مجموعه گردشگری واحه اصفهان

3 اسفند، 1398
3 اسفند، 1398
مدت مطالعه: دقیقه
اصفهان را شاید کمتر با کویر و رمل‌های شنی بشناسیم، اما واقعیت این است که استان اصفهان استانی پوشیده از کویر است و از معروف‌ترین و دیدنی‌ترین آن‌ها، کویر ورزنه است. گردشگرانی که برای دیدن و تجربه‌ی حس راه رفتن بر روی رمل‌های ورزنه‌ی اصفهان، به این منطقه سفر می‌کنند، علاوه بر استفاده از امکانات تفریحی ورزشی مجموعه گردشگری واحه اصفهان، به زودی امکان اقامت در این مجموعه گردشگری را نیز خواهند داشت. مجموعه گردشگری واحه اصفهان که بزرگترین سایت تفریحی کویر در ایران است در سال 98 سوئیت‌های اقامتی مجللی در شرف افتتاح دارد.
تا امروز که امکانات تفریحی مجموعه گردشگری واحه اصفهان در حال استفاده است، اکثر گردشگران یا با چادر و کیسه خواب در این سایت کمپ می‌زنند و یا با طی مسافت 10 کیلومتری، خود را به شهر ورزنه می‌رسانند و از اقامت‌گاه‌های آن استفاده می‌کنند. اما با افتتاح فاز دوم اقامتگاه مجموعه گردشگری واحه اصفهان، سوئیت‌های مجلل این مجموعه در اختیار مسافران قرار خواهد گرفت. اهمیت این اقامتگاه در دسترسی آسان آن از شهر اصفهان، نسبت به سایر کویر‌های ایران است. در واقع فاصله‌ی ماسه‌زار پهناور آن تا اصفهان تنها 110 کیلومتر است. کویر ورزنه از کویر‌های زیبای ایران است و با وجود انواع متنوع تپه‌های ماسه‌ای طولی و هلالی و هرمی، همیشه مورد توجه گردشگران بوده است. با اسمارتیز همراه باشید تا با این مجموعه گردشگری بیشتر آشنا شوید.

آدرس و راه‌های دسترسی به مجموعه گردشگری واحه اصفهان

آدرس:
اصفهان، کیلومتر 10 جاده ورزنه به حسن آباد
راه دسترسی:
در فاصله‌ی 110 کیلومتری جنوب شرقی اصفهان، شهر کویری ورزنه قرار دارد که نزدیک‌ترین شهر به مجموعه گردشگری واحه اصفهان محسوب می‌شود. از جاده‌ی ورزنه که به سمت حسن آباد حرکت کنیم بعد از 10 کیلومتر به مجموعه گردشگری واحه اصفهان می‌رسیم که در کنار تپه ماسه‌های ورزنه واقع شده است. از سری امکانات در دست احداث این مجتمع بزرگ، وجود تعمیرگاه و پمپ ‌بنزین در خود مجموعه است.
ساعت ورود:
از ساعت 14 هر روز
ساعت خروج:
تا ساعت 12 هر روز

مشخصات کلی مجموعه گردشگری واحه اصفهان

مجموعه گردشگری واحه اصفهان در زمینی به وسعت 100 کیلومتر مربع در حال ساخت است. امکانات متنوع و فراوان این مجموعه که بعضی از آنها هنوز در دست احداث هستند می‌توان به این موارد اشاره کرد: 15 سوئیت مجلل برای اقامت گردشگران با ظرفیت 120 نفر، رصدخانه مجهز مجموعه گردشگری واحه اصفهان، سالن کنسرت روباز با ظرفیت 1800 نفر، باغ درختان انار
نقاط قوت
 • کامل‌ترین مجموعه کویری ایران خواهد بود
 • پیست شترسواری
 • ‌پیست موتورسواری
 • پینت‌بال
 • ماشین سواری در تپه ماسه
 • زیپ لاین
 • باشگاه تیراندازیمجموعه آب‌درمانی
 • باشگاه هواپیمای تفریحی
نقاط ضعف
 • مجموعه در دست احداث است
نحوه رزرو
 • مراجعه حضوری به قسمت پذیرش مجموعه گردشگری واحه اصفهان بعد از تکمیل ساخت
 • تماس تلفنی با مجموعه گردشگری واحه اصفهان به شماره تلفن: 09130219889
 • وب‌سایت مجموعه گردشگری واحه اصفهان
 • رزرو اینترنتی از سایت‌های رزرو آنلاین اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی و هتل‌ها بعد از تکمیل ساخت

امکانات برای سرو غذا

مجموعه گردشگری واحه اصفهان در حال حاضر دارای شربت‌خانه‌ی سنتی بزرگی با ظرفیت 300 نفر است که در روز افتتاحیه‌ی فاز اول این مجموعه،‌ از مدعوین در این شربت‌خانه استقبال شد. علاوه بر این، دو رستوران در حال ساخت با ظرفیت 840 نفر در این مجموعه وجود دارد.

امکانات تفریحی

در حال حاضر دست‌تان حسابی برای انتخاب انواع تفریح‌های کویری در مجموعه گردشگری واحه اصفهان باز است. تفریحاتی مانند پیست شتر سواری، ‌پیست موتورسواری، ماشین سواری در تپه ماسه، کمپینگ، باشگاه هواپیمای تفریحی و پرواز با هواپیمای سبک، پینت‌بال، زیپ لاین، باشگاه تیراندازی، ‌مجموعه آب‌درمانی و غیره.

امکانات برای خرید سوغاتی

از آن‌جا که مجموعه گردشگری واحه اصفهان خارج از شهر قرار دارد برای خریدهای ضروری باید به شهر ورزنه مراجعه کرد. با این حال یک سوپرمارکت کوچک در این مجموعه برای مهمانان وجود دارد.
قوانین و نکات
ممنوعیت همراه داشتن حیوانات خانگی
پذیرش خانم مجرد فقط با شناسنامه و کارت ملی
پذیرش زوج‌ها فقط با شناسنامه یا صیغه‌نامه معتبر با مهر برجسته
امکان رزرو اینترنتی از سایت‌های رزرو آنلاین اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی و هتل‌ها
برچسب(ها)
موقعیت(ها)

استاد درست‌نویسی عالم هستم؛ ملکه‌ی سفر بروها و قصه‌نویسان جهانم، این‌جا هم از سفر می‌نویسم و متعلقاتش، باشد که چراغی باشد بر راه مسافری

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 3.7 6 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.