بهترین رستوران‌های تهران

19 تیر، 1398
19 تیر، 1398
مدت مطالعه :

در پایتخت ایران؛ تهران، همه‌ نوع غذایی می‌توانید پیدا کنید؛ از ارزان و کثیف تا گران و لوکس. رستوران‌گردی در تهران حال و هوای خودش را دارد که می‌توانید در اینستاگرام این حال را لایک کنید یا مطلب زیر را بخوانید و خودتان دست به کار شوید و بهترین رستوران‌های تهران را کشف کنید. یادتان باشد بهترین رستوران‌های تهران همیشه گران‌ترین رستوران نیست!


رستوران گردان برج میلاد

رستوران گردان برج میلاد از آن دست رستوران‌هایی‌ست که حداقل یک باز در زندگی خود باید آن را تجربه کنید. این رستوران لوکس به رستوران گردان 360 هم معروف است چون 360 درجه دور خود می‌چرخد و شما هر چند لحظه یک بار دید متفاوتی به شهر بزرگ تهران خواهید داشت. نگران نباشید سرعت چرخش رستوران آن‌قدر کم است که شما حتی حسش نمی‌کنید.

رستوران گردان برج میلاد
فضای رستوران گردان برج میلاد

شما می‌توانید برای صبحانه، ناهار یا شام به برج میلاد بروید. توصیه‌ی ما به شما این است که برای رفتن به این رستوران تهران از سایت‌های تخفیف گروهی بلیط بخرید چون تخفیف بسیار خوبی خواهید گرفت. بعد از هماهنگی با رستوران، باید با دومین آسانسور پرسرعت دنیا بالا بروید و به این رستوران لوکس تهران برسید. غذاهای متنوع به صورت بوفه سرو می‌شوند و شما می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید از غذاهای رنگارنگ بردارید و میل کنید. نوشیدنی را باید همان اول سفارش دهید.
ساعت سرویس دهی شام: پذیرش 20 الی 22 و پذیرایی 20 الی 24
ساعت سرویس دهی ناهار: پذیرش 12 الی 14:30 و پذیرایی 12:15 الی 16
آدرس: بزرگراه همت غرب، برج میلاد، رستوران گردان برج میلاد


رستوران لئون

مجموعه رستوران‌های لئون می‌تواند محل خوبی برای خوردن غذاهای ایتالیایی و استیک باشد. شاید اسمش شما را یاد ژان رنو و ناتالی پورتمن در فیلم لئون حرفه‌ای بیاندازد، باید بگوییم بله این رستوران تهران واقعا لئون حرفه‌ای است و مهمانش را با نوشیدنی‌های خاص و خوشمزه‌ می‌کشد. مواد اولیه استفاده شده در غذاهای این رستوران از کیفیت بالایی برخوردار هستند و در اولین لقمه‌ای که در دهان می‌گذارید می‌توانید این را حس کنید.

رستوران لئون
رستوران لئون دکور مدرنی دارد

این رستوران تهران از رستوران‌های لوکس شهر محسوب می‌شود که شعبه‌ی سام‌سنترش در کنار دیگر رستوران لوکس تهران یعنی دیوان قرار دارد. قیمتی که می‌پردازید شاید برای غذایی که به چشم می‌بینید بسیار بالا باشد و پیش خودتان بگویید نمی‌ارزد اما باید گرانی‌های اخیر را علت این مسئله دانست. به هر حال لئون می‌تواند جای خوبی برای قرارهای دو نفره باشد که می‌خواهید شخص مقابل را تحت تاثیر قرار دهید.
آدرس: تهران، الهیه، خیابان فرشته، مجتمع تجاری سام سنتر


فست‌فود برگرلند

آهنگ سوسن خانم شما را یاد 3 خواننده اصلی گروه بروبکس می‌اندازد که این روزها مشغول رستوران‌داری هستند و شعبه‌های برگرلندشان را گسترش می‌دهند. برگرلند در بین تهرانی‌ها به سرعت جا افتاد و هرکس که دوست داشت با خواننده‌های این گروع سلفی بگیرد به برگرلند می‌رفت. از این مسئله بگذریم مدیران فست‌فود راز همبرگر آب‌دار خوشمزه‌شان را در خیارشورهای مخصوص‌شان می‌دانند که برای فرآوری آن‌ها زحمت زیادی می‌کشند.

فست فود برگرلند
راز همبرگرهای خوشمزه‌شان در خیارشورهای ویژه است

صبح‌ها هم با مافین‌های خلاقانه و آب‌میوه‌های طبیعی و قهوه به مشتریان سرویس‌دهی می‌کنند. شما می‌توانید از اپلیکیشن‌های سفارش غذا هم از برگرلند سفارش دهید. اگر به شعبه‌ی سعادت‌آباد می‌روید یادتان باشد که در این رستوران تهران جای پارک به‌سختی پیدا می‌شود. قیمت برگرها متوسط و روبه بالاست و برای هر نفر حداقل 45 هزار تومان کنار بگذارید.
آدرس: سعادت آباد ، بالاتر از پل مدیریت ، نبش خیابان 30 یا قدیری، پلاک 7


فست‌فود هایدا

غذای سریع کجا بخورم؟ هایدا، وقتی خسته هستم چی بخورم؟ هایدا، در شب‌های دانشجویی و خسته از درس چی بخورم؟ هایدا، ماه رمضان کجا باز است؟هایدا!! ساندویچ‌های سرد هایدا جزو اولین فرنچایزهای ایران بود که شروع به راه‌اندازی فست‌فودهای خود کرد و فرنچایز خود را به فروش گذاشت. هایدا خیلی سریع با کیفیت خوب و قیمت قابل قبول جا خود را بین تمامی اقشار جامعه باز کرد. برای خرید یک ساندویچ در هایدا 15 هزار تومان می‌تواند کافی باشد.

ساندویچ هایدا رستوران تهران
ساندویچ‌های هایدا سس مایونز زیادی دارند اما می‌توانید بگویید بدون سس سرو شوند

ساندویچ‌های ژامبون گوشت و مرغ، سالامی، ژامبون بوقلمون و… غذای سریعی بود که به محض سفارش دادن آماده خوردن بود. وقتی از سرکار برمی‌گشتید یا از یک کلاس درس 2 ساعته می‌آمدید، فرقی نداشت هایدا به سرعت از شما پذیرایی می‌کرد. در ماه‌های رمضان هم که رستوران‌ها بسته هستند، هایدا غذای سرد سرو می‌کند. این فرنچایز شعبه‌های زیادی در سراسر تهران دارد و هرکجا می‌توانید یکی از شعبه‌هایش را پیدا کنید.


رستوران و کافه کوبابا

کوبابا معروف به بوفه صبحانه‌ی خوبش است. بیشتر اینفلوئنسرهای اینستاگرامی به این رستوران رفتند و خارجی‌ها نیز برای صبحانه این رستوران تهران را برمی‌گزینند. دیگر چیزی که کوبابا به آن معروف است دکور زیبایش با گیاهان و میوه‌ها است. سبدهای میوه که از سقف آویزان هستند و کیسه‌های سبزیجاتی که روی پیش‌خوان هستند، به علاوه فضای دل‌نشین تراس و کیفیت غذایی مطلوب! دیگر چی از این بهتر!

کافه و رستوران کوبابا
بوفه صبحانه کوبابا را نمی‌شود از دست داد

طعم غذاهای خاورمیانه‌ای و مدیترانه‌ای را در رستوران کوبابا تجربه کنید. غذاها گران هستند و معمولا حجم کمی دارند. اگر بار اول‌تان هست به این رستوران تهران می‌روید شاید این حجم غذا برای‌تان عادی باشد اما آن‌هایی که از گذشته به کوبابا می‌رفتند، شاید با دیدن این حجم کمی ناامید شوند! در کل کیفیت و فضای رستوران جایی برای حرف باقی نمی‌گذارد، پس دل را به دریا بزنید و شکم را به کوبابا!
آدرس: تهران، خیابان جردن، خیابان گلخانه، شماره 257، طبقه اول


ساندویچ ژوزف

ساندویچ ژوزف از ساندویچی‌های ارمنی قدیمی تهران است. ساندویچ‌های ژوزف به سبک فدیم در نان بولکی (نان سفید) آماده می‌شود. معروف‌ترین غذای ژوزف فرانکفورترهای خوشمزه‌اش است که با پیاز و جعفری کنارش ترکیب فوق‌العاده‌ای را به وجود می‌آورد. ژامبریل‌هایش هم حرف ندارد. گاهی بسیار شلوغ می‌شود که جای سوزن انداختن نیست و اگر با ماشین به ژوزف می‌روید شاید جای پارک گیرتان نیاید.

ساندویچ ژوزف با نان بولکی
فرانکفورتر ژوزف بسیار خوشمزه و لذیذ است | عکس: علی بهار

پیشنهاد ما به شما این است که اصلا سمت سس خردلش نروید چون انقدر تند است که مغزتان در خطر انفجار قرار می‌گیرد و اشک‎تان درخواهد آمد. ژورف شاید جزو بهترین رستوران‌های تهران نباشد، اما در نوع خودش بهترین است
آدرس: تهران، خیابان آپادانا، خیابان فرشته


رستوران ایتالیایی بلامونیکا
بلامونیکا در بین رستوران‌های ایتالیایی ارزان تهران قرار دارد و قیمتش در مقایسه با رقیب‌هایش بسیار پایین‌تر است. وقتی وارد بلامونیکا می‌شوید باید از پله بالا روید. دکور راه‌پله این رستوران تهران با برج ایفل و چند آیتم از فرانسه تزئین شده است و شاید پیش خود بگویید من می‌خواهم غذای ایتالیایی بخورم نه فرانسوی! اما به محض ورود به رستوران همه‌چیز تغییر می‌کند.

رستوران ایتالیایی بلامونیکا تهران
پیتزاهای بلامونیکا خمیر بسیار نازکی دارد | عکس: عطیه محمدی کریم

فضای بلامونیکا برای قرارهای دوستانه یا عاشقانه کاملا دل‌نشین و مناسب است. استیک با سس قارچ، استیک با فلفل و پیتزاهای بلامونیکا تعریفی هستند. در همان اول کار هم برای‌تان نوشیدنی خوشآمدگویی و نان و کره می‌آورند. حداقل برای استیک‌ها باید 80 تا 100 هزار تومان کنار بگذارید. پاستاهای این رستوران تهران هم کیفیت معمولی دارند اما خوشمزه هستند. یادتان باشد که بلامونیکا بسیار شلوغ می‌شود و شاید 20 دقیقه منتظر باشید تا میزی خالی شود. دکور رستوران برای این شلوغی به خوبی چیده شده است اما میزها کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و شاید حس کنید حریم شخصی‌تان رعایت نمی‌شود. به هرحال می‌توان رستوران‌های ایتالیایی بهتر ار بلامونیکا رفت اما حتما به این رستوران شیک سری بزنید!
آدرس: میدان آرژانتین، خیابان وزرا، نبش کوچه یازدهم، پلاک 32


رستوران ژاپنی کنزو

تا چند سال پیش خام‌خواری در ایران مد نبود و شاید کمتر کسی به سمت خام‌خواری می‌رفت. چه برسد ماهی خام بخورد! در روزهایی که مردم به این فکرها نبودند، کنزو به سرو سوشی برای تهرانی‌ها پرداخت و کم‌کم تبدیل شد به یک رستوران ژاپنی موفق در ایران. فضا و دکور بی‌نظیر این رستوران تهران با داشتن 3 سالن و یک سالن انتظار شما را متحیر می‌کند. اگر عادت به خوردن ماهی خام ندارید یا اصلا ماهی دوست ندارید هم نگران نباشید چون کنزو سوشی تمپورا (پخته) هم دارد. سوشی‌هایی که با میگو یا سبزیجات درست می‌شوند هم انتخاب خوبی برای کسانی‌ست که به ماهی اصلا علاقه ندارند.

رستوران ژاپنی کنزو ونک
رستوران ژاپنی کنزو بسیار گران قیمت است

سالن اصلی تاتامی؛ صندلی‌های کوچک روی زمین دارد و سوشی و غذاهای گرم در این سالن سرو می‌شود. سالن VIP مبلمان دارد و سالن تپانیاکی غذا با حضور آشپز جلوی خودتان آماده می‌شود. در سالن تپانیاکی حرکات موزون آشپز با ظرف‌ها و چاقو و بالا انداختن کاسه و نوشتن اسم‌تان با غذا می‌تواند شما را برای مدت زیادی محو زیبایی‌ها و ظرافت حرکات کند. بی‌خود نیست که کنزو جزو بهترین رستوران‌های تهران است!
این رستوران تهران غذاهای دیگری مانند بیف تریاکی، انواع نودل، لابستر و … هم دارد. قیمت‌ها چنان که حدس زدید بسیار بالاست و برای هر نفر 100 الی 150 هزار تومان کنار بگذارید. این قیمت بالا به تجربه‌ی حداقل یک‌بار می‌ارزد.
آدرس: ونک، خیابان خدامی، نبش کوچه لیلی، پلاک 26


دکه‌های غذاهای خیابانی 30تیر

پس از سنگ‌فرش کردن خیابان 30 تیر و ممنوعیت ورود خودرو به این خیابان، 30 تیر تبدیل شد به پاتوق شبانه کسانی که عاشق غذاهای خیابانی هستند. همه نوع غذایی را می‌توانید در این خیابان پیدا کنید؛ استیک، پیتزا، کباب ترکی، فلافل و…
وقتی از اول خیابان شروع می‌کنید، آن‌قدر به شما غذا برای تست کردن می‌دهند که آخر خیابان کاملا سبر می‌شوید و دیگر میل به غذا نخواهید داشت. پیدا کردن جای پارکینگ دردسر است و توصیه می‌شود بدون ماشین به 30 تیر بروید.

خیابان سی تیر تهران
خیابان سی تیر از بهترین جاهای دیدنی تهران برای شب‌زیستی است

پنجشنبه و جمعه آدم‌ها از سروکول هم بالا می‌روند و اصلا جای سوزن انداختن نیست و شاید کیفیت و سرویس‌دهی نیز به دلیل این شلوغی پایین بیاید. یادتان باشد برخی از غذاهای این خیابان از بهترین رستوران‌های تهران هم خوشمزه‌تر هستند. در آخر هم با حروف نورانی I LOVE TEHRAN عکس سلفی بگیرید و خاطرات خوشی را بریا خود و خانواده‌تان رقم بزنید.

موقعیت(ها)

از گذاشتن پست تو فروم‌ها شروع کردم. 12 سالم بود که در دوره‌های خبرنگاری یونیسف یاد گرفتم چگونه بنویسم. بعد تو مجله‌های مختلف شروع به کار کردم و دست سرنوشت من رو به اینجا رسوند. در کنار نوشتن، همیشه از دیدن فیلم لذت می‌بردم، به همین دلیل شروع کردم زیرنویس زدن و شدم AmirDW.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 4.4 29 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.