9 ایده کسب و کار برای عاشقان سفر

23 شهریور، 1398
23 شهریور، 1398
مدت مطالعه :
آیا می‌خواهید دنیا را سفر کنید و در عین حال رئیس خودتان هم باشید؟ شروع یک کسب‌وکار به معنی ماندن در یک جا نیست. بسیاری از کسب‌وکارها به جا و مکان نیازی ندارند و حتی بعضی از آن‌ها شما را به دور دنیا می‌برند.
البته سفر کردن در عین داشتن کسب وکار چیز عجیب غریبی نیست. اگر آن‌قدر مصمم هستید که بخواهید در عین داشتن کسب و کار خودتان به سفر هم بروید، این 9 ایده‌ی کسب و کار حوزه گردشگری را بررسی کنید. این ایده‌ها مناسب آن‌هایی است که شیفته سفر کردن هستند.

1.    دستیار شخصی سفر
بسیاری از افراد مانند سیاست‌مداران و سلبریتی‌ها به دستیار شخصی نیاز دارند. این دستیارها معمولاً با رئیس‌شان سفر می‌کنند، حال می‌خواهد این سفر برای سخنرانی در شهرهای یک کشور باشد یا برای تجارت در کشورهای دیگر.
اگر منظم هستید، مهارت بالایی در مدیریت زمان دارید و توانایی حل مسئله‌تان بالاست، آژانس دستیار شخصی بزنید. وظیفه‌ی دستیار شخصی معمولاً از تعیین برنامه‌ی سفر و اقامتگاه شروع می‌شود تا به مدیریت برنامه، پیگیری و ایجاد هماهنگی با سایر کارکنان می‌رسد.
دستیار شخصی سفر
دستیار شخصی سفر
2.    وبلاگ‌نویس سفر
اگر عاشق سفر و عکاسی هستید، شغل وبلاگ‌نویسی می‌تواند شما را به دور دنیا ببرد. وبلاگ‌نویسان معمولاً راهنمایی‌هایی مفیدی خلق می‌کنند، شهرهای جدید را کشف می‌کنند، عکس‌های جذاب می‌گیرند و توصیه‌ها و نکاتی را هم ارائه می‌دهند. قبل از این که وارد این کار شوید، باید بدانید که وبلاگ‌نویسی کار سخت و زمان‌بری است. معمولاً چند سال طول می‌کشد تا بتوانید از آن پول دربیاورید. اما هنگامی که به این نقطه برسید، می‌توانید دور دنیا سفر کنید و راجع به سفرتان بنویسید و هزینه سفر را هم از مشتریان خود بگیرید.
شاید در نوشتن تخصص ندارید اما عکاس ماهری هستید پس به بلاگ‌نویس ویدئویی (Vlogger) فکر کنید. با Youtube این حرفه به کاری لوکس و پردرآمد تبدیل شده. پس کسب وکارتان را با خود به جاده ببرید و ویدئوهایی درباره مسافرت به دور دنیا بسازید.
وبلاگ نویسی
وبلاگ نویس سفر
3.    شخص اثرگذار(اینفلوئنسر) در شبکه های اجتماعی
مدت‌هاست که دوران پست گذاشتن از گربه یا خانواده در فیس‌بوک به سر آمده. اگر دنبال‌کننده‌های زیادی دارید، می‌توانید با گذاشتن پست و تصاویر برای حامیان مالی، از آن‌ها درآمد ثابت کسب کنید.  بسیاری از برندها از اینفلوئنسرها برای تبلیغات محصولاتشان استفاده کرده و دنبال‌کننده‌ها را ترغیب به خرید محصولات می‌کنند.
حتی بعضی برندها حاضرند هزینه‌های هنگفتی بپردازند تا اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی در رویدادهایشان حضور پیدا کنند و یا در اقامتگاه‌های آن‌ها بمانند و در ازای این اقامت، در حساب‌های شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی درباره این تجربه‌شان پست بگذارند.
اینفلوِِئنسر اینستاگرام
اینفلوئنسر اینستاگرام
4.     آژانس مسافرتی
درحالی که صنعت آژنس مسافرتی در سال‌های اخیر رو به افول بوده اما هنوز افرادی هستند که به دنبال توصیه‌ی افراد مجرب می‌گردند. شما نمی‌توانید یک فرد مجرب در حوزه سفر باشید، مگر این که سفر کنید. مردم به دنبال پیشنهادات صادقانه و مفید هستند.
این آژانس‌ها به مردم در برنامه‌ربزی سفرها و تعطیلاتشان در سراسر دنیا کمک می‌کنند. در اغلب موارد، آژانس‌ها درباره کشورهای مختلف تخصص دارند. اگر علاقه دارید به کشو یا شهر خاصی سفر کنید، می‌توانید به سایر کسانی که می‌خواهند قسمت‌های دیگر دنیا را هم ببینند پیشنهادات خود را ارائه کنید.
آژانس مسافرتی
آژانس مسافرتی
5.    عکاسی
اگر می‌‌خواهید به مسافرت بروید، یادگرفتن مهارت عکاسی را به شما پیشنهاد می‌‌کنیم. اگر حرفه‌ی عکاسی را دنبال کنید، می‌توانید دور دنیا سفر کرده و زیبایی‌‌های آن را با دوربین خود ثبت کنید. می‌‌توانید این عکس‌‌ها را به انتشاراتی‌‌ها و یا حتی به عنوان یک اثر هنری به فروش برسانید. همچنین می‌‌توانید عکاس عروسی شوید. مردم برای عروسی‌‌هایشان که در شهرهای دیگر برگزار می‌‌شود، به عکاسان ماهر نیاز دارند.
عکاسی
عکاسی
6.    سخنران عمومی
آیا در رشته‌ی خود تخصص دارید؟ آیا می‌‌توانید مشکلات مردم را حل کنید؟ یا آیا مردم به حرف‌‌های شما گوش می‌‌دهند؟ اگر چنین است، می‌‌توانید سخنران عمومی شوید. این سخنرانان برای رساندن پیامشان، اغلب به سراسر کشور یا حتی دنیا سفر می‌کنند. این افراد راه‌‌های درآمدی دیگر هم دارند؛ به عنوان مثال اینفلوئسنری در شبکه‌‌های اجتماعی، فروش کتاب و نوشتن وبلاگ درباره حوزه تخصصشان.
سخنران عمومی
سخنران عمومی
7.    برنامه ریز رویدادهای سفر
برنامه‌‌ریزان، رویدادها قرارملاقات‌‌ها و رویدادهای شرکتی و کاری را برنامه‌‌ریزی می‌‌کنند. معمولاً ترتیب همه چیز را، از تهیه غذا گرفته تا انتخاب موقعیت مکانی محل اقامتگاه می‌‌دهند. اگر مهارت شبکه‌‌سازی، نظم و انضباط، و مدیریت زمان دارید، می‌‌توانید به عنوان یک برنامه‌‌ریز رویدادهای سفر دور دنیا را بگردید.
برنامه ریز رویدادهای سفر
برنامه ریز رویدادهای سفر
8.    مترجم
اگر در چند زبان مهارت دارید، ایجاد کسب و کار در حوزه ترجمه می‌‌تواند راه خوبی برای دیدن دنیا باشد. تقریباً همه صنایع به مترجم نیاز دارند. مترجمان با ترجمه اسناد، کتاب‌‌، ایمیل، مکالمات و غیره، به عنوان دستیار به کسب و کارهای  بین‌‌المللی، عوامل اجرایی جهان‌‌گرد و افراد مشهور کمک می‌‌کنند.
مترجم
مترجم
9.    برنامه‌ریز عروسی
کار یک برنامه‌‌ریز عروسی این است که روزی بی‌‌دغدغه را برای عروسی رقم بزند. برنامه‌‌ریزانِ عروسی باید آرامشی درمیان طوفان باشند و این توانایی منحصر به فرد را داشته باشند تا هنگامی که بعضی چیزها طبق نقشه پیش نرفت، آبی باشند روی آتش. درحالی که تخصص بسیاری از برنامه‌‌ریزان در برگزاری عروسی در مکان‌‌های خاص و ثابت است، اما بسیاری از زوج‌‌ها تمایل دارند که عروسی‌‌شان را در شهری غیر از شهر محل زندگیشان برگزار کنند. میزان استرس در این نوع عروسی بسیار بیشتر است، چرا که بایستی برای رساندن مهمانان از نقطه الف به نقطه به هم حساب و کتاب کرد. و همچنین اقامتگاه را باید از پشت تلفن و نه به شکل حضوری، رزرو نمود. البته با تمام این اوصاف، این کار فرصتی عالی برای سفر به مکان‌‌های زیبا در سراسر دنیا در اختیار شما قرار می‌‌دهد.
برنامه ریز عروسی
برنامه ریزی عروسی


توی دوران مدرسه همیشه از انشاء متنفر بودم. شاید مثل توی فیلم‌ها از فرط نفرت عاشقش شدم. دوست‌دار ایده‌ها و ایده‌پردازی و یا شاید به قول خیلی قدیمی‌ها سر در جیب فرو بردن هستم. رشته مترجمی باعث شد تا در سطح جهانی با فرهنگ‌ها و ایده‌ها مواجه شم. هیچ چیزی به اندازه شناختن و یادگرفتن تحت تأثیرم قرار نمی‌ده.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 4.3 41 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.