5 جای دیدنی کامبوج که باید رفت

28 خرداد، 1398
28 خرداد، 1398
مدت مطالعه :

وقتی از کامبوج حرف می‌زنیم شاید باورش برایتان سخت باشد که کامبوج این همه دیدنی را یکجا در دل خود جای داده. برای آشنایی بیشتر با دیدنی‌های کامبوج پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه شوید.

شهرگردی در کامبوج

1. پنوم پن  (Phnom Penh)
کامبوج از جمله جاهایی‌ست که دیدنی‌های زیادی دارد و پنوم پن هم جزو همین جاذبه‌هاست. پنوم پن رودخانه‌ای دارد که می‌توانید قدم بزنید و به سراغ رستوران‌های شیک آن بروید. پنوم پن آنقدر زیباست که مردم کامبوج به آن لقب مروارید را داده‌اند.
پنوم پن و خیابان‌های اطرافش خواب ندارند و زندگی در آن جریان دارد، شاید باورش برایتان سخت باشد اما گران‌ترین رستوران‌ها با غذاهای محلی و بین اللملی را اینجا می‌توانید پیدا کنید.
در پنوم پن بازار محلی می‌بینید که پر است از رنگ. برای اینکه با فرهنگ مردم کامبوج بیشتر آشنا شوید بد نیست به این بازار سر بزنید. این بازار همه چیز دارد از صنایع دستی بگیرید تا لباس‌ها محلی مردم.

دیدنی‌های کامبوجپنوم پن جزو جاهایی‌ست که کاخ‌های زیادی دارد و این کاخ‌های طلایی ممکن است توجه شما را به خودش جلب کند پس وقت را هدر ندهید و به سراغ آن‌ها بروید.

 

2. آنگکور وات (Angkor Wat)
اولین جایی که هرکس به شما پیشنهاد می‌کند آن را ببینید آنگکور وات است. این دیدنی یک جورهایی نماد این کشور هم محسوب می‌شود شما اگر پرچم این کشور را ببینید درست در وسط پرچم عکس از آنگکور وات قرار گرفته.
ساخت این مجموعه به قرن 12 میلادی برمی‌گردد که بیشتر برای فعالیت‌های مذهبی از آن استفاده می‌کردند. وقتی به اینجا می‌رسید شاید باورش برایتان سخت باشد که چنین مجموعه‌ای در بین جنگل‌ها قرار دارد. آنگکور وات برای مردم کامبوج بسیار اهمیت دارد و بسیاری از مراسم مذهبی مهم‌شان را اینجا می‌گیرند.

جاهای دیدنی کامبوجستون‌های سر به فلک کشیده نمادی از قدرت آنگکور وات را به شما نشان می‌دهد. مطمئن باشید با ورودتان به اینجا عظمت و اسرارآمیز بودنش شما را شوکه خواهد کرد.

3. سامبور پری کوک (Sambor Prei Kuk)
برای آن دسته از کسانی که به دیدن عبادتگاه‌های متعدد و متنوع علاقه دارند سامبور پری کوک می‌تواند همین گزینه باشد. وجود جنگل‌های اطراف عبادتگاه‌ها باعث شده زیبایی سامبور پری کوک بیشتر شود. برای اینکه بفهمید قدمت عبادتگاه‌ها چقدر است لازم نیست تاریخ دقیق آن را بدانید فقط کافی‌ست به ریشه‌های درختان توجه کنید تا بفهمید هر کدام از این معابد چقدر قدمت دارند.

جاهای دیدنی کامبوجریشه‌های درختان خودش زیبایی سامبور پری کوک را دو برابر کرده.

4. سواحل سیانوکویل (Sihanoukville)
ساحل سیانوکویل در کمپانگ سام قرار دارد که این محله را می‌توان هم شلوغ و هم خلوت دانست. هرچه قدر به ساحل نزدیک‌تر شوید طبیعتا وجود ریزورت‌های ساحلی شما را به وجد می‌آورد که شبی را اینجا اقامت کنید و خودتان را به آرامش مهمان کنید. ساحل سیانوکویل برای مردم کامبوج هم جزو محبوب‌ترین ساحل‌هاست فقط فراموش نکنید در روزهای تعطیل به سراغ اینجا نروید چون مقصد اول برای کامبوجی‌هاست.

جاهای دیدنی کامبوج
برای اینکه آرامش محض به سراغتان بیاید این ساحل می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

5. دریاچه تونله ساپ (Tonlé Sap)
تونله ساپ معروف‌ترین دریاچه کامبوج، که به دریاچه آب شیرین کن هم معروف است این روزها شده یکی از دیدنی‌های کامبوج.
خانه‌هایی که در اطراف این دهکده شناور قرار دارند خیلی‌ از مسافران را برای دیدنش به اینجا کشانده. پیشنهاد می‌کنیم دوربین‌تان را آماده کنید تا زیبایی‌های این دریاچه را در آلبوم خاطره‌هایتان ثبت کنید.

جاهای دیدنی کامبوجوجود بازارچه‌های شناور زیبایی اینجا را بیشتر کرده

در نقشه‌ی زیر جای مکان‌های دیدنی کامبوج را آورده‌ایم. کافی‌ست که روی هرکدام از آیکون‌ها کلیک کنید تا اطلاعات و عکس‌های مرتبط با هر کدام را ببینید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
موقعیت(ها)

اولش با روزنامه‌نگاری شروع کردم؛ اینکه چی شد و چه جوری شد، بماند. از نوشتن لذت می‌برم و علاقه‌ام به روزنامه‌نگاری باعث شد برم سر منشا این رشته بخونم؛ علوم ارتباطات‌اجتماعی. عاشق سفرم چون می‌تونی تجربه کنی. علاقه‌مندی‌هام زیاده مثل کتاب خوندن، فیلم دیدن و گوش دادن به موسیقی....

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 4.4 43 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.