اسکار 2020: تاریخ برگزاری، نامزدها و مراسم اسکار 2020

مدت مطالعه :
مراسم اسکار 2020 سورپرایز خاصی برای بینندگانش ندارد. نامزدهای اسکار در گلدن گلوب 2020 هم با هم به رقابت پرداختند. چیزی که باید ببینیم مراسم اسکار و جوایز اسکار است که در آن اتفاقاتی غیر قابل پیش‌بینی می‌افتد و همه را غافلگیر می‌کند. با اسمارتیز همراه باشید تا در مورد اسکار امسال بیشتر بدانیم.
جایزه اسکار در واقع جایزه‌ی اعطایی آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک است که به بهترین آثار سینمایی سال اهدا می‌شود. اسکار از سال 1929 شروع شد و امروزه از باارزش‌ترین جایزه‌های سینمایی جهان است. اسکار علاوه بر جایزه‌ی طلایی‌اش که به برترین‌ها اهدا می‌شود، اتفاقات بامزه‌ی دیگری هم دارد که در حین مراسم رخ می‌دهد.
ادل در مراسم اسکار
اجرای ادل در مراسم اسکار
از عکس سلفی بردلی کوپر با الن دی‌جنرس و جمعی از بازیگران مطرح که تا مدتی بهترین و پرلایک‌ترین سلفی جهان بود تا اجرای ادل خواننده انگلیسی برای فیلم جیمز باند و بردلی کوپر و لیدی گاگا برای فیلم A Star is born.
مهم‌ترین جوایز اسکار کدام است؟
سال‌های سال است که مردم چشم به صفحه‌ی جادویی رو‌به‌رو خود دارند تا ببینند جایزه بهترین فیلم اسکار به چه فیلمی می‌رسد. پس از بهترین فیلم، جایزه بهترین بازیگر مرد اسکار، بهترین بازیگر زن اسکار و بهترین کارگردان از جایزه‌های مهم آکادمی اسکار است. در چند سال اخیر که اصغر فرهادی برنده جایزه اسکار بهترین فیلم بین‌المللی شده است، این جایزه برای ایرانی‌ها بیشتر مهم شده است. امسال در اسکار 2020 ایران نماینده‌ای در بین نامزدهای اسکار ندارد و به احتمال فیلم انگل از کره جنوبی این جایزه را مال خود کند.
جایزه اسکار 2020 چه تاریخی برگزار می‌شود؟
مراسم اسکار 2020 در روز 9 فوریه 2020 برگزار می‌شود. این مراسم برای دومین سال متوالی مجری اصلی ندارد و کسانی که نامزدها را اعلام می‌کنند، مراسم را می‌چرخانند. ایرانی‌ها می‌توانند ساعت 2 شب 21 بهمن منتظر فرش قرمز و مراسم اسکار باشند.
اسکار 2019
رامی مالک برنده بهترین بازیگر مرد اسکار 2019
در اسکار همه‌چیز در صنعت فیلم‎سازی به اوج خودش می‌رسد. تجمل‌گرایی برخی از بازیگران نیز در اسکار قابل تامل است و چشم‌ها را خیره به فرش قرمز می‌کند.
نامزدهای اسکار 2020 چه کسانی هستند؟
نامزدهای اسکار 2020 قابل پیش‌بینی بودند. این نامزدها دقیقا همان نام‌هایی هستند که در مراسم گلدن‌گلوب 2020 و مراسم بفتا 2020 دیده‌ایم. شاید برندگان اسکار بتواند ما را غافلگیر کند چون معمولا فیلمی که جایزه‌های اسکار را درو می‌کند، لزوما جایزه‌ی بهترین فیلم اسکار را نمی‌گیرد. همه اشتباه بین لالالند و مون‌لایت را یادمان هست!
نامزدهای بهترین فیلم اسکار
در این بخش فیلم‌هایی بیشتری نسبت به گلدن‌گلوب 2020 داریم. در اسکار امسال فیلم‌های مرد ایرلندی، روزی روزگاری در هالیوود، 1917، جوکر، انگل و داستان ازدواج پای ثابت این بخش و مراسم‌های قبلی فیلم و سریالی بوده‌اند.
بندیکت کامبربچ
بندیکت کامبربچ در فیلم 1917 به کارگردانی سم مندس
در اسکار، فیلم‌های زنان کوچک، فورد علیه فراری و جوجو ربیت به این فیلم‌ها اضافه شده‌اند تا جایزه بهترین فیلم اسکار امسال جذاب‌تر از قبل باشد.
نامزدهای بهترین کارگردان اسکار
در این بخش مارتین اسکورسیزی، تاد فیلیپس، سم مندس، کویینتین تارانتینو و بونگ‌جون هو نامزد هستند. سم مندس که برای فیلم 1917 گلدن‌گلوب بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را گرفت، امیدوار است در اسکار هم موفقیت خود را تکرار کند و هر دو اسکار را مال خود کند.
نامزدهای بهترین بازیگر مرد اسکار
در این بخش که تقرییا قابل پیش‌بینی بود دیگر تام هنکس حضور ندارد. لئوناردو دی‌کاپریو برای روزی روزگاری در هالیوود دوباره نامزد بهترین بازیگر مرد اسکار شد. آنتونیو باندراس، آدام درایور، واکین فینیکس و جوناتان پیرس دیگر نامزدها هستند.
برد پیت و دی کاپریو
بردپیت و دی‌کاپریو هر دو نامزد اسکار شدند
به احتمال بسیار بالا لئوناردو دی‌کاپریو و واکین فینیکس جنگ اصلی را در این بخش برای جایزه اسکار انجام می‌دهند. آیا واکین فینیکس می‌تواند در اسکار، جایزه گلدن‌گلوب خود را تکرار کند یا بازیگر دیگری اسکار را به خانه خواهد برد.
نامزدهای بهترین بازیگر زن اسکار
در مراسمی که امسال برگزار شد برخی اعتراض کردند که چرا بازیگر یا نامزد رنگین پوستی در نامزدهای اعلام شده وجود ندارد. در اسکار سینتیا اریوو بازیگر سیاه‌پوست برای فیلم هریت نامزد شده است تا به این انتقادات خاتمه دهد.
چارلیز ترون
مارگو روبی و چارلیز ترون هر دو برای فیلم بمب‌شِل نامزد اسکار شدند
چارلیز ترون برای فیلم بمب‌شِل، رنه زلوگر برای جودی، سایرس رونان برای زنان کوچک و اسکارلت جوهانسن برای داستان ازدواج دیگر نامزدهای اسکار 2020 را تشکیل می‌دهند.
نامزدهای بهترین بازیگر مکمل مرد اسکار
تام هنکس، آنتونی هاپکینز، جو پشی، بردپیت و آل‌پاچینو نامزدهای این بخش هستند. شاید امسال سنگین‌ترین رقابتی که در بخش‌های مختلف می‌توانستیم ببینیم را در این بخش داریم. هر کدام از این بازیگران برای خود افسانه هستند. برد پیت که گلدن گلوب 2020 را به خانه برد و از لئوناردو دی‌کاپریو تشکر ویژه کرد، ممکن است اسکار را هم با خود به خانه ببرد.
نامزدهای بهترین بازیگر زن اسکار
اسکارلت جوهانسن در این بخش هم برای فیلم جوجوربیت نامزد است. لارا درن، فلورنس پوج، کیتی بتس و مارگو روبی دیگر نامزدها هستند که با اسکارلت جوهانسن به رقابت خواهند پرداخت.
اسکارلت جوهانسن
آدام درایور و اسکارلت جوهانسن در جشنواره فیلم ونیز برای فیلم داستان ازدواج
آیا اسکارلت جوهانسن می‌تواند اسکار بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر مکمل را با هم به خانه ببرد یا هیچکدام نصیب این بازیگر نخواهد شد؟ این سوالی‌ست که در روز 9 فوریه به جواب آن خواهیم رسید.
نامزدهای بهترین فیلم بین‌المللی اسکار
فیلم انگل ساخته بونگ‌جون‌هو امسال تمام جایزه‌های بین‌المللی را درو کرده است. این فیلم به همراه رنج و افتخار از اسپانیا و بینوایان از فرانسه پای ثابت جوایز فیلمی بوده‌اند. دو فیلم دیگر این بخش سرزمین عسل از مقدونیه و بدن مسیح از لهستان هستند. به احتمال 99 درصد این فیلم انگل است که جایزه اسکار را خواهد گرفت.
نامزدهای بهترین انیمیشن
چگونه اژدها خود را تربیت کنید: سرزمین مخفی، سرنخ گمشده، کلاوس، من بدنم را گم کردم و داستان اسباب بازی 4 نامزدهای بهترین انیمیشن هستند. در این بخش دیگر خبری از فیلم فروزن 2 نیست و این انیمیشن نامزدی دیگری در بخش بهترین آهنگ در فیلم دارد.
داستان اسباب بازی 4
داستان اسباب بازی 4 می‌تواند برنده اسکار باشد؟
حال با وقایع سیاسی و اجتماعی پیش‌آمده باید دید مانند ریکی جارویس و واکین فینیکس که در گلدن‌گلوب به اعتراض پرداختند، در اسکار هم چنین سخنرانی‌هایی خواهند داشت یا برندگان از خدا، خانواده و همکاران‌شان تشکر می‌کنند.

برچسب مطالب

از گذاشتن پست تو فروم‌ها شروع کردم. 12 سالم بود که در دوره‌های خبرنگاری یونیسف یاد گرفتم چگونه بنویسم. بعد تو مجله‌های مختلف شروع به کار کردم و دست سرنوشت من رو به اینجا رسوند. در کنار نوشتن، همیشه از دیدن فیلم لذت می‌بردم، به همین دلیل شروع کردم زیرنویس زدن و شدم AmirDW.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 4.4 43 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.