فیلم جوکر کجا فیلمبرداری شد؟

حمیدرضا علیا 18 آذر، 1398
مدت مطالعه :
خنده‌های هیستریک، دلقکی لاغر اندام که توسط جامعه طرد شده است و در افکارش به دنبال زندگی بهتر می‌گردد، جامعه مدام برایش دردسر درست می‌کند تااینکه... فیلم جوکر که چند ماهی می‌شود اکران شده، به سرگذشت شخصیتی می‌پردازد که بخاطر شرایط وخیم خانواده و اجتماع، به یک سایکو (روانی) تبدیل می‌شود و با مردم علیه شهردار گاتهام به پا می‌خیزد. این فیلم با بازی استثنایی «خواکین فینیکس» بازخوردهای متفاوتی دریافت کرد اما در مجموع اکثریت مخاطبان از این فیلم رضایت داشتند و این فیلم در اسکار 2020، در یازده بخش نامزد دریافت جایزه شده است. شاید برای‌تان سوال باشد که لوکیشن‌های فیلم کجا فیلمبرداری شد، برای دریافت پاسخ همراه اسمارتیز باشید.

اسمارتیز
فیلم‌های قبلی بتمن و جوکر کجا فیلمبرداری شد
در سال‌های متمادی، چندین منطقه ایالات متحده آمریکا، میزبان فیلمبرداری شهر گاتهام بودند؛ در فیلم دارک نایت (Dark Knight) به کارگردانی کریستوفر نولان، شیکاگو به عنوان شهر گاتهام انتخاب شد. تیم برتون برای ساخت فیلم‌های بتمن، از نیوجرسی استفاده و شهرکی مجازی به نام گاتهام را بوجود آورد.
لوکیشن فیلمبرداری فیلم جوکر
در فیلم جوکر تمام سعی کارگردان بر این بوده که از محله‌های تیره و تاریک استفاده شود
محله‌های فیلمبرداری شده در فیلم جوکر
از نظر بسیاری جهات، ایالت نیویورک شباهت زیادی به شهر گاتهام مجموعه فیلم‌های بتمن دارد. روزانه ماجراهای بعضاً عجیب و غم‌انگیزی در نیویورک اتفاق می‌افتد و کسانی که فیلم‌های بتمن را دیده‌اند، نیویورک را از نظر جرم و جنایت، نزدیک‌ترین به گاتهام می‌دانند و حتی به آن لقب گاتهام داده‌اند! بنابراین تعجبی ندارد که این ایالت میزبان فیلم جوکر باشد. البته برخی لوکیشن‌های فیلم در رودخانه هادسونِ نیوجرسی فیلمبرداری شد. وقتی درباره نیویورک صحبت می‌کنیم، اغلب افراد به یاد نمادهای اصلی و معروف محله منهتن این شهر مثل میدان تایمز، پارک مرکزی و آسمان خراش‌هایی مثل ساختمان امپایر و چریسلر می‌افتند.
لوکیشن‌های فیلمبرداری فیلم جوکر
محله نوارک در ایالت نیوجرسی
از محله هارلم تا پله‌های برانکس
اما منهتن در کنار محله‌های کوئینز، بروکلین، برانکس و جزیره استیتن، یکی از محله‌های معروف نیویورک است و فیلم جوکر از تمام این محله‌ها برای سکانس‌های فیلمبرداری استفاده کرد تا به خوبی شهر گاتهام دهه 80 میلادی را به تصویر بکشد. در ساخته تاد فیلیپس، از محله هارلم نیز استفاده شد. در این محله برخی دیوارهای قدیمی و کثیف شهر رنگ‌آمیزی متنوعی دارند و لوکیشن مناسبی برای سکانس‌های فیلم جوکر است. در یکی از سکانس‌های این فیلم استثنایی، جوکر در حال رقصیدن بر روی چند پله است؛ محله برانکس از این پله‌های شهری زیاد دارد و این سکانس در برانکس فیلمبرداری شد. این روزها گردشگران زیادی به پله معروف برانکس می‌آیند تا برای یک‌بار هم که شده خودشان را جای جوکر تصور کنند.
البته تاد فیلیپس فقط به محله‌های نیویورک بسنده نکرده و پا را فراتر گذاشته است؛ وی برای فیلمبرداری دیگر صحنه‌ها از ایالت نیوجرسی هم استفاده کرده است. دادگاه برنان در نیوجرسی، به عنوان لوکیشن کاخ خانواده وین، کنفرانس مطبوعاتی و تظاهرات فیلم جوکر استفاده شد.
لوکیشن‌های فیلم جوکر
پله مشهور محله برانکس
تعهد عوامل فیلم جوکر به استفاده از نیویورک و نیوجرسی به این خاطر است که شهر گاتهام به زیبایی و واقعیتی هر چه تمام‌تر به تصویر کشیده شود. این کار به همه مخاطبان ثابت کرده است برای نشان دادن زادگاه بتمن و جوکر، جایی بهتر از سیب بزرگ (لقب شهر نیویورک) وجود ندارد.

برچسب مطالب

از بچگی دنبال ماجراجویی و تجارب جدید بودم؛ عاشق فوتبال، تکنولوژی، فیلم و بازی‌های کامپیوتری‌ام و هیچ وقت از این کارا خسته نمی‌شم. البته عاشق طبیعت هم هستم چون آرامش زیادی ازش میگیرم. از سال 94 در حین درس خوندنم به طور حرفه‌ای وارد دنیای تولید محتوا شدم و عاشق اینکارم. سال 96 هم در رشته روانشناسی دانشگاه علامه طباطبایی فارغ التحصیل شدم.

امتیاز دهید 2 دیدگاه ۵ / 4 144 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
عباس

خیلی جالب بود. حدس میزدم لوکیشن اصلی نیویورک باشه. ولی نیوجرسی اون پله ها رو نمیدونستم کجان.

اسمارتیز :=))))
مهمان

هنرمندانی مثل جوکر تمام هنرشان را وقف بازیگری می کنند سلبریتی ها تمام هنرشان تکرار نقش های قبلی و شرکت در جشنواره اپوزیسیون بازی است