برنامه‌ی سفر به چین

11 اسفند، 1398
18 اسفند، 1398
8 روزه
تابستان
دوستانه
مریم جعفری
چین؛ پرجمعیت‌ترین کشور جهان که این روزها مردمش دارند جهان را تسخیر می‌کنند؛ از تکنولوژی گرفته تا اقتصاد. اما دنیای چین، ارزش بارها و بارها دیدن را دارد، شاید اجناس چینی وارداتی توجه‌تان را جلب نکند اما طبیعت، هنر و معماری‌‌اش قطعا شما را مجذوب می‌کند. برای سفر به چین همراه اسمارتیز باشید.
روز 1
بازدید از معبد بهشت
وقتی وارد هتل شدید، سریع ناهار بخورید و کمی استراحت کنید چرا که در چین لحظه‌ها را نباید از دست دهید! عصر روز اول را به معبد بهشت (معبد آسمان) بروید و خستگی راه‌تان را در بهشت چینی تجربه کنید. تماشای سروهای قدیمی اطراف این معبد را هم فراموش نکنید! اگر بازدیدتان از معبد به پایان رسید به پارکش بروید.
کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه

نگاره 1 از 3
نگاره 2 از 3
نگاره 3 از 3
روز 2
بازدید از میدان تیان‌آن‌من، موزه ملی و شهر ممنوعه
به یکی از معروف‌ترین میدان‌هایی که درست در قلب شهر پکن قرار دارد می‌رویم. هر سوی میدان تیان‌آن‌من (Tiananmen) بنایی قرار گرفته که پیشنهاد می‌کنیم دیدن آنها را از دست ندهید.
مثلا در ضلع شمالی‌اش، برجی با همین نام قرار دارد که مهم‌ترین کاربردش در زمان‌های گذشته معرفی امپراطور جدید و همسرش به مردم عادی بود. تالار بزرگ در غرب میدان قرار دارد که محل برگزاری امور سیاسی و دیپلماتیک است.
اما در ضلع جنوبی تیان‌آن‌من دیدن تالار یادبود مائو را فراموش نکنید. نوبتی هم باشد نوبت سر زدن به ضلع شرقی این میدان است که تاریخ چین را برای‌تان روایت می‌کند و آن جایی نیست جز موزه ملی چین.
بعد از دیدن این جاذبه‌ها حسابی گرسنه شدید؟ به رستوران‌های اطراف سری بزنید و از خوردن غذاهای چینی مثل اردک پکنی غافل نشوید.
پس از صرف ناهار کمی پیاده‌روی کنید تا به شهر ممنوعه چین برسید مطمئنا تا عصر تماشای شهر ممنوعه وقت‌تان را می‌گیرد.
اقامتگاه‌های این منطقه
کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه

نگاره 1 از 5
نگاره 2 از 5
نگاره 3 از 5
نگاره 4 از 5
نگاره 5 از 5
روز 3
بازدید از دیوار چین
دیدنی‌های چین آنقدر زیاد است که اگر غفلت کنید ممکن است جایی از قلم بیفتد؛ پس وقت را هدر ندهید و امروز به سراغ دیوار چین بروید. این گشت نیم روزی بی‌شک برای‌تان جذاب است چون در طی مسیرِ مارپیچ هم می‌توانید عکس بگیرید، هم عاشقانی را پیدا کنید که قفل‌هایی به دیوار می‌زنند تا عشق‌شان مانند دیوار چین پایدار بماند.
در راه بازگشت از دیوار چین پیشنهاد می‌کنیم به خیابان قدیمی وانگفوجینگ بروید چون این خیابان برای خرید بسیار مناسب است. همچنین اگر دوست دارید به سبک و سیاق یک چینی غذا بخوردید خیابان وانگفوجینگ بهترین گزینه برای شماست.
کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه
 • رستوران Mirage International Friendship Restaurant
 • رستوران ایرانی پرسپولیس

نگاره 1 از 3
نگاره 2 از 3
نگاره 3 از 3
روز 4
بازدید از کاخ تابستانی
هم تفریح کنید هم تاریخ چین را ببیند. کاخ تابستانی جایی‌ست که این دو ویژگی را دارد. بسیاری از مردم برای دیدن کاخ تابستانی مسیر را پیاده طی می‌کنند اما شما می‌توانید از قایق هم استفاده کنید و اطراف کاخ چرخی بزنید.
تماشای این باغ حدود 5-4 ساعت از وقت‌تان را می‌گیرد. پس از صرف ناهار به پارک جهانی بروید، پارکی که تنها 17 کیلومتر با مرکز شهر پکن و میدان تیان‌آن‌من فاصله دارد.
اقامتگاه‌های این منطقه
 • هتل
  DoubleTree by Hilton Hotel Beijing

 • هاستل Ming Courtyard
کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه
 • رستوران Celebrities Palace Restaurant
 • رستوران Badaling Restaurant

نگاره 1 از 3
نگاره 2 از 3
نگاره 3 از 3
روز 5
بازدید از باغ وحش پکن
اگر جزو آن دسته از آدم‌ها هستید که دوست دارید با حیوان‌ها عکس یادگاری بگیرید پس حتما به باغ‌وحش پکن بروید چون به قول مسافرانی که به اینجا رفته‌اند باغ‌وحش پکن خودش دنیایی‌ست. انواع و اقسام حیوانات از پاندا گرفته تا شیر و انواع پرندگان در این باغ‌وحش نگهداری می‌شوند و شما می‌توانید از نزدیک آنها را ببینید.
سفرتان به پکن بعد از تماشای باغ‌وحشش تمام می‌شود اما هنوز فرصت دارید که شانگهای را هم بگردید. بعد از تحویل اتاق با قطار سریع‌السیر به‌سوی شانگهای می‌رویم. عصر به شانگهای خواهیم رسید.
اقامتگاه‌های این منطقه
 • هتل Chao Hotel Sanlitun
 • هتل 5 ستاره Beijing Pudi Hotel
کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه
 • رستوران KFC
 • رستوران Chilli Peppers Restaurant

نگاره 1 از 3
نگاره 2 از 3
نگاره 3 از 3
روز 6
بازدید از آکواریوم شانگهای
امروز دنیا را کمی متفاوت ببینید. به سراغ آکواریوم شانگهای بروید و با ماهی‌های رنگی رنگی عکس یادگاری بگیرید. پس از تماشای آکواریوم به سراغ باغ یو بروید. باغی که روح‌تان را تازه می‌کند. در این باغ به کوچک‌ترین چیزها هم توجه کنید؛ مجسمه‌های کوچکی می‌بینید که مدت‌ها برای ساختش زمان برده. بعد از گشت در باغ اگر به هنر چینی علاقه دارید به بازارچه محلی‌اش که به باغ یو بسیار نزدیک است سر بزنید؛ اینجا صنایع دستی چینی بسیاری را خواهید دید فقط چانه‌زدن برای خرید را فراموش نکنید.
اقامتگاه‌های این منطقه
کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه

نگاره 1 از 3
نگاره 2 از 3
نگاره 3 از 3
روز 7
بازارگردی و خرید
هرچه‌قدر چین را بگردید باز هم وقت کم می‌آورید پس پیشنهاد می‌کنیم روز آخر سفرتان را به خرید اختصاص دهید. شانگهای پاساژهای لوکسی دارد که از بهترین‌های آن می‌توان به مرکز خرید تایمز اسکوئر، سوپرگرند و مرکز خرید دروازه بزرگ 66 اشاره کرد.
کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه

نگاره 1 از 3
نگاره 2 از 3
نگاره 3 از 3
پیش از سفر به این ‌نکات توجه کنید:
 • این برنامه سفر را «مریم جعفری» پیشنهاد داده است. درباره مریم جعفری بیشتر بدانید.
 • تمام اقامتگاه‌ها، رستوران‌ها و لیدرهای محلی پیشنهادی هستند و شما می‌توانید با توجه به زمان سفرتان و علایق‌تان سایر اقامتگاه‌ها، مسیرهای سفر، رستوران‌ها و ... را انتخاب کنید.
 • تجربه شما از سفر می‌تواند راهنما یا انگیره‌ای برای سفر دیگران باشد. خوشحال می‌شویم اگر تجربه‌تان را از سفر (در قالب سفرنامه، عکس، ویدئو یا فایل صوتی) برای ما بفرستید.
نقشه
گلنوش بهزادنیا

اولش با روزنامه‌نگاری شروع کردم؛ اینکه چی شد و چه جوری شد، بماند. از نوشتن لذت می‌برم و علاقه‌ام به روزنامه‌نگاری باعث شد برم سر منشا این رشته بخونم؛ علوم ارتباطات‌اجتماعی. عاشق سفرم چون می‌تونی تجربه کنی. علاقه‌مندی‌هام زیاده مثل کتاب خوندن، فیلم دیدن و گوش دادن به موسیقی....

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.