چگونه امنیت موزه‌ها تامین می‌شود؟

12 بهمن، 1398
12 بهمن، 1398
مدت مطالعه :
دوربین مداربسته همیشه امنیت جاهای دیدنی و مکان‌های گردشگری را افزایش می‌دهد. در موزه‌ها معمولا دوربین‌های مداربسته حرف اول را در تامین امنیت موزه می‌زنند، چون اشیا موجود در موزه‌ها بسیار باارزش هستند و نباید خراب شوند یا به سرقت بروند. انتخاب دوربین مداربسته مناسب برای افزایش امنیت موزه بسیار مهم است. با اسمارتیز همراه باشید تا با نقش دوربین‌های مدار بسته در تامین امنیت موزه‌ها بیشتر آشنا شوید.
در همه کشورهای جهان موزه وجود دارد و امنیت موزه‌ها از پرچالش‌ترین مسائل این روزها است. این مسئله انقدر مهم است که چندین تیم تحقیق و توسعه همیشه در حال کار هستند تا امنیت موزه‌ها را بیشتر از پیش افزایش دهند. اگر یادتان باشد در سریال شرلوک، جیمز موریارتی به راحتی به جواهرات و پول‌های ملکه انگلیس دست پیدا کرد و هیچ‌چیز جلودار او نبود. حتی اگر هم سریال شرلوک را ندیده باشید، فیلم‌ها و سریال‌های دیگری درباره دزدی از موزه‌ها و اماکن دیدنی دیده‌اید.
چگونه باید امنیت موزه‌ها را تامین کرد؟
تامین امنیت موزه‌ها باید از بیرون آن شروع شود، به همین دلیل در بیرون موزه‌ها و جلوی در ورودی آن‌ها، دوربین مداربسته و سنسورهای حرکتی نصب می‌شود. در ورودی باید با دستگاه‌های دیگری نیز مانند دستگاه X-ray و ... تجهیز شوند تا هیچ‌گونه خطری برای ورود به موزه وجود نداشته باشد. در برخی موزه‌ها بازرسی بدنی نیز انجام می‌شود.
در داخل موزه‌ها نگهبانان و افرادی همیشه هستند که بازدیدکنندگان را زیرنظر دارند و اگر حرکتی بر خلاف قوانین موزه ببینند، سریع وارد ماجرا می‌شوند و تذکر می‌دهند. البته همیشه سرقت از موزه موضوع بحث نیست. گاهی کودکان در موزه به شیطانی می‌پردازند و به اشیا موزه دست می‌زنند یا افراد با فلش دوربین خود عکس می‌گیرند که باعث به وجود آمدن خرابی در اشیا می‌شوند. البته نگهبانان نمی‌توانند حواسشان به همه‌جا باشد و گاهی اتفاقات از زیر چشم‌شان در می‌رود. دقیقا در چنین شرایطی دوربین مداربسته به کار موزه و حتی خانه‌ها می‌آید. ناظران می‌توانند با دوربین مداربسته همه‌جا را ببینند و در صورت وجود مشکلی سریعا با بیسیم به نگهبانان موضوع را انتقال دهند تا آن‌ها با اقدام سریع خود از به وجود آمدن مشکلات جلوگیری کنند.
امنیت موزه
دوربین مداربسته و سنسور جزء جدانشدنی تامین امنیت موزه است
معمولا ساختمان موزه‌ها، ساختمان‌های قدیمی هستند که می‌خواهند آن حس نوستالژی را حفظ کنند. قطعا آن همه سیم و دوربین و ... با حس نوستالژی ساختمان‌های قدیمی جور در نمی‌آید. به همین دلیل دوربین‌ مداربسته وایرلس و سیستم‌های بیسیم به نجات موزه‌ها می‌آیند تا ایده‌ی خود را عملی کنند و همه چیز را به حالت قدیمی نگه‌دارند. البته امنیت موزه نیز تامین بشود و دیگر مشکلی از این بابت نداشته باشند.
تا اینجا فقط به امنیت موزه در برابر سرقت و خراب شدن اموال موزه توسط بازدیدکنندگان پرداختیم، حال اگر موزه آتش بگیرد، آن وقت چه می‌شود؟ بهترین راه برای مبارزه با آتش‌سوزی وجود کپسول‌های آتش‌نشانی در بخش‌های مختلف موزه است تا سریع بتوان آتش را مهار کرد. در موزه‌های آمریکا معمولا آبپاش وجود دارد و به محض اینکه سنسورها فعال می‌شوند، دستگاه‌ها نیز فعال می‌شوند. در موزه‌های اروپا معمولا آبپاش‌های کمتری وجود دارند چون اروپایی‌ها کاملا نگران خراب شدن اموال موزه توسط خود آب هستند. در اروپا نقاشی‌ها و مجسمه‌های دست افراد معروفی چون داوینچی و دانته نگه‌داری می‌شوند، شاید به همین دلیل آن‌ها بسیار حساس‌تر از آمریکایی‌ها هستند.
دوربین مداربسته
ناظران می‌توانند همه چیز را از طریق دربین‌ها ببینند
شب‌ها لیزرها و سنسورهای حرکتی کمک دست نگهبانان می‌شوند و به محض برخورد حتی یک حشره با لیزرها، آن‌ها فعال می‌شوند و سیستم‌های امنیتی سریع به کار می‌افتند. البته لیزر در موزه‌هایی به کار می‌رود که اشیای آن‌ها را نمی‌توان قیمت گذاری کرد و اگر آن‌ها سرقت بروند، هویت یک ملت به سرقت رفته است.
شرکت داهوا حدود 15 سال است که در حال تولید دوربین‌های مداربسته است. دوربین داهوا کیفیت بسیار بالایی دارد و سیستم‌های آن گاهی همه را حیرت زده می‌کند. شرکت توتال شبکه (توتال نتورک) نمایندگی داهوا در ایران است که برای خرید دوربین داهوا و انواع سیستم‌های امنیتی می‌توانید از آن‌ها مشاوره بگیرید. برای مشاوره درباره دوربین مداربسته داهوا و انواع دوربین مداربسته کافی است به سایت ان‌ها سر بزنید یا با شماره تلفن 021-88900320 تماس بگیرید.
آدرس توتال شبکه: تهران، پایین تر از میدان ولیعصر، مرکز کامپیوتر ایران، طبقه 3، واحد 307، فروشگاه توتال شبکه

برچسب(ها)

از گذاشتن پست تو فروم‌ها شروع کردم. 12 سالم بود که در دوره‌های خبرنگاری یونیسف یاد گرفتم چگونه بنویسم. بعد تو مجله‌های مختلف شروع به کار کردم و دست سرنوشت من رو به اینجا رسوند. در کنار نوشتن، همیشه از دیدن فیلم لذت می‌بردم، به همین دلیل شروع کردم زیرنویس زدن و شدم AmirDW.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 4.7 6 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.