اقامتگاه دهکده گل سرخ نایین

سینا یوسفی
19 فروردین، 1399
1 خرداد، 1399
مدت مطالعه: 3 دقیقه
اقامتگاه دهکده گل سرخ نایین، در واقع یک حمام تاریخی قدیمی است که در سال 1390 بازسازی شد. این حمام تاریخی، هم اکنون نیز فعالیت خود را به عنوان مرکز اقامتی و درمانی ادامه می‌دهد. هر ساله مسافران زیادی برای استفاده از خدمات آب‌درمانی ورتون به نایین می‌روند و از اقامتگاه دهکده گل سرخ برای اقامت‌های کوتاه مدت و بلند مدت خود استفاده می‌کنند. مجموعه آب‌درمانی ورتون، شامل چشمه‌های آب‌گرم معدنی، بنای سنگی تاریخی حوض مراد و بقعه امامزاده آبگرمی می‌شود.
به دلیل کویری بودن منطقه، این امکان را دارید تا در دشت‌های بیکران نایین و زیر آسمان پُرستاره اقامت داشته باشید. همچنین این مرکز در نزدیکی دیگر جاهای دیدنی نایین مانند خانه پیرنیا، نارین قلعه، مسجد باباعبدالله نایین، کوه میل، مسجد جامع نایین، آب‌انبار معصوم خانی، آسیاب آبی ریگاره، قلعه رستم، قلعه عاشوراگاه و کویر ورزنه قرار دارد. اتاق‌های دهکده گل سرخ به صورت کلبه‌های مجزا از هم ساخته شده که با مخلوطی از کاه‌گل و سنگ، به شکل سنتی تزیین شده‌اند. در مجموع حدود 100 نفر می‌توانند در دهکده گل سرخ اقامت داشته باشند که این ظرفیت، مناسب تورهای گردشگری نیز به شمار می‌آید.
آدرس:
اصفهان، نایین، 100 متر قبل از پلیس راه سجزی، 10 کیلومتر بعد از روستای ورتون، اقامتگاه دهکده گل سرخ
راه دسترسی:
برای رفتن به ورتون، استفاده از خودروی شخصی مناسب‌ترین گزینه است. می‌توانید با استفاده از اتوبوس، قطار و هواپیما نیز خود را به اصفهان برسانید و بعد از آن به سمت نایین و ورتون بروید. تاکسی‌های درون روستا نیز شما را به اقامتگاه دهکده گل سرخ نایین می‌برند. اما در نظر داشته باشید که برای خرید خوراکی و غذا یا باید از رستوران دهکده استفاده کنید یا به سراغ روستا (در 10 کیلومتری) بروید.
ساعت ورود:
از ساعت 8 هر روز یا 17 هر روز
ساعت خروج:
تا ساعت 17 همان روز یا 16 روز بعد

مشخصات کلی اقامتگاه

در اقامتگاه دهکده گل سرخ نایین 20 کلبه با امکانات رفاهی کامل در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد و از آنجایی ‌که بیشتر این اتاق‌ها در ایام پیک سفر مانند نوروز و اوایل تابستان، پُر می‌شوند باید برای رزرو از ماه قبل اقدام کنید. کلبه‌های اقامتگاه دهکده گل سرخ نایین به شکل اتاق‌های 4 نفره طراحی شده که برخی از کلبه‌ها دارای 2 تخت و 2 تشک هستند و برخی دیگر 4 تشک کف خواب (یا با کرسی در ایام زمستان) دارند. کلبه‌ها دارای وسایل سرمایشی و گرمایشی بوده و نگرانی از بابت رفتن در ماه‌های مختلف وجود ندارد. حوضچه‌های آب‌گرم در اطراف کلبه‌ها قرار گرفته‌اند و شامل حوضچه‌های 20 نفره، حوض 25 نفره (که به صورت خانوادگی مورد استفاده قرار می‌گیرد) و نیز حوضچه‌های 4 نفره که در ساختمان‌های جدا برای بانوان و آقایان می‌شود. از دیگر امکانات جذاب برای این اقامتگاه، داشتن سایت مخصوص دوچرخه سواری است که می‌توانید تجربه‌ی دوچرخه سواری در دشت و تپه را در مسیری به طول 2300 متر داشته باشید. حتی اگر دوچرخه به همراه ندارید می‌توانید با قیمتی ناچیز آن را از دهکده کرایه کنید.
نقاط قوت
 • کلبه‌هایی با تجهیزات کامل
 • مرکز آب‌درمانی و ماساژ درمانی
 • موقعیت آرامش و بی سر و صدا
 • داشتن سایت دوچرخه سواری
 • اینترنت رایگان
نقاط ضعف
 • نبود سرویس بهداشتی اختصاصی
 • نبود فروشگاه سوغاتی یا سوپر مارکت در نزدیکی اقامتگاه
 • پارکینگ غیرمسقف
 • سرویس کف خواب برای بعضی اتاق‌ها
نحوه رزرو
 • رزرو حضوری
 • رزرو از طریق تمامی سایت‌های معتبر گردشگری
 

امکانات برای سرو غذا

در اقامتگاه دهکده گل سرخ نایین فضایی برای آشپزی در اختیار ندارید اما می‌توانید غذای خود را در رستوران دهکده گل سرخ یا در کبابی روستا میل کنید. در این رستوران نیز می‌توانید عمده‌ی غذاهای ایرانی و محلی نایین را ببینید و سفارش دهید. البته اگر کمی ذوق و حوصله داشته باشید می‌توانید خودتان مرغ یا گوشت تهیه کرده و در دشت و دامنه‌های ورتون کباب کنید.

امکانات برای خرید سوغاتی

اقامتگاه دهکده گل سرخ نایین، فروشگاه اختصاصی برای خرید سوغات ندارد و باید برای تهیه وسایل مورد نیاز خود به روستا یا اصفهان بروید. می‌توانید از زنان محلی روستا نیز صنایع دستی بخرید.
قوانین و نکات
در این اقامتگاه دو نوع اقامت به شکل روزانه و شبانه ارائه می‌شود. اقامت‌های روزانه تنها ساعات 8 صبح تا 17 عصر را شامل می‌شوند که متناسب کسانی‌ست که تنها برای استفاده از خدمات آب‌درمانی به ورتون آمده‌اند. برای اقامت‌های شبانه نیز می‌توانید از ساعت 17 عصر تا 16 عصر روز بعد، اتاق را در اختیار داشته باشید.
هنگام رفتن به اقامتگاه، مدارک معتبر شناسایی را به همراه داشته باشید.
اقامت کودکان زیر 5 سال در دهکده گل سرخ رایگان است.
آدرس‌ها و راه‌های دسترسی
آدرس:

راه دسترسی:

مشخصات کلی اقامتگاه

نقاط قوت
نقاط ضعف

نحوه رزرو

امکانات عمومی

آب رایگان
امکان شارژ وسایل الکترونیکی
اینترنت در اتاق
پارکینگ بدون سقف
تجهیزات آشپزی
تلویزیون در اتاق
حمام
سرویس بهداشتی فرنگی
سیستم تهویه مطبوع
سیستم گرمایش و سرمایش
صبحانه
کولر آبی
گرمایش
یخچال
اتاق ماساژ
تخت
رستوران
حمام مشترک
حمام اختصاصی
آشپزخانه مشترک
فضای سبز
چای‌خانه سنتی
آنتن
فضای بازی کودکان
تاکسی سرویس
سرویس بهداشتی مشترک
سرویس کف‌خواب

امکانات برای سرو غذا

امکانات برای سوغاتی

قوانین و نکات

برچسب(ها)
موقعیت(ها)

اگر برای خیلی از افراد خواندن و نوشتن در همان دوران مدرسه به اتمام رسید، برای من اما تا همین حالا ادامه دارد. یکی از لذت‌های من در زندگی نوشتن است و این کار را 7 سال است که به طور مداوم انجام می‌دهم. همان مسیری که از نوشتن روزنگاری‌ها شروع شد، حالا به تخصص و راهی برای گذران اوقات بیکاری تبدیل شده است.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.