• اینستاگرام اسمارتیز
  • ویزاکار
  • اکو کمپ کویری متین آباد

چگونه وقت سفارت انگلیس بگیریم؟

23 دی، 1398
23 دی، 1398
مدت مطالعه :
مراحل دریافت ویزای انگلیس، مدت زمان لازم برای صدور ویزای انگلستان، مدارک لازم و مراحل تعیین وقت سفارت از سؤالات متداول متقاضیان دریافت ویزای انگلیس می‌باشد. در ادامه این مطلب سؤالات شما در این زمینه را پاسخ می‌دهیم.
کشور انگلستان نیز مانند کشورهای حوزه شینگن و کانادا قوانین سخت‌گیرانه‌ای را در خصوص صدور ویزا دارد. از این رو انتخاب یک کارگزار مطمئن و داشتن برنامه‌ریزی درست اولین قدم مثبت برای دریافت ویزای انگلیس می‌باشد. آژانس هواپیمایی ستاره ونک جز 10 آژانس هواپیمایی برتر در کشور می‌باشد که با داشتن کارشناسانی باتجربه در تمامی مراحل از مشاوره در خصوص تکمیل مدارک تا گرفتن وقت سفارت انگلیس، پیکاپ پاسپورت و رزرو بلیط تهران لندن در کنار شما خواهد بود.
پس از تهیه مدارک، تعیین وقت سفارت جهت انگشت‌نگاری و در صورت تشخیص سفارت، مصاحبه از مهمترین مراحل دریافت ویزای انگلیس می‌باشد. تا چند وقت قبل متقاضیان برای انگشت‌نگاری به سفارت انگلیس در کشورهای نزدیک به ایران مراجعه می‌کردند، اما مدتی است که این کشور دفاتری به عنوان نماینده سفارت با نام (VFS)، تأسیس کرد. این دفاتر که جایگزین دفتر سفارت جهت انگشت‌نگاری و مصاحبه معرفی شدند در ایران و کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و ... دارای شعبه می‌باشند؛ اما اینکه چگونه می‌توان از دفاتر VFS وقت انگشت‌نگاری گرفت موضوعی ست که در ادامه مطلب به آن می‌پردازیم.
لندن انگلیس
سفر به لندن و اتوبوس‌های قرمزش با ویزای انگلیس
مراحل تعیین وقت سفارت انگلیس
برای گرفتن وقت سفارت انگلیس ابتدا بایستی مدارک مورد نیاز جهت ارائه به VFS را به طور کامل و دقیق آماده کنیم. (مدارک در ادامه مطلب ذکر شده است). اقدام بعدی پر کردن فرم سفارت به صورت آنلاین می‌باشد. (این کار نیازمند مراجعه به سایت رسمی سفارت انگلیس و ساختن اکانت است). بعد از پر کردن فرم مکان و تاریخ انگشت‌نگاری را مشخص کرده و مبلغ مورد نیاز برای گرفتن وقت به صورت آنلاین پرداخت می‌شود. در نهایت با در دست داشتن برگه پرداخت وجه، مدارک و برگه سفارت به دفتر VFS در محل مشخص شده مراجعه می‌کنیم. به این نکته توجه داشته باشید که پاسپورت متقاضیان بعد از انگشت‌نگاری تا زمان آماده شدن جواب ویزا در دفتر VFS باقی می‌ماند.
مدت زمان جواب ویزای انگلیس
جواب ویزای انگلیس بعد از انگشت‌نگاری یا مصاحبه بین 2 هفته تا 30 روز کاری آماده می‌شود. در صورتی که انگشت‌نگاری در ایران انجام شود، پاکت جواب توسط پست به آدرس شخص متقاضی ارسال می‌شود؛ اما در صورتی که انگشت‌نگاری در ترکیه، دبی یا ارمنستان انجام شده باشد متقاضی بایستی پس از دریافت ایمیل مجدداً به دفتر VFS در کشور مورد نظر مراجعه کرده و یا از آژانس هواپیمایی ستاره ونک بخواهد به عنوان نماینده ایشان به دفتر VFS رفته و جواب ویزا را به همراه پاسپورت دریافت کرده و در داخل ایران به شخص متقاضی تحویل دهد. به این کار اصطلاحاً پیکاپ پاسپورت می‌گویند.
ویزا انگلیس
برای مشاوره ویزای انگلیس تماس بگیرید
مدارک لازم جهت دریافت ویزای انگلیس
اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت‌های قبلی و کپی از صفحات پاسپورت‌ها
یک نسخه تکمیل شده فرم درخواست روادید به همراه برگه تأییدیه وقت سفارت که توسط این مرکز انجام‌پذیر است.
2 قطعه عکس 3.5*4.5
اصل و یا کپی دعوت‌نامه معتبر، در صورت نداشتن رزرو هتل در انگلستان
اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه از قبیل گواهی اشتغال به کار که در آن مورد تاریخ درخواست مرخصی ذکرشده باشد و اینکه آیا این مرخصی ذکر شده باشد و یا اینکه مرخصی با حقوق می‌باشد یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه 6 ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و...
رزرو بلیط برای سفر به انگلستان
مدارک میزبان در انگلستان (دعوت‌نامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره‌نامه، آخرین برگه مالی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق و گاز...)
اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای 3 ماه گذشته، سپرده‌های بانکی و ...
برای مدیران و سهام‌داران اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای 6 ماه گذشته الزامیست.
اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، (در صورت اجاره دادان اصل و ترجمه اجاره‌نامه)
ترجمه رسمی (دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تائید وزارت امور خارجه نیست.
کدام کشور برای گرفتن وقت سفارت انگلیس مناسب‌تر است؟
گرفتن وقت سفارت انگلیس جهت انگشت‌نگاری یا مصاحبه از طریق نمایندگی سفارت یا همان VFS در تهران، آنکارا، استانبول، دبی و ایروان امکان‌پذیر می‌شود. در جواب این سؤال که کدام کشور برای انجام انگشت‌نگاری مناسب‌تر است باید بگوییم در واقع اینکه وقت سفارت در کدام کشور گرفته شود تأثیری در جواب نهایی ویزا ندارد؛ اما با توجه به اینکه دفتر VFS تهران وقت‌ها را در مدت طولانی‌تری می‌دهد، اکثر متقاضیان ترجیح می‌دهند جهت انگشت‌نگاری به کشورهای ترکیه، دبی یا ارمنستان سفر کنند.
وقت سفارت انگلیس
وقت سفارت انگلیس سریع و راحت
گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران: درصورتی‌که وقت انگشت‌نگاری در تهران باشد، متقاضی بایستی با در دست داشتن برگه پرداخت، مدارک کامل و برگه وقت سفارت در روز و ساعت مشخص شده در دفتر VFS حضور پیدا کند. (انگشت‌نگاری حدوداً 20 دقیقه زمان برده و در صورت تشخیص افسر سفارت ممکن است مصاحبه نیز انجام شود). سپس جواب ویزا طی 2 هفته الی 30 روز کاری به آدرس متقاضی پست می‌شود. دقت داشته باشید که پس از انگشت‌نگاری پاسپورت متقاضی تا زمان مشخص شدن ویزا در دفتر VFS باقی می‌ماند
گرفتن وقت سفارت انگلیس در استانبول یا آنکارا: مراحل انگشت‌نگاری در ترکیه نیز همانند ایران است با این تفاوت که متقاضی می‌تواند تا زمان آماده شدن جواب ویزا در ترکیه اقامت داشته باشد و یا برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها با گرفتن برگه خروج از سفارت ایران در ترکیه به ایران برگشته و پس از آماده شدن جواب ویزا پاسپورت خود را از طریق آژانس هواپیمایی ستاره ونک پیکاپ کند.
گرفتن وقت سفارت انگلیس در ایروان: شرایط وقت سفارت انگلیس در ارمنستان مشابه استانبول و آنکارا است.
گرفتن وقت سفارت انگلیس در دبی: انگشت‌نگاری در دبی همانند ترکیه و ارمنستان است با این تفاوت که دبی برگه خروج مسافر را بدون پاسپورت صادر نمی‌کند. برای خروج از دبی بدون پاسپورت بایستی یکی از سرویس‌های زیر را خریداری کنید:
Passport pass back: مبلغی را باید نقداً در خود مرکز ویزا پرداخت کنید تا گذرنامه شما طی 24 ساعت به شما بازگردانده شود و نتیجه ویزا 15 تا 25 روز بعد به شما اعلام می‌شود و شما می‌توانید پاسپورت خود را به سفارت ارسال کنید.
Super priority: این سرویس مخصوص افرادی می‌باشد که اقامت دبی یا ابوظبی دارند و هزینه آن 600 پوند می‌باشد که نتیجه‌ی ویزا طی 24 ساعت به شما اعلام می‌گردد، این مبلغ را می‌توانید به صورت آنلاین و یا نقداً پرداخت کنید.
Priority: با خرید این سرویس نتیجه ویزا طی 8-5 روز کاری ارسال شده و مبلغ 212 پوند به صورت نقدی و یا آنلاین در مرکز ویزا دبی و ابوظبی پرداخت می‌شود و متقاضیانی که از ترکیه درخواست اخذ ویزا دارند می‌توانند 212 پوند را به صورت آنلاین پرداخت کنند.
شرکت vfs
شرکت VFS مراحل انگشت‌نگاری را انجام می‌دهد
وقت سفارت انگلیس با آژانس هواپیمایی ستاره ونک
خدمات آژانس هواپیمایی ستاره ونک در دریافت وقت سفارت انگلیس:
مشاوره رایگان در خصوص ارائه مدارک
پر کردن فرم آنلاین سفارت
پرداخت وجه آنلاین سفارت جهت گرفتن وقت انگشت‌نگاری
رزرو پرواز و هتل در نزدیک‌ترین فاصله به دفاتر VFS ارمنستان، ترکیه و دبی
پیکاپ پاسپورت از ترکیه، دبی و ارمنستان
جهت گرفتن مشاوره رایگان در خصوص مدارک ویزای انگلیس و تعیین وقت سفارت انگلیس می‌توانید با شماره 88880000-021 تماس گرفته یا به دفتر آژانس هواپیمایی ستاره ونک واقع در میدان ونک، نرسیده به چهارراه جهان کودک، پلاک 53 مراجعه کنید.
برچسب(ها)
موقعیت(ها)
امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 4.3 28 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.