10 کسب و کار سودآور در صنعت گردشگری

24 شهریور، 1398
24 شهریور، 1398
مدت مطالعه :
با پیشرفت روزافزون فناوری، امکان مسافرت برای مردم سراسر دنیا بیشتر و بیشتر می‌‌شود. صنعت گردشگری گسترش پیدا کرده است. این امر به مردم اجازه می‌‌دهد تا برای ایجاد درآمدهای جدید، روی منابعی سرمایه‌‌گذاری کنند که پیش از آن وجود نداشته است. در این جا 10 کسب و کار سودآور در صنعت گردشگری آمده است.

اجاره اقامتگاه
با اوج گرفتن بازار آزاد، خدمات مهمان‌‌پذیری مانند AirBnB، یعنی با بالارفتن تقاضا برای اجاره اقامتگاه به سبک غیرسنتی، روشی بسیار آسان برای صاحبان اقامتگاه‌‌ها فراهم آمده است، که به وسیله آن می توانند به منابع درآمدی خود اضافه کنند.
هنگامی که مسافران به مکان جدید یا کشور خارجی می‌‌روند، داشتن یک سرپناه امن برای خواب، بالاترین و مهم‌‌ترین اولویت است. گاهی‌‌اوقات هتل‌‌ها مناسب نیستند، به ویژه زمانی که با خانواده یا نفرات زیاد به مسافرت می‌‌رویم. این در حالی‌ست که صاحبان اقامتگاه‌‌ها فرصت منحصر به فردی برای اجاره کوتاه مدت خانه، سوئیت، اتاق آپارتمانی و حتی خانه درختی در اختیار قرار می‌‌دهند! اجاره دادن منزل می‌‌تواند یک منبع درآمد قابل اعتماد برای صاحبانشان به وجود آورد، به خصوص در شهرهایی که گردشگران بسیاری به خود می‌بیند یا شهرهایی که انواع منحصر به فردی از منازل در خود دارند.
اجاره اقامتگاه محلی
اقامتگاه محلی
سواریِ اشتراکی
شرکت‌‌هایی مانند اوبر و لیف (مثل اسنپ و تپسی) را می‌‌توان جایگزین سیستم‌‌های تاکسی درون‌‌شهری و یا تاکسی‌‌های خطی دانست و حتی می‌‌توان گفت؛ این امکان را به افراد می‌‌دهد تا هر زمان که می‌‌خواهند کار کنند و با سرعت دلخواهشان به کسب درآمد بپردازند. هنگام گردش در یک منطقه جدید یا ناشناس، قابلیت گشت و گذار، آن هم به سرعت و به راحتی، یک ضرورت به حساب می‌‌آید. اوج‌‌گیری سواریِ اشتراکی نه تنها به نفع عموم مردم است، بلکه به سود افرادی که می‌‌خواهند درآمد جدیدی داشته باشند هم هست. حتی بیش از این هم می‌توان گفت، یعنی از آن جایی که در سواری اشتراکی، میزان ارتباط افراد بالا می‌‌رود، می‌‌توان از این زمینه استفاده کرد و با به کار‌‌گیری دانسته‌‌های خود از محیط و منطقه مورد نظر، به عنوان راهنمای گردشگری هم عمل کرد و یک راه درآمدی جدید باز کرد.
سواری اشتراکی
سواری اشتراکی
راهنمای گردشی
به منظور آشنا شدن یا پیدا کردن منطقه یا شهر جدید، از چه کسی می‌‌توان کمک گرفت بهتر از کسی که برای مدت قابل توجهی در آن‌‌جا زندگی کرده؟
برای راه‌‌اندازی کسب و کار در حوزه راهنمای گردشی به سرمایه ناچیزی نیاز است. آن‌‌هایی که مایل به شروع کار از چیزهای کوچک هستند می‌‌توانند یک وب سایت یا بلاگ درباره یک موضوع اصلی مانند غذا یا هنر درست کنند؛ و گردش‌‌های همراه با راهنما در برای بازدید از جاهای دیدنی شهرشان برقرار کنند.
راهنمای گردشگری
راهنمای تور
راه‌اندازی یک کسب وکار
از آن‌‌جایی که سفر کردن آسان‌‌تر شده است، میزان تقاضا برای کار و کاسبی‌‌های محلی هم به شدت رشد کرده است. این مسئله پتانسیل لازم را در اختیار صاحبان رستوران، کسب و کار و کافه ها(می‌‌خانه) قرار می دهد.
اکنون زمان باز کردن کافه (می‌‌خانه)، اماکن تفریحی (باشگاه شبانه)، رستوران و علی‌‌الخصوص پیراشکی و شیرینی‌‌فروشی بیش از پیش مناسب است. تنوع و تفاوت ذائقه مسافران فرصت‌‌هایی را برای تمامی اقشار جامعه با بی‌‌نهایت ایده مختلف برای پول به جیب زدن در این بازار که روز به روز گسترش پیدا می کند، فراهم آورده است. تلاش برندها و سازمان های بزرگ برای بومی‌‌سازی به نفع کسب و کارهای محلی تمام شده است؛ زیرا هم مشتریان خارجی و هم مشتریان داخلی هر دو به دنبال تجربه هر گونه سرگرمی، خدمات و همچنین خدمات مهمان‌‌پذیری به صورت محلی هستند.
راه اندازی کسب و کار کوچک
راه اندازی یک کسب و کار مث یک کافه‌ی کوچک خیابانی
خدمات تحویل بار
انتظار، آن هم به مدت زیاد برای دریافت بار‌‌ها و حتی بدتر از آن، جاگذاشتن یکی از کیف‌‌ها بدترین کابوس هر مسافری است. خدمات تحویل بار قصد دارد تا این بخش کابوس‌‌وار از سفر را به خاطره تبدیل کند. راه‌‌اندازی خدمات تحویل بار می‌‌تواند راه کم-هزینه‌‌ای برای ورود به صنعت گردشگری باشد و همچنین مبادی دیگری را نیز در این صنعت به شما ارائه می‌‌کند. اگر سرمایه یا سرمایه‌‌گذار لازم برای راه‌‌اندازی یک سرویس تمام و کمال را ندارید، می‌‌توانید از صفر شروع کرده و خدمات تحویل بار شخصی خودتان را راه‌‌اندازی کنید. خدمات تحویل بار معمولاً شامل دریافت بار از قسمت تحویل بار فرودگاه و تحویل آن به مشتری است. این کار از اتلاف زمان، کلافگی انتظار و حتی بدتر از آن، بازگشت اجباری به فرودگاه برای دریافت باری است که تأخیر داشته است.
خذمات تحویل بار
خدمات تحویل بار
به دوربین لبخند بزنید
شبکه‌‌های اجتماعی روزبه‌روز به کمک تولیدکنندگان محتوا می‌‌آیند تا راحت‌‌تر با مخاطب هدف خود ارتباط برقرار کنند. این امر راه درآمد پرسودی را در صنعت گردشگری به وجود می آورد. صنعت گردشگری در حال گسترش است و این کار، هر دو طرف یعنی هم بازدیدکنندگان از مناطق جدید و هم افراد محلی را پوشش می‌‌دهد. این دو طرفه‌‌گرایی، چندین راه برای رفتن به سراغ تولید محتوا را در اختیار قرار می‌‌دهد. برای نمونه، اگر از سفر بردن لذت می‌‌برید، می‌‌توانید راجع به سفرتان محتوا تولید کنید. از طرف دیگر، محلی‌‌ها می‌‌توانند از شناختشان نسبت به محل و مکان‌‌های ناب برای جذب گردشگران و همین‌‌طور جذب خود تولیدکنندگان محتوا استفاده کنند.
عکاسی در سفر
عکاسی در سفر
گردشگری شهری و بوم‌گردی
تورهای با راهنما هم به مقصد منابع طبیعی جذاب و هم به مقصد توسعه‌‌های شهری روز به روز پرطرفدارتر شده‌‌اند که این خود، مجرای درآمدی دیگری برای افرادی که به دنبال سودآوری در صنعت گردشگری هستند، به وجود آورده است.
کسانی که به دنبال فرصت های کسب و کار سودآور در صنعت گردشگری هستند می‌‌توانند گردشگری شهری و بوم‌‌گردی را به فهرست اضافه کنند. این نوع از سفر نیازمند مقدار کمی سرمایه برای شروع است و حتی افرادی که تنها ذوق و شوق عکاسی دارند، می‌‌توانند راه دیگری برای درآمدزایی از طریق تولید محتوا در طول گردش خود ایجاد کنند.
بومگردی
سفر های طبیعت‌گردی
سوغاتی فروشی
اوج‌‌گیری تجارت الکترونیک باعث رشد و رونق ماهیت کار و کاسبی مغازه های تک محصولی، آن هم به صورت آنلاین شده است.
آن‌‌هایی که به فکر درآمدزایی از خانه هستند می‌‌توانند یک سایت راه‌‌اندازی کنند و از طریق آن اقلام و اجناس خاص را بفروشند که این خود به مشتریان اجازه می‌‌دهد تا به کالاها و چیزهایی که پیش‌‌تر دسترسی به آن‌‌ها ممکن نبود، دسترسی پیدا کنند. و حتی می‌‌توان گفت، تنوع در بازار (مناطق مختلف) فرصت رشد و ترقی را برای صاحبان احتمالی کسب‌‌وکار‌‌های مختلف فراهم نموده است.
سوغاتی فروشی
فروش اینترنتی سوغاتی
گم شده‌های ترجمه
زبان‌‌دانانی که به دنبال رشد در صنعت گردشگری هستند می‌‌توانند از توانایی‌‌شان برای کسب پیوسته درآمد از روش‌‌های مختلف بهره ببرند.
برای کسانی که به دنبال سودآوری در صنعت گردشگری هستند، فرصت‌‌های بسیاری وجود دارد؛ از جمله حوزه ترجمه. یک زبان-دان می‌‌تواند یا خدماتش را در بازار به صورت آزاد در اختیار همگان قرار دهد یا به عنوان مترجم خصوصی برای گردشگران خارجی کار کند و یا به دنیال استخدام در کسب‌‌وکارهایی باشد که تلاش می‌‌کنند به بازارهای بین المللی وارد شوند.
مترجمی در سفر
مترجمی
برگزارکننده رویدادها
برگزاری مهمانی‌‌های استقبال، رویدادهای خصوصی و یا مراسمات آشنایی به منظور گردهم‌‌ جمع کردن محلی‌‌ها و گردشگران، می-تواند هم از لحاظ اجتماعی و هم از لحاظ مالی مفید واقع شود.
شبکه‌‌های اجتماعی به جایی رسیده‌‌اند که می‌‌توان از طریق آن‌‌ها با سراسر جهان در ارتباط بود. دقیقاً  به وسیله چنین شبکه‌‌‌‌ای است که یک کارآفرین می‌‌تواند گروه‌‌ها، محافل و محتواهایی را به منظور گردهم‌‌آوری گردشگران و محلی‌‌ها ایجاد کند. همچنین می‌‌تواند از طریق شبکه‌‌های اجتماعی رویدادهایی را به منظور آشناسازی گردشگران با منطقه‌‌‌‌ای که به آن‌‌جا سفر کرده‌‌اند، ترتیب دهد.
برگزار کننده رویدادها
برگزاری رویدادهای خاص

توی دوران مدرسه همیشه از انشاء متنفر بودم. شاید مثل توی فیلم‌ها از فرط نفرت عاشقش شدم. دوست‌دار ایده‌ها و ایده‌پردازی و یا شاید به قول خیلی قدیمی‌ها سر در جیب فرو بردن هستم. رشته مترجمی باعث شد تا در سطح جهانی با فرهنگ‌ها و ایده‌ها مواجه شم. هیچ چیزی به اندازه شناختن و یادگرفتن تحت تأثیرم قرار نمی‌ده.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 4.4 40 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.