رستوران‌های شیکاگو

3 تیر، 1399
3 تیر، 1399
مدت مطالعه :
شیکاگو سومین شهر بزرگ آمریکاست که به دلیل رشد بسیار سریع اقتصادی و موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی که دارد، از مهم‌ترین مراکز سیاسی، فرهنگی و تفریحی در آمریکا تبدیل شده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید در این شهر بیش از 42 کیلومتر ساحل عمومی برای تفریح در تابستان وجود دارد. علاوه بر این، تفریحات متنوع دیگر نیز باعث شده تا هر سال مسافران و گردشگران زیادی از سراسر آمریکا و حتی جهان به شیکاگو سفر کنند. قطعاً در چنین فضای توریستی‌ای برای شکم گردها نیز تفریحگاه‌های خوبی مانند رستوران‌ها و کافه‌های ناب پیدا می‌شود. رستوران های شیکاگو در خود آمریکا و در جهان در میان گردشگران بسیار معروف هستند.

از آنجا که مردم شیکاگو بیش از 50 سال در پذیرایی از گردشگران سابقه دارند، دور از انتظار نیست که برای دلی از عذا در آوردن در این شهر گزینه‌های خوب زیادی وجود داشته باشد. رستوران های شیکاگو تمام شدنی نیستند. یعنی اگر بخواهیم همه آن‌ها را به شما معرفی کنیم باید به سراغ اعداد نزدیک به بی نهایت برویم! زیرا در این شهر حتی غذاهای خیابانی نیز لذیذ هستند! با این حال سعی کردیم با توجه به امتیازها، رتبه بندی‌ها و نظرات توریست‌ها بهترین رستوران‌های شیکاگو را به شما معرفی کنیم؛ با اسمارتیز همراه باشید.
بهترین رستوران شیکاگو Avec
رستوران های شیکاگو؛ در رستوران Avec می توانید بهترین غذا های مدیترانه ای را پیدا کنید.
Avec
باید اعتراف کنیم که تنها تعداد بسیار کمی رستوران در جهان وجود دارند که به اندازه Avec به طور عجیبی خاص باشند. رستورانی که در آن بیشتر غذاهای میانه غربی مدیترانه سرو می‌شود. به گفته مشتریان همیشگی این رستوران، Avec تنها جایی است که می‌توانید با سرو غذا در آن به ظرف غذای خود و انتخابی که داشته‌اید ببالید و با غرور آن را برای سایرین تعریف کنید. چرا که در بین رستوران های شیکاگو، تنها Avec می‌تواند بهترین نوع غذای مدیترانه‌ای با بهترین ترکیبات را همراه با لیستی از لذیذترین شراب‌های دنیا سرو کند و شما را به اوج لذت در خوردن یک وعده غذا برساند.
اگر در سفر خود به شیکاگو تصمیم دارید در این رستوران نیز برای خود خاطره بسازید، بهتر است قبل از رفتن چند نکته را حتماً به یاد داشته باشید. اول اینکه با ورود به این رستوران انتظار نشستن در یک فضای وی آی پی و خصوصی را از سر خود بیرون کنید. زیرا در این رستوران همه میزها اشتراکی بوده و حتی ظرف‌های غذا نیز اشتراکی خواهد بود! نترسید قرار نیست غذای خود را با بغل دستی‌تان سهیم شوید! دوم اینکه چه برای اولین بار و چه برای صدمین بار به این رستوران می‌روید، فراموش نکنید که حتماً اصلی‌ترین غذای منو یعنی سوسیس اسپانیایی chorizo و نان ایتالیایی فوکاچا focaccia را همراه با پنیر تالجیو (taleggio)، ریکوتا (ricotta) و سبزیجات تازه سفارش دهید.
Lula Cafe
هرکدام از رستوران های شیکاگو یک ویژگی منحصر به فرد دارد که آدم را به وجد می‌آورد. طوری که دلتان می‌خواهد همه آن‌ها را امتحان کنید. در مورد Lula Cafe این ویژگی منحصر به فرد از مرزعه تا میز بودن غذاهاست! یعنی تمامی مواد اولیه غذاها توسط همین کافه تهیه شده و در نهایت توسط سرآشپز و مالک مشهور آن، جیسون همل، طبخ شده و سر میز غذای شما قرار می‌گیرد. جیسون همل از سال 1999 که این کافه تأسیس شد تاکنون با همین روال غذاهای رستوران را تهیه می‌کند. جالب است بدانید منوی این رستوران یا کافه هر چند وقت یکبار تغییر می‌کند. جیسون این کار را برای نشان دادن نبوغ و آزاد اندیشی خود به مشتریانش نشان می‌دهد.
واقعیت این است که در این کافه آنقدر همه چیز خوب و باب میل است که دلتان می‌خواهد با چشم بسته سفارش دهید. زیرا در این صورت هم کمال رضایت را خواهید داشت. پیشنهاد سرآشپز برای یک میان وعده قبل از نهار نان تست فرانسوی brioche به همراه پنیر لیمویی (lemon curd) و عصاره لاورندر (lavender crème fraiche) است. برای شام نیز می‌توانید از بشقاب‌های مخصوص مانند کباب بز با سبزیجات (goat risotto) یا کباب شانه بره با سبزیجات پخته شده (fig-braised lamb shoulder) را امتحان کنید.
Oriole
شیکاگو مرکز شکم گردی آمریکاست و پر از تجربه‌های خوب از غذا خوردن است. از رستوران‌های قدیمی با نام‌های بزرگ مانند Alinea تا تازه واردهایی مانند Smyth و Elske همگی در لیست بهترین رستوران های شیکاگو هستند. اما هیچ یک از این لیست‌ها بدون حضور Oriole کامل نیست. یک رستوران در محله West Loop که با داشتن سرآشپزی مانند Noah Sandoval بهترین تجربه عمر هر فرد از غذا خوردن را رقم می زند.
اگر بخواهیم توصیه‌ای قبل از رفتن به این رستوران داشته باشیم این است که قبل از بازدید از رستوران به دنبال اجزا منوی آن نباشید، اجازه دهید همانطور که آشپزخانه رستوران برنامه ریزی کرده، هر بشقاب غذا برای شما یک سورپرایز باشد. مطمئن باشید از انتخاب خود ناراضی نخواهید بود. البته دقت داشته باشید که Oriole در بین رستوران های شیکاگو جزو رستوران‌های نسبتاً گران قیمت است.
Tzuco بهترین رستوران شیکاگو
دکوراسیون خاصی Tzuco، از جمله بهترین رستوران های شیکاگو
Tzuco
سرآشپز دوست داشتنی مکزیکی کارلوس گایتان Carlos Gaytán اخیراً بازگشت خود از سرزمین مادری‌اش یعنی Huitzuco در مکزیک را با برپایی رستوران خودش با نام Tzuco به همه اعلام کرد. او این نام را برای ادای احترام به زادگاهش انتخاب کرده است. حتی منوی این رستوران نیز تکنیک‌های آشپزی مادر کارلوس را به رخ می‌کشد. به سرعت پس از ورود به این رستوران می‌توان متوجه تفاوت و تمایز آن از سایر رستوران‌های شمال رودخانه شد. اینجا همه چیز فرق می‌کند. دیوارها با پالت‌های خاکی تزئین شده‌اند و همه چیز با تم قهوه‌ای و خاکی کنار هم قرار گرفته‌اند.
از بهترین انتخاب‌ها در این رستوران چیچرون (chicharron de pescado)، نوعی غذای مکزیکی با گوشت خوک، است که همراه با ماهی سرخ شده، تکه‌های ترد گوشت ، سس سالسای تند، ترشی و پنیر فتا سرو می‌شود. اگر شما هم عاشق غذاهای طبخ شده با گوشت قرمز هستید، این بهترین انتخاب پیش روی شماست.
Virtue
رستوران Virtue همان جایی است که در آن می‌توانید تجلی روح سرآشپز را در دستپخت بی بدیع او احساس کنید. هر غذایی که در منوی این رستوران وجود دارد برگرفته از نبوغ اریک ویلیامز، سرآشپز مشهور این رستوران، است. این رستوران که در خیابان Hyde Park قرار دارد، بیشتر غذاهایش متأثر از ذائقه جنوبی است و ترکیب‌های معرکه‌ای مانند بامیه، گوجه سبز سرخ شده، ماهی و ذرت، گربه ماهی سیاه و پودینگ موز نیز در آن دیده می‌شود. گوجه سبز سرخ شده این رستوران از متفاوت‌ترین تجربه‌ها از آشپزی جنوب آمریکا را در اختیار شما قرار می‌دهد. در بین بهترین رستوران های شیکاگو، Virtue بهترین گزینه برای صرف شام در کنار دوستان است.
Boka
رستوران بوکا در طی 15 سال فعالیت خود در خیابان Halsted جوایز ارزشمند بسیاری از جمله یک ستاره دنباله دار مجله میشلین و تعدادی از جوایز ژان بانچت را بدست آورده است. با این حال حتی بدون وجود این جوایز نیز می‌توان به ارزش غذاهای این رستوران پی برد. ما نیز ترجیح می‌دهیم به جای تعریف و تمجید بیش از حد، اجازه دهیم تکنیک‌های بی عیب و نقص سرآشپز لی وولن (Lee Wolen) در طبخ غذاهای معرکه‌اش مانند گوشت گاو سرخ شده و تکه شده و اختاپوس کبابی تا کوفته‌های ریکوتا این موضوع را تصدیق کند.
پس از صرف یک شام لذیذ و حرفه‌ای حواستان باشد که رستوران را بدون خوردن یک دسر فوق العاده با دستپخت سرآشپز مگ گالوس (Meg Galus) ترک نکنید. زیرا خوردن یکی از معجون‌های شیرین او شما را روی ابر رویاهایتان شناور خواهد کرد. زیرا ترکیب‌ها و معجون‌های این سرآشپز واقعاً رؤیایی و تکرار نشدنی است.
Osteria Langhe بهترین رستوران های شیکاگو
رستوران های شیکاگو؛ دکوراسیون سنگی و زیبای رستوران Osteria Langhe
Osteria Langhe
در لیست رستوران های شیکاگو بهترین نداریم! زیرا هرکدام از این رستوران‌ها در نوع خود بهترین هستند. دلیل این امر نیز نبوغ سرآشپزهایی است که از سراسر دنیا در این شهر گرد هم آمده‌اند و هرکدام در رستورانی هنر نمایی می‌کنند. رستوران Osteria Langhe یک رستوران ایتالیایی است که غذاهای آن بیشتر از دستپخت محلی منطقه Piedmontese الهام گرفته شده‌اند. این یعنی ترافل، خامه و پاستاهای تخم مرغی از منوی این رستوران جدایی ناپذیر هستند.
پاستای انگولوتی agnolotti (نوعی پاستای ایتالیایی) که پنیر پر شده است، می‌تواند بهترین انتخاب برای یک وعده غذایی سنگین باشد. تکه‌های گوشت گاو در این پاستا به خوبی با سس مایونز و ادویه‌های ایتالیایی مزه دار شده‌اند و همراه با عصاره مرکبات در پاستا سرو می‌شوند. اگر بازهم پس از خوردن این غذا شک داشتید که رستوران Osteria Langhe وجهه رستوران‌های ایتالیایی شیکاگو را بالاتر برده، پیشنهاد می‌کنیم پاناکوتا خامه‌ای آن را برای اتمام شب خود سفارش دهید.
Birrieria Zaragoza
یک ساندویچی مکزیکی در قلب خیابان آرچر هیتس (Archer Heights) که در آن می‌توانید تورتیلاهای دست ساز (یک نوع نان ذرت مکزیکی)، سس سالسای سفارشی و agua fresca (آبجو بدون الکل مکزیکی) صورتی را در کنار هم داشته باشید. هرچند هدف اصلی این رستوران ارائه‌ی تاکوهای اصیل مکزیکی با گوشت بز طعم دار شده است. هنگامی که ظرف تاکو برای شما در این رستوران سرو می‌شود، کمی آب لیموترش، سس مخصوص رستوران و مقداری پیاز آن چیزی است که شما را به سر منزل مقصود این رستوران می‌رساند. مطمئن باشید این بهترین تجربه شما تاکوی مکزیکی خواهد بود.

قصد سفر به شیکاگو را دارید؟ مطالب «جاهای دیدنی شیکاگو» و «مراکز خرید شیکاگو» را از دست ندهید.
برچسب(ها)
موقعیت(ها)

از وقتی یادم میاد خوندن همه چیو دوست داشتم از سر در مغازه ها تا مطالب وبسایت های مختلف. ترجمه چیزایی که میخوندم رو از دوران دانشجویی شروع کردم. از ترجمه مطالب دیگران رسیدم به نوشتن مطالب خودم توی سایت های مختلف و انقدر از این کار لذت میبرم که اصلا نفهمیدم چجوری بیشتر از هزار تا مطلب تو دو سال گذشته نوشتم. هنوز در حال یادگیریم و دوست دارم چیزای جدیدو امتحان کنم.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.