• اینستاگرام اسمارتیز
  • ویزاکار
  • اکو کمپ کویری متین آباد

بهترین فعالیت‌های آبی در ابوظبی امارات

12 تیر، 1399
12 تیر، 1399
مدت مطالعه :
ابوظبی امارات بیش از 200 جزیره دارد با سواحلی آرام و آفتابی که مقصد خوبی برای عاشقان ورزش‌ها و فعالیت‌های آبی است. پارک‌های آبی، جت پک، غواصی و کایاک‌سواری از فعالیت‌هایی است که مردم ابوظبی و مسافران انجام می‌دهند. اگر قصد سفر به امارات و دیدن ابوظبی را دارید، می‌توانید به ورزش‌ها و تفریحات آبی ابوظبی امارات هم فکر کنید.


در ابوظبی، خانواده‌ها به پارک‌های آبی دسترسی دارند و شانس این را پیدا می‌کنند که نقش یک پری دریایی را بازی کنند. البته افرادی که دنبال هیجان هستند می‌توانند کفش‌های جت پک بپوشند و بر فراز دریا اوج بگیرند یا برای پیدا کردن صدف‌های پر از مروارید در اعماق دریا شیرجه بزنند.
علا لبابیدی از ساکنان قدیمی ابوظبی که اغلب ویک سرفینگ انجام می‌دهد، می‌گوید: «اینجا برای انجام ورزش‌های آبی عالی است زیرا معمولا آب مسطح است و هوا هم از دبی خنک‌تر است.»
گرتا بکت هم که یکی دیگر از ساکنان ابوظبی می‌گوید: «ورزش آبی موردعلاقه‌ی من در ابوظبی، کایاک‌سواری در دریاچه‌های طبیعی همراه با یک تور راهنمای دو ساعته است.»
لورا کچلین که یک مسافر ماجراجو است، در مورد پارک بزرگ آبی و کابلی ابوظبی می‌گوید: «چیزی شبیه به این در خاورمیانه نیست. حتی ورزشکاران حرفه‌ای هم برای چک کردن این پارک به ابوظبی می‌آیند. امیر سعید، تنها ویک بوردر کشور ما، معمولا در اینجا در حال موج سواری است.»
از واحه‌ی فلامینگو بازدید کنید
حدود 25 مایل دورتر از ابوظبی، یک پناهگاه برای حیوانات وحشی وجود دارد. منطقه‌ی محافظت شده‌ی Al Wathba Wetland Reserve تعداد بیشماری از گیاهان، آبزیان و پرندگانی از جمله هزاران فلامینگوی مهاجر را در خود جای داده است. Al Wathba Wetland Reserve که تنها 25 مایل از شهر فاصله دارد، پناهگاهی برای 250 گونه‎‌ پرنده، ده‌ها گونه‌ی گیاهی و حتی آبزیان است.
این مرکز محافظت شده به صورت تصادفی و زمانی که مخزن یک مرکز تصفیه‌ی آب منفجر شد و آب زمین‌های اطراف را فرا گرفت، به وجود آمد. چیزی که قبلا زمین صاف و خشک نمکی بود حالا به محلی پر از شور زندگی تبدیل شده است.
در طول زمستان هزاران فلامینگوی بزرگ در اینجا جمع می‌شوند. این فلامینگوها در مورد محل زندگی خود خیلی سخت گیر هستند و شرایط باید کاملا درست باشد.
بازدیدکننده‌ها می‌توانند شنبه‌ها و پنجشنبه‌ها در مسیرهای پیاده‌روی مختلف این مکان قدم بزنند. سکویی هم برای تماشای پرندگان برای بازدیدکننده‌ها تعبیه شده است.
در پارک آبی وانمود کنید پری دریایی هستید
با وجود داشتن تم غواصی برای یافتن مروارید و 40 بازی آبی، سرسره‌ها و جاذبه‌های تفریحی، درک دلیل جمع شدن خانواده‌ها در پارک آبی Yas Waterworld ساده است. اولین سینمای آبی منطقه در این پارک قرار دارد و بعد از پایان نمایش هم یک مدرسه‌ی پری دریایی مخصوص کودکان شروع خواهد شد.
همچنین می‌توانید سوار طولانی‌ترین ترن هوایی جهان شوید و یا داخل اسلایدهای عظیم آبی با پنج نفر دیگر مسابقه دهید.
استاد ویک ‌سرفینگ
آب‌های صاف امارات برای ویک سرفینگ مناسب هستند. برای انجام دادن این ورزش باید یک تخته موج سواری کوچک‌تر از حد معمول را پشت یک قایق خاص که موج ایجاد می‌کند، برانید. زمانی که یاد گرفتید تعادل خود را حفظ کنید، می‌توانید با پریدن، چرخش‌های 360 درجه و انجام دادن بورد یواگا، مهارت خود را ارتقاء دهید.
استفانی مولت، مدیر بازاریابی Wake Evolution در ابوظبی می‌گوید: «برای لذت بردن از آب‌های صاف، در زمان طلوع آفتاب در منگروز، ویک سرفینگ را امتحان کنید.»
در تفرجگاه‌های آن اطراف هم رستوران‌های متعددی برای صرف صبحانه بعد از ویک سرفینگ وجود دارد. کسانی که می‌خواهند زمان غروب آفتاب به سواری بروند هم می‌توانند در تراس بیرونی و شرقی هتل Anantara Eastern Mangrove همزمان با تماشای منظره‌ی ساحل نوشیدنی صرف کنند.
مولت می‌گوید: «آبراه‌های محافظت شده‌ی ابوظبی سطح آب را صاف‌تر می‌کند. یعنی قرار نیست خیلی در آب سقوط کنید.»
از داخل یک جهاز سنتی، مروارید جمع کنید
سفر کشف مروارید ابوظبی
ورزش ها و تفریحات آبی امارات؛ سفر کشف مروارید ابوظبی
مسافرانی که با سفر مروارید ابوظبی همراه می‌شوند، با یک جهاز یا همان شناورهای چوبی سنتی عربی در میان دریاچه‌های شهر به دنبال مروارید می‌گردند.
یک راهنمای محلی در طول مسیر درباره‌ی تاریخچه‌ی گسترده‌ی غواصی برای مرواریدهای این منطقه صحبت می‌کند، برای مثال درمورد روشی که غواصان وزنه به پاهایش اضافه می‌کنند و یا از دماغ گیر استفاده می‌کنند. سپس خرما و چای به مسافران تعارف می‌کنند و نمایشی برای باز کردن صدفی که در آن مروارید قرار دارد راه می‌اندازند. هرکدام از مسافران که بتوانند مروارید را پیدا کنند، می‌توانند آن را نگه دارند.
در یک مسیر چشم نواز تاریخ را کشف کنید
قایق سواری کاپیتان تونی
ورزش ها و تفریحات آبی امارات؛ سفری درون تاریخ
تور قایقرانی یک ساعته‌ی کاپیتان تونی از میان تاریخ ابوظبی عبور می‌کند. در این سفر از قلعه‌ی ماگتا که میراثی محلی با قدمت بیش از 200 سال است عبور می‌کنید و سپس به دریاچه‌های ابوظبی می‌روید. در آن محل می‌توانید فلامینگوها را هم ببینید. در انتهای مسیر هم می‌توانید منظره‌ی مسجد بزرگ شیخ زاید را ببینید.
بعد از قایق به پارک کابلی بروید
در مجتمع تفریحی بین المللی الفورسان می‌توانید فعالیت‌هایی مانند ویک اسکیت، kneeboard، مونو اسکی یا واتر اسکی انجام دهید، ولی بهترین فعالیت این محل ویک بوردینگ است.
این پارک عظیم آبی دارای یک کابل هوایی بزرگ است که مردم را با سرعتی نزدیک به 38 کیلومتر در ساعت در امتداد رودخانه جلو می‌برد و برای عبور از رودخانه نیازی به استفاده از قایق وجود ندارد.
زمان انتظار خیلی کم است، زیرا هر بار این سیستم می‌توان در طول یک دقیقه 13 نفر را از رودخانه بگذراند. برای افرادی که در ویک بوردینگ حرفه‌ای هستند هم یک مسیر فوق العاده وجود دارد که مخصوص فعالیت‌های سخت‌تر است.
در یک مسیر بادی دوستانتان را به مبارزه بطلبید
پارک آکوافان در ابوظبی
ورزش ها و تفریحات آبی امارات؛ از ویک اسکیتینگ تا ویک بوردینگ
آکوافان اولین پارک آبی بادی ابوظبی است. این پارک که بزرگ‌ترین پارک آبی بادی جهان هم محسوب می‌شود، قلعه‌ی شادی فنری را داخل دریا آورده است.
این مسیر 84 بخشی دارای پل، سرسره، پله و اسلایدهایی است که بازدیدکنندگان را با چالش‌هایی روبرو می‌کند و آن‌ها باید از میان این موانع راه خود را به سمت موفقیت باز کنند. هر اشتباهی منجر به سقوط شما در آب می‌شود. بعد از خوشگذرانی در آکوافان می‌توانید به البهار در اطراف کرنیش بروید. این محل دارای 20 کافه و رستوران است و می‌توانید در این محل غذا صرف کنید.
کایاک سواری در مکانی لوکس
برای تجربه‌ی یک تفریح پر سروصدا، مسافران می‌توانند در دریاچه‌های ابوظبی همراه با راهنمایی از هتل Anantara's Eastern Mangroves کایاک سواری کنند و از اسپا استفاده کنند. ممکن است در این سفر با حیواناتی وحشی مانند روباه، لاک پشت، فلامینگو و مارهای دریایی جذاب روبرو شوید.
برای تماشای آب‌های آرام از مرکز شهر فاصله بگیرید
آب‌های صاف Ghantoot Marina یکی از محبوب‌ترین مناطق امارات برای انجام ورزش ها و تفریحات آبی توسط افراد حرفه‌ای محسوب می‌شوند. احتمالا به دلیل فاصله‌ی 40 دقیقه‌ای که این مکان از مرکز شهر دارد، در این منطقه‌ی خوش منظر بیش‌تر از گردشگران با افراد محلی مواجه خواهید شد.
البته با وجود شرکت‌های مختلفی که همه چیز از جمله جت اسکی گرفته که فعالیتی ایده‌آل برای آب‌های صاف است تا ویک سورفینگ واقعی که بازهم برای آب‌های مسطح مناسب است، در طول روز فعالیتهای زیادی در Ghantoot انجام می‌شود.
با جت پک بر فراز دریا اوج بگیرید
این ورزش برای بیماران قلبی مناسب نیست. این روزش آبی شامل پوشیدن چکمه‌های پرتاب جت و سپس بیرون جهیدن از آب است.
از لحاظ تئوری بازدیدکنندگان می‌توانند با این کفش‌ها تا ارتفاع 8 متر بالا بروند. با این حال در واقعیت معمولا افراد بیش‌تر می‌لغزند و به پشت در آب می‌افتند.

قصد سفر به امارات را دارید؟ مطالب «جاهای دیدنی امارات» و «ویزای امارات» را از دست ندهید.
برچسب(ها)
موقعیت(ها)
امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.