مراکز خرید کرمانشاه

مهدی مرجان 19 بهمن، 1398
مدت مطالعه :
در بعضی مسافرت‌ها، زمان زیادی از سفر به خرید و بازارگردی اختصاص می‌یابد. حال اگر این گشت‌وگذار در شهری تاریخی مانند کرمانشاه باشد، این بازارگردی می‌تواند جنبه‌ی فرهنگ‌شناسی نیز داشته باشد. مراکز خرید کرمانشاه به دو دسته‌ی بازارهای سنتی قدیمی و پاساژهای امروزی تقسیم می‌شوند. با اسمارتیز همراه باشید تا با مراکز خرید در کرمانشاه بیشتر آشنا شوید.
بازار کرمانشاه
بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده خاورمیانه در کرمانشاه قرار دارد. بازار کرمانشاه که در سال 1376 در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت، علاوه بر مرکز خرید، یک جاذبه‌ی تاریخی نیز به‌حساب می‌آید. هر آنچه از فرهنگ غنی کرمانشاه بخواهید در این بازار می‌توانید پیدا کنید. از لباس‌های محلی رنگارنگ و صنایع‌دستی تا خوراکی‌های خوشمزه کرمانشاهی، همگی در این بازار یافت می‌شوند.
بازار کرمانشاه
مراکز خرید در کرمانشاه؛ بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده خاورمیانه در کرمانشاه
در بازار کرمانشاه 18 راسته وجود دارد که به دلیل عبور خیابان‌های اصلی به 4 بخش تقسیم شده است. چهارسوق‌ها و ورودی‌های زیبای بازار کرمانشاه، اوج شکوه و مهندسی ایرانی را به نمایش می‌گذارد. راسته‌ی زرگرها، تاریکه بازار یا ادویه فروش‌ها، بنکدارها، مسگرها، بازار یهودی‌ها (بازار اسلامی)، آهنگرها و توپخانه از معروف‌ترین راسته‌های بازار کرمانشاه هستند. قیمت‌ها در این بازار سنتی بسیار مناسب است و هر شخصی با هر بودجه‌ای، دستِ پر بازار کرمانشاه را ترک می‌کند.
 آدرس: کرمانشاه، خیابان مدرس
ساعت کاری: از ساعت 8 صبح الی 11 شب

مجتمع تجاری نوبهار پلازا
همه‌چیز را می‌توانید در مجتمع تجاری نوبهار پلازا پیدا کنید. این مجتمع، از بهترین و مدرن‌ترین مراکز خرید در کرمانشاه است که 8 طبقه دارد. در غرفه‌های این مجتمع تازه‌تأسیس، انواع پوشاک زنانه و مردانه، کیف و کفش، لوازم آرایشی و بهداشتی، ساعت، عینک، لوازم‌ خانگی، موبایل و لوازم جانبی و طلا به فروش می‌رسد و همین تنوع کالا، مجتمع تجاری نوبهار پلازا را به یکی از قطب‌های خرید کرمانشاه تبدیل کرده است. وجود کافه‌های متعدد در مجتمع تجاری نوبهار پلازا باعث شده تا علاوه بر کسانی که قصد خرید دارند، کافه‌گردها نیز این مجتمع تجاری را برای گذراندن وقت انتخاب کنند. غرفه‌ها و مغازه‌ها بسیار شیک هستند و هرکدام از آن‌ها با جذابیت‌های خود، چشمانتان را به سمت خود می‌کشند.
مجتمع تجاری نوبهار پلازا
از بهترین و مدرن‌ترین مراکز خرید در کرمانشاه
برای گشتن در طبقات، آسانسور و پله‌برقی در نظر گرفته‌ شده. تمام طبقه 4 مجتمع تجاری نوبهار پلازا را فودکورت‌های جورواجور تصرف کرده‌اند. در طبقه‌ی چهارم پلازا می‌توانید انواع فست‌فودها را بخورید. قبل از تصمیم به خرید از  مجتمع تجاری نوبهار پلازا، این نکته را در نظر داشته باشید که این مرکز خرید از مراکز گران شهر کرمانشاه به‌حساب می‌آید. در خود مجموعه پارکینگ وجود دارد و نگران جای پارک خودرو خود نباشید. همچنین مجتمع تجاری پلازا در مسیر تاکسی-های شهری هست و می‌توانید از این طریق خودتان را به پلازا مال برسانید.
 آدرس: کرمانشاه، خیابان 22 بهمن، چهارراه نوبهار
شماره تماس: 09188413239
ساعت کاری: از ساعت 9 الی 21
اینستاگرام مجتمع تجاری نوبهار پلازا
کانال تلگرام مجتمع تجاری نوبهار پلازا

مجتمع تجاری ارگ
اینجا بلندقدترین مرکز تجاری کرمانشاه است. مجتمع تجاری ارگ، 11 طبقه دارد و از معروف‌ترین مراکز خرید کرمانشاه به‌حساب می‌آید. نمای جلویی آن تماماً از سنگ و به‌صورت بخشی از یک دایره است. غرفه‌های مجتمع تجاری ارگ را اغلب فروشگاه‌های لباس مردانه، زنانه و بچه‌گانه و فروشگاه‌های کیف و کفش تشکیل می‌دهند. همچنین لوازم آرایشی و بهداشتی، موبایل، لوازم جانبی موبایل، لپ‌تاپ، بدلیجات، جواهرات و لوازم خانگی را هم می‌توانید در مرکز تجاری ارگ کرمانشاه پیدا کنید.
مجتمع تجاری ارگ
مراکز خرید در کرمانشاه؛ مجتمع تجاری ارگ
قیمت‌ها در مجتمع تجاری ارگ بسیار متفاوت است. از ارزان‌قیمت تا گران را می‌توانید در این مجتمع پیدا کنید. فروشگاه‌های اختصاصی برند خاص در مجتمع ارگ وجود ندارد؛ اما در بوتیک‌ها برند‌های متفاوت معتبر، عرضه می‌شوند. بخش خوشمزه مجتمع تجاری ارگ در طبقه‌ی 11 قرار دارد. در رستوران ارگ که از بهترین رستوران های کرمانشاه است، انواع غذاهای ایرانی، فرنگی و فست‌فود را می‌توانید بخورید. تاکسی‌های شهری برای میدان مصدق همیشه هستند و اگر هم می‌خواهید با خودرو شخصی به این مجتمع سر بزنید، مجتمع ارگ، پارکینگ دارد.
آدرس: کرمانشاه، میدان دکتر مصدق
شماره تماس: 08337298599
ساعت کاری: از ساعت 9 الی 13:30 و 16 الی 21:30

بازار نان برنجی
محال است به کرمانشاه بیایید و سراغ قدیمی‌ترین سوغاتی این شهر را نگیرید. در بازار نان برنجی کرمانشاه، سوغاتی‌های خوشمزه‌ای با نام‌های نان برنجی، نان شکری، نان خرمایی و کاک را می‌توانید پیدا کنید. بازار نان برنجی از بازار‌های معروف و  قدیمی کرمانشاه و قدمت آن مربوط به دوره قاجار است. در کوچه‌های بازار نان برنجی که قدم بزنید، عطر گلاب و هل، شما را از خود بی‌خود می‌کند. بازار نان برنجی فقط محل فروش این سوغاتی‌های خوشمزه نیست؛ شما می‌توانید روند پخت شیرینی‌ها را از نزدیک ببینید.
بازار نان برنجی
مراکز خرید در کرمانشاه؛ مردان زحمت‌کش کرمانشاهی در حال طبخ نان برنجی
همچنین می‌توانید مستقیماً از کارگاه‌ها، شیرینی‌هایی تهیه کنید که تنها چند دقیقه از پخت آن‌ها گذشته است. خیابان مدرس که بازار نان برنجی در آن قرار دارد، مسیر عبوری اتوبوس‌های خط واحد و تاکسی‌ها است و برای رفت‌وآمد به این بازار می‌توانید از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید. اگر هم می‌خواهید با خودرو شخصی خودتان به این بازار بروید ممکن است در پیدا کردن جای پارک با مشکل مواجه شوید و مجبور شوید خودرو خود را با فاصله، در کوچه‌ها پارک کنید.
آدرس: کرمانشاه، خیابان مدرس (سپه)، بین سبزه میدان و نواب صفوی
ساعت کاری: از ساعت 9 الی 21

مرکز خرید لیلیوم
مرکز خرید لیلیوم کرمانشاه یک مجتمع شیک، مدرن و فوق‌العاده است که 5 طبقه روی زمین و چندین طبقه‌، زیر زمین دارد. از فروشگاه‌های لوکس تا رستوران و فست‌فود را می‌توانید در مجتمع لیلیوم کرمانشاه پیدا کنید. پوشاک مردان، زنان و کودکان، کیف و کفش، لوازم ‌خانگی، لوازم دیجیتال و زیورآلات، محصولاتی هستند که در مرکز خرید لیلیوم کرمانشاه وجود دارند. در طبقات همکف و اول، بوتیک‌های با برندهای معروف جهانی فعالیت می‌کنند. درمجموع مرکز خرید لیلیوم کرمانشاه از مراکز گران‌قیمت کرمانشاه است. اولین شهربازی دیجیتال کرمانشاه با نام لیلی‌لند، در طبقه‌ی منفی 2 مجتمع لیلیوم کرمانشاه قرار دارد. فوتبال دستی، آیس‌هاکی، پیست اتومبیل و ...، انواع بازی‌های حرکتی و کامپیوتری است که می‌توانید تجربه کنید و همراه کودکان و نوجوانان خود، از بازار گردی لذت ببرید. علاوه بر بازی در این مجموعه، فروشگاه‌هایی در لیلی‌لند هستند تا انواع وسایل بازی را برای عزیزان کم‌سن خود بخرید.
مرکز خرید لیلیوم
مراکز خرید در کرمانشاه؛ نمای لیلیوم مال در شب | عکس: حمید سلطانی

بخش هیجان‌انگیز دیگر مرکز خرید لیلیوم، خوشمزه سراهای آن است که تعدادشان هم کم نیست؛ در برگر بار طبقه‌ چهارم، برگرهای بی‌نظیری را می‌توانید بخورید. از  همه جذاب‌تر، رستوران بام مجتمع لیلیوم کرمانشاه است؛ دید بسیار زیبای رستوران بام لیلیوم به شهر و کوه-های بلند کرمانشاه، لذت خوردن غذا را برای شما چندین برابر می‌کند. علاوه بر دید بسیار زیبا، فضای روف-گاردن لیلیوم کرمانشاه است که طراحان آن، خوش‌ذوقی را به حد کمال رسانده‌اند. بزرگ‌ترین تلویزیون شهری کرمانشاه نیز در روف گاردن لیلیوم قرار دارد. در بام مجتمع لیلیوم کرمانشاه، کافی‌شاپ و سفره‌خانه سنتی نیز وجود دارد. مهمانان می‌توانند رخداد‌های مهم مانند مسابقات مهم فوتبال را در تلویزیون بزرگ بام لیلیوم تماشا کنید. برای رسیدن به مجتمع لیلیوم کرمانشاه تاکسی‌های خطی بسیاری وجود دارد. همچنین پارکینگی که در طبقات منفی مجتمع وجود دارد این امکان را می‌دهد تا با خیال راحت با خودرو شخصی به این مجتمع تجاری بروید.
آدرس: کرمانشاه، میدان فردوسی، خیابان کسری
شماره تماس: 09122194955
ساعت کاری: از ساعت 9:30 الی 23
اینستاگرام مرکز خرید لیلیوم

قصد سفر به کرمانشاه را دارید؟ شاید مطلب «جاهای دیدنی کرمانشاه» برای شما جذاب باشد.
برچسب مطالب

از وقتی یادم میاد عاشق موسیقی و تکنولوژی بودم. شرایط جوری نبود که به عشق اولم "موسیقی" برسم؛ واسه همین سراغ علاقه¬ی بعدیم رفتم و الکترونیک و مخابرات رو برای تحصیلم انتخاب کردم. ¬برنامه¬نویسی وب و بلاگ نویسی از کاراییه که بهشون علاقه دارم و انجامشون میدم؛ اما هنوزم موسیقی واسم یه¬چیز دیگه¬ست.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 4.4 43 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.