جشنواره فیلم فجر 98: تاریخ افتتاحیه، اختتامیه، فیلم ها، بازیگران، بلیط

24 دی، 1398
24 دی، 1398
مدت مطالعه :
سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر 98 زیر سایه‌ی سنگین سقوط هواپیما اوکراینی قرار گرفت و تعدادی از هنرمندان این جشنواره را تحریم کردند. بیست دی 1398 لیست فیلم‌های شرکت‌کننده در بخش سودای سیمرغ اعلام شد اما برخی از آن‌ها خواهان شرکت نکردن شدند و کشمکش‌هایی در این چند روز ایجاد شد. با اسمارتیز همراه باشید تا به بررسی جشنواره فجر امسال بپردازیم.
جشنواره فجر چه تاریخی برگزار می‌شود؟
در 29 مهر امسال سیمرغ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر پر کشید و کار خود را آغاز کرد. فیلم‌های سینمایی و مستند فرم‌های ثبت‌نام را پر کردند تا مورد توجه بخش سودای سیمرغ قرار گیرند. روز 20 دی ماه نیز 22 فیلم توسط هیئت انتخاب متشکل از محمد احسانی، محمود اربابی، همایون اسعدیان، یلدا جبلی، سید محمود رضوی، حسین کرمی و رضا درستکار انتخاب شدند تا 12 بهمن لغایت 22 بهمن 1398 با هم به رقابت بپردازند. نحوه تهیه بلیط جشنواره فجر به زودی اعلام خواهد شد.
سیمرغ جشنواره به اوج خودش در آسمان رسیده بود که بازیگران و هنرمندان به دلیل سقوط هواپیما اوکراینی و همدردی با خانواده‌ی جان‌باختگان و ملت ایران جشنواره فجر را تحریم کردند و یک به یک در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها انصراف خود را اعلام کردند.

“بلیط سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر دوشنبه 30 دی ماه 1398 تا 2 بهمن 1398 پیش‌فروش خواهد شد ”

برای خرید بلیط جشنواره فجر به سایت fajrticket.ir مراجعه نمایید.


مراسم افتتاحیه
مراسم افتتاحیه فیلم فجر روز 12 بهمن برگزار خواهد شد و رسما 22 فیلم در 15 سینمای تهران و اسلامشهر رقابت خود را آغاز می‌کنند
مراسم اختتامیه
مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر روز 22 بهمن برگزار می‌شود و در نهایت سیمرغ‌های بلورین جشنواری به خانه صاحبانشان پر می‌کشند.
فیلم‌های بخش سودای سیمرغ کدام هستند؟
22 فیلم جشنواره فیلم فجر 98 به ترتیب زیر اعلام شده‌اند. 5 فیلم نیز در لیست رزرو هستند تا در صورت ایجاد مشکل یا نرسیدن فیلم‌ها به جشنواره، فیلم‌های لیست رزرو جایگزین شوند.
آتابای
بلیط جشنواره فجر برای فیلم آتابای تازه‌ترین ساخته‌ی نیکی کریمی شاید خواهان بسیاری داشته باشد.
جواد عزتی
جواد عزتی در فیلم آتابای
نیکی کریمی که فیلمش را در شهر خوی فیلمبرداری کرده است، پس از یک حضور ناموفق در جشنواره فجر به عنوان کارگردان، می‌خواهد دوباره شانسش را برای سیمرغ بلورین سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر امتحان کند. هادی حجازی‌فر، سحر دولتشاهی و جواد عزتی در فیلم آتابای نقش آفرینی می‌کنند.

“پرکارترین بازیگر جشنواره فجر امسال جواد عزتی با 5 فیلم است”


خروج
فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا قطعا توجه منتقدان و تماشاگران را به خودش جلب کرده است. خروج به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا و تهیه‌کنندگی حبیب‌الله والی‌نژاد از همین الان برای سیمرغ‌های بلورین خط و نشان می‌کشد.
جشنواره فجر
ابراهیم حاتمی‌کیا با فیلم خروج به جشنواره فجر آمده است
ابراهیم حاتمی‌کیا که در این چند سال با سازمان فرهنگی و هنری اوج کار می‌کند این فیلم را هم بعد از "بادیگارد" و "به وقت شام" با همکاری اوج ساخته است. فرامرز غریبیان و پانته‌آ پناهی‌ها بازیگران اصلی ابراهیم حاتمی‌کیا در فیلم خروج هستند که در جشنواره فیلم فجر پخش خواهد شد.
خورشید
مجید مجیدی با خورشید به جشنواره فجر 98 می‌آید. مجید مجیدی را که با فیلم بچه‌های آسمان و کارهای فاخرش می‌شناسیم با فیلمی درباره‌ی کودکان کار دوباره به صحنه جشنواره فجر بازگشته است. مجید مجیدی سعی کرده است تا جایی که می‌تواند اطلاعاتی درباره این فیلم ندهد. جواد عزتی از بازیگران مطرح فیلم خورشید خواهد بود.
خون شد
مسعود کیمیایی که هنوز هم فیلم‌هایش بوی فیلمفارسی دارد و گاهی هم آن‌ها را سیاه و سفید می‌کند با فیلم خون شد پای خود را روی دم سیمرغ جشنواره فجر گذاشته است. بازیگرانی چون سعید آقاخانی، سیامک انصاری، نسرین مقانلو و هومن برق‌نورد در این فیلم به نقش‌آفرینی پرداخته‌اند.
مسعود کیمیایی خون شد
مسعود کیمیایی بعد از قاتل اهلی با خون شد آمد
مسعود کیمیایی در بیانیه‌ای انصراف فیلم خود را از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر 98 اعلام کرد، اما پس از چند ساعت تهیه‌کننده‌ی فیلم به کیمیایی هشدار داد و گفت فیلم را به جشنواره خواهد برد و فیلم در بخش سودای سیمرغ شرکت خواهد داشت. حال باید دید سرنوشت این فیلم چه خواهد شد.

“مسعود کیمیایی جزو اولین انصرافی‌ها از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر بود”


خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
پیمان قاسم‌خانی در مقام کارگردان قسمت دوم فیلم موفق خوب، بد، جلف را با عنوان ارتش سری به جشنواره فیلم فجر می‌برد. پژمان جمشیدی، سام درخشانی، ریحانه پارسا و گوهر خیراندیش از بازیگران خوب، بد، جلف 2: ارتش سری هستند.
درخت گردو
انگار محمدحسین مهدویان نمی‌تواند فیلم‌هایی با مضمون سیاسی نسازد. مهدویان که ماجرای نیمروز 1 و 2 را در کارنامه‌ی خود دارد و برای هر دو سیمرغ‌های زیادی گرفته است، در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با درخت گردو می‎‌خواهد جوایز را درو کند. درخت گردو مضمونش کمی سیاسی‌ست، اما فیلمی متفاوت با کارهای قبلی مهدویان است. حضور پیمان معادی و مهران مدیری در این فیلم می‌تواند نظر تماشاگران را جلب کند.
مست عشق
مست عشق محصول مشترک ایران و ترکیه است که حسن فتحی آن را کارگردانی کرده است. از همان ابتدای ساخت، این فیلم حواشی و سروصداهایش را شروع کرد. از انتخاب شهاب حسینی و پارسا پیروزفر در نقش‌های شمس و مولانا تا حضور بازیگر ترکیه‌ای سلما ارگچ. سلما ارگچ که با سریال حریم سلطان این بازیگر را می‌شناسیم قرار است در نقش همسر مولانا نقش‌آفرینی کند.
سلما ارگچ
سلما ارگچ نقش همسر مولانا را دارد
حال در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر باید دید مست عشق می‌تواند منتقدان و تماشاگران را جذب خود کند یا این فیلم با تمام هزینه‌هایش شکست می‌خورد.
عامه‌پسند
نیلوفر اردلان و ممنوع‌الخروجی‌اش توسط همسرش که در فیلم عرق سرد دیدیم را دیده باشید و خوشتان آمده باشد، باید منتظر فیلم بعدی کارگردان آن یعنی سهیل بیرقی باشید. سهیل بیرقی با عامه‌پسند به جشنواره فجر 98 آمده است. می‌گویند این فیلم فضای بسیار متفاوتی دارد و می‌تواند جزو فیلم‌های موفق باشد. فاطمه معتمدآریا و هوتن شکیبا دو بازیگر اصلی این فیلم هستند.
روز بلوا
روز بلوا چهارمین فیلم بلند بهروز شعیبی بعد از دهلیز، سیانور و دارکوب است. شاید با نامش یاد کتاب سال بلوا عباس معروفی بیافتید ولی شاید تفاوت‌های بسیاری بین این دو باشد. در روز بلوا بابک حمیدیان و لیلا زارع حضور دارند. فیلم درباره یک استاد دانشگاه است که اتهاماتی به او زده می‌شود و زندگی او وارد مرحله‌ی جدیدی می‌شود که خود و افراد نزدیکش را در موقعیت عجیبی قرار می‌دهد.
قاتل وحشی
ترکیب حمید نعمت‌الله و لیلا حاتمی این‌بار با قاتل وحشی شانسشان را در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر 98 می‌سنجند. فیلم قبلی این دو رگ خواب، توانست فروش خوبی داشته باشد و جزو متفاوت‌ترین فیلم‌ها باشد.
لیلا حاتمیی
رگ خواب فیلم قبلی لیلا حاتمی با حمید نعمت‌الله بود
امین حیایی دیگر بازیگر بزرگ فیلم قاتل وحشی است که در این فیلم نقش‌آفرینی می‌کند. قاتل وحشی تقریبا در سکوت خبری کامل و بدون حاشیه ساخته شده است و از این نظر نسبت به فیلم مست عشق حسن فتحی بسیار متفاوت عمل کرده است.
مجبوریم
رضا درمیشیان و فیلم‌هایش همیشه حاشیه‌دار بوده‌اند. شاید خود کارگردان نیز حاشیه را دوست دارد. موسیقی فیلم مجبوریم را کیهان کلهر ساخته است و بازیگرانی چون بهمن فرمان‌آرا، ژاله علو، پارسا پیروزفر، نگار جواهریان و فاطمه معتمدآریا نیز در این فیلم نقش‌آفرینی می‌کنند. رضا درمیشیان که در مراسم یادبود پرواز 752 هواپیمای اوکراین، روبه‌روی دانشگاه کبیر در میان جمع مردم بود و عکس جان‌باختگان را بالای سرش نگه‌داشته بود، فیلمش از جشنواره فیلم فجر کنار گذاشته شد. هنرمندانی چون هدیه تهرانی و رخشان بنی اعتماد نیز در این جمع حضور داشتند.
آن شب
فیلم کوروش آهاری که شرکت فیلم‌سازی شهاب حسینی آن را تولید کرده است، توانست علاوه بر بخش نگاه نو، در بخش سودای سیمرغ هم باشد. شهاب حسینی نقش اول این فیلم را دارد. داستان فیلم درباره‌ی آشکار شدن رازهای پنهان، بین یک زوج ایرانی در آمریکا است که در یک هتل حبس شده‌اند. آن شب که در آمریکا ساخته شده است می‌تواند فیلمی ساختارشکن در جشنواره فیلم فجر باشد.
شهاب حسینی مست عشق
شهاب حسینی مست عشق را هم در جشنواره فیلم فجر دارد
من می‌ترسم، دوزیست با باری جواد عزتی، مغز استخوان، مردن در آب مطهر، قصیده گاو سفید، سینما شهر قصه، سه کام حبس، تومان، پوست، آن شب و آبان یازده 60 از فیلم‌های دیگر راه یافته به بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر هستند.
فیلم‌های رزرو این بخش عبارت‌اند از: پسرکُشی، زنبور کارگر، بی‌صدا حلزون، عروسی مردم و عنکبوت که در صورت هرگونه مشکل برای 22 فیلم دیگر، این فیلم‌ها جایگزین‌شان می‌شوند.

از گذاشتن پست تو فروم‌ها شروع کردم. 12 سالم بود که در دوره‌های خبرنگاری یونیسف یاد گرفتم چگونه بنویسم. بعد تو مجله‌های مختلف شروع به کار کردم و دست سرنوشت من رو به اینجا رسوند. در کنار نوشتن، همیشه از دیدن فیلم لذت می‌بردم، به همین دلیل شروع کردم زیرنویس زدن و شدم AmirDW.

امتیاز دهید 32 دیدگاه ۵ / 4.4 40 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
ایرانی
3 اسفند، 1398

عالی بود

پاسخ اسمارتیز :ممنون از شما
مریم
16 بهمن، 1398

خیلی عجیبه

نگار
16 بهمن، 1398

سلام خیلی ممنون از لطفتون

علی
15 بهمن، 1398

هر سانسی می رفتی دم گیشه بلیط می گرفتی لااقل به دیگران هم میرسید

رعنا
13 بهمن، 1398

عالی ممنون

پاسخ اسمارتیز :ممنون از شما
مهمان
13 بهمن، 1398

سلام .اجازه ورود به‌ کودکم را میدن که همراهمون باشه؟

پاسخ اسمارتیز :باید از مسئولش بپرسید. شاید نیاز به بلیط باشه
الی
12 بهمن، 1398

سلام. ممنون امیر جان. موفق باشی. من اولین باریه که اومدم اسمارتیز. بسیار شیوا و روان نوشته اید.

پاسخ اسمارتیز :سلام بر شما، ممنون که مطلب رو خوندین =))
الی
12 بهمن، 1398
در پاسخ به زینب
امثال کیمیایی فکر کردن با کناره گیری میتونند فضای جشنواره رو تحت تاثیر بزارند اما دیدیم که بلیطها ده دقیقه ای به فروش رسید از نظر فیلم ها هم اتفاقا 22 فیلم امسال ، از سطح بالاتری نسبت به سالهای قبل از نظر کارگردان و بازیگر قرار دارد و به نظر میاد جشنواره امسال برعکس تلاش های مذبوهانه ی بعضی بازیگران و ... جشنواره ی متفاوت و با ارزشی از اب در خواهد امد. اینها همه از ناحیه ی قدرت خداوند است که میخواهد نشان دهد هر چقدر هم ادم ها تلاش کنند چیزی رو خراب کنند اگر خدا نخواهد اتفاقی نخواهد افتاد عزت و ذلت دست خداست نه مخلوقات

عزیزم تو خودتو ناراحت نکن. درضمن سطح جشنوا ره هم از الان معلوم نمیشه. انشاالله از دیدن فیلم ها لذت ببرید.

رضا صاحی
12 بهمن، 1398

این دوست عزیز پیامی به این مضمون فرستادن:

زینب
امثال کیمیایی فکر کردن با کناره گیری میتونند فضای جشنواره رو تحت تاثیر بزارند اما دیدیم که بلیطها ده دقیقه ای به فروش رسید از نظر فیلم ها هم اتفاقا 22 فیلم امسال ، از سطح بالاتری نسبت به سالهای قبل از نظر کارگردان و بازیگر قرار دارد و به نظر میاد جشنواره امسال برعکس تلاش های مذبوهانه ی بعضی بازیگران و ... جشنواره ی متفاوت و با ارزشی از اب در خواهد امد. اینها همه از ناحیه ی قدرت خداوند است که میخواهد نشان دهد هر چقدر هم ادم ها تلاش کنند چیزی رو خراب کنند اگر خدا نخواهد اتفاقی نخواهد افتاد عزت و ذلت دست خداست نه مخلوقات
--------------------------------------------------------------------
با احترام فراوان باید عرض کنم که لطفا سینما و هنر را از لابی گری و نفاق پاک نگه دارید. قصد توهین ندارم. اما نظر هرکسی محترمه. نظر شما هم محترمه. پس لطفا اگر اهل هنر هستید این مسائل رو کنار بذارید. آقای کیمیایی اگر نیامدن حتما دلیل موجه خودشونو داشتن

مهمان
12 بهمن، 1398

سلام ممنون بابت همه چیز فقط بخش نقد کی از تلویزیون پخش میشه

مهمان
12 بهمن، 1398
در پاسخ به رضا صاحی
این دوست عزیز پیامی به این مضمون فرستادن:

زینب
امثال کیمیایی فکر کردن با کناره گیری میتونند فضای جشنواره رو تحت تاثیر بزارند اما دیدیم که بلیطها ده دقیقه ای به فروش رسید از نظر فیلم ها هم اتفاقا 22 فیلم امسال ، از سطح بالاتری نسبت به سالهای قبل از نظر کارگردان و بازیگر قرار دارد و به نظر میاد جشنواره امسال برعکس تلاش های مذبوهانه ی بعضی بازیگران و ... جشنواره ی متفاوت و با ارزشی از اب در خواهد امد. اینها همه از ناحیه ی قدرت خداوند است که میخواهد نشان دهد هر چقدر هم ادم ها تلاش کنند چیزی رو خراب کنند اگر خدا نخواهد اتفاقی نخواهد افتاد عزت و ذلت دست خداست نه مخلوقات
--------------------------------------------------------------------
با احترام فراوان باید عرض کنم که لطفا سینما و هنر را از لابی گری و نفاق پاک نگه دارید. قصد توهین ندارم. اما نظر هرکسی محترمه. نظر شما هم محترمه. پس لطفا اگر اهل هنر هستید این مسائل رو کنار بذارید. آقای کیمیایی اگر نیامدن حتما دلیل موجه خودشونو داشتن

سلام دقیقا درست میفرمایید

ابوالفضل
12 بهمن، 1398
در پاسخ به زینب
امثال کیمیایی فکر کردن با کناره گیری میتونند فضای جشنواره رو تحت تاثیر بزارند اما دیدیم که بلیطها ده دقیقه ای به فروش رسید از نظر فیلم ها هم اتفاقا 22 فیلم امسال ، از سطح بالاتری نسبت به سالهای قبل از نظر کارگردان و بازیگر قرار دارد و به نظر میاد جشنواره امسال برعکس تلاش های مذبوهانه ی بعضی بازیگران و ... جشنواره ی متفاوت و با ارزشی از اب در خواهد امد. اینها همه از ناحیه ی قدرت خداوند است که میخواهد نشان دهد هر چقدر هم ادم ها تلاش کنند چیزی رو خراب کنند اگر خدا نخواهد اتفاقی نخواهد افتاد عزت و ذلت دست خداست نه مخلوقات

زینب عزیزم مذبوحانه درسته

مهمان
11 بهمن، 1398
در پاسخ به زینب
امثال کیمیایی فکر کردن با کناره گیری میتونند فضای جشنواره رو تحت تاثیر بزارند اما دیدیم که بلیطها ده دقیقه ای به فروش رسید از نظر فیلم ها هم اتفاقا 22 فیلم امسال ، از سطح بالاتری نسبت به سالهای قبل از نظر کارگردان و بازیگر قرار دارد و به نظر میاد جشنواره امسال برعکس تلاش های مذبوهانه ی بعضی بازیگران و ... جشنواره ی متفاوت و با ارزشی از اب در خواهد امد. اینها همه از ناحیه ی قدرت خداوند است که میخواهد نشان دهد هر چقدر هم ادم ها تلاش کنند چیزی رو خراب کنند اگر خدا نخواهد اتفاقی نخواهد افتاد عزت و ذلت دست خداست نه مخلوقات

نظر همه انسانها به جای خود قابل احترام است، در هر صورت برای همه کسانی که در عرصه سینما زحمت میکشند آرزوی موفقیت و سلامتی میکنم،و خدا رو شکر که همه شما با تمام اخم و لبخندهاتون در کنار مردم ایران هستید همگی پایدار باشید.

علی حسینی
9 بهمن، 1398

سلام فیلم بی صدا حلزون اومد جشنواره یا نه؟

زینب
7 بهمن، 1398

امثال کیمیایی فکر کردن با کناره گیری میتونند فضای جشنواره رو تحت تاثیر بزارند اما دیدیم که بلیطها ده دقیقه ای به فروش رسید از نظر فیلم ها هم اتفاقا 22 فیلم امسال ، از سطح بالاتری نسبت به سالهای قبل از نظر کارگردان و بازیگر قرار دارد و به نظر میاد جشنواره امسال برعکس تلاش های مذبوهانه ی بعضی بازیگران و ... جشنواره ی متفاوت و با ارزشی از اب در خواهد امد. اینها همه از ناحیه ی قدرت خداوند است که میخواهد نشان دهد هر چقدر هم ادم ها تلاش کنند چیزی رو خراب کنند اگر خدا نخواهد اتفاقی نخواهد افتاد عزت و ذلت دست خداست نه مخلوقات

نسترن بابادی
6 بهمن، 1398

با سلام یک سری بلیط مگامال 2 سینمای ایران 2 ساعت 17 جشنواره فیلم فجر نیازمندم با تشکر بابادی 09124184163

مهمان
4 بهمن، 1398

ممنون عالی بود

پاسخ اسمارتیز :ممنون از شما که مطلب رو خوندین
م
4 بهمن، 1398

خییییلی خوب بود زحمت کشیدید ممنون

پاسخ اسمارتیز :ممنون که مطلب رو خوندین
فراهانی
4 بهمن، 1398

سلام خیلی دوست دارم تو افتتاحیه باشم.

سینا
30 دی، 1398

سلام.چطور میشه در افتتاحیه یا اختتامیه حضور داشت؟برای عموم بلیط فروشی میشه؟

پاسخ اسمارتیز :سلام. معمولا اهالی رسانه و کسانی که به فیلم و سینما مربوط‌اند و مهمان‌هایشان در مراسم حضور دارند. بلیط فروشی برای فیلم‌ها و نشست‌ها انجام میشه و از دوشنبه 20 دی می‌تونید بلیط تهیه کنید
نوید آهنگ
29 دی، 1398

سلام . ببخشید ، یعنی ما فیلم آماده کردیم دیگه امسال نفرستیم ، کلا برگزار نمیشه و داوری نمیشه ؟

پاسخ اسمارتیز :سلام. خیر. دیگر فیلم‌ها انتخاب شده‌اند. باید زمانی که فراخوان و ثبت‌نام است برای شرکت کردن در جشنواره فیلم فجر اقدام کنید.
نوید آهنگ
29 دی، 1398

فیلم کوتاه ها و ویدیو آرت ها هم داوری نمیشن ؟؟؟

پاسخ اسمارتیز :بخشی به نام فیلم های کوتاه داستانی وجود داره
بیتا
28 دی، 1398

به نظرم بهتره مردم از هنرمندان‌مردمی حمایت کنن و جشنواره رو تحریم کنن و نرن.مخصوصا از پیمان قاسم خوانی هم خیلی توقع داریم تحریم کنه و فیلمش رو به جشنواره نفرسته

کامی
28 دی، 1398

سانسها و لیست فیلمهای جشنواره سینمای آزادی رو اعلام شده کجاس لینک؟

پاسخ اسمارتیز :هنوز مشخص نشده و تازه قرعه کشی کردند
علی
27 دی، 1398

ممنون بابت توضیحات، ببخشید تهیه ی بلیت از کی و چطوری امکان پذیره؟

پاسخ اسمارتیز :به محض اعلام مطلب آپدیت میشه
نسترن بابادی
27 دی، 1398

می خواستم بدانم سانس فیلم های جشنواره فجر چه ساعاتی می باشد ؟ با تشکر

پاسخ اسمارتیز :به محض مشخص شدن، مطلب آپدیت میشه
باروون پاییز
26 دی، 1398

من چطورمیتونم برای جشنواره بلیط تهیه کنم؟ راهنماییم میکتید

پاسخ اسمارتیز :به محض اعلام مطلب اپدیت میشه
باروون پاییز
26 دی، 1398

خیلی دلم میخاد شرکت داشته باشم توی جشنواره اما راهشو بلد نیستم

پاسخ اسمارتیز :برنامه جشنواره رو می‌بینید و سانس و سینمای فیلم مورد نظرتون رو پیدا می‌کنید. بلیط می‌خرید و می‌رید =)
مهمان
25 دی، 1398

عالی بود،مرسی

پاسخ اسمارتیز :خواهش میکنم. ممنون از شما
مهمان
25 دی، 1398

عالی بود گذارشتون، ممنون از زحماتی که برای تهیه این گذارشها انجام میدهید

پاسخ اسمارتیز :ممنون از شما که خوندین
smh
25 دی، 1398

لطفا شرایط رزرو بلیط را در اولین فرصت اعلام کنید.ممنونم

smh
25 دی، 1398

ممنون از اطلاع رسلنی خوبتون. ممنون میشم در اولین فرصت ممکن شرایط رزرو بلیط را اعلام کنید.

پاسخ اسمارتیز :حتما =)