روسیه از ترس گسترش ویروس کرونا ورود اتباع خارجی را ممنوع کرد

سفارت‌خانه‌های روسیه تا 12 اردیبهشت 99 ویزا صادر نمی‌کنند

مهدی بهادرفر 28 اسفند، 1398
مدت مطالعه :
این روزها علاوه‌بر ویروس کرونا جدید، ترس و وحشت از این ویروس نیز تمام دنیا را درگیر خود کرده‌است. شهرها و کشورهایی در سراسر جهان قرنطینه شدند، اماکن بسیاری تعطیل و رقابت‌های ورزشی نیز از ترس گسترش ویروس کرونا لغو شدند. با وجود سرعت گسترش بالای این ویروس در جهان، روز به روز بر آمار تلفات و مبتلایان به این بیماری افزوده می‌شود و تمام کشورهایی که درگیر این ویروس هستند مطابق دستورالعمل‌های اعلام شده از سوی سازمان جهانی بهداشت، محدودیت‌هایی را برای تجمع و رفت و آمدهای مردم اعمال کرده‌اند.
کشور روسیه یکی از کشورهایی بود که از همان ابتدای شیوع ویروس مرگبار کرونا در چین، اقدامات و محدودیت‌هایی را جهت پیشگیری از شیوع این ویروس وضع کرد. این کشور از روز اول اسفند 1398 ورود کلیه اتباع چینی را ممنوع اعلام کرد و فقط به محموله‌های ترانزیتی از مقصد چین اجازه ورود به خاک کشورش را می‌داد. پس از گسترش ویروس کرونا جدید و افزایش آمار مبتلایان در ایران، کشور روسیه ورود کلیه ایرانیان را به مرزهای این کشور از روز 9 اسفند ممنوع کرد. همچنین ورود مسافران از مقصد کره‌جنوبی به روسیه از روز 11 اسفند محدود شد و مسافران کره‌ای فقط از طریق فرودگاه شرمتیوو مسکو و پس از انجام تست کرونا جدید و غربالگری می‌توانستند وارد این کشور شوند. از تاریخ 23 اسفند نیز ورود کلیه ایتالیایی‌ها به روسیه ممنوع شد و از تاریخ 26 اسفند ماه پروازهای کلیه شهرهای روسیه به جز مسکو به اروپا و بالعکس لغو شدند. همچنین در روزهای اخیر گزارشاتی مبنی بر بسته شدن مرزهای زمینی روسیه با کشورهای لهستان و نروژ منتشر شد.
با این حال شیوع بسیار سریع و افزایش ناگهانی آمار مبتلایان و تلفات ویروس کرونا در جهان و به‌خصوص قاره اروپا، مقامات دولت روسیه را وادار کرد که تصمیمات سخت‌گیرانه‌تری را اتخاذ کنند و به این ترتیب روز گذشته اعلام شد که تمام مرزهای روسیه به روی مردم دیگر کشورها بسته شده‌است. همچنین وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا جدید، تا اول ماه می 2020 یا 12 اردیبهشت 1399 برای شهروندان خارجی ویزای روسیه را صادر نمی‌کند. ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز شرایط کشورش را تحت کنترل دانسته و مدارس، دانشگاه‌ها و مسابقات ورزشی این کشور را جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به مدت سه هفته تعطیل کرد.
ممنوعیت ورود به روسیه
روسیه از ترس کرونا مرزهای خود را بر روی مردم سایر کشورهای جهان بست.

باتوجه به آمار رسمی منتشر شده توسط دولت روسیه تاکنون تنها 114 مورد ابتلا به ویروس کرونا جدید در این کشور پهناور با حدود 150 میلیون نفر جمعیت ثبت شده و هنوز کسی بر اثر کرونا در روسیه فوت نکرده‌است. به این ترتیب به نظر می‌رسد که اقدامات سخت گیرانه دولت روسیه و همکاری مردم این کشور تا اینجا جواب داده و مانع از گسترش ویروس کرونا در روسیه شده‌است.
برچسب مطالب

برق مخابرات خوندم و عاشق تکنولوژی‌های روز هستم. اولین مطلبم رو زمانی که 16 سال داشتم برای هفته‌نامه دوچرخه نوشتم و از اون به بعد مدام در حال نوشتنم. علاقه زیادی به کتاب خوندن و دیدن فیلم و سریال دارم. اما چیزی برام جذاب‌تر از نوشتن نیست. سفر رفتن رو دوست دارم و در واقع کل زندگیم توی سفر بودم.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.