راهنمای مراکز خرید بندر انزلی

سپهر محسنی
23 شهریور، 1398
23 شهریور، 1398
مدت مطالعه :
خرید کردن در بندرانزلی برای من عالم دیگری دارد به‌خصوص اگر عید نوروز به آن‌جا رفته باشم. تفاوت مراکز خرید در بندر انزلی با سایر شهرها، در تنوع کالا، قیمت و کیفیت است. انزلی بندر شمالی ایران است و از این لحاظ در واردات و صادرات کالا اهمیت بالایی دارد. از طرف دیگر چون منطقه آزاد است لزومی به پرداخت حق گمرکی کالای مورد نظر نیست و قیمت‌ها مناسب هستند. خلاصه که کالاهای خارجی با کیفیت را در بیشتر مراکز خرید بندر انزلی با قیمتی مناسب و تنوع بالا پیدا می‌کنید.
شنبه بازار بندر انزلی
هرهفته شنبه‌ها در خیابان میرزاکوچک خان در انزلی، شنبه بازار برپا می‌شود و فروشندگان محلی سفره محصولات خود را پهن می‌کنند و همیشه با استقبال خوب گردشگران و محلی‌ها روبه‌رو می‌شوند. انواع سبزیجات، میوه‌جات، ترشی‌جات، ماهی شور و دودی، انار، زیتون و زیتون پرورده، فرآورده‌های لبنی که همگی محلی هستند، مرغ، خروس، اردک، صنایع دستی و انبوهی از محصولات کشاورزی و دامی در این بازار یافت می‌شوند.
شنبه بازار بندر انزلی
یک بازار واقعی را در شنبه بازار ببینید
شنبه بازار منبعی مهم از محصولات روستایی و بومی در بندر انزلی است و در ایام نوروز، این بازار جای سوزن انداختن نیست. فروشندگان معمولا از همه‌جای استان، از روستاهای اطراف انزلی و شهرهای دیگر گیلان، به شنبه بازار می‌آیند و محصولات خود را به فروش می‌گذارند. اگر بازارهای محلی، محصولات بومی و قیمت‌های مناسب را دوست دارید به شنبه بازار بندر انزلی بروید. در اطراف شنبه بازار، سینما گل‌سرخ و تا دل‌تان بخواهد چلو کبابی هست. می‌توانید برای صرف ناهار یا تماشای فیلم و خرید از شنبه بازار در آن محدوده باشید. سپیدرود هم از نزدیک بازار گذر می‌کند.
آدرس: گیلان، بندر انزلی، خیابان میرزا کوچک خان جنگلی
ساعات کاری: 6 صبح الی 6 عصر
دوشنبه بازار بندر انزلی
مزیت بازارهای هفتگی به سایر بازارها، تازگی محصولات است. شما خوراکی تاریخ مصرف گذشته در این نوع بازارها نخواهید دید. ضمنا بازارهای سنتی همگی قیمت‌های ارزان‌تری نسبت به پاساژهای بزرگ شهری دارند. شاید تنها محدودیت آن‌ها تنوع کالا باشد که خوش‌بختانه در دوشنبه بازار و شنبه بازار انزلی کالاهای گوناگونی یافت می‌شوند.
دوشنبه بازار همان‌طور که از اسمش مشخص است هر هفته روز دوشنبه برپا می‌شود. منتها خارج از شهر است ولی در مسیر آسفالت قرار دارد. دوشنبه بازار مانند شنبه بازار از فروشندگان محلی و روستاییان اهل انزلی و سایر روستاهای گیلان تشکیل شده است. دوشنبه بازار به کپورچال معروف است. کپورچال یک ماهی معروف شمالی است که در دریا صید می‌شود.
در بازار کپورچال انواع محصولات کشاورزی و دامداری توسط محلی ها فروخته می‌شود ولی ماهی‌های لذیذتری نسبت به بقیه بازارهای انزلی دارد. اگر جنس خوب می‌خواهید سعی کنید تا قبل از ظهر به بازار بروید.
آدرس: گیلان، 21 کیلومتری بندر انزلی در جاده آستارا
ساعات کاری: 6 صبح الی 6 عصر
مرکز خرید کاسپین بندر انزلی
در یک کلام بگویم کاسپین فوق‌العاده است! مرکز خرید مورد علاقه من در بندر انزلی، بازار کاسپین است. دلیل آن است که این مجموعه از لب ساحل بودن، معماری مدرن، بزرگ بودن بازار و فضای سبز گرفته تا تنوع کالا، قیمت متوسط و محوطه‌های تفریحی، همه را داراست.
همان‌طور که گفتم این مجموعه در ساحل بندر انزلی واقع است و به بازار پردیس و ونوس هم نزدیک است. اکثر کالاها روسی هستند. تنوع کالا و مغازه‌ها زیاد است. کافی‌شاپ، رستوران، قایق سواری، کایت سواری و پارکینگ اختصاصی همگی در مرکز خرید کاسپین بندر انزلی موجود هستند. در نزدیکی ساختمان‌ها، غرفه‌های محلی محصولات بومی هم هستند. پس برای اوقات خوش و پاساژگردی، یادتان نرود به این بازار بروید.
مرکز خرید کاسپین بندر انزلی
حداقل 4 ساعت برای گشتن در این مرکز خرید بزرگ زمان بگذارید
پیشنهاد می‌کنم نزدیک وقت ناهار یا شام به ساحل کاسپین بروید، غذا را میل کنید، بعد از آن به تفریحات ساحلی که کاسپین برای مسافران تدارک دیده بپردازید و بعد به خرید بروید. اما حواس‌تان باشد کاسپین مرکز خرید بزرگی است و اگر قصد گشتن در کل مجتمع را دارید باید برای وقت خود برنامه‌ریزی کنید.
آدرس: گیلان، بندر انزلی، جاده انزلی – رشت، ابتدای مسیر حسن رود به زیبا کنار، خیابان مطهری
تلفن: 013-44528182
ساعات کاری: 11 صبح الی 11:30 شب
بازار پردیس بندر انزلی
به‌دلیل آن‌که اکثر کالاهای این بازار از روسیه تامین می‌شود به بازار روس‌ها نیز معروف است. قیمت‌های بازار پردیس نسبت به بیشتر بازارهای بزرگ انزلی، پایین‌تر است. از ویژگی‌های منحصر به فرد آن شبانه روزی بودن بازار است. نسبت به بقیه بازارها کوچک‌تر، تنوع کالا کم‌تر ولی برای خریدهای اقتصادی مناسب است.
آدرس: گیلان، بندر انزلی، خیابان مطهری، ابتدای خیابان ورزش
تلفن: 013-44527050
ساعات کاری: 24 ساعته
مرکز خرید ستاره شمال بندر انزلی
مرکز خرید ستاره شمال یکی از بازارهای لوکس انزلی است که انواع کالا در آن پیدا می‌شود. معماری بازار مدرن و اروپایی و وسعت آن بزرگ است. در طبقه‌های همکف و اول، فروشگاه‌ها، طبقه دوم، سوم و چهارم واحد‌های اداری، سوئیت‌های اقامتی و سالن اجتماعات و در نهایت، رستوران‌ها هستند. تنوع کالا و مغازه زیاد است و برای پاساژگردی گزینه خوبی است.
مرکز خرید ستاره شمال بندر انزلی
ساحل و خرید را باهم داشته باشید
در نزدیکی بازار ستاره شمال، بازار کاسپین، ونوس و ساحل انزلی قرار دارند. درواقع می‌توانید در ساحل انزلی تفریح کنید و به هرکدام از این مراکز خرید که خواستید سر بزنید.
آدرس: گیلان، بندرانزلی، بلوار شهید فاتحی، مرکز خرید ستاره شمال
تلفن: 013-44452000
وبسایت: //setarehshomal.sadig.ir/
مرکز تجاری هپی مارت بندر انزلی
مرکز تجاری هپی مارت بندر انزلی هم فال است هم تماشا. مجموعه تجاری – تفریحی که انواع امکانات رفاهی و کالاهای باکیفیت را دارد. یک طبقه از مرکز خرید، به رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و سرویس‌های خدماتی مختلف اختصاص یافته است. این مرکز خرید مجهز به پارکینگ اختصاصی است. معماری بازار مدرن و نزدیک ساحل انزلی است. بازار هپی مارت، نوساز و هنوز کار ساخت آن کامل نشده است. می‌توانید اگر خواستید در بازار سرمایه‌گذاری یا مغازه کرایه بکنید که با توجه به موقعیت مکانی و معماری ساختمان بازار و تبلیغاتی که تاکنون شده، گزینه خوبی برای کارآفرینی است.
مرکز تجاری هپی مارت بندر انزلی
وقتی که برای اینجا درنظر می‌گیرید کم نباشد!

آدرس: گیلان، انزلی، جاده رشت – انزلی ، سه راه حسن رود، کیلومتر 5 جاده زیبا کنار، رو به درب اصلی منطقه آزاد
تلفن: 013-34437515
وبسایت: https://happy-mart.ir
مرکز خرید ونوس بندر انزلی
شاید بعد از بازار کاسپین، مرکز خرید ونوس، معروف‌ترین بازار بندر انزلی باشد. معماری ونوس با کاسپین متفاوت است ولی یکی از بازارهای لوکس انزلی محسوب می‌شود. مانند کاسپین، اکثر روزهای هفته به‌خصوص آخر هفته‌ها خیلی شلوغ است و دلیل آن تنوع اجناس، قیمت مناسب و نزدیکی به ساحل انزلی است.
برای رفتن به ونوس آماده شلوغی باشید
در مرکز خرید ونوس بندر انزلی انواع لوازم الکترونیکی، لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی، پوشاک و خوراکی با قیمت‌های مناسب و کیفیت بالا یافت می‌شود. همچنین این بازار دارای بانک‌ مسکن، بانک صادرات، نمازخانه، رستوران و کافی‌شاپ است.
آدرس: ایران، گیلان، بندر انزلی، سه راه حسن رود، کیلومتر 5 جاده زیبا کنار
تلفن: 013-44451331
ساعات کاری: 10 صبح الی 11:30 شب
بازار گیلار بندر انزلی
یک بازار محلی و بزرگ دیگر که در سه بازار مجزای سرپوشیده به‌صورت دکه‌های به هم اتصال یافته و مسقف شکل یافته است. محصولات از کشورهای ترکیه و روسیه و شامل انواع پوشاک، لوازم تزئینی، لوازم آرایشی و بهداشتی هستند. پارکینگ اختصاصی، رستوران و پارک کودکان دارد. قیمت اجناس ارزان است.
آدرس: گیلان، بندر انزلی، دهکده ساحلی
ساعات کاری: 8 صبح الی 12 شب
بازار سپه بندر انزلی
بازار سپه یکی دیگر از بازارهای محلی بندر انزلی که قیمت‌های مناسب و کالاهای بومی دارد. می‌توانید برای تهیه ماهی، سبزی، میوه و... به آن مراجعه کنید. خیابان سپه از خیابان‌های قدیمی بندر انزلی و محل قرارگیری بازار است.
آدرس: گیلان، بندر انزلی، خیابان سپه

سپهر هستم. فعلا لیسانس مهندسی برق – قدرت دارم و چون عاشق طبیعت هستم، عشقو با رشته ترکیب کردمو تمرکز کردم روی موضوع انرژی‌های تجدیدپذیر و کمک می‌کنم تا از نابودی خونه‌ی اصلیم، کرهزمین، جلوگیری بشه. سه سال پیش شروع کردم به هیچهایک و ایران‌گردی و در هر سفر چالش‌های جدیدی می‌گذرونم و خودمو دنیای اطرافمو بهتر می‌شناسم. بزرگترین آرزوم اینه همه کشورها رو بگردم و یه روزم برم مریخ! ^_^

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 4.7 32 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.