عجایب هند: 8 دیدنی عجیب و غریب در هند

مدت مطالعه :
هند مانند فیلم‌هایش کشور عجیب و غریبی‌ست، از پرستش گاو بگیرید تا بدن تجزیه نشده‌ی یک کشیش. تور هند هم می‌تواند عجیب و غریب باشد اگر در تورتان این 8 جای دیدنی و عجیب و غریب هند هم در لیست باشد. با اسمارتیز همراه شوید تا با جاهای دیدنی عجیب و غریب که می‌تواند در تور هند باشد، آشنا شوید.
کلیسای عیسی خوب و جسد تجزیه نشده
در سال‌های بسیار دور و زمانی که پرتغالی‌ها بر گوا فرمان‌روایی می‌کردند، شخصی به نام سنت فرانسیس خاویر رسالت خود را آغاز کرد و مردم را به پرستش حضرت عیسی و روی آوردن به دین مسیحیت دعوت کرد. سنت فرانسیس تا سال 1552 ایمان مردم را قوی‌تر کرد و برنامه ریخت تا مردم چین را به مسیحیت دعوت کند. او ماجراجویی خودش را ادامه داد و در نهایت در ماکائو درگذشت.
سنت فرانسیس خاویر
جسد سنت فرانسیس خاویر در گوا
بدن او را که یک پرتغالی بود به گوا هند انتقال دادند. حال بدن سالم و تجزیه نشده‌ی او در کلیسای عیسی خوب یا Basilica of Bom Jesus در یک محفظه‌ی شیشه‌ای قرار دارد. اگر تور گوا و تور هند برگزار شود شاید جالب باشد بازدید از این جسد تجزیه نشده در تورهای عجیب و غریب هند باشد.

“بنی پرساد (Benny Prasad) هندی سریع‌ترین سفر را به دور دنیا داشته است. او توانسته در 6 سال و 6 ماه و 22 روز به 257 کشور سفر کند.”


ساحل چاندی ‌پور
وقتی نام ساحل می‌آوریم قطعا یاد ساحل‌های جنوب یا ساحل‌های شمال ایران میافتید اما ساحل چاندی پور کمی عجیب و غریب‌تر است. در هنگام جزر و مد آب بالا می‌آید و کل ساحل را می‌پوشاند و دیگر ساحلی در کار نیست که در آن آفتاب بگیرید. می‌گویند آب در اینجا حدود 5 کیلومتر بالا می‌آید. پس اگر با یک فرد آگاه و محلی به اینجا نروید ممکن است اتفاقات ناخوشایندی رخ دهد، پس توصیه می‌شود با یک تورلیدر به ساحل چاندی‌پور بروید.
شنا با دلفین‌ها
شاید چیز عجیب و غریبی در شنا با دلفین‌ها در گوا نباشد، اما تور گوا که می‎توانید در آن دلفین‌ها را ببینید و با آن‌ها غواصی و شنا کنید جزو تورهای پرفروش هند هستند. شما در این تورها سوار بر قایق مخصوص می‌شوید و به سمت جایی که دلفین‌ها هستند می‌روید.
دلفین گوا
می‌توانید با دلفین‌ها غواصی کنید | عکس: ohmygoa
سپس با دلفین‌ها بازی می‌کنید و با آن‌ها شنا می‌کنید. دلفین‌ها شاید باهوش‌ترین موجودات زمین باشند که به 20 درصد از مغزشان دسترسی دارند و با انسان‌ها مهربان هستند. گاهی دیده شده است که دلفین‌ها، انسان را از غرق شدن نجات داده‌اند، پس دیدن این دلفین‌ها در آب‌های گوا خالی از لطف نباشد.
شهر رامس وارام
شاید نام بردن از تور سریلانکا و کشور سریلانکا در عجیب و غریب‌ترین جاهای دیدنی هند، کمی عجیب باشد اما در داستان‌های هندی هیچ‌چیز عجیب نیست. شهر رامس وارام با اسطوره‌ی شاه راما گره خورده است. می‌گویند شاه راما پلی طولانی از این شهر تا سریلانکا درست کرده است که سنگی‌ست. این سنگ‌ها هیچ‌وقت به زیر آب نمی‌روند و همیشه روی آب برای خود شناور هستند. نام شاه راما در تک تک سنگ‌ها نقش بسته‌اند و هنوز بقایایی از این پل را که نامش رام‌سِتو است را می‌توانید در شهر رامس‌وارام ببینید. البته همانطور که می‌دانید نیازی نیست تور سریلانکا بگیرید و این پل را تا آن‌جا دنبال کنید.

“اولین بار الماس در هند استخراج شد. در آن زمان الماس فقط در دلتا رودخانه کریشنا استخراج می‌شد تا وقتی که در برزیل هم پیدا شد!”


دریاچه‌ی استخوانی
باید برویم به منطقه‌ی چامولی در ایالت اوتارکند تا عجیب‌ترین و شاید ترسناک‌ترین جاذبه‌ی هند را ببینیم. روپکاند که این روزها با نام دریاچه استخوان شناخته می‌شود بر بالای کوه‌های زمستانی و خطرناک قرار گرفته است.
اسکلت انسان
استخوان یک انسان واقعی در روپکاند | عکس: sayanaditya bhattacharya 
جالب‌تر از آن استخوان‌های واقعی انسان‌هایی‌ست که در گذشته‌ی بسیار دور گرفتار طوفان شدند و جان سالم به در نبردند. این استخوان‌ها بسیار ترسناک هستند و تور هند را برایتان هیجان آور خواهند کرد، اما رفتن به اینجا بسیار سخت است و شاید بخواهید از لیست سفرتان خارجش کنید.
موج‌سواری با گاو
در کرالای هند نوعی فعالیت عجیب وجود دارد که گردشگران را سر ذوق می‌آورد. این یک ورزش آبی عجیب است! موج‌سواری با گاو!
گاوسواری هند
تصویری از تخته‌سواری با گاو در کرالا هند | عکس: @jayphotographia
به دو گاو تخته موج سواری می‌بندند و شما روی یک زمین گلی و خیس تخته‌سواری می‌کنید که بسیار هیجان‌آور و غیرقابل پیش‌بینی است. در آخر سر و صورت و تمامی بدن‌تان از خیس می‌شود. یادتان نرود که این فعالیت بعد از فصل کشاورزی انجام می‌شود.
شهر آبی جیپور
به جیپور شهر آفتاب هم می‌گویند، چون روزهای آفتابی و روشن این شهر تمامی ندارد. اینجا شهر قلعه‌ها، دژها و باغ‌هاست ولی چیزی که چشمان توریست‌ها را به خود جذب می‌کند خانه‌های آبی است که حدود 10 کیلومتر در کنار هم امتداد دارند. اگر نگاهی به این شهر آبی از بزرگ‌ترین قلعه قرن 15 هند یعنی Mehrangarh بیاندازید، چیزی جز منظره‌ی عجیب دریای آبی خانه‌ها نمی‌بینید که چشم‌نواز هستند.

“خیس‌ترین مکان جهان که در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است، ماسینرام (Mawsynram) نام دارد که شهری در ایالت مگالایا هند است. شاید بخواهید از خیس‌ترین مکان جهان هم دیدن کنید! ”


پل‌ ریشه‌های زنده
شاید فیلم ارباب حلقه‌ها و جنگلی که ماری و پپین به آن رفتند را دیده باشید. درخت‌های در هم تنیده و ریشه‌های قوی متحرک که حرف هم می‌زنند! البته این درختان به هم تنیده در ایالت مگالایا حرف نمی‌زنند اما ریشه‌های قوی و تنومند آن‌ها پل‌هایی را به وجود آورده است که این سمت رودخانه را به سمت دیگرش وصل می‌کنند و می‌توانید روی آن‌ها راه بروید.
پل های زنده
تصویر مردمی که برای بازدید از پل‌های زنده رفته‌اند | عکس: نشنال جغرافی
البته نگران این نباشید که پل بشکند و سقوط کنید چون این پل‌ها بسیار محکم هستند و تحمل وزن انسان را دارند. قدمت برخی از آن‌ها به 100 سال قبل هم بازمی‌گردد. پس تعجب نکنید اگر در مگالایا، درختی به شما گفت: عجول مباش!
برچسب مطالب

از گذاشتن پست تو فروم‌ها شروع کردم. 12 سالم بود که در دوره‌های خبرنگاری یونیسف یاد گرفتم چگونه بنویسم. بعد تو مجله‌های مختلف شروع به کار کردم و دست سرنوشت من رو به اینجا رسوند. در کنار نوشتن، همیشه از دیدن فیلم لذت می‌بردم، به همین دلیل شروع کردم زیرنویس زدن و شدم AmirDW.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 4.4 42 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.