دوربین مدار بسته و اتفاقات بامزه

مدت مطالعه :
مانند مردعنکبوتی در گوشه‌ای نشسته است و ما را نگاه می‌کند. دوربین مدار بسته را می‌گویم. گاهی تصاویری را ضبط می‌کند که هیچ‌کس از اتفاق افتادنش خبر ندارد و گاهی دزدان و مجرمان را لو می‌دهد. دوربین مداربسته سیستم امنیتی و نظارتی را ارتقا می‌دهد. با اسمارتیز همراه باشید تا تصاویر و ویدیوهای جالبی که توسط دوربین مدار بسته ضبط شده‌اند را ببینیم و با دوربین های مدار بسته بیشتر آشنا شویم.
دوربین مدار بسته وسیله‌ای برای سرگرمی؟
همه‌ی ما ویدیوهایی از زمین خوردن انسان‌ها و خراب شدن چالش‌شان دیده‌ایم. یا اتفاقات بامزه که در سراسر دنیا رخ می‌دهد. درست است دوربین مدار بسته و به اصطلاح CCTV برای نظارت و امنیت استفاده می‌شود اما گاهی تصاویر و ویدیوهایی روی این دوربین ضبط می‌شود که دیدنش دردناک، خنده‌دار، مسخره و گاهی معجزه‌آسا است. برای مثال در سونامی که در ژاپن آمد شاید کسی از شدت فاجعه باخبر نبود، تا زمانی که فیلم‌های دوربین مداربسته نشان دادند که سونامی چگونه می‌تواند ویرانگر باشد. از ویرانگری و تخریب که بگذریم، تصاویری که توسط دوربین های مدار بسته از اتفاقات و حوادث خیابان ضبط می‌شود از دیدنی‌هایی‌ست که اگر نبینید از دست‌تان رفته است.
نقشه‌های دزدی که گاهی با اشتباه دزدان نقش بر آب می‎‌شود و از این دست ویدیوها هم بسیار جالب هستند. در زیر یک ویدیوی 7 دقیقه‌ای از این اتفاقات جالب آورده‌ایم که دیدنش خالی از لطف نیست. این ویدیوها که توسط دوربین مدار بسته ضبط شده‌اند به ما نشان می‌دهند که زندگی چقدر غیرقابل پیش‌بینی است و حادثه هیچ‌گاه خبر نمی‌کند.

برای خانه دوربین مداربسته بخریم یا نه؟
خرید دوربین مداربسته برای خانه از مسائل چالشی است.
امروزه برخی از شرکت‌ها و فروشگاه‌ها برای امنیت محل کار خود و نظارت بر روی کارکنان اقدام به خرید دوربین مداربسته می‌کنند، اما وقتی می‌خواهید برای خانه‌ی خود دوربین مداربسته بخرید شاید کمی تردید به خود راه دهید چون نه جیمز باند و مامور 007 هستید و نه می‌خواهید حس راحتی را از مهمانان و خانواده خود بگیرید.
دوربین مداربسته
می‌توانید تصاویر دوربین‌ها را در گوشی موبایل خود ببینید
ولی باید این را در نظر بگیرید که شاید روزی دزدی از همه جا بی‌خبر (که این روزها کم پیدا نمی‌شود) وارد خانه‌ی شما شود و وسایل‌تان را ببرد، در این مواقع خرید دوربین مدار بسته و ضبط تمام وقت با قابلیت دیدن تصاویر روی گوشی موبایل بسیار به درد می‌خورد. پس اگر فکر می‌کنید وسایل بسیار باارزشی در خانه دارید به فکر راه‌اندازی و خرید دوربین مدار بسته باشید.
آیا دوربین مدار بسته همیشه در حال ضبط است؟
باید بگوییم هم بله هم نه! گاهی می‌توانید دوربین مدار بسته 24 ساعته برای محل کار یا خانه‌ی خود بخرید که فیلم‌های ضبط‌شده‌ی آن می‌تواند بر روی یک هارددیسک یا در فضای ابری ذخیره شود و گزارشی 24 ساعته را به شما بدهد. اگر فقط در زمان‌های خاصی می‌خواهید دوربین مدار بسته کار کند می‌توانید آن‌ها را تنظیم کنید تا فقط در آن زمان‌ها کار خود را آغاز کنند. برای مثال دوربین‌های نظارتی راهنمایی و رانندگی به صورت 24 ساعته کار می‌کنند تا آخرین تغییر و تحولات جاده‌ای را به صورت زنده گزارش دهند تا هیچ اتفاقی از زیر چشم پلیس راهور در نرود.
دوربین نظارتی
آیا دوربین‌ مدار بسته همیشه در حال ضبط است؟
شاید خودمان را جای انسان‌هایی بگذاریم که در ویدیوی بالا دیدیم و با آن‌ها همدردی کنیم. شاید گاهی بگوییم "اوه، شانس آورد"، "نزدیک بود"، "اگر جای این بودم..." و... اگر دوربین‌های مدار بسته نبودند شاید هیچکدام از این تصاویر را نمی‌توانستیم ببینیم به همین دلیل اهمیت دوربین مدار بسته بسیار بالاست. پس اگر به فکر خرید دوربین مدار بسته هستید، برند هایک ویژن را در نظر داشته باشید.
شرکت پرشیا سیستم ارائه‌دهنده‌ی خدمات دوربین مدار بسته از مشاوره گرفته تا خرید و نصب است. برای مشاوره، مشاهده قیمت دوربین هایک ویژن و خرید دوربین مدار بسته هایک ویژن، می‌توانید به سایت نمایندگی هایک ویژن مراجعه کنید یا با شماره 02154871000 تماس بگیرید.
برچسب مطالب

از گذاشتن پست تو فروم‌ها شروع کردم. 12 سالم بود که در دوره‌های خبرنگاری یونیسف یاد گرفتم چگونه بنویسم. بعد تو مجله‌های مختلف شروع به کار کردم و دست سرنوشت من رو به اینجا رسوند. در کنار نوشتن، همیشه از دیدن فیلم لذت می‌بردم، به همین دلیل شروع کردم زیرنویس زدن و شدم AmirDW.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 4.7 31 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.