدانشدنی زندگی من هستن.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 5 1 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.