معرفی بهترین مراکز خرید آنکارا

17 تیر، 1399
17 تیر، 1399
مدت مطالعه :
ترکیه جزء کشورهایی است که برندهای معتبر زیادی دارد. اگر قصد خرید اجناسی از برندهای معتبر دنیا را دارید، آنکارا از بهترین شهرهای ترکیه بدین منظور است. مراکز خرید آنکارا بسیار زیاد و متنوع هستند، از بازارهای سنتی و کلاسیک گرفته تا بازارهای مدرن. بنابراین برای خرید مقرون به صرفه اجناس برند، می‌توانید به مراکز خرید آنکارا که در ادامه مطلب به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم، سر بزنید.
مرکز خرید آرماد
طراحی دو پل در بازار آرمادا ترکیه، معماری آن را در بین مراکز خرید آنکارا جالب و جذاب کرده است. علاقه‌مندان به خرید برندهای معروف دنیا می‌توانند در این بازار خرید کنند. این بازار در سگوتزوی در شهر قدیم آنکارا واقع شده است که ساعت کاری آن نیز از 10 صبح تا 10 شب می‌باشد.
مرکز خرید آرماد
مرکز خرید آرماد 
مرکز خرید فروم انکارا
دومین مرکز خرید معروف در میان مراکز خرید آنکارا، فروم می‌باشد که در سال 2008 تاسیس شده است. این مرکز خرید وسعت خیلی بزرگی ندارد اما به دلیل داشتن مغازه‌های برندهای معتبر، جزء بهترین مراکز خرید آنکارا به شمار می‌آید. مرکز خرید فروم در بلوار یوزگات واقع در خیابان اواجیک کچیورن می‌باشد. برای رفتن به این بازار می‌توانید به راحتی در هر کجا از آنکارا که باشید با گفتن نام آن، به مقصد برسید. ساعت کاری این مجموعه از 10 صبح تا 10 شب می‌باشد.
مرکز خرید کنت پارک
اگر در میان مراکز خرید آنکارا علاوه بر انجام خرید، به دنبال جایی برای تفریح و سرگرمی برای خود و کودکان‌‌تان هستید، می‌توانید به این مرکز خرید سر بزنید. مرکز خرید کنت پارک دارای پارک برای کودکان، سینما و مکان‌‌هایی برای تفریح بزرگسالان است.
این مرکز خرید به دلیل متنوع بودن اجناسی که دارد؛ اعم از پوشاک برند و سایر لوازم دیجیتالی، در میان سایر مراکز خرید آنکارا معروف‌‌‌تر می‌باشد. از طرف دیگر به دلیل وسیع بودن کنت پارک، این مجتمع خرید جزء مکان‌هایی است که مسافران هنگام سفر به آنکارا نباید آن را از دست دهند. این مرکز خرید در محله‌ی مصطفی کمال، در هفت کیلومتری جاده اسکی شهیر چانکایا قرار دارد و مانند سایر مراکز خرید آنکارا ساعت کاری آن از 10 صبح تا 10 شب می‌باشد.
مرکز خرید کاروم
کاروم در میان مراکز خرید آنکارا جزو مراکز تجاری و خرید به حساب می‌آید. کلمه‌ی کاروم در زبان آشوری به معنی بندر یا منطقه تجاری می‌باشد.  به این دلیل که این مرکز خرید در زمان آشوریان جزو نقاط تجاری بوده است، این گونه نام‌گذاری شده است.
مرکز خرید کاروم در مقایسه با سایر مراکز خرید آنکارا، بسیار وسیع است و علاوه بر فروشگاه‌‌‌های فروش پوشاک، فروشگاه‌‌های اجناس متنوعی نیز در این مکان وجود دارد. مرکز خرید کاروم در خیابان تونالی هیلمی واقع در خیابان چانکایا قرار دارد و ساعت کاری آن از 10 صبح تا 10 شب می‌باشد.
مرکز خرید کاروم
مرکز خرید کاروم 
خیابان تونالی هیلمی
اگر برای خرید به دنبال جایی شبیه به خیابان شانزلیزه پاریس می‌گردید که در آن مغازه‌‌‌های برند و گران قیمت در خیابانی با فضای باز و بدون محدودیت پاساژ باشد، حتما به خیابان تونالی هیلمی آنکارا سر بزنید. مغازه‌‌هایی که در این خیابان واقع شده‌اند نسبت به سایر مراکز خرید آنکارا گران قیمت‌تر هستند. البته مغازه‌های سوغاتی فروشی نیز در این خیابان واقع شده که می‌توانید سوغات معروف ترکیه را در خیابان تونالی هیلمی تهیه کنید. این مکان در میان مراکز خرید آنکارا بسیار جذاب و جالب بوده و دیدن آن خالی از لطف نیست.
مرکز خرید آنکامال
مرکز خرید آنکامال نسبت به سایر مراکز خرید آنکارا پیشینه‌ی جالبی دارد. داستان این مرکز خرید از این قرار است که در ابتدا با نام میگروس تاسیس شد و به مدت 8 سال با همین نام به فعالیت خود ادامه داد و به مقدار قابل توجهی مورد استقبال مردم و گردشگران قرار گرفت و بر همین مبنا با توجه به پشتوانه‌ای که از این استقبال به دست آورد، توانست پیشرفت خوبی در همه‌ی زمینه‌ها کند و به این ترتیب پس از 8 سال با نام آنکامال به ادامه فعالیت خود پرداخت. همانطور که می‌دانید افراد مشهور بسیار زیادی در دنیا وجود دارند که برندهایی را با نام خود تاسیس و گسترش داده‌‌اند. این برندها در همه جا وجود ندارد و اعطای نمایندگی آن‌ها پروتکل خاصی می‌خواهد که مرکز خرید آنکامال در میان ستیر مراکز خرید آنکارا این پروتکل‌ها را دارا می‌باشد. بنابراین در صورتی که مشتاق به خرید از این گونه برندها هستید، می‌توانید به این مرکز خرید سر بزنید.
علاوه بر این مرکز خرید آنکامال با داشتن وسعت بسیار بالا و پارکینگ طبقاتی رایگان بسیار بزرگ پذیرای مراجعه کنندگان می‌باشد. همچنین اینکه آنکامال در میان سایر مراکز خرید آنکارا به دلیل داشتن مراکز تفریحی برای کودکان و نیز سالن‌های بزرگ سینما و رستوران و کافه‌‌های متعدد گزینه‌ی خوب و ایده‌‌الی برای گشت و گذار می‌باشد، زیرا تمام نیازهای تفریحی را در یک مکان دارا است. این مرکز خرید در ناحیه آکوپرو در جاده کونیا دولت واقع در بلوار مولانا می‌باشد.
مرکز خرید گالریا آنکارا
در میان مراکز خرید مدرن آنکارا که چند دهه است ترند شده، مرکز خرید گالریا جزو اولین‌ مراکز خرید آنکارا می‌باشد. مرکز خرید گالریا در سال 1995 تاسیس و دارای صد و سه غرفه است. مرکز خرید گالریا عرضه کننده‌ی انواع پوشاک، کیف و کفش و جواهر و لوازم آرایش می‌باشد که اجناس برند نیز در میان آن‌ها به چشم می‌خورد. این مرکز خرید در ناحیه آراپ سویو واقع در جاده کوش کاواگی در بلوار آتاتورک می‌باشد. ساعت کاری این مرکز خرید نیز مانند دیگر مراکز خرید آنکارا 10 صبح تا 10 است.
در میان مراکز خرید آنکارا علاوه بر بازارهای مدرن که پیش‌تر راجع به آن صحبت کردیم، بازارهای سنتی و جالبی برای دیدن و خرید کردن وجود دارد که با دیدن آن‌ها علاوه بر خرید، می‌توان با جلوه‌هایی از فرهنگ و آداب و رسوم ترکیه نیز آشنا شوید. بازدید و رفتن به این بازارها برای کسانی که به خرید اقلام سنتی و مختص به هر کشور علاقه دارند، بسیار لذت‌بخش خواهد بود.
مرکز خرید گالریا آنکارا
مرکز خرید گالریا آنکارا
باکیرجیلار چارشیسی
اگر در میان مراکز خرید آنکارا به دنبال یک بازار سنتی هستید، بازار باکیرجیلار چارشیسی از بهترین بازارهای قدیمی و سنتی است که باید به آن سر بزنید. باکیرجیلار چارشیسی در زبان ترکی به معنای مسگران می‌باشد که خب همانطور که از نام این بازار مشخص است ظروف مسی در این بازار به وفور یافت می‌شود. علاوه بر ظروف مسی در این بازار خواهید توانست اقلامی قدیمی و سنتی همچون زیورآلات و جواهرات و همچنین فرش‌های ترکی دستباف بسیار نفیسی بیابید. بنابراین اگر به دنبال اجناس اصیل ترکی هستید، می‌توانید در این بازار آن‌ها را تهیه کنید. بازار باکیرجیلار چارشیسی در ناحیه بویاجی در خیابان اسکیجی چارشیسی واقع شده است و چون یک بازار سنتی می‌باشد ساعات کاری آن از 6 صبح تا 11 شب است.
بازار چیکریچیلر یوکوشو
می‌توان گفت در میان مراکز خرید آنکارا، قدیمی‌ترین بازار همین بازار چیکریچیلر یوکوشو باشد که صد سال قدمت داشته و برخی بناهای آن بیش از 1000 سال قدمت دارد.
این بازار دارای مغازه‌هایی برای فروش سوغاتی و اجناس عتیقه همچون آینه و شمعدان‌های قدیمی، تزئینات و زیورآلات آنتیک است که علاقه‌مندان می‌توانند این اجناس را با بهترین کیفیت در آن پیدا کنند. علاوه بر آن، در بدو ورودی این بازار در با مغازه‌های فرش فروشی بسیار شکیل و جالبی رو به رو می‌شوید که حال و هوای خاص خود را دارد.
 این بازار در پایین یک تپه قرار دارد و شما می‌تواند پس از عبور از این بازار به بالای تپه رفته و منظره‌ی طبیعی بسیار زیبایی را ببینید که در آن کافه و رستوران‌هایی قرار دارد و می‌توانید خستگی‌تان را در آنجا رفع کنید. رستوران‌هایی که در این منطقه وجود دارد اکثرا سنتی بوده و فرهنگ اصیل ترک را برای شما تداعی می‌کنند. همچنین اینکه غذاهایی که در رستوران‌های بازار چیکریچیلر یوکوشو سرو می‌شود، از نوع مدیترانه‌ای و سنتی ترکی بوده که امتحان کردن آن‌ها  خالی از لطف نیست. این مکان در نزدیکی هتل چنگلهان قرار دارد.
باکیرجیلار چارشیسی
باکیرجیلار چارشیسی
بازار سنتی “O”
اگر در میان مراکز خرید آنکارا به دنبال جایی خارج از شهر می‌گردید، رفتن به این بازار را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این بازار حدود سه سال است که در نزدیکی آنکارا و در خارج شهر تاسیس شده است. بازار O در واقع برای افراد بی‌سرپرست و ایتام ساخته شده تا سود حاصل از آن خرج این افراد شود.
در این بازار می‌توانید صنایع دستی ترکیه در انواع مختلف تهیه کرده و با خرید کردن از این بازار و دیدن آن علاوه بر تفریح می‌توانید به ایتام و مستمندان کمک کنید.
 همچنین این که در میان مراکز خرید آنکارا، این بازار جزو هشتمین بازار سنتی از نظر طراحی می‌باشد که دارای سازه‌های هنری می‌باشد.
بازار AYRANCI ANTIKA PAZARI
این بازار شاید جزو مراکز اصلی آنکارا محسوب نشود و جزو بازارهای هفتگی و محلی و جزو بازارهای سنتی محسوب ‌شود، زیرا در آن عتیقه‌جات و اقلام آنتیک به فروش می‌رسد. اگر وارد این بازار شوید با مردم محلی رو به رو می‌شوید که هر یک چیزی برای فروش دارند و می‌توانید با فرهنگ مردم محلی ترکیه نیز آشنا شوید.
اقلامی که در  بازار آنتیک آیرانجی آنکارا به فروش می‌رسند، عبارتند از هنرهای دستی و صنایع دستی سنتی ترکیه، خطاطی‌ها، نقاشی‌ها و نوشته‌های مینیاتوری، نساجی‌های مربوط به دوره عثمانی، گلدان‌ها و جواهرات عتیقه و با ارزش و هر چیزی که فکرش را بکنید.
جالب‌ترین چیزی که در این بازار می‌توانید بیابید، ابزار عبادت مردمان ترکیه است. همانطور که می‌دانید ترکیه کشوری مسلمان است و مسلمانان آن دارای ابزار خاصی برای عبادت می‌باشند که شاید کمی متفاوت با ایرانیان باشد؛ مثل مهر و تسبیح‌های عجیب و غریب و سنگ‌های زیبا و عتیقه.

قصد سفر به آنکارا را دارید؟ مطالب جاهای دیدنی آنکارا و رستوران های آنکارا را از دست ندهید.
برچسب(ها)
موقعیت(ها)
امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 3.7 6 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.