25 جای دیدنی تایلند که باید رفت

29 بهمن، 1396
29 بهمن، 1396
مدت مطالعه :

در سال 2016، حدود 32 میلیون گردشگر خارجی فقط از بانکوک و پوکت دیدن کرده‌اند. شاید برای شما سوال باشد که گردشگران، از کدام جاهای دیدنی تایلند دیدن می‌کنند. با خواندن این مطلب شاید جواب سوالتان را بگیرید. برای اخذ ویزای تایلند هم این مطلب را بخوانید.

بانکوک

◊ کوسه‌های آکواریوم سایام منتظر دیدار شما هستند
دوست دارید به جای تماشای کوسه‌ها از پشت شیشه اکواریوم «دنیای اقیانوس سایام»، به داخل این آکواریوم عظیم بروید و با کوسه‌ها شنا کنید؟ نگران نباشید، کوسه‌ها شما را نمی‌خورند! در این تور زیرآبی شما با کوسه ببری، کوسه آب‌سنگی کارائیبی و کوسه پلنگی روبرو می‌شوید.

جاهای دیدنی تایلند
برای شنا در کنار کوسه‌ها، باید کمی شجاع باشیم.

اگر عضو انجمن مربیان حرفه‌ای غواصی هستید، برای غواصی در کنار کوسه‌ها تخفیف هم خواهید گرفت. در‌صورتی‌که علاقه‌ای به غواصی در کنار کوسه‌ها ندارید، تونل زیرآبی «Ocean Walker» در همین آکواریوم را امتحان کنید. در این تونل زیرآبی شما نمایی 180 درجه از زندگی زیر دریا را از پشت شیشه تماشا می‌کنید. هزینه ورود به آکواریوم و غواصی با کوسه‌ها، 2000 بات است.

◊ گشت‌و‌گذار در بانکوک را با بازدید از مجسمه بودای خوابیده آغاز کنید
در داخل معبد وات فو (Wat Pho)، تعداد 108 جام برنزی وجود دارد و در ورودی معبد، می‌توانید سکه‌هایی مخصوص، برای انداختن در این کاسه‌ها بخرید. فلسفه پشت این 108 کاسه این است که بودا در راه تکامل، 108 کار نیک انجام داده است.

جاهای دیدنی تایلند
عظمت بودای خوابیده شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

تایلندی‌ها معتقدند انداختن سکه در این کاسه‌ها، باعث خوش‌شانسی می‌شود. مجسمه بودای خوابیده با 15 متر ارتفاع و 46 متر طول، در این معبد خودنمایی می‌کند. کل این مجسمه با یک لایه طلایی پوشانده شده است. بلیت ورودی به این معبد، 100 بات قیمت دارد. برای ورود به معبد باید کفش‌هایتان را درآورید چراکه تایلندی‌ها معتقدند مکان مقدسی است.

◊ کاخ بزرگ (Grand Palace)
لقب بزرگ، کاخ بزرگ را به خوبی توصیف می‌کند چراکه این کاخ بیش از 214000 مترمربع مساحت دارد و برای دیدن آن، حداقل به یک نصف روز نیاز دارید.

کاخ بزرگ تایلند
کاخ بزرگ از جاهای دیدنی تایلند است که برای ورود به آن، باید لباس مناسب بپوشید.

بهتر است اول یا آخر شب یا صبح زود، در اواسط هفته برای دیدن کاخ بروید تا با ترافیک گردشگران مواجه نشوید و بتوانید همه گوشه و کنار کاخ را ببینید. برای ورود به کاخ باید لباس بلند (پیراهن آستین‌دار و شلوار) بپوشید، درغیر این‌صورت، به شما اجازه ورود به کاخ داده نمی‌شود.

◊ بازار چتوچک (Chatuchak Market)
اگر دوست دارید از بانکوک خرید کنید، رفتن به بازار چتوچک پیشنهاد می‌شود. این بازار با مساحت 27 هکتار، یکی از بزرگ‌ترین بازارهای جهان است.

جاهای دیدنی تایلند
تماشای بازار همیشه جذاب است.

این بازار هر شنبه و یکشنبه برقرار می‌شود و حدود 200 هزار نفر در روز از آن بازدید می‌کنند. هر چیزی که تصور کنید را می‌توانید در این بازار پیدا کنید. این بازار آنقدر بزرگ است که با یک بار بازدید، نمی‌توانید همه بخش‌های آن را ببینید.

◊ رود چائو فرایا (Chao Phraya)
رود چائو فرایا که اصلی‌ترین رود تایلند است، در مرکز شهر بانکوک جاریست و در نهایت به خلیج بانکوک می‌ریزد. بخش قابل توجهی از حمل‌و‌نقل در شهر بانکوک، در بستر این رود انجام می‌شود. اتوبوس‌های رودخانه‌ای، کشتی‌های کوچک و تاکسی‌های رودخانه‌ای، از جمله وسائلی هستند که کار حمل‌ونقل مردم در این رود را انجام می‌دهند.

جاهای دیدنی تایلند
چائو فرایا در شب، از جاهای دیدنی تایلند است.

برخی مردم، به دلیل وجود این رود، به شهر بانکوک لقب «ونیز شرق» داده‌اند. حدود 50000 نفر از مردم بانکوک در کشتی‌های بی‌شماری کار می‌کنند که روزانه در این رود بالا و پایین می‌روند. سفر با قایق در این رود خیلی جذاب است؛ در حین سفر می‌توانید از منظره هتل‌های لوکس گرفته تا کلبه‌های چوبی و بچه‌هایی که در آب بازی می‌کنند، لذت ببرید. در زمان عبور از رود، ماهیگیران زیادی را خواهید دید که در حال فعالیت هستند. در هر یک از توقف‌های قایق می‌توانید پیاده شوید و از مناظر شهر دیدن کنید.

◊ موزه ملی بانکوک (Bangkok National Museum)
موزه ملی بانکوک، بزرگ‌ترین موزه تایلند برای نگه‌داری مصنوعات و آثار هنری تایلند است. این موزه توسط شاه راما پنجم ساخته شد تا هدایایی که پدرش به او داده بوده را به نمایش بگذارد.

موزه ملی بانکوک
برای آشنایی با تاریخ و فرهنگ تایلند، سری به موزه ملی بانکوک بزنید.

از سلاح‌های چینی گرفته تا سنگ‌های قیمتی و لباس‌های سنتی، در این موزه نگه‌داری می‌شود. البته یکی از مشکلات این موزه این است که توضیحات برخی از آثار آن، به انگلیسی نوشته نشده است.

◊ لذت از طبیعت
پارک ملی کائو یای (Khao Yai) که در شمال بانکوک قرار دارد، بزرگ‌ترین پارک ملی تایلند است. بلافاصله پس از ورود به پارک، به احتمال زیاد گروه‌های بزرگ ماکاک (نوعی میمون) از شما استقبال می‌کنند. اگر دقیق‌تر نگاه کنید، میمون‌های درازدست را بین درختان خواهید دید. فیل، گوزن و نوک‌شاخ، دیگر حیواناتی هستند که زیاد در پارک دیده می‌شوند.

جاهای دیدنی تایلند
جاهای دیدنی تایلند یکی دو تا نیستند؛ با دیدن این پل پارک ملی کائو یای، یاد جنگل‌های آمازون می‌افتید.

مطابق آمارها، تنها 10 ببر در این پارک باقی مانده است و برای دیدن آن‌ها باید خیلی خوش‌شانس باشید. آبشارهای باشکوه، از دیگر جاذبه‌های پارک هستند؛ معروف‌ترین آبشار این پارک، Haew Suwat است که لئوناردو دیکاپریو در فیلم « The Beach»، از روی آن پرید.

در غرب بانکوک، نزدیک کانچانابوری، یکی دیگر از پارک‌های ملی تایلند قرار داد. پارک ملی اروان (Erawan)، علی‌رغم نزدیکی به بانکوک و کانچانابوری، زیاد شناخته‌شده نیست و مکان خوبی برای استراحت و تفریح است. در این پارک، یک سری آبشار در مسیری آسان برای پیاده‌روی وجود دارد که به چند استخر می‌رسد. اگر مسیر را تا آخر ادامه دهید، شاید تعداد گردشگران کمتر شود و استخر شنای اختصاصی خود را نیز داشته باشید.

◊ ماجراجویی
چشم‌هایتان را ببندید و خودتان را در حال زیپ‌لاین بالای جنگل‌های گرمسیری تصور کنید.

زیپ لاین
با زیپ‌لاین در تایلند هیجان را تجربه کنید.

تور زیپ‌لاین «پرواز گیبون»، توری است که در بین راه بانکوک و پاتایا انجام می‌شود. با این تور می‌توانید پرواز در جنگل‌ها را تجربه کنید.

◊ پرش از هواپیما
برای پرش از هواپیما (اسکای‌دایوینگ) در بانکوک، باید کمی از شهر خارج شود چراکه این شهر یکی از شلوغ‌ترین فضاهای هوایی را در جهان دارد.

اسکای دایوینگ
با پرش از هواپیما، پرواز نزدیک ابرها را تجربه کنید.

به احتمال زیاد نمی‌خواهید پس از پرش از هواپیما و در حال سقوط، به هواپیمای دیگری برخورد کنید! چند شرکت هستند که خدمات پرش از هواپیما را در تایلند ارائه می‌دهند. به‌عنوان مثال شرکت Thai Sky Adventures، برای یک پرش مبلغ 9950 بات دریافت می‌کند.

◊ ویکبرد
اهل ورزش‌های آبی همچون اسکی روی آب هستید؟ ویکبرد در دریاچه تاکو یا پارک Thai Wake شاید برای شما جالب باشد. ویکبرد در بانکوک فقط به صورت کابلی انجام می‌شود و برای ویکبرد با قایق باید به پاتایا بروید. رسیدن به دریاچه تاکو آسان‌تر از پارک تای ویک است و هزینه ویکبرد در آن نیز کمتر است. برای دو ساعت ویکبرد در دریاچه تاکو، باید 300 بات بپردازید. البته پارک تای ویک امکانات و موانع ویکبرد چالشی‌تری دارد. هزینه دو ساعت ویکبرد در پارک تای ویک، 465 بات است و برای یک روز کامل ویکبرد، باید 920 بات بپردازید.

پوکت

◊ خلیج فنگ نا (Phang Nga)
خلیج فنگ نا (Phang Nga)
در شمال‌شرق پوکت واقع شده است. یکی از جذابیت‌های این خلیج، صخره‌های آهکی است که از دل آب سبز این خلیج سربرآورده است.

جزیره جیمز باند
صخره‌های آهکی جزیره جیمز باند، هوس صخره‌نودی را در شما زنده می‌کنند.

جزیره جیمز باند و روستای کو پنی، دو نقطه شناخته شده‌تر این منطقه هستند. جزیره جیمز باند زمانی معروف شد که در فیلم جیمز باند « The Man With the Golden Gun» دیده شد. بسیاری از تورها، گردشگران خود را به این جزیره می‌برند. روستای مسلمان‌نشین کو پنی نیز در همین منطقه قرار دارد. حدود 40 درصد از مردم این روستا، ماهی‌گیر هستند.

◊ جزیره فی فی (Phi Phi)
شنا، غواصی و قایق سواری ازجمله فعالیت‌هایی است که می‌توانید در جزیره فی فی انجام دهید. غار وایکینگ‌ها، یکی از جاذبه‌های این جزیره، در شمال‌شرقی آن واقع شده است و برای رسیدن به آن با قایق، از تونسای حدود 30 دقیقه زمان نیاز است.

جزیره فی فی
سواحل تایلند خیلی تماشایی‌اند، مخصوصا از بالا!

اگر به تماشای کوسه‌ها علاقه دارید، شاید دوست داشته باشید در تور تماشای کوسه‌ها در تونسای شرکت کنید. برای شرکت در این تور باید سحرخیز باشید چراکه تور از ساعت 6 صبح آغاز می‌شود و تا ساعت 12 ظهر ادامه دارد.

◊ ساحل کیتا (Kata)
شن نرم و زیبا، درختان نخل، آب تمیز و زلال تنها بخشی از ویژگی‌های ساحل کیتا (Kata) است.

جاهای دیدنی تایلند
سر زدن به ساحل کیتا را فراموش نکنید.

قایق‌های دراز رنگارنگ در انتهای شمالی این ساحل، زیبایی خاصی به آن بخشیده‌اند. طول این ساحل حدود 1.5 کیلومتر است و معمولا چندان شلوغ نیست.

◊ ساحل آزادی (Freedom Beach)
ساحل آزادی، نوار ساحلی 300 متری است که با ماسه‌های سفید پوشیده شده است. در این ساحل خبری از جت اسکی و فروشندگان سرگردان نیست و می‌توانید بدون نگرانی از شلوغ بودن ساحل، آفتاب بگیرید، شنا کنید یا در ساحل قدم بزنید.

جاذبه های گردشگری تایلند
ساحل آزادی جایی برای ریلکس کردن است.

رسیدن به این ساحل کمی سخت است و باید سوار قایق‌های دراز شوید یا از یک تپه شیب‌دار پایین بیایید.

◊ فرهنگ و تاریخ پوکت
مجسمه بودا بزرگ
پوکت، یکی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین نمادهای این جزیره است. این مجسمه 45 متری غول‌پیکر، بالای تپه‌های Nakkerd، بین چالونگ و کیتا قرار گرفته است و از داخل شهر پوکت و ساحل کرن، به‌خوبی دیده می‌شود.

مجسمه بودای بزرگ
دید بودای بزرگ به پوکت عالیست.

بهترین نمای 360 درجه از پوکت، کیتا، کرن و خلیج چالونگ را می‌توانید از محل این مجسمه ببینید. این مجسمه از خیابان اصلی شهر پوکت 6 کیلومتر فاصله دارد و به‌راحتی قابل دسترس است. بازدید از این مجسمه از ساعت 8 صبح تا 19:30 غروب امکان‌پذیر است. اگر علاقه‌مندید غروب زیبای خورشید را از این نقطه تماشا کنید، باید حدود ساعت 18:30 آن‌جا باشید.

◊ نمایش Phuket FantaSea
بزرگ‌ترین کارناوال جزیره پوکت، نمایش Phuket FantaSea است. در این نمایش، هنرمندان بندباز، صدها بازیگر، فیل و حیوانات دیگر، داستان عجیب‌و‌غریبی را روایات می‌کنند که سنت را با تخیل ترکیب می‌کند و یک شب به‌یادماندنی را رقم می‌زند. در این جشن انواع و اقسام بازی‌ها انجام می‌شود، فرصت‌های خرید زیادی برای شما فراهم می‌شود و غذاهای متنوع ارائه می‌شود.

◊ معبد وات چالونگ (Wat Chalong)
وات چالونگ یکی از مهم‌ترین معابد پوکت است که هر ساله هزاران نفر از آن بازدید می‌کنند. این معبد با صدها هزار قطعه شیشه درخشان کوچک تزئین شده است که زیبایی خاصی به آن می‌بخشد.

جاذبه های تایلند
برای دیدن معبد وات چالونگ باید 8 کیلومتر از پوکت خارج شوید.

در تعطیلات رسمی، وات چالونگ میزبان نمایشگاه‌هایی است که غذاهایی محلی در آن فروخته می‌شود. این معبد در 8 کیلومتری جنوب پوکت قرار دارد.

◊ نقاطی برای تماشای مناظر و کوه‌ها
نقطه تماشا کرن (Karon View Point)، یکی مناظر تماشایی را پیش روی شما قرار می‌دهد. از این‌جا، نمایی از کیتا نوی، کیتا یای و ساحل کرن، مشخص است.

مناظر تایلند
از این‌جا، دریا بی‌انتها به نظر می‌رسد.

این نقطه بین نای هرن و ساحل کیتا نوی واقع شده است و در اکثر روزهای سال شلوغ است چراکه بسیار از تورها، مسافران خود را به این‌جا می‌آورند. چشم‌انداز شمالی این منظره، یکی از نماهای پوکت است که بیشترین عکس‌ها در آن‌جا ثبت شده است.

◊ نقطه تماشا لام سینگ (Laem Sing View Point)
نقطه تماشا لام سینگ
، یکی از مناظر محبوب در جاده ساحلی بین ساحل کاملا و سورین است. این‌جا نقطه خوبی برای توقف و استراحت است؛ در حین استراحت می‌توانید از منظره عالی آن لذت ببرید. اگر در زمان غروب آفتاب به این نقطه رسیدید، تماشای منظره غروب خورشید بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

◊ نقطه تماشا سمت نانگشه (Samet Nangshe View point)
نقطه تماشا سمت نانگشه
، خیلی سریع به یکی از نقاط تماشا پانوراما در فانگ نا تبدیل شد. این نقطه که در محلی مرتفع در فاصله 30 دقیقه‌ای پوکت واقع شده است، دیدی خیره‌کننده روی صخره‌های آهکی خلیج فانگ نا ارائه می‌دهد و به اندازه کافی از شهر دور است که آلودگی نوری شهر، تاثیری روی منظره در شب نگذارد. در زمان‌های مشخص، حتی می‌توانید کهکشان راه شیری را از این نقطه تماشا ببینید.

◊ تپه Khao Toh Sae
بلندترین تپه پوکت، Khao Toh Sae نام دارد که در غرب این جزیره واقع شده است. صعود به این ثپه چندان آسان نیست چراکه مسیر صعود، جنگلی است و با درختان زیادی پوشیده شده است. در طول مسیر نیز به احتمال زیاد با حیوانات مختلفی روبرو می‌شوید.

◊ کمی هیجان
قصد دارید غواصی یاد بگیرید یا مهارت‌های غواصی خود را بهبود دهید؟ پوکت جای خوبی برای گرفتن گواهینامه بین‌المللی غواصی است.

غواصی در تایلند
در تایلند غواصی در کنار ماهی‌ها را تجربه کنید.

این شهر جزو 10 مقصد برتر غواصی در جهان است و بسیاری از مراکز آموزش غواصی، سال‌ها تجربه در این زمینه دارند. در طول غواصی با ماهی‌های رنگارنگ و کوسه‌های مختلف روبرو خواهید شد.

◊ قایق‌رانی در فانگ نا (Phang Nga)
دوست دارید کمی آدرنالین ترشح کنید؟ قایق‌رانی در تندآب‌های فانگ نا ترکیبی از هیجان و لذت اکتشاف را برای شما در پی خواهد داشت. قایق‌رانی در منطقه Ton Pariwat Wildlife Sanctuary انجام می‌شود و در بخش‌های آرام رود، می‌توانید از مناظر زیبای جنگلی اطراف خود لذت ببرید. مدت قایق‌رانی حدود 45 دقیقه است و پس از آن می‌توانید آبشارهای زیبای منطقه را تماشا کنید.

◊ موتورسواری
اگر علاقه‌مندید سرزمین رویایی پوکت و فانگ نا را به شیوه‌ای منحصربه‌فرد کشف کنید، استفاده از موتور چهارچرخ، روش مناسبی است. در جریان این تورهای ATV می‌توانید نقاط کمتردیده‌شده شهر را ببینید و هیجان را در جنگل‌ها تجربه کنید.

جاهای دیدنی تایلند
در نقشه‌ی زیر جای مکان‌های دیدنی کشور تایلند را آورده‌ایم. کافی‌ست که روی هرکدام از آیکون‌ها کلیک کنید تا اطلاعات و عکس‌های مرتبط با هر کدام را ببینید.

[تعداد: 7    میانگین: 3.9/5]
برچسب(ها)
موقعیت(ها)

برق و ICT خوندم. وبلاگ‌نویسی رو دوست دارم و خوندن وبلاگ هم جزو علائقمه. به صورت خیلی آماتور کوهنوردی می‌کنم و مسابقات بسکتبال NBA رو هم دنبال می‌کنم. مثل خیلی از مردم موسیقی گوش می‌دم و فیلم می‌بینم. تکنولوژی، کتاب و پادکست هم برام جذابه.

امتیاز دهید 1 دیدگاه ۵ / 4.1 110 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
مهمان
17 دی، 1398

ممنون دمت گرم

پاسخ اسمارتیز :خواهش میکنم. ممنون که مطلب رو خوندین