سریلانکا آماده‌ی پذیرایی از مسافران در پساکرونا است

9 تیر، 1399
9 تیر، 1399
مدت مطالعه :
با وجود اینکه هنوز خیلی از کشورها تمهیداتی برای باز کردن مرزهای‌شان بعد از شیوع وسیع کرونا اعلام نکردند، اخیرا بوتان و سریلانکا، موضع خود را در مورد باز کردن مرزهای خود برای مسافران بین المللی در مرحله‌ی احیای گردشگری پساکرونا روشن کردند. با هم ببینیم از چه زمانی می‌توانیم به این کشورها سفر کنیم.

سریلانکا از اول آگوست برای پذیرایی از مسافران بین المللی آماده است
نمایی زیبا از سریلانکا
نمایی زیبا از سریلانکا
جزیره‌ی سریلانکا اعلام کرده است که از 1 آگوست 2020 با در نظر گرفتن قوانین رایج مسافرتی مانند ویزا، حداقل زمان اقامت، رزرو محل اقامت معتبر و... و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوط به شیوع کرونا، آماده‌ی خوش‌آمدگویی به مسافران بین المللی خواهد بود. از همین تاریخ فعالیت فرودگاه‌ بین المللی بندارانایک، فرودگاه کلمبو راتمالا و فرودگاه ماتالا راجاپاکسا هامنتوتا برای خدمت رسانی به گردشگران آغاز می‌شود. در این فرودگاه‌ها اقدامات بهداشتی شدیدی در تمام مناطق و برای همه‌ی کارکنان در نظر گرفته شده است. تمامی مکان‌های گردشگری هم از اول آگوست با در نظر گرفتن پروتکل‌های ایمنی و اقدامات صورت گرفته در این اماکن، باز می‎شوند. همچنین به مسافران توضیه شده است که قبل از رسیدن به سریلانکا، به کمک یک تامین کننده‌ی محل اقامت و یا یک نماینده‌ی مسافرتی، مکان اقامت خود را رزرو کنند و از وسایل حمل و نقل عمومی هم استفاده نکنند.
بنابراین سریلانکا با در نظر گرفتن رهنمودهای ایمنی و اقدامات احتیاطی آماده‌ی خوش‌آمدگویی به مسافران است. مسافران باید 72 ساعت قبل از سوار شدن در پرواز بین المللی سریلانکا آزمایش  PCR داده باشند و جواب آن منفی باشد. با توجه به اطلاعیه‌ی گردشگری که در مطبوعات سریلانکا منتشر شد، هنگام ورود به این جزیره آزمایش PCR بدون هیچ هزینه‌ای در فرودگاه برای مسافران انجام می‌شود. یک آزمایش دیگر هم 4 الی 5 روز بعد از ورود به جزیره و از طریق واحد تلفن همراه و مسئول اسکان معتبر مسافر صورت می‌گیرد. مسافرانی که بیش از 10 روز در سریلانکا می‌مانند، باید یک آزمایش سومی را هم انجام دهند.
بوتان هنوز تاریخ مشخصی اعلام نکرده است
همسایه‌ی دیگر هند یعنی امپراطوری هیمالیایی بوتان (که تنها تعداد کمی مبتلا به کرونا در آن گزارش شده است، هیچ فرد محلی مبتلا به این ویروس نشده و هیچ مرگی ناشی از این ویروس در بوتان ثبت نشده است) هیچ برنامه‌ی فوری برای باز کردن مرزهای خود به روی مسافران بین المللی ندارد. باید به این موضوع اشاره کنیم که این کشور کوچک قرنطینه شده، مرزهای بین المللی مشترکی با هند و چین دارد. 
بوتان که همیشه سیاست گردشگری «ارزش بالا، حجم کم» را دنبال کرده است (در سال 2019 پادشاه از این عبارت برای توصیف چگونگی اجتناب کشورش از گردشگری انبوه استفاده کرد) هنوز از 18 مارس بر موضع خود، یعنی محدود کردن ورود گردشگران خارجی برای جلوگیری از شیوع کرونا در کشور ایستاده است. در حال حاضر بوتان هنوز تاریخی برای بازگشایی مرزهای خود در مرحله‌ی احیای پساکرونا اعلام نکرده است. بر اساس گزارش‌ها، این تاریخ بعد از این‌که نگرانی‌های شورای جهانگردی بوتان و سایر ادارات مربوطه در مورد وضعیت جهان رفع شد، اعلام می‎شود و زمانی که دوباره مرزهای بوتان باز شوند، با توجه به بخشنامه‎های سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت کشور، پروتکل‌های سختگیرانه‌ای برقرار خواهد شد.

قصد سفر به سریلانکا را دارید؟ مطلب «جاهای دیدنی سریلانکا» را از دست ندهید.
برچسب(ها)
موقعیت(ها)
امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.