اهرام مصر از عجایب هفت‌گانه جهان

9 تیر، 1399
9 تیر، 1399
مدت مطالعه :
از اسرارآمیزترین جاهای دیدنی مصر و سازه‌هایی که تا به حال ساخته شده است، اهرام مصر است. شگفتی‌های این بنا باعث شده تا مردم زیادی در سراسر دنیا تصمیم به سفر به مصر بگیرند. در این مقاله در مورد ویژگی‌های اهرام مصر، تهیه بلیط آن، راهنمای سفر و... صحبت خواهیم کرد. پس تا پایان مقاله اسمارتیز را همراهی کنید.
بهترین زمان سفر به قاهره از ماه مارس (اسفند و فروردین) شروع می‌شود و تا آپریل (خرداد) ادامه می‌یابد و مجددا از اکتبر (شهریور و مهر) شروع شده و تا نوامبر (آذر و آبان) ادامه پیدا می‌کند. در این دو مدت، آب و هوا نسبتا ملایم است و هزینه سفر کاهش می‌یابد.
دسترسی به اهرام مصر
وسیله دسترسی: اجاره تاکسی خصوصی به همراه راننده / استفاده از مترو و پیاده شدن در ایستگاه جیزه و استفاده از اتوبوس یا مینی بوس برای دسترسی به اهرام مصر پیشنهاد می‌شود.
اهرام ثلاثه مصر از ورودی ایستگاه تاکسی چندان دور نیست و تنها نیاز به 5 دقیقه پیاده‌روی است. البته می‌توانید با شترسواری و اسب سواری هم به این منطقه برسید که معمولا برای گرفتن پول بیشتر، چیزی در حدود دو ساعت شما را می‌چرخانند.
اهرام مصر
در کنار اهرام مصر می‌توانید شترسواری کنید
هزینه بلیط و ساعات دسترسی
مدت زمان بازدید از اهرام مصر کمتر از سه ساعت است و برای این بازدید چیزی حدود 80 پوند مصری باید بپردازید. ساعت بازدید از 8 صبح تا 5 بعدازظهر است و خارج از این زمان نمی‌توانید از اهرام مصر بازدید کنید.
دانستنی‌های قبل از دیدن اهرام مصر
برای بازدید از اهرام مصر لازم است برخی لوازم همراه‌تان باشد تا سفر بهتر و بدون دغدغه‌ای داشته باشید. در ادامه به برخی از این لوازم و نکات مهم اشاره کرده‌ایم.
لوازم بهداشتی
مهم‌ترین چیزهایی که در بازدید از اهرام مصر باید همراه داشته باشید، لوازم بهداشتی است. دستمال کاغذی و مرطوب در کیف‌تان باشد. حتی صابون هم همراه خود داشته باشید و در مکان‌هایی که لازم است، از آن‌ها استفاده کنید.
کفش‌های راحت
محوطه اهرام کاملا خاکی است و در سفر به اهرام مصر لازم است کفش‌های راحت بپوشید. کفش‌های مخصوص پیاده روی و ترجیحا جلو بسته بپوشید چون اگر بخواهید داخل اهرام مصر بگردید، لازم است از تخته سنگ‌های بزرگ و کوچک بالا بروید. اگر گرمای هوا خیلی شدید بود، می‌توانید از صندل هم استفاده کنید.
اهرام مصر و ابوالهول
نمایی از مجسمه ابوالهول
لباس مناسب
داخل اهرام مصر بسیار گرم و در برخی مناطق کم اکسیژن است. به همین دلیل لازم است لباس مناسب برای سفر به اهرام مصر انتخاب کنید. اگر کلمه dress code for egypt pyramids را سرچ کنید، به نتایج خوبی برای انتخاب لباس مناسب دست پیدا خواهید کرد.
مراقب افراد کلاه بردار باشید
همیشه در هر سفری باید مراقب افراد کلاهبردار باشید. هنگام صحبت با افراد دقت کنید که اگر قصد سو استفاده از شما را دارند، سریعا متوجه شوید.
همیشه ابتدا قیمت را بپرسید
شترهای زیادی در محوطه اهرام مصر هستند که توریست‌ها را سوار می‌کنند اما همیشه قیمت را در ابتدا سوال کنید تا بعدا مجبور به پرداخت هزینه‌ای هنگفت نشوید. در هنگام خرید هم تا جایی که می‌توانید چانه بزنید و قیمت را کم کنید. با کمی وقت گذاشتن و گشت و گذار در بازارهای اطراف اهرام مصر، آشنایی بیشتری راجع به قیمت‌ها پیدا خواهید کرد.

“عکاسی در داخل هرم ممنوع است و بهتر است با خود دوربین نبرید.”


راهنمای بازدید از اهرام مصر
شاید اگر از نزدیک اهرام مصر را ندیده باشید، تصور کنید، اهرام ثلاثه خارج از شهر و در یک بیابان وسیع قرار دارد و شما برای این که به اهرام برسید، باید مسیری طولانی را به صورت پیاده طی کنید تا به آن‌ها برسید. اما این تصور اشتباهی است. در حال حاضر دور تا دور اهرام را ساختمان‌های زیادی فراگرفته است و در قسمت ورودی اهرام هم دست فروش‌های زیادی هستند که کالاهای مختلفی برای فروش دارند و شما می‌توانید از آن‌ها سوغاتی بخرید.
اولین چیزی که مبهوت‎تان می‌کند، عظمت و زیبایی اهرام مصر است. اهرام ثلاثه از سه هرم بزرگ به نام‌های خوفو، خفره و منکر تشکیل شده است و مقبره سه تن از فراعنه است. شش هرم کوچک هم در نزدیکی این سه هرم قرار دارند که البته در حال حاضر کمی تخریب شده اند و شکل و شمایل خود را از دست داده‌اند و گفته شده که این شش هرم، مقبره شش تن از همسران فراعنه است. هرم خوفو بزرگترین هرم از میان اهرام است و از عجایب هفت گانه جهان به حساب می‌آید که 2560 سال قبل از میلاد ساخته شده است.
اهرام مصر در مصر
تصویر هوایی از اهرام مصر
داخل هرم خوفو یک اتاق مخصوص دفن پادشاه قرار دارد که دقیقا در مرکز هرم قرار گرفته است و مصریان در آن جا مواد غذایی و حتی میوه قرار می‌دادند. برای دیدن اتاق مخصوص دفن پادشاه باید هزینه جداگانه‌ای در حدود 100 پوند مصری بپردازید.
شاید در تصورتان این باشد که وارد یک سالن بزرگ می‌شوید اما این طور نیست. داخل اهرام باید از یک مسیر مشخص شده حرکت کنید که آن هم یک جای بسیار تنگ و با شیب بسیار تند است. قسمت‌هایی از مسیر هم آنقدر سقف کوتاهی دارد که مجبورید خم شوید. پله‌هایی که در اهرام مصر می‌بینید، از قرار دادن تخته سنگ‌های کوچک روی یکدیگر تشکیل شده‌اند و همین باعث شده که عبور از آن‌ها کمی مشکل باشد.
اهرام مصر از رو به رو
افراد محلی خدماتی را در کنار اهرام مصر ارائه می‌دهند
شاید در مورد تابوت پادشاه چیزی شنیده باشید. در واقع در اهرام مصر محل قرار گرفتن تابوت پادشاه را به شما نشان خواهند داد و خبری از خود تابوت نیست. با این حال دیواره‌های اهرام مصر شما را شگقت زده خواهد کرد چون به شکل پلکانی ساخته شده‌اند.
در محوطه اهرام مصر، مجسمه ابوالهول نیز قرار گرفته‌ است که می‌توانید پس از بازدید از اهرام ثلاثه به سراغ آن بروید. ابوالهول غول افسانه‌های مصر باستان، مجسمه‌ای ترکیبی از انسان و حیوان است و کله آن مانند بک زن می‌ماند. مجسمه ابوالهول 20 متر ارتفاع و 70 متر طول دارد و بر اساس چیزی که باستان شناسان گفته‌اند، این بنا نمی‌تواند ساخته دست بشر باشد و احتمال داده‌اند که موجودات فرازمینی آن را ساخته باشند.
اهرام مصر مصری
اهرام مصر از عجایب هفتگانه است
ویژگی‌های اهرام مصر
هرم‌ها از شکسته شدن صخره‌ها به وجود نیامدند. بر اساس تحقیقات تاریخ شناسان آمریکایی و فرانسوی و برخلاف چیزی که مردم تصور می‌کردند، مصری‌ها این هرم‌ها را با ریختن بتون در بلوک ساخته‌اند.
مواد غذایی در اهرام مصر فاسد نمی‌شوند. از آزمایش‌هایی که در اهرام مصر انجام شده است، قرار دادن گوشت یا آب آلوده در داخل هرم بوده است که دیده شده گوشت فاسد نشده و قابل خوردن است و آب آلوده نیز به آب گوارا تبدیل شده.
براساس تخمین باستان‌شناسانف تعداد کارگران مشغول به کار در اهرام مصر حدود صد هزار نفر بوده‌اند.. این عدد میانگین است و بر اساس نوع هرم متفاوت بوده است و به همین دلیل می‌توان گفت که هرم‌ها به صورت همزمان ساخته شده‌اند و نه یکی پس از دیگری.
اگر به این مطلب علاقمند بودید می‌توانید مطالب مراکز خرید مصر و بهترین رستوران های مصر را بخوانید.
برچسب(ها)
موقعیت(ها)
امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.