رستوران رفتاری تهران

مدت مطالعه :
امروزه رستوران‌های مختلفی از قبیل سنتی، فست‌فود، غذاهای دریایی و انواع دیگر وجود دارند که وقتی تصمیم می‌گیرید بیرون از منزل وعده‌ای را به همراه خانواده صرف کنید، کلی باید فکر کنید و انتخاب برایتان سخت خواهد بود. اما همیشه برای ما ایرانی‌ها، یک نوع غذا وجود دارد که اگر پیشنهاد شود به آن نه نمی‌گوییم و آن چلوکباب است! در این مقاله قصد داریم شما را با رستوران رفتاری به عنوان یکی از قدیمی‌ترین چلوکبابی‌های تهران آشنا کنیم.
این رستوران چند‌ شعبه‌ای، فعالیت خود را از سال 1290 شمسی با مدیریت حاج علی اکبر رفتاری آغاز کرد و اکنون با مدیریت سه نسل بعد از آن، همچنان پا برجاست. در بخش‌های بعدی به بررسی چند شعبه از این چلوکبابی معروف می‌پردازیم، پس با اسمارتیز همراه باشید.
رستوران رفتاری تهران شعبه وحدت اسلامی
بهترین زمان رفتن
اگر از اینکه جَو چلوکبابی مردانه باشد، خوشتان نمی‌آید بهتر است بیشتر در روزهای تعطیل به این رستوران بروید. چرا که کسبه محلی به دلیل قدمت و نزدیکی مسافت، برای صرف ناهار به آنجا مراجعه می‌کنند.
راه‌های دسترسی
این شعبه در دل بازار تهران جای گرفته است. برای رفتن به این رستوران، همانطور که از نام آن پیداست باید خودتان را به خیابان وحدت اسلامی برسانید. نام این خیابان ممکن است برای کسانی که تهران را خیلی خوب نمی‌شناسند، غریبه باشد اما اگر در نقشه نگاه کنید خواهید دید که در راستای خیابان ولیعصر معروف قرار دارد. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو تهران به این شعبه، خیام است. اما از آنجا که از شمال تا جنوب تهران را می‌توان با عبور از خیابان ولیعصر طی کرد پس بهتر است با اتوبوس BRT به این چلوکبابی بروید. استفاده از وسیله شخصی توصیه نمی‌شود چون اولا جای پارک به سختی پیدا می شود، ثانیا نزدیک‌ترین بزرگراه به آن نواب است که باز هم چند خیابان فاصله دارد و معلوم نیست بتوانید از طرح ترافیک جان سالم به در ببرید یا خیر!
آدرس رستوران رفتاری
رستوران رفتاری تهران شعبه وحدت اسلامی

هزینه
برای این رستوران هزینه ورودی در نظر گرفته نشده است و پرداخت فقط باید برای صورتحساب سفارش از آیتم‌های منو صورت گیرد.
•    نوشیدنی‌ها: 1000 تا 17000 تومان
•    پیش‌غذا و سالاد: 1400 تا 5000
•    غذاها: 10000 تا 57000
ساعات دسترسی
•    از ساعت 11 تا 15 بعد از ظهر برای ناهار
•    از ساعت 7 تا 10 شب برای شام
این چلوکبابی در سال1290 با تنها 16 کارگر تاسیس شد. جالب است بدانید ساختمان فعلی در خیابان شاپور سابق که تالار هم دارد، دومین رستوران است و برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان، در همان حوالی دو بار گسترش یافته است.
شاید در حال حاضر اینطور نباشد، اما در دهه 40 و 50 رفتاری‌ها آنقدر به تمیز بودن محل کار خود اطمینان داشتند که مشتریان می‌توانستند قبل از خوردن غذا، به آشپزخانه بروند و از لحاظ بهداشتی آنجا را بررسی کنند.
راهنمای بازدید
وارد خیابان وحدت اسلامی که می‌شوید، از دور تابلو طویل سبز رنگی به چشم می‌خورد که حال و هوای قدیمی‌اش را حفظ کرده است. درب ورودی تالار رفتاری از رستوران جداست. وارد این چلوکبابی که می‌شوید با فضای بزرگ و مرتبی روبرو خواهید شد که اصالت چلوکبابی در آن به چشم می‌خورد. در این شعبه، هنوز غذاها در ظروف استیل سرو می‌شوند. اهالی بازار شاپور از پیر تا جوان از مشتری‌های ثابت این چلوکبابی هستند و انگار خود را صاحب‌خانه می‌دانند. حال و هوای صمیمانه حاکم بر فضای رستوران، شما را هم از تکلف و معذب بودن در می‌آورد.
رستوران رفتاری شعبه شمال تهران
ساعاتی خوش در رستوران رفتاری تهران

رستوران رفتاری تهران شعبه سعادت‌آباد
بهترین زمان رفتن
این شعبه همانند همه شعبات رستوران رفتاری تهران در تمام روزهای سال به جز ایام عزاداری باز است.
راه‌های دسترسی
خوشبختانه این شعبه نزدیک به بزرگراه چمران و هاشمی رفسنجانی است که دسترسی به آن را برای اتوبوس‌ها و وسایل شخصی بسیار آسان می‌کند. با این وجود مترو خیلی توصیه نمی‌شود اما اگر قصد چنین کاری را دارید، بهتر است در ایستگاه صنعت از مترو پیاده شده و با اتوبوس‌ یا تاکسی خودتان را به بلوار سعادت‌آباد رسانده و از خیابان 24ام غربی وارد شوید.
 
رستوران رفتاری سعادت آباد
رستوران رفتاری تهران شعبه سعادت‌آباد

هزینه
فقط برای اقلام سفارش داده شده از منو صورتحساب پرداخت خواهید کرد.
•    نوشیدنی: 1500 تا 5000 تومان
•    پیش‌غذا و سالاد: 4000 تا 15000
•    غذاها: 14000 تا 109000
ساعات دسترسی
•    از ساعت 12 تا 3:30 برای وعده ناهار
•    از 7:30 تا 10:30 شب برای شام
تالار رستوران رفتاری در این شعبه در آخرین طبقه یکی از پاساژها قرار دارد. با ورود به این مکان و پس از خوشامدگویی خدمه رستوران، شاهد فضایی بسیار بزرگ، دلباز و نورگیر خواهید بود. همچنین اگر صندلی‌های کنار پنجره را انتخاب کنید، می‌توانید نظاره‌گر منطقه خوش آب و هوای سعادت آباد از بالا باشید.
ظاهرا هر چه به شمال تهران نزدیکتر می‌شویم، به اقتضای منطقه، مکان این چلوکبابی شکیل‌تر شده است. شاید به خاطر تغییر نسلی است که در مدیریت این رستوران رخ داده‌ است، اما باز هم حس و حال و دکوراسیون چلوکبابی در آنجا حکم فرماست. یکی از تفاوت‌های مشهود این شعبه با چلوکبابی شاپور، علاوه بر موقعیت مکانی، امکان استفاده از سالاد‌بار به ازای هر پرس غذاست.
 اگر به دلیل کمبود جای پارک یا هر دلیلی، مایل نبودید از خانه بیرون بیایید، می‌توانید از طریق اسنپ‌ فود و دلیوری خود رستوران هم غذا سفارش دهید.
رستوران رفتاری تهران شعبه بام لند
بهترین زمان رفتن
بهترین زمان بازدید از این چلوکبابی، همه روزهای هفته می‌باشد، البته اگر تعطیلی رسمی برای عزاداری‌ها در نظر گرفته نشده باشد.
راه‌های دسترسی
در دسترس‌ترین بزرگراه‌ برای خودروهای شخصی همت و سپس اتوبان خرازی است. البته اگر تحمل ترافیک همت را ندارید می‌توانید از طریق بزرگراه شیخ فضل الله وارد آزادگان شده و با رفتن به اتوبان همدانی سر از دریاچه و در نهایت رستوران در بیاورید. اگر هم اتومبیل ندارید می‌توانید در ایستگاه چیتگر از مترو پیاده شده و با استفاده اتوبوس یا تاکسی مربوط به مقصد مورد نظر برسید.
رستوران رفتاری شعبه بام لند
رستوران رفتاری تهران شعبه بام لند
هزینه
ورودی از شما گرفته نخواهد شد و تنها باید هزینه چیزهایی که نوش جان می‌کنید را بپردازید. قیمت‌ها عبارتند از:
•    پیش‌غذا: از 9000 تا 10000 تومان
•    غذاهای اصلی: 14000 تا 115000
•    نوشیدنی: 1180 تا 3640
ساعت دسترسی
•    از ساعت 12 تا 4 بعدازظهر
•    8 تا 11:30 شب
همه ما دریاچه چیتگر را می‌شناسیم. فراهم کردن امکانات تفریحی مناسب و جوابگوی جمعیت عظیمی که در برج‌های انبوه منطقه 22 تهران زندگی می‌کنند، بسیار ضروری است. به همین دلیل رستوران رفتاری تهران از قافله عقب نماند و یکی از شعبش را در این شهرک جدید و رو به توسعه، تاسیس کرد.
موقعیت این رستوران به خاطر وجود دریاچه و پارک چیتگر و جاذبه‌های گردشگری دیگر بسیار عالی است. با خیال راحت می‌توانید اتومبیل‌تان را در پارکینگ پارک کرده و فقط به غذا فکر کنید! این رستوران درست کنار دریاچه قرار دارد. چلوکبابی رفتاری در طبقه دوم یکی از ساختمان‌های تجاری که نمای بیرونی بسیار شیکی دارد، واقع است که اگر نام فارسی "چلوکباب رفتاری" را بالای آن نبینید فکر می‌کنید قرار است وارد مجتمع خرید کشورهای اروپایی شوید!
رستوران رفتاری
رستوران رفتاری در بام لند
خوشبختانه از مزیت‌های رستوران رفتاری تهران در تمامی شعب، مخصوصا بام‌لند، بزرگ و دلباز بودن آن است. صندلی‌ها با فاصله خوبی از هم، چیده شده‌اند. چیزی به نام دیوار در این چلوکبابی وجود ندارد و دور تا دور آن را شیشه‌های بلند در برگرفته‌اند. به همین دلیل دیدن منظره فوق‌العاده زیبای دریاچه و ساختمان و خیابان‎های اطراف، غذا را به جانتان می‌نشاند! حالا تصور کنید که اگر در یک روز ابری و بارانی در چنین جایی باشید چه می‌شود ... !
قبل یا پس از صرف غذا می‌توانید به بالکن اختصاصی این چلوکبابی رفته و از منظره لذت ببرید. این شعبه می‌تواند کاندید بهترین رستوران برای مجموعه رفتاری و حتی سایر رستوران‌ها باشد، چرا که حداقل نسبت به شعبه شاپور، تحول 180 درجه‌ای داشته که البته با وجود مدیریت مدرن آن بی‌راه هم نیست!
رستوران رفتاری تهران شعبه دولت
راه‌های دسترسی
نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این شعبه، صدر است. همانطور که در نقشه می‌بینید اتوبوس‌های زیادی از خیابان کلاهدوز می‌گذرند که با استفاده از آن‎ها می‌توانید از مترو به رستوران رفتاری برسید. همچنین اگر با خودرو شخصی قصد رفتن دارید، می‌توانید در مسیر شرق به غرب وارد بلوار کاوه شده و با دور زدن، این بلوار را به سمت جنوب ادامه دهید تا به رفتاری برسید. و اگر در مسیر عکس یعنی شرق به غرب هستید، می‌توانید وارد ورودی خیابان بهار شده و با پیوستن به بلوار کاوه به مقصد برسید.
 
رستوران رفتاری تهران شعبه دولت
رستوران رفتاری تهران شعبه دولت
هزینه اقلام موجود در منو عبارتند از:
•    پیش‌غذا و سالاد: 5000 تا 20000 تومان
•    غذاهای اصلی: 11000 تا 115000
•    ساندویچ: 26000
•    نوشیدنی: 1500 تا 8000
ساعات کاری رستوران
•    12 تا 3:30 بعد از ظهر برای ناهار
•    7:30 تا 11 شب برای شام
شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید در این شعبه ساندویچ کباب‌ها هم به مشتری ارائه می‌شوند. علاوه‌ بر آن کته‌های مختلف به صورت قالبی سرو می‌شوند. این شعبه هم در یک مجتمع قرار دارد. پارکینگی برای این رستوران در نظر گرفته نشده پس احتمالا با مشکل جای پارک مواجه خواهید بود.
در انتها این را هم بگوییم که رستوران رفتاری تهران دارای شعبه‌های دیگری در خیابان‌های انقلاب، منیریه و قیطریه نیز هست که با همین کیفیت و رنج قیمتی چلوکباب عرضه می‌کنند. در ضمن این مژده را به ایرانیان مقیم دبی می‌دهیم که رستوران رفتاری به زودی در آنجا هم شعبه‌ای راه‌اندازی خواهد کرد.
برچسب مطالب
امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.