جاهای دیدنی هاوایی

30 اردیبهشت، 1399
30 اردیبهشت، 1399
مدت مطالعه :
جزایر هاوایی شما را به ماجراجویی بزرگ و هیجان‌انگیزی دعوت می‌کنند. جاهای دیدنی هاوایی از مناظر آتشفشانی گرفته تا آبشارهای پنهان، شما را به دنیایی خیالی می‌برند. در هاوایی جنگل‌های سرسبز با گل‌های عجیب و غریب، رودخانه‌ها، دره‌های فوق‌العاده و تفریحات ساحلی هیجان‌انگیز همه منتظر شما هستند. اگر قصد سفر به هاوایی را دارید، مهم نیست کدام جزیره را انتخاب می‌کنید، هر جزیره داستان پرماجرای خود را دارد. 
بهترین جاهای دیدنی هاوایی را در این مقاله جمع‌آوری کردیم. اگر گذرتان به هاوایی افتاد این 6 مکان را فراموش نکنید.
1. آب‌های آرام و تمیز در ساحل وایکیکی
ساحل وایکیکی
جاهای دیدنی هاوایی؛ ساحل وایکیکی
ساحل وایکیکی از زیباترین جاهای دیدنی هاوایی است که از تماشای آن سیر نمی‌شوید. این ساحل زیبا پیشنهاد بسیاری از مسافران در تریپ ادوایزر است. وایکیکی که در جزیره اوهایو و جنوب شهرک هانولولو قرارگرفته از شلوغ‌ترین ساحل‌های این جزیره محسوب می‌شود و هرساله هزاران مسافر به آنجا سفر می‌کنند.
ساحل وایکیکی همانند معنی اسمش (غلیان آب‌های تازه) تمیز و آرام است. 
وایکیکی در واقع مجموعه‌ای از سواحل است. ساحل دوک کاهاناموکو، فورت دی راسی، گری، وایکیکی و ساحل کوهایو در کنار هم وایکیکی را تشکیل می‌دهند. پس با رفتن به این ساحل چندین ساحل را از نزدیک می‌بینید.
موج‌سواری، شنا، پیاده‌روی روی شن‌های داغ و زیبا، حمام آفتاب، قایق‌سواری و غواصی چیزهایی است که با رفتن به این ساحل تجربه خواهید کرد. علاوه بر این دهانه مخروط آتشفشانی دایموند هد را نیز از وایکیکی می‌بینید. در اطراف ساحل وایکیکی بازارهای بین‌المللی و رستوران‌های فراوانی برای رفاه مسافران فراهم‌شده است.
بازدید از این جزیره زیبا رایگان است. البته قایق‌سواری و تفریحاتی از این قبیل هزینهای جدا دارد. برای رفتن به جزیره اوهایو بهترین زمان اواخر فروردین تا اواسط خرداد یا فصل پاییز است. در این زمان از سال سواحل وایکیکی خلوت بوده و هزینه اجاره‌ها پایین‌تر است، علاوه بر این فستیوال‌های فراوانی هم برگزار می‌شود که شرکت در آن لذتی دوچندان به همراه خواهدداشت.
2. آتشفشان دایموند هد، اوهایو زیر پای شما
آتشفشان دایموند هد
جاهای دیدنی هاوایی؛ آتشفشان دایموند هد
اگر به کوهنوردی علاقه دارید، دیدن این مخروط آتشفشانی 500 هزار ساله تفریحی هیجان‌انگیز برای شماست. اشتباه دریانوردان انگلیسی در قرن 19 که کریستال‌های کلسیت اطراف کوه را به صورت الماس دیدند که این نام روی این آتشفشان ماند و آن را با سر الماس می‌شناسند! 
برای دیدن این آتشفشان خاموش لازم است به جزیره اوهایو و شهرک هونولولو بروید. دایموند هد را در نزدیکی خط ساحلی شرقی وایکیکی خواهید یافت. این آتشفشان خاموش هزاران سال است که فعالیتی ندارد و بر اثر یک انفجار شدید دهانه مخروطی آن به وجود آمده که امروزه با فراهم کردن امکانات مختلف و پارک‌های سرسبز امکان بازدید مسافران از آن وجود دارد.
البته بازدید از این آتشفشان زیبا محدودیت زمانی دارد. همه روزه حتی در ایام تعطیلات از ساعت 6 صبح تا 4:30 عصر، یک کوهنوردی فوق‌العاده در دایموند هد در انتظار شماست. امکانات پارک دهانه آتشفشان برای همه افراد حتی معلولین در دسترس است اما پیاده‌روی و کوهنوردی مناسب افراد دارای مشکلات جسمانی نیست.
برای ورود به دایموند هد که از داغ‌ترین جاهای دیدنی هاوایی است، لازم است بلیت تهیه کنید. ورود افراد 1 دلار و ورود ماشین 5 دلار هزینه دارد. علاوه بر این، ورود حیوانات خانگی و وسایل کمپ زدن یا دوچرخه به این مکان ممنوع است.
بر فراز این مخروط بزرگ، جزیره اوهایو زیر پای شماست. دیدن آسمان و شهر از درون عدسی‌های بزرگ بالای این کوه لذتی وصف ناشدنی دارد.
بهترین زمان برای رفتن به دایموند هد اواخر تابستان و پاییز است اما حتماً ساعات اولیه صبح را برای کوهنوردی انتخاب کنید. چندین ساعت کوهنوردی در صبح که نور آفتاب اذیت کننده نیست، بسیار لذت‌بخش خواهد بود. (اطلاعات بیشتر)
3. مرکز اقیانوس مائوئی، سفر به دنیای زیر آب
مرکز اقیانوس مائوئی
جاهای دیدنی هاوایی؛ مرکز اقیانوس مائوئی
اگر به دنیای زیر آب علاقه دارید و از دیدن جانداران دریایی لذت می‌برید مرکز اقیانوس مائوئی بهترین انتخاب برای داشتن روزی پرماجرا است. این مرکز که از زیباترین جاهای دیدنی هاوایی است، شما را وارد تونلی زیر آب‌های هاوایی می‌کند. کوسه‌ها، ماهی‌ها، لاک‌پشت‌ها و انواع مرجان‌ها تصاویری تکرار نشدنی جلو چشمان شما می‌سازند. 
علاوه بر این امکان غواصی میان این جانداران زیبا نیز وجود دارد. برای بازدید از مرکز اقیانوس مائوئی که در ساحل غربی جزیره مائوئی و در شهرک وایکولو قرارگرفته، سفری 4 ساعته به زیر آب خواهیدداشت.
بهترین زمان برای سفر به جاهای دیدنی هاوایی و جزیره مائوئی اواسط آذر تا اواخر فروردین ماه است. بازدید از این مرکز از ساعت 9 صبح تا 5 عصر امکان‌پذیر است. برای تهیه بلیت و برنامه‌های مختلف مرکز اقیانوس مائوئی به وب‌سایت آن‌ها سر بزنید.
4. استیت پارک وایمی کنیون، دره‌ای قرمزرنگ
دره قرمز رنگ کنیون
جاهای دیدنی هاوایی؛ دره قرمز رنگ کنیون
در هاوایی هر جزیره داستان شگفت‌انگیز خود را دارد. از جاهای دیدنی هاوایی که در غرب جزیره کائوآئی قرار گرفته دره قرمز رنگ کنیون است. زیبایی چشم‌نواز این دره شما را به خود خیره کرده و دوست دارید روزها در آنجا بمانید. 
بازدید از این دره که از مناطق طبیعی جزیره است، هزینه‌ای ندارد اما برای کمپ زدن لازم است، اجازه بگیرید. در کنیون که از زیباترین جاهای دیدنی هاوایی است، رنگ‌های قرمز و قهوه‌ای و سبز معجزه طبیعت را به نمایش می‌گذارند.
مسیر شیب‌دار دره کنیون در امتداد رودخانه وایمیا کشیده شده و پیاده‌روی در این مسیر از تفریحات رایگان و لذت‌بخش است. اگر قصد سفر به این دره زیبا را داشتید، بهتر است ساعات اولیه صبح را برای سفر انتخاب کنید. هوای مطبوع و خنک صبح شما را به بهشتی زمینی در قلب کائوآئی می‌برد. فقط قبل از رفتن دوربین عکاسی خود را فراموش نکنید.
5. پارک ملی آتش‌فشان‌ها تجربه‌ای داغ در هاوایی
پارک ملی آتش‌فشان‌ها
جاهای دیدنی هاوایی؛ پارک ملی آتش‌فشان‌ها 
جزیره هاوایی شما را به سفری داغ می‌برد. پارک ملی آتش‌فشان‌ها از داغ‌ترین جاهای دیدنی هاوایی است که در مرکز ایالت هاوایی و جزیره بیگ آیلند قرارگرفته است. 
آتشفشان‌های نیمه فعال در این پارک نمایی منحصر به فرد از گدازه‌ها و شکاف‌های درون زمین به نمایش می‌گذارند. در زمان‌هایی که آتش‌فشان‌ها فعال هستند، هیجان فعالیت‌های لرزه‌ای هم به این تفریح شگفت‌انگیز اضافه می‌شود.
شنیدن صدای انتشار گازها درون کوه‌های آتشفشانی یا دیدن ستون خاکسترها چیزی است که فقط در پارک ملی آتش‌فشان‌ها می‌توان تجربه کرد. جالب است بدانید بازدید از این پارک در تمام روزهای هفته و به صورت 24 ساعته انجام می‌شود.
شاید تصور کنید آتش‌فشان‌ها از گرم‌ترین جاهای دیدنی هاوایی باشند با این حال آب و هوا در این پارک غیرقابل پیشبینی است و باید همیشه برای بارش باران آماده بود. پس بهتر است بارانی خود را فراموش نکنید. در این پارک برای افراد مسن یا معلول صندلیهای چرخ‌دار در دسترس است تا زیبایی‌های این مکان شگفتانگیز را از خود دریغ نکنند.
تماشای این پارک بزرگ به صورت پیاده‌روی یا از طریق وسایل حمل و نقل امکان‌پذیر است. برای ورود انفرادی 15 دلار و برای مورد ماشین شخصی لازم است 30 دلار پرداخت کنید.
برای اطلاعات بیشتر از برنامه‌های این پارک هیجان‌انگیز به وب‌سایت آن‌ها سر بزنید.
پرل هاربر و یادبودی از جنگ جهانی دوم
پرل هاربر یا بندر مروارید
جاهای دیدنی هاوایی؛ پرل هاربر یا بندر مروارید
یادبود USS آریزونا شما را به سفری درون تاریخ دعوت می‌کند. پرل هاربر یا بندر مروارید از پربازدیدترین جاهای دیدنی هاوایی است که بالاترین امتیاز را در تریپ ادوایزر کسب کرده است. این بنا در واقع زمانی یک پایگاه فعال ارتشی محسوب می‌شد و یادبودی از مرگ هزاران خدمه ناو USS آریزونا در اثر حمله ژاپن در جنگ جهانی دوم است.
امروزه این مکان با تغییراتی که در آن انجام‌شده به جاهای دیدنی هاوایی تبدیل شده‌است. تورهای بازدید از یادبود USS آریزونا رایگان است اما به دلیل تقاضای بالای مردم باید آن را رزرو کرد. بندر هاربر امروزه تبدیل به مکانی تاریخی شده که برای دیدن سلاح‌ها و هواپیماهای جنگ جهانی دوم می‌توان به آنجا سفر کرد. علاوه بر این تجربه پرواز شبیه‌سازی شده و فرود هواپیما روی ناو هواپیمابر از لذت‌های هیجان‌انگیز این مکان است.
برای رزرو بلیت این یادبود از 60 روز تا 24 ساعت قبل از بازدید می‌توانید بلیت رایگان تهیه کنید. ساعات بازدید نیز همه روزه از 7 صبح تا 5 بعد از ظهر است. برای رفتن به دل جنگ جهانی دوم باید به جزیره اوهایو و شهرک هونولولو بروید. فصل‌های تابستان و تعطیلات زمستانی شلوغ ترین زمان‌های بازدید از این مرکز است. 
کلام آخر
مجمع الجزایر هاوایی داستان‌های هیجان‌انگیزی در دل خود جای داده‌اند. از داغ‌ترین آتشفشان‌های فعال تا خنک‌ترین سواحل زیبا را در هاوایی پیدا می‌کنید. جاهای دیدنی هاوایی آنقدر زیاد است که هیچ وقت از گردش در آنجا خسته نمی‌شوید. با این حال اگر چمدان‌ها را بسته‌اید این 6 مکان را در برنامه سفر خود قرار دهید و از این سفر شگفت‌انگیز لذت ببرید.

قصد سفر به هاوایی را دارید؟ مطلب «رستوران های هاوایی» را از دست ندهید.
برچسب(ها)
موقعیت(ها)
امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.