قسمت بادالینگ دیوار بزرگ چین پس از دو ماه به روی گردشگران باز شد

11 فروردین، 1399
11 فروردین، 1399
مدت مطالعه :
چند سالی هست که کشور چین بزرگ‌ترین صادرکننده کالا در جهان به شمار می‌رود، اما در سال 2020 ویروس کرونا از این کشور به 170 کشور دیگر وارد شد و به این ترتیب چین توانسته جایگاه نخست صادرات ویروس را هم از آن خود کند. در آخرین روزهای سال 2019 بود که خبرهای مرگ‌ومیر ناشی از ویروس جدیدی به نام کرونا از چین مخابره می‌شد اما در آن زمان کمتر کسی فکرش را می‌کرد که این ویروس ناشناخته به این سرعت در سراسر جهان گسترش پیدا کند و آمار مبتلایان و تلفات ناشی از ویروس کرونا به این میزان برسد. بعد گذشت دو ماه از شیوع این ویروس در چین، آمارهای رسمی منتشر شده از طرف مقامات چینی کاهش چشمگیر سرعت شیوع کرونا را در این کشور نشان می‌دهد. با کاهش آمار کرونا در چین، جاهای دیدنی چین مثل دیوار چین که به دلیل کرونا بسته شده بود، روی گردشگران باز شده است.
اینطور که به نظر می‌رسد تدابیر مسئولان چینی مانند قرنطینه کردن شهرها و بستن مراکز عمومی و گردشگری برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا جواب داده و آمارها نشان می‌دهد طی روزهای اخیر تعداد ابتلا به این ویروس در چین بسیار کم شده‌است و حتی در بعضی از روزها هیچ موردی از ابتلا به این بیماری گزارش نشده‌است. این می‌تواند خبر خوبی برای همه مردم جهان باشد و مردم را به ریشه‌کن شدن ویروس کرونا امیدوار می‌کند. در حالی که اروپا و آمریکا به شدت درگیر ویروس کرونا هستند و روز به روز به تعداد مبتلایان و تلفات‌شان از این ویروس افزوده می‌شود، در آن سوی دنیا یعنی کشور چین که مبدا کرونا هم بوده شرایط در حال عادی شدن است. در چند روز گذشته سطح محدودیت‌های اعمال شده در کشور چین برای مقابله با ویروس کرونا کاهش یافته و بسیاری از مراکزی که به اجبار تعطیل شده بودند پس از گذشت چند ماه دوباره باز شدند و زندگی مردم کم‌کم در حال بازگشت یه شرایط عادی است.
مراکز عمومی، تفریحی و بناهای تاریخی و گردشگری چین هم که با گسترش ویروس کرونا بسته شده بودند، به تدریج در حال بازگشایی هستند. با شیوع پرسرعت ویروس کرونا در چین مقامات این کشور از روز 5 بهمن 1398 دیوار بزرگ چین که یکی از شلوغ‌ترین و پربازدیدترین اماکن این کشور به شمار می‌رود را بستند. حالا پس از گذشت دو ماه از تعطیلی آن، باتوجه به کاهش چشمگیر آمار ابتلا به ویروس کرونا در روزهای گذشته، مسئولان کشور چین بخشی از دیوار بزرگ چین را به روی بازدیدکنندگان و گردشگران باز کردند. دیوار بزرگ چین با طول 21196 کیلومتر جزو معروف‌ترین و محبوب‌ترین آثار تاریخی و گردشگری چین است که سالانه میلیون‌ها نفر از آن بازدید می‌کنند.
بازگشایی قسمت بادالینگ دیوار چین
قسمت بادالینگ دیوار بزرگ چین که در شمال شرقی شهر پکن و در فاصله 70 کیلومتری از مرکز پایتخت چین قراردارد، به تازگی به روی مردم باز شده. این بخش از دیوار چین به دلیل مسیر راحت‌تر و نزدیکی به پکن بیشترین بازدیدکننده را در بین تمامی بخش‌های دیوار بزرگ چین دارد. قسمت بادالینگ دیوار بزرگ چین 12 کیلومتر طول دارد و دارای 43 برج دیده‌بانی است که تنها 3.74 کیلومتر و 19 برج دیده‌بانی آن بازسازی شده‌اند و ورود بازدیدکنندگان به آن آزاد است. این بخش از دیوار در زمان سلسله مینگ و در سال‌های 1368 تا 1644 ساخته شده و 7.8 متر ارتفاع و 6 متر عرض دارد. هدف از ساخت این قسمت از دیوار بزرگ چین جلوگیری از نفوذ و حمله مغول‌ها از سمت شمال به شهر پکن بوده‌است. همانطور که گفتیم این قسمت از دیوار بزرگ چین بیشتر از سایر قسمت‌ها بازدیدکننده دارد و بنابر آمارهای رسمی، در سال حدود 10 میلیون نفر از بخش بادالینگ دیوار چین دیدن می‌کنند. این قسمت توانسته رکورد 100 هزار بازدیدکننده در روز را بشکند و به قدری مراجعه مردم و گردشگران به این بخش زیاد بود که مسئولان آن در سال گذشته اعلام کردند که تعداد بازدیدکنندگان از این قسمت محدود می‌شود و در روز فقط 65 هزار بلیط می‌فروشند.
دیوار چین
با وجود باز شدن دیوار چین، اما ترس از کرونا باعث شده که عده کمی از این بنا بازدید کنند.

در حال حاضر قسمت بادالینگ دیوار بزرگ چین هر روز از ساعت 9 صبح تا 4 بعدازظهر باز است و در روز فقط 19500 نفر مجاز به دیدن این اثر تاریخی هستند که معادل 30 درصد از تعداد بازدیدکنندگان معمول این بنا قبل از شیوع کرونا است. البته بازگشایی این مرکز به این معنا نیست که همه می‌توانند از آن استفاده کنند بلکه شرایط سخت‌گیرانه‌ای برای ورود افراد درنظر گرفته شده‌است. کسانی که قصد بازدید از این بنا را دارند باید از قبل بلیط رزرو کنند و دارای بارکد سبز رنگ سلامت باشند. این بارکد را سیستمی برای افراد صادر می‌کند که به وسیله اپلیکیشن‌های AliPay و WeChat کنترل می‌شود و افراد مجاز به استفاده از اماکن عمومی و سیستم حمل‌ونقل را مشخص می‌کند. همچنین در هنگام ورود به این قسمت هم دمای بدن تمامی افراد را بررسی می‌کنند و به کسانی که مشکوک به ویروس کرونا هستند، اجازه ورود داده نمی‌شود. تمامی بازدیدکنندگان از قسمت بادالینگ دیوار بزرگ چین باید ماسک بزنند و حداقل یک متر از سایر افراد حاضر در این مکان فاصله بگیرند. به این منظور مسئولان این مکان تور یک طرفه‌ای را برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته‌اند تا از ازدحام جمعیت در یک نقطه جلوگیری کنند. همچنین کادر پزشکی و نیروهای نظامی تا اطلاع ثانوی می‌توانند به رایگان از این مکان بازدید کنند.

“در هر روز تنها 19500 نفر که بارکد سلامتی مخصوص داشته‌باشند آن‌هم پس از غربالگری می‌توانند از بخش بادالینگ دیوار چین دیدن کنند.”


برچسب(ها)
موقعیت(ها)

برق مخابرات خوندم و عاشق تکنولوژی‌های روز هستم. اولین مطلبم رو زمانی که 16 سال داشتم برای هفته‌نامه دوچرخه نوشتم و از اون به بعد مدام در حال نوشتنم. علاقه زیادی به کتاب خوندن و دیدن فیلم و سریال دارم. اما چیزی برام جذاب‌تر از نوشتن نیست. سفر رفتن رو دوست دارم و در واقع کل زندگیم توی سفر بودم.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.