اطلاع از آخرین محدودیت‌های سفرهای خارجی

2 تیر، 1399
2 تیر، 1399
مدت مطالعه :
اگر کرونا و گرانی ارز مجالی بدهد و بگذارد به سفرهای خارجی هم فکر کنیم، در قدم بعدی باید ببینیم چه کشورهایی محدودیت های سفر دارند و اجازه‌ی مسافرت به داخل مرزهای‌شان را می‌دهند؟ به روزترین پایگاه اطلاعاتی برای آگاهی از محدودیت‌ها نقشه‌ای است که IATA منتشر کرده است. در ادامه با اسمارتیز همراه باشید تا راجع به این نقشه بگوییم و این‌که چطور می‌توانید از آن استفاده کنید.
از اوایل مارچ 2020 یا بهمن‌ماه 1398، دنیای سفر و گردشگری در رکودی فرو رفت که کارشناسان این صنعت معتقدند حالا حالاها قرار نیست از آن بیرون بیاید. با این حال بعضی از کشورها به آهستگی و با دقت در تلاش هستند تا دوباره چرخ صنعت گردشگری‌شان را بچرخانند. اما سوال این است کدام کشورها در این مسیر هستند و چه محدودیت‌هایی را برای ورود گردشگران اعمال کردند؟
نقشه یاتا برای محدودیت های سفر در زمان کرونا
صنعت هوایی کشورها در دوران کرونا به شدت آسیب دید و هنوز هم نتوانسته خودش را ترمیم کند.
راستش کار سختی است تک به تک سراغ هر کشوری برویم و ببینیم که آیا اجازه‌ی ورود به مسافران را می‌دهند یا نه و چه شرایطی را برای ورود گردشگران در نظر گرفته‌اند. برای همین ابزاری آنلاین که دائما به روز شود و اطلاعاتش قابل اطمینان باشد، در این آشفته بازار اخبار ضد و نقیض کرونایی مثل طلا با ارزش است.
نقشه IATA: بهترین راه حل
انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی (یاتا-International Air Transport Association) در وبسایتش، نقشه‌ای از کل جهان را قرار داده که با نگه داشتن موس روی هر کشوری می‌توانید اطلاعات و نیازهای ورود به آن را بخوانید.

“نقشه IATA براساس اطلاعات قابل اعتمادی که هر کشوری به آن می‌دهد دائما به روزرسانی می‌شود: حدود 200 بار در روز! ”


براساس اطلاعاتی که یاتا جمع‌آوری کرده، حدود 80 درصد افرادی که قصد سفر در دوران کرونا به کشورهای دیگر را دارند، نگران کمبود اطلاعات درباره قرنطینه پس از ورود به هر کشوری هستند. از آنجایی که چنین محدودیتی در هر کشوری دائما در حال تغییر است، وجود منبعی مطمئن که از همه چیز خبر بدهد، لازم و ضروری است.
نقشه iata
یاتا با 4 رنگ مختلف کشورها را طبقه‌بندی کرده؛ این 4 رنگ نشان‌دهنده شدت محدودیت‌ها برای سفر هستند.
یاتا در کنار اطلاعاتی که از دولت‌ها و ستادهای مبارزه با کرونا می‌گیرد، از شرکت‌های هواپیمایی هر کشوری هم داده دریافت می‌کند. براساس اطلاعات دریافتی، هر کشوری در طیفی از رنگ آبی مشخص می‌شود: از آبی پررنگ تا خاکستری.
آبی پررنگ: محدودیت 100 درصدی
آبی ملایم: محدودیت کمتر و اجازه ورود به ملیت هر کشوری
آبی کم‌رنگ: بدون محدودیت
خاکستری: بدون اطلاعات دریافتی
نقشه یاتا و اطلاعات ایران
با کلیک روی ایران می‌توانید آخرین اطلاعات ورود به کشور را ببینید.
خوبی نقشه‌ای که IATA فراهم کرده، قابلیت استفاده از آن در موبایل هم هست. برای این‌که بتوانید از این نقشه استفاده کنید می‌توانید روی لینک‌ زیر کلیک کنید:
برچسب(ها)

ایندیاناجونز از بچگی برام جذاب بود. برای همین رفتم سراغ باستان‌شناسی و تا فوق لیسانس ادامه‌ش دادم. از طرف دیگه سفر هم چیزی نیست که بتونم ازش دست بکشم؛ دوسش دارم. اصلا با سفر می‌تونی خودتو به چالش بکشی و اون قدرت پنهون درونتو بیاری بیرون. حیوانات، موسیقی، تکنولوژی، سریال و کتاب هم در لیست دوست‌داشتنی‌های منه و بدون اونا زندگیم یکنواخت و روتینه. من شیما هستم، الان و به وقت محلی 30 سالمه :)

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 4.5 11 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.