اقامتگاه بوم‌گردی نایب خفر

11 اسفند، 1398
7 فروردین، 1400
مدت مطالعه: 3 دقیقه
اقامت در "پایتخت نوبرانه‌ی نرگس‌های ایران" برای شما هم جذاب است؟ اقامت در اقامتگاه بوم گردی نایب خفر، نه تنها به دلیل همسایگی با نرگس‌ها بلکه به دلیل معماری بی‌نظیر و مسئولان مهمان‌نوازش طرفدار دارد. این اقامتگاه زیبا در سال 1397 با بازسازی خانه‌ای قدیمی کار خود را شروع کرد و روز به روز محبوبیت بیشتری در بین مسافران به دست آورد. با اسمارتیز همراه باشید تا این اقامتگاه زیبا را بیشتر بشناسید.
آدرس:
شیراز، شهر باب انار، کیلومتر 100 جاده شیراز-جهرم، خفر، شهر باب انار، سه راهی آبشار و گلزار
راه دسترسی:
معمولا در کنار اسم این اقامتگاه نام خفر هم آورده می‌شود. باب انار مرکز شهرستان خفر است و حدودا 75 کیلومتر با جهرم فاصله دارد. بنابراین اگر بدون ماشین شخصی سفر می‌کنید، ابتدا باید به شیراز یا جهرم بروید و بعد با اتوبوس خودتان را به خفر برسانید. اما اگر با ماشین شخصی سفر می‌کنید، وارد جاده‌ی شیراز-جهرم شوید، در کیلومتر 100 به حوالی شهر باب انار می‌رسید. بعد از ورود به شهر وارد بلوار انقلاب شوید، در بافت قدیم و در سه راهی آبشار و گلزار این اقامتگاه زیبا را خواهید دید.
ساعت ورود:
از ساعت 14 هر روز
ساعت خروج:
تا ساعت 12 هر روز

مشخصات کلی اقامتگاه بوم گردی نایب خفر

وارد اقامتگاه که می‌شوی، حوض آبی وسط حیاط با گلدان‌های زیبایی که دورش چیده شده لبخند را روی لبتان می‌آورد. از دیدن حوض آبی وسط حیاط که بگذریم، نمای اقامتگاه از شما دلبری می‌کند. خانه‌ای بازمانده از دوره‌ی قاجاریه که با درهای چوبی و پنجره‌های رنگی‌اش شما را می‌برد به حال‌وهوای خانه‌ی مادربزرگ‌ها. اقامتگاه بوم گردی نایب خفر دو اتاق و یک سالن بزرگ با ظرفیت مجموعا 15 گردشگر را دارد. سرویس بهداشتی اتاق‌ها به صورت مشترک و در حیاط مجموعه قرار گرفته است و سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی در این مجموعه دیده می‌شود. اتاق‌های اقامتگاه بوم گردی نایب خفر با کولر آبی خنک می‌شوند و با بخاری گازی گرم، سرویس خواب هم به صورت لحاف و تشک است و خبری از تختخواب نیست. البته برای کسانی که فضای بومی اقامتگاه‌ها را می‌پسندند، خوابیدن در لحاف و تشک‌های قدیمی علت انتخاب آن اقامتگاه محسوب می‌شود.
نقاط قوت
  • فضای بومی
  • آنتن‌دهی تلفن همراه
  • دارا بودن آشپزخانه‌ی مجزا
  • کارکنان خوش برخورد
  • اقامت رایگان برای کوکان زیر 6 سال
  • اقامت نیم‌بها برای کودکان برای افراد 6-10 سال
نقاط ضعف
  • نداشتن سرویس بهداشتی اختصاصی
نحوه رزرو

امکانات برای سرو غذا

خبر خوب آن که اقامتگاه بوم گردی نایب خفر، رستورانی برای سرو غذاهای خوشمزه‌ی محلی دارد. پس اگر عاشق غذاهای شیرازی هستید، ناهار خوردن در این اقامتگاه را به شما توصیه می‌کنیم. کلم پلوی شیرازی، آش دوغ، کتلت و کشک‌وبادمجان از جمله‌ی غذاهای خوشمزه‌ای است که مسافران مختلف این اقامتگاه از آن راضی بودند. اقامتگاه بوم گردی نایب خفر هم مانند اکثر اقامتگاه‌ها صبحانه را به صورت رایگان و همراه با اقامت به شما ارائه می‌دهد.

امکانات برای خرید سوغاتی

اقامتگاه بوم‌گردی نایب خفر، فروشگاه مجزایی برای خرید سوغات شیراز ندارد، اما در یک غرفه‌ی کوچک انواع دم‌نوش، عرقیجات و خرما و انواع مرکبات را به صورت کاملا ارگانیگ ارائه می‌دهد.
قوانین و نکات
پذیرش زوجین با ارائه‌ی شناسنامه یا صیغه‌نامه معتبر

آدرس‌ها و راه‌های دسترسی
آدرس:

راه دسترسی:

مشخصات کلی اقامتگاه

نقاط قوت
نقاط ضعف

نحوه رزرو

امکانات عمومی

آشپزخانه
امکان شارژ وسایل الکترونیکی
پارکینگ بدون سقف
سرویس بهداشتی فرنگی
صبحانه
کولر آبی
گرمایش
رستوران
حمام مشترک
آشپزخانه مشترک
فضای سبز
چای‌خانه سنتی
سرویس بهداشتی مشترک
سرویس کف‌خواب

امکانات برای سرو غذا

امکانات برای سوغاتی

قوانین و نکات

برچسب(ها)
موقعیت(ها)

روانشناسی می‌خونم و شیفته‌ی کشف دنیای پدیداری آدم‌هام. عکاسی و نویسندگی پنجره‌هایی هستن که من رو به جهان بیرون وصل می‌کنن. علاقه به طبیعت باعث شد به سمت فعالیت‌های محیط‌زیستی برم و در ادامه به سفر علاقه‌مند بشم. سفر برای من فرصت کشفه و کمکم کرده ابعاد جدیدی از خودم رو بشناسم. کتاب، فیلم و پادکست هم اجزای جدانشدنی زندگی من هستن.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 5 1 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.