چگونه باید مربی غواصی خودم را انتخاب کنم؟

21 خرداد، 1399
17 بهمن، 1401
مدت مطالعه :
چگونه باید مربی غواصی خودم را انتخاب کنم؟ یک مدرس غواصی چه معیارهایی باید داشته باشد؟ یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد برای شروع غواصی رسیدن به پاسخ این دو سوال است. پس با ما همراه باشید تا جواب این سوالات را به شما بدهیم.
مدرس غواص باید مدرک بین‌المللی معتبر داشته باشد و همچنین مدرس باید مورد تایید فدراسیون کشورش باشد. در ایران فدراسیون نجات غریق و غواصی فقط سیستم بین‌المللی CMAS را تایید می‌کند. مدرس غواصی باید تجربه تدریس در آب‌های آزاد (دریا) را داشته باشد و حتما دانش روز غواصی دنیا آگاه باشد. مدرس باید صاحب مدرسه غواصی  و شرکت معتبری باشد زیرا اگر مکان مشخصی برای کسب وکار خود نداشته باشد شما دچار مشکل خواهید شد. (فقط با یک سایت و صفحه اینستاگرام نمی‌توانید به یک مدرس اعتماد کنید زیرا در زمان بروز مشکل مکانی برای ارجاع شکایت شما وجود ندارد).
آمورش غواصی
دیدن جانوران دریایی و غواصی در آب‌های آزاد بسیار هیجان دارد
مدرس غواصی حتما باید خونگرم، با حوصله ومهربان باشد. زیرا برای خیلی از افراد تجربه دنیای زیر آب هیجان انگیز است و شاید در قدم اول همراه با استرس باشد. اگر مربی این تجربه و صبوری را نداشته باشد نمی‌تواند هنرجوی خود را به دنیای زیر آب راه دهد. در پایان مدرس باید طبق استاندارد و قوانین جهانی غواصی را آموزش دهد و آموزش‌های او سلیقه ای نباشد زیرا در این صورت خطر جدی جان فراگیرانش را تهدید می‌کند و در پایان شما به عنوان یک متقاضی غواصی که می‌خواهد دنیای زیر آب را تجربه نماید با مربی خود حال خوبی داشته باشید.
در ایران و جهان سیستم‌های متفاوتی برای غواصی وجو دارد، اما قدیمی‌ترین و تنها فدراسیون غواصی دردنیا سیستم آموزشی CMAS است. غنچه گل‌بافیان اولین مدرس بانو غواصی بین‌المللی CMAS در ایران است که از سال 1385 اولین مدرسه آکادمیک غواصی را در ایران ثبت کرد و فعالیت غواصی را طور گسترده آغاز نمود.
آمورش غواصی
غواصی می‌تواند یه شما هیجان تزریق کند
جزیره سفید آرامش اولین مدرسه آکادمیک غواصی چند عملکردی و دانش محور در ایران است که در سال 85 آموزش غواصی را با مجوز رسمی از فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور و تربیت بدنی استان البرز (وزارت ورزش و جوانان کنونی) برگزار می‌کند و از همان سال تاکنون با مدیریت خانم غنچه گل‌بافیان اولین مدرس بانوی غواصی CMAS ایران در حال آموزش غواصی می‌باشد. مدیریت این مجموعه تنها مدرسی در ایران است که کلیه مدارک مدرسی خود را از مدرسین خارجی و اعضاء کنفدراسیون جهانی ورزش‌های زیر آب CMAS و رئیس کمیته فنی CMAS ایتالیا دریافت نموده است. ایشان از سال 79 غواصی را آغاز کرده و در حال حاضر نیز با بیش از 13 سال سابقه تدریس و مدیریت در این عرصه فعالیت می‌کند. مدیریت این مدرسه از سال 89 تاکنون بر عهده جناب آقای بابک خورسند می‌باشد و ایشان جز مدرسین ارشد فدراسیون و رئیس کمیته غواصی استان البرز می‌باشد.
آمورش غواصی در ایران
آمورش غواصی توسط استاد خانم و آقا انجام می‌شود
مدرسه غواصی جزیره سفید آرامش تمام دوره‌های غواصی را از آموزش غواصی کودکان (دلفین برنز، دلفین نقره، دلفین طلا) در رده سنی 8 تا 14 سال و آموزش غواصی بزرگسالان (یک‌ستاره، دو‌ستاره، سه‌ستاره) و دوره‌های تخصصی (مدرسی غواصی، عکاسی زیر آب، باستان شناسی، امداد و نجات، جانور شناسی، زیست شناسی دریا) و آموزش ورزش‌های آبی (آموزش شنا، آموزش سینکرونایز، آموزش پدل برد، آموزش نجات غریق) و کلاس‌های دریانوردی (ملوانی، ایمنی و چهارگانه، قایقرانی) را برگزار می‌کند.
جزیره سفید آرامش که بنیان‌گذار آموزش غواصی بانوان در ایران است، تاکنون حدود 600 نفر بانوی غواص، 200 نفر غواص کودک و 150 نفر غواص آقا را در سطوح مختلف پرورش داده که از این تعداد حدودا 100 نفر آن‌ها مدرس شده و در ایران و خارج از کشور در این عرصه مشغول به فعالیت می‌باشند.
برچسب(ها)
امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 3.7 21 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.