• اینستاگرام اسمارتیز
  • ویزاکار
  • اکو کمپ کویری متین آباد

جاهای دیدنی دانمارک

10 اردیبهشت، 1399
10 اردیبهشت، 1399
مدت مطالعه :
امپراطوری دانمارک، در بخش شمالی اروپا و در جنوب کشورهای اسکاندیناوی واقع شده است. می‌گویند، آب و هوای دانمارک شما را غافلگیر خواهد کرد. در واقع دانمارکی‌ها شیفته صحبت کردن درباره آب و هوا هستند.
بحث در این باره تفریح همه مردم است. یک مثل قدیمی در دانمارک می گوید «اینجا آب و هوای بد معنایی ندارد، اما ممکنه لباس های بدی پوشیده باشی» در هر صورت تحت هیچ شرایطی از بازدید جاهای دیدنی دانمارک غافل نشوید. در ادامه با اسمارتیز همراه باشید تا جاهای دیدنی دانمارک را به شما معرفی کنیم.
باغ‌های تیوولی
بازدید از باغ‌های تیوولی را به هیچ عنوان از دست ندهید. این شهربازی بزرگ، پنجمین تم‌پارک جهان است. از نظر بازدید رتبه دوم جهان را به خود اختصاص داده، پس غافل نشوید و قبل از بازدید حتماً تعداد نفرات خود را رزرو کنید، در غیر این صورت ساعت‌ها در صف‌های طولانی گرفتار می‌شود.
این تم‌پارک باشکوه و قدیمی در مرکز کپنهاگ واقع شده‌است. بیش از 30 ناحیه متفاوت را در خود گنجانده است. یک زمینه بازی برای کودکان، فروشگاه‌ها، سالن‌های برگزاری کنسرت، یک باغ سرسبز و بیش از 50 رستوران را در دل خود جای داده‌است.
پیر و جوان ساعت‌ها در صف‌های طولانی می‌ایستند تا روز خود را تم‌پارک تیوولی بگذرانند. هرچه باشد دسترسی به این پارک بسیار ساده است. تنها با چند دقیقه پیاده‌روی از شهرداری عبور می‌کنید و به پارک می‌رسید. ایستگاه مرکزی کپنهاگ نیز درست در کنار پارک است. رفت و آمد از این ساده‌تر هم مگر می‌شود؟ 
بیشتر از دو قرن است که مردم جهت خرید، صرف غذا، سرگرمی و امور فرهنگی راهی باغ‌های تیوولی می‌شوند. در سال 1843 احداث شد و از آن به بعد نماد تاریخی و فرهنگی شهر شده است.
معماری باشکوه این تم‌پارک در کنار سازه‌های تاریخی و باغ‌های انبوه در زیر نور پردازی‌های شبانه، شما را به سرزمین رویاها می‌برد. کمتر کسی می‌تواند در مقابل زیبایی شب باغ‌های تیوولی مقاومت کند و برای بازدید از جاهای دیدنی دانمارک، گزینه دیگری را در اولویت قرار دهد.
پس از خرید بلیط ورودی به مدت 2-5 ساعت در پارک خواهید بود. به تالارهای برگزاری کنسرت‌ها سری بزنید از موسیقی و نمایش‌هایی که در این تالارها برگزار می‌شود، لذت ببرید. فضای دوست داشتنی و صمیمانه تم پارک، احساس بی‌نظیری را در مسافران ایجاد می‌کند.
باغ های تیوولی
جاهای دیدنی دانمارک؛ باغ های تیوولی
کانال کپنهاگ
بازدیدکنندگان شهر لذت قایق‌سواری در کانال کپنهاگ را با هیچ‌چیز عوض نمی‌کنند. قایق‌ها پس از سوار کردن مسافران مسیر کانال را پیش می‌گیرند.
شاید انتخاب کانال کپنهاگ انتخاب هوشمندانه‌ای برای بازدید از جاذبه‌های دیدنی دانمارک باشد. چرا که با عبور از کانال کپنهاگ دیدنی‌های شهر را از چشم می‌گذرانید و مقاصد بعدی خود را انتخاب می‌کنید. در راه به برخی از ویژگی‌های پایتخت دانمارک پی می‌برید. خانه اوپرا کپنهاگ را می‌بینید و مجسمه مرمری معروف شهر را خواهید دید.
در ود استرندن یا ساحل کوچک سوار قایق خواهید شد و یک ساعت را روی کانال سپری می‌کنید. زمستان قایق‌ها سرپوشیده و گرم هستند و تابستان‌ها روباز.
کانال کپنهاگ
جاهای دیدنی دانمارک؛ کانال کپنهاگ
رستوران‌ها و غذاهای خیابانی
به دانمارک آمده باشید و غذاهای خیابانی را امتحان نکنید! غذاهای خیابانی از جاذبه‌های دانمارک است.
در حین قدم برداشتن در خیابان‌های کپنهاگ، طعم متفاوت و اصیل غذاهای دانمارکی را خواهید چشید. این طمع‌ها آمیزه‌ای از طعم‌های سنتی و مدرن هستند.
در حالی که لقمه‌های لذیذ را به دهان می‌گذارند، تاریخچه غذاهایی که سرو می‌شود را از آشپز بپرسید. رستوران‌ها و کافه‌های شهر در کنار غذاهای خیابانی مقصد مسافران هستند. حال و هوای رستوران‌ها دانمارک شما را جذب خود می‌کند.
رستوران‌ها و غذاهای خیابانی در تمام سطح شهر پراکنده هستند. بهتر است یک روز را برای یافتن رستوران‌ها و غذاهای خیابانی در نظر بگیرید و در تمام مدت اقامت خود و پس از بازدید از جاهای دیدنی دانمارک، غذای موردنظر خود را میل کنید.
خانه لِگو
خانه لِگو که با نام "خانه آجر" نیز شناخته می‌شود، یک خانه بازی است به وسعت 12000 مترمربع که تمام اعضای خانواده را به خود جذب می‌کند. بزرگسالان در کنار کودکان از حضور در خانه بازی لگو لذت می‌برند.
تنها چیزی که شما را مجذوب می‌کند، تخیل شماست. 6 ناحیه برای بازی و سرگرمی شما طراحی‌شده است که 25 میلیون قطعه لِگو را برای بازی در اختیار شما قرار می‌دهد.
بازدید از درخت خلاقیت را فراموش نکنید، این درخت بزرگترین سازه ساخته‌شده از لِگو در تمام جهان است. در خانه لِگو برخی از باشکوه‌ترین سازه‌های لِگو را مشاهده خواهید کرد. این جای دیدنی از جمله جاهای دیدنی دانمارک است که موردعلاقه تمامی گروه‌های سنی است. در محوطه خانه لِگو سه غذاخوری بزرگ نیز واقع شده است. کافه‌های روی بام را فراموش نکنید و از بازدید خود نهایت لذت ببرید.
خانه لگو
جاهای دیدنی دانمارک؛ خانه لگو
پرتگاه مون
پرتگاه مون از جمله باشکوه‌ترین جاهای دیدنی دانمارک است. منظره باشکوه این پرتگاه هرگز از ذهن شما پاک نخواهد شد. در کنار پرتگاه راه‌پله‌ای متشکل از 992 پله برای پایین آمدن از پرتگاه تعبیه‌شده است. در این تصویر راه باشکوه پرتگاه سفیدرنگ مون را مشاهده خواهید کرد. بهترین مسیر برای رسیدن به این پرتگاه استفاده از خودرو است. تقریباً پس از 1.5 تا 2 ساعت رانندگی از کپنهاگ به این منظره باشکوه می‌رسید. جالب اینجاست که هربار که برای بازدید از این منظره باشکوه راهی این پرتگاه می‌شوید با تصویر متفاوتی روبرو خواهید شد. چرا که آب همواره شکل پرتگاه را تغییر می‌دهد.
  
پرتگاه مون
جاهای دیدنی دانمارک؛ پرتگاه مون
 قصر فردریکسبرگ
این قصر تاریخی روی سه جزیره کوچک بناشده است و با دریاچه‌ای زیبا احاطه شده است. در اطراف قصر باغ‌های باشکوهی وجود دارند که بر اعجاز این فضا افزوده اند.
این قصر از سال 1878 به موزه ملی تاریخ دانمارک تبدیل‌شده است. اگر از مشاهده بناها و آثار تاریخی لذت می‌برید. مشاهده این بنا را در فهرست بازدید از جاهای دیدنی دانمارک قرار دهید.
در بازدید از این قصر باشکوه، اتاق‌های زیبا و اشیای متعلق به قرون وسطی را مشاهده می‌کنید.
این قصر در مرکز شهر واقع شده است و هر روزه از ساعت 11 صبح درهای قصر به روی عموم مردم باز می‌شود. به طور متوسط 2 تا 3 ساعت برای بازدید از این بنای عظیم در نظر بگیرید.
قصر فردریکسبرگ
قصر فردریکسبرگ
برج جنگلی
برج جنگلی از جمله جاهای دیدنی دانمارک است که در هیچ نقطه دیگری از جهان مشاهده نخواهید کرد. این برج دوستداران معماری و طبیعت را به وجد می‌آورد. با بازدید از این برج ضمن پیاده روی در مسیرهای گرم و دلنشینی که از میان جنگل شما را به برج می‌رساند، از برج بالا رفته و منظره‌ای باشکوه را مشاهده می‌کنید. برج به عنوان یک اثر معماری بدیع و خیره‌کننده شما را دچار سردرگمی می‌کند. بازدیدکنندگان نمی‌دانند که محو تماشای جنگل زیبای اطراف شوند یا شکوه برج جنگلی.
این برج تنها 70 دقیقه با کپنهاگ فاصله دارد. ارتفاع این برج 45 متر است و به مسیری به طول 900 متر ختم می‌شوند که تا بالای برج ادامه دارد. با صعود بر این برج، تجربه‌ای بی‌نظیر را تجربه خواهید کرد. اگر شیفته طبیعت هستید در فهرست جاهای دیدنی دانمارک این بنا را در نظر بگیرید. این بنا طبیعت را در کنار مدرنیته به تصویر می‌کشد و هر بیننده‌ای را متحیر می‌کند.
برج جنگلی
جاهای دیدنی دانمارک؛ برج جنگلی
کلام آخر
مردم دانمارک بر این باورند که بهترین زمان برای بازدید از این کشور ماه ژوئن است. اما روی هم رفته آب و هوای این کشور به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست. در کنار لباس‌ها خنک، کاپشن و چتر را فراموش نکنید. چرا که هر زمان که به آسمان شهر نگاه کنید با منظره متفاوت روبرو خواهید شد.
جاهای دیدنی دانمارک شما را مجذوب خود خواهد کرد. به همین دلیل بهتر است با در نظر گرفتن تمام شرایط فهرستی از جاهای دیدنی موردنظر خود تهیه کنید. با استفاده از کتاب می توانید به بهترین شکل ممکن از مسافرت خود لذت ببرید. 
بازدید از برخی از دیدنی‌های دانمارک را به هیچ عنوان از دست ندهید. اگر همراه فرزندان خود از این کشور بازدید می‌کنید، باید بدانید تجربه بازدید از خانه لِگو در کنار سپری کردن یک روز در باغ‌های تیوولی شما را به قهرمان سفرهای کودکتان تبدیل می‌کند. پیش از سفر، اطلاعات خود را در خصوص این کشور افزایش دهید تا اقامتی به یاد ماندنی را برای خود و خانواده خود به وجود آورید.
زمانی که با برنامه ریزی و کسب اطلاعات کافی راهی یک سفر می‌شوید، از زمان و هزینه خود به نحو احسن استفاده می‌کنید. به این ترتیب دچار سردرگمی نمی‌شوید و شهر را درست مانند کسی که بارهای به آن منطقه سفرکرده است، می شناسید.
برچسب(ها)
امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 5 1 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.