پاساژ علاالدین تهران

حمیده قاسمی 14 اسفند، 1398
مدت مطالعه :
پاساژ علاالدین تهران یک مجتمع تجاری به بزرگی غول چراغ جادوی علاالدین، از معروف‌ترین پاساژها و مراکز خرید در تهران و بورس خرید و فروش موبایل، تبلت و لوازم جانبی تلفن همراه است. بیشتر برندهای معتبر در پاساژ علاءالدین تهران نمایندگی فعال دارند که باعث شده این مجتمع تجاری به مرجع موبایل کشور تبدیل شود. پس اگر به فکر خرید تلفن همراه، تبلت یا لوازم جانبی موبایل هستید، سری به تقاطع خیابان حافظ و جمهوری بزنید. بعید است در 1100 فروشگاه واقع در 9 طبقه این مجتمع تجاری، کالای مورد نظرتان را پیدا نکنید. برای تعمیر موبایل و تبلت هم این پاساژ انتخابی مناسب و ایده‌آل است. با اسمارتیز همراه باشید تا با این پاساژ تهران بیشتر آشنا شوید.
نمایی از 9 طبقه پاساژ علاالدین تهرانپاساژ پاساژ علاالدین تهران با 9 طبقه و 1100 مغازه
بهترین زمان بازدید از پاساژ علاالدین تهران
پاساژ علاالدین تهران یک پاساژ 9 طبقه سرپوشیده است. بنابراین شما نباید در روزهای بارانی و سرد فصل پاییز و برفی فصل زمستان، یا روزهای گرم فصل تابستان فرق چندانی در داخل پاساژ احساس کنید. اما باید بگویم که وضعیت تهویه پاساژ مطلوب نیست. درنتیجه در هرزمانی از سال که قصد خرید و فروش موبایل، تبلت یا لوازم جانبی تلفن همراه را داشتید، یا نیاز به تعمیرات موبایل و تبلت پیدا کردید، می‌توانید با خاطری آسوده از بابت برف و باران به این پاساژ بروید، اما در مورد روزهای گرم تابستان نمی‌توان چنین ادعایی داشت. علاوه بر این موارد، چون روزانه حدود 30 هزار نفر از این پاساژ دیدن می‌کنند، بهتر است در ساعاتی که این مجتمع تجاری خلوت‌تر است، برای خرید بروید.

بهترین زمان خرید از علاالدین، ساعات اولیه صبح است. 


در این زمان هم می‌توانید به دلیل خلوتی با خیال راحت گشتی در پاساژ بزنید، هم از هوای خنک صبح در تابستان استفاده کرده و نگرانی کمتری بابت گرما و نبود تهویه‌ مطبوع در پاساژ خواهید داشت.
پاساژ علاالدین تهران و نمایندگی‌های برندهای معتبر
پاساژ علاالدین تهران و نمایندگی‌های برندهای معتبر
راه دسترسی به پاساژ علاالدین تهران
پاساژ علاالدین در مرکز شهر تهران و نبش پل حافظ در خیابان جمهوری واقع شده است. اگر از هریک از خیابان‌های به سمت جنوب در خیابان انقلاب، وارد خیابان جمهوری شوید، با حرکت به سمت خیابان حافظ، به‌راحتی به این پاساژ می‌رسید. برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی هم انتخاب‌های فراوانی دارید. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو تهران به پاساژ علاالدین، ایستگاه مترو حسن آباد در جنوب مجتمع تجاری است. از شمال شرق، ایستگاه متروی فردوسی، از شرق ایستگاه متروی سعدی و از شمال غرب ایستگاه متروی تئاتر شهر، دیگر ایستگاه‌های مترو نزدیک به بورس موبایل تهران هستند. به دلیل اینکه پاساژ در محدوده طرح ترافیک قرار دارد، استفاده از اتوبوس یا مترو بهترین انتخاب برای رفتن به این مجتمع تجاری است.
آدرس پاساژ علاالدین: تهران، خیابان جمهوری، تقاطع حافظ، مجتمع تجاری علاءالدین 1 (گوشی موبایل)
در نزدیکی مجتمع تجاری علاءالدین 1، نبش خیابان شیخ هادی، مجتمع تجاری علاءالدین 2 قرار دارد که مخصوص دوربین‌های مداربسته و تجهیزات امنیتی است. 
پاساژ علاالدین تهران و مغازه‌های شلوغپاساژ علاالدین تهران و مغازه‌های شلوغ
ساعات دسترسی به پاساژ علاالدین تهران
پاساژ علاالدین، بزرگ‌ترین مرکز فروش موبایل تهران، تمامی واحدهای تجاری‌اش همه‌روزه از ساعت 9 صبح تا 9 شب در دسترس است و در روزهای جمعه هم از ساعت 11 صبح تا 6 بعدازظهر پاساژ باز است. مانند بیشتر مراکز خرید و پاساژهای شلوغ و پررفت‌وآمد، ساعات اولیه صبح بهترین زمان خرید از پاساژ علاالدین تهران است. 
پاساژ علاالدین تهران و راهروهای باریکپاساژ علاالدین تهران و راهروهای باریک
دانستنی‌های قبل از دیدن پاساژ علاالدین تهران
در پاساژ علاالدین تهران برخلاف بازار چارسو و بازار موبایل ایران، که هر دو بورس خرید و فروش موبایل، تبلت و لوازم جانبی تلفن همراه هستند، خبری از فروشگاه‌های بزرگ و شبه نمایندگی‌های برندهای معتبر در واحدهای تجاری وسیع نیست. در این مجتمع تجاری، 1100 فروشگاه در 9 طبقه قرار دارند. راهروهای باریک و مغازه‌های کوچک با تعداد فروشنده‌های زیاد، از خصوصیات بارز پاساژ علاالدین تهران است. شاید تفاوت سبک خرید و فروش در این پاساژ هم به همین خاطر باشد. 
بهتر است کمی بیشتر در مورد صاحب پاساژ علاالدین، نحوه خرید و فروش و سهم صاحبان واحدهای تجاری آن بدانید. در این صورت درک بهتری از وضعیت خواهید داشت، و می‌توانید آگاهانه‌تر در این مرکز موبایل به خرید و فروش بپردازید. رضا علاءالدین، صاحب پاساژ علاالدین و مالک سرقفلی همه‌ی مغازه‌های پاساژ است. انتقادهای زیادی در مورد مبالغ اجاره و رفتار تند او با فروشندگان این مجتمع تجاری وجود دارد. همچنین ساخت غیرقانونی دو طبقه و موارد قانونی دیگر حواشی زیادی را پیرامون این شخص ایجاد کرده است. باید بدانید که در بیشتر مغازه‌ها، تمامی اجناس برای یک نفر نیست و فروشنده‌ها برای یک نفر کار نمی‌کنند. بلکه اغلب در یک واحد تجاری که ممکن است تا 6 فروشنده هم داشته باشد، هرکدام یک میز در آن مغازه اجاره کرده‌اند. حالا شاید بهتر علت تفاوت برخورد و نحوه معامله در این پاساژ با بازار چارسو و بازار موبایل ایران را درک کنید.

بنابراین بهتر است حتماً با کسی که تجربه خرید در این پاساژ بزرگ را دارد، برای خرید بروید. 


نکته‌ای که قبل از بازدید از پاساژ باید در نظر داشته باشید، این است که عبور و مرور در راهروهای باریک در محیط مملو از جمعیت پاساژ، به‌سختی امکان‌پذیر است. در پاساژ علاالدین خبری از مغازه‌های بزرگ و وسیع نیست و جمعیتی که در پاساژ رفت‌وآمد دارند، ساعتی حدود 6000 نفر است.
ویژگی بارز پاساژ علاالدین تهران تنوع فراوان محصولات است. بنابراین امکان ندارد که به بزرگ‌ترین مرکز فروش موبایل بروید و کالایی را که می‌خواهید پیدا نکنید. می‌شود گفت در دنیای موبایل، تبلت و لوازم جانبی تلفن همراه، هر کالا و برندی را که بخواهید، در این مجتمع تجاری بزرگ موجود است. تقریباً غیرممکن است کالایی را که می‌خواهید در 1100 مغازه مجتمع پیدا نکنید. برای تعمیرات موبایل و تبلت هم می‌تواند خیالتان راحت باشد که نتیجه می‌گیرید.
پاساژ علاالدین تهران از بزرگ‌ترین مجتمع‌های تجاری تهران و مرکز خرید و فروش موبایل، تبلت و لوازم جانبی تلفن همراه است. اما متأسفانه از امکانات خوبی برخوردار نیست. آسانسورها و پله‌های برقی پاساژ تعریف چندانی ندارند. نبود تهویه مطبوع علاوه بر تمامی مشکلاتی که ایجاد می‌کند، باعث ناامنی این مجتمع شده است و موجب شده تا آتش‌نشانی بارها وضع پاساژ را پرخطر اعلام کند. نمای پاساژ کامپوزیت و شیشه‌ای است، به همین دلیل موقع بروز آتش‌سوزی مسیر هوا را مسدود می‌کند و باوجود جمعیت زیادی که در این مجتمع تجاری بزرگ، رفت‌وآمد دارند، هر حادثه‌ای می‌تواند به یک فاجعه تبدیل شود.
پاساژ علاالدین هرروز میزبان خریداران و مشتریان زیادی است، بنابراین یک دفتر نظارت بر شکایات مردمی در نظر گرفته شده تا اگر اختلاف و شکایتی بین فروشنده‌ها و خریداران به وجود بیاید، خریدار می‌تواند در این دفتر شکایت خود را مطرح کند تا سریعاً رسیدگی شود.
پاساژ علاالدین تهران و راهنمای طبقات
پاساژ علاالدین تهران و راهنمای طبقات
راهنمای بازدید از پاساژ علاالدین تهران 
واحدهای تجاری طبقات 1 و 2 پاساژ علاالدین تهران به فروش موبایل و تبلت اختصاص دارد. شاید شلوغ‌ترین قسمت پاساژ هم همین طبقات باشند. معمولاً بیشتر افرادی که به علاالدین می‌روند، قصدشان خرید و فروش موبایل است. شما هر نوع موبایل و تبلت با هر برندی که بخواهید، می‌توانید در این طبقات پیدا کنید. برای خرید لوازم جانبی و مخصوصاً قاب موبایل بهتر است از طبقات -1 و طبقات 3 و بالاتر دیدن کنید. در فروشگاه‌های این طبقات می‌توانید انواع و اقسام قاب‌های موبایل، هدفون و اسپیکرهای مختلف با رنج قیمتی متفاوت را پیدا کنید. در طبقات 1 و 2 هم می‌توانید لوازم جانبی موبایل را بخرید، اما هم قیمت بالاتری دارند و هم از تنوع کمتری برخوردارند. برای تعمیرات موبایل و تبلت هم به طبقه -1 و طبقات 3 و بالاتر بروید. 
در مورد قیمت موبایل و تبلت پیشنهاد می‌کنم خیلی مراقب باشید و حتماً با کسی که تجربه خرید از این پاساژ را دارد، برای خرید بروید. همان‌طور که گفتم نحوه خرید و فروش موبایل، تبلت و لوازم جانبی تلفن همراه در پاساژ علاالدین با بازار چارسو و بازار موبایل ایران کاملاً متفاوت است. نکته‌ای که برای خرید باید در نظر داشته باشید این است که هرچه مغازه‌ها در طبقات پایین‌تر و نزدیک‌تر به در ورودی پاساژ باشند، قیمت اجناسشان بالاتر است. دلیل این امر، این است که هزینه اجاره این واحدهای تجاری به دلیل موقعیت بهتری که در پاساژ دارند، از سایر مغازه‌ها بالاتر است. اما برای تعمیرات موبایل و تبلت، می‌تواند خیالتان راحت باشد که قیمت‌ها در کل پاساژ تقریباً یکسان است و اگر کار تعمیراتی دارید، این مجتمع تجاری انتخاب مناسبی است.
برچسب مطالب

حمیده قاسمی هستم فارغ تحصیل دانشگاه تهران. چیزیکه باعث شد به نوشتن در وب علاقمند شم علاقه ذاتی من به سرچ کردن و به اشتراک گذاشتنشه. از ادیت تفریحی صفحات ویکیپدیای فارسی و انگلیسی شروع کردم و بعد از یک مدت اینکار رو بصورت حرفه‌ای دنبال کردم. الان درزمینه تولید محتوا بصورت فری‌لنس با شرکت ها همکاری دارم.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 4.2 43 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.