• اینستاگرام اسمارتیز
  • ویزاکار
  • اکو کمپ کویری متین آباد

میدان تایمز نیویورک، میدانی که نمی‌خوابد

17 تیر، 1399
17 تیر، 1399
مدت مطالعه :
چراغ‌های نئونی چشمک‌زن، بیلبوردهای دیجیتالی غول‌پیکر، راهپیمایی و تجمعات بزرگ در ایام مختلف سال و هزاران رویداد دیگر را در میدان تایمز نیویورک تجربه می‌کنید. این میدان بزرگ همیشه روشن، لقب "نیویورک هرگز نمی‌خوابد" را به این شهر اضافه کرد. بزرگترین تقاطع تجاری و گردشگری دنیا که سرمایه‌گذاران با بیلبوردها در آن رقابت می‌کنند. میدان تایمز در هر ساعت از روز و شب با چراغ‌های نورانی خود منتظر شما است. پس با اسمارتیز همراه باشید تا بفهمیم در این میدان شلوغ چه خبر است.

میدان تایمز نیویورک هرگز به خواب نمی‌رود!
میدان تایمز که همه نیویورک را با نام این میدان می‌شناسند، در واقع تقاطعی در میدتاون منهتن است. این تقاطع بزرگ و پرزرق و برق که در هر گوشه از آن تابلوهای بزرگ تبلیغاتی دیده می‌شود، از مکان‌های محبوب گردشگران است.
تابلوهای بزرگی که تصاویر متحرک نشان می‌دهند، تصاویر هنرپیشگان معروف، کودکان با لباس‌های شخصیت‌های کارتونی و عکاسان با دوربین‌های کوچک و بزرگ در اطراف این تقاطع روشن دیده می‌شوند. میدان تایمز نیویورک به قدری روشن و نورانی است که آن را از خارج از کره زمین هم می‌توان تشخیص داد! این تقاطع پرتردد، لقب "قلب جهان" و "مرکز جهان" را نیز از آن خود کرده‌است، چرا که روزانه 330 هزار نفر از آن عبور می‌کنند و بیشتر آن‌ها توریست‌ها هستند. شاید باورکردنی نباشد اما سالانه 50 میلیون نفر از این میدان بازدید می‌کنند و این میدان از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان است. بازدید از این تقاطع به تنهایی با آمار بازدید از لاس وگاس در حال رقابت است! یکی از دلایلی که میدان تایمز را به این معروفیت عجیب رسانده است، حضور تئاتر مشهور برادوی (Broadway Theater District) در گوشه‌ای از این تقاطع است.
میدان تایمز آمریکا
میدان تایمز نیویورک
کوکاکولا؛ مک دونالد، دیزنی، سیاره هالیوود و هزاران غول تبلیغاتی دیگر با بیلبوردهای بزرگ خود در این میدان جمع شده‌اند. در اطراف میدان رستوران‌ها و مراکز تجاری بزرگ با ساختمان‌های مرتفع خود قد علم کرده و میدان تایمز را به مرکز تجاری دنیا تبدیل کرده‌اند.
رویدادهای مهم میدان تایمز نیویورک
این تقاطع شلوغ و نورانی محل انواع گردهمایی‌ها و همایش‌ها است. جشن سال نو در میدان تایمز آمریکا از معروف‌ترین رویدادهایی است که هرساله در این مکان انجام می‌شود. آتش‌بازی‌های زیبا و فوق‌العاده در کنار تصاویر متحرکی که در بیلبوردهای دیجیتالی به‌چشم می‌خورد، آغاز سال نو میلادی را در میدان تایمز به جشنی واقعی تبدیل می‌کند.
هرساله هزاران نفر پیش از سال نو در این میدان جمع شده‌اند و آغاز سال میلادی را با یکدیگر جشن می‌گیرند. شاید این تجمعات بزرگ را بتوان نمونه کاملی از همدلی و وحدت میان نژادهای مختلف دانست. بزرگترین تجمعی که میدان تایمز نیویورک شاهد آن بود، در آگوست سال 1945 اتفاق افتاد. روزی که بیش از 2 میلیون نفر به مناسبت پایان جنگ جهانی دوم در این میدان گرد هم آمده و جشنی بزرگ بر پا کردند.
میدان تایم آمریکا
میدان تایم نیویورک
تئاتر برادوی نیز در این تقاطع با نمایش‌ها و پرفورمنس‌های خود، سرگرمی‌های مختلفی را برای گردشگران فراهم می‌کند. نوازندگان در این میدان کنسرت‌های بزرگی بر پا می‌کنند و از بزرگترین تجمع دنیا لذت می‌برند. میدان تایمز نیویورک حتی شاهد برگزاری مسابقات مختلف در خود بوده است. مصافی از کشتی دوستانه بین ایران و آمریکا نیز در سال 1395 در این میدان انجام شد.
این تقاطع شلوغ و پرتردد محبوب‌ترین مکان برای اعتراضات و تحصن‌های عمومی است و اهالی این شهر از آن به عنوان مقاصد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استفاده کرده‌اند. میدان تایمز نیویورک که روزهای تلخ و شیرین تاریخ را در دل خود پنهان کرده، هر روز شاهد داستان‌های شاد و غمگین رهگذرانی است که از آن عبور می‌کنند.
این میدان با چراغ‌های نورانی خود از محبوب‌ترین مکان‌های عکاسی در دنیا است که هرکسی از آن عبور می‌کند، عکسی به یادگار با آن می‌اندازد.
میدان تایمز کجاست؟
میدان تایمز در آمریکا، ایالت نیویورک، شهر نیویورک و محله منهتن قرار گرفته‌است. این میدان در واقع تقاطعی در میانه منهتن است که به Midtown Manhattan شناخته می‌شود.
میدان تایمز در تقاطع خیابان برادوی (Broadway) و خیابان هفتم (Seventh Avenue) قرار دارد و از خیابان 42 غربی تا 47 غربی کشیده شده است.
زمانی که به این میدان می‌رسید؛ متوجه می‌شوید در واقع نمی‌توان نام میدان را بر آن گذاشت، چرا که میدان تایمز در واقع مثلثی است که تئاتر برادوی ضلع چهارم را به صورت اریب قطع می‌کند. دسترسی به میدان از طریق وسایل حمل و نقل عمومی به آسانی امکان‌پذیر است. تاکسی، اتوبوس، قطار شهری و مترو شما را به میدان تایمز نیویورک می‌رسانند. استفاده از مترو با خطوط 1، D، Nو Q ساده‌ترین مسیر دسترسی به میدان تایمز است.
میدان تایمز آمریکا
میدان تایمز نیویورک
بهترین زمان بازدید از میدان تایمز نیویورک
اگر می‌خواهید از میدان تایمز در زمان سکوت آن عکاسی کنید، ساعات اولیه روز بهترین زمان است. قبل از ساعت 9 معمولاً تجمعات کمتری در این میدان دیده می‌شود؛ اما بعد از آن با سیل جمعیت روبه‌رو خواهید شد که تا پاسی از شب در حال تردد و گردشگری هستند.
بهترین زمان برای سفر به شهر نیویورک از ماه آوریل تا ژوئیه یا سپتامبر تا اوایل نوامبر است. در این زمان‌ها آب و هوا خنک و معتدل بوده و تعداد گردشگران کمتر است. آخر هفته معمولاً جمعیت بیشتری برای خرید یا گردش به میدان تایمز سر می‌زنند و تردد در روزهای تعطیل در قلب جهان چندین برابر می‌شود.
کلام آخر
میدان تایمز نیویورک، نمادی از این شهر است که نشان می‌دهد، نیویورک همیشه بیدار است. چراغ‌های نورانی، بیلبوردهای بزرگ با تصاویر متحرک و تبلیغات غول‌پیکر بزرگترین سرمایه‌داران دنیا، این تقاطع را به مرکز تجاری جهان تبدیل کرده‌اند. اگر به منهتن رفتید عکاسی در شب‌های پر نور میدان تایمز را فراموش نکنید.

مطلب جاهای دیدنی نیویورک را از دست ندهید.
برچسب(ها)
موقعیت(ها)
امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 3.7 3 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.