وسایلی که در کوله‌ گردی‌های ماجراجویانه باید با خود ببرید

29 خرداد، 1399
29 خرداد، 1399
مدت مطالعه :
کوله‌ گردی بهترین روش برای گشت و گذار در محیط و همچنین صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر در مقایسه با اقامت در هتل است. با وجود این‌که کوله گردی، کاری فوق‌العاده است، ولی اگر تصمیم دارید این کار را در خیابان‌های یک شهر و یا در مسیری کوهستانی انجام دهید، بهتر است قبل از شروع در این مورد کمی تحقیق کنید و برای برداشتن وسایل ضروری برنامه‌ریزی داشته باشید.

از مهم‌ترین اصول کوله‌گردی این است که کوله پشتی شما نباید به اندازه‌ای سنگین باشد که نتوانید آن را حمل کنید، همچنین باید تمام وسایل ضروری را هم در خود جا دهد. این را هم یادتان باشد که ممکن است کمی طول بکشد تا یاد بگیرید چطور وسایل کوله گردی را به بهترین شکل ممکن در کوله پشتی جمع کنید. این موضوع اهمیت زیادی دارد، زیرا اگر کوله پشتی خود را خیلی سنگین کنید، در تمام طول سفر از این کار پشیمان خواهید شد.
کوله گردی
وسایل کوله گردی را باید به درستی در کوله پشتی جا دهید
از بهترین راه‌های سبک سفر کردن، نبردن گاز یا قابلمه‌ برای آشپزی است. این وسایل خیلی سنگین هستند و فضای زیادی را هم اشغال می‌کنند، به ویژه وقتی که می‌توانید از غذاهای سرد زیادی که به اندازه‌ی غذاهای گرم مغذی هستند، استفاده کنید. این روزها حتی قهوه‌ی سرد هم در دسترس است.
همچنین نکته‌ای در مورد افرادی که از غذاهای خشک استفاده می‌کنند و برای مصرف آن‌ها به حرارت یا آب جوش نیاز دارند، وجود دارد؛ شما می‌توانید بسته‌ی غذا را به مدت سی تا چهل و پنج دقیقه در آب سرد قرار دهید، در این حالت غذا به آرامی آماده می‌شود. آن دسته از افرادی که حتی در میان ماجراجویی‌های سفر خود هم نمی‌توانند از غذاهای گرم بگذرند، می‌توانند از گازهای الکلی کوچک خانگی که با قوطی‌های بازیافتی ساخته می‌شوند، استفاده کنند.
از دیگر راه‌های سبک سفر کردن که خیلی  از مردم آن را در نظر نمی‌گیرند، استفاده از بطری آب پلاستیکی است. شاید خیلی از مردم تصور کنند برداشتن بطری پلاستیکی و بعد دور انداختن آن موجب می‌شود وزن بیش‌تری در کوله پشتی اشغال شود، زیرا آن‌ها مجبور می‌شوند بیش از یک بطری با خود حمل کنند. در نتیجه در این حالت بطری‌ها به فضای بیش‌تری نیاز دارند و وزنشان هم زیاد می‌شود. ولی قرار نیست چنین اتفاقی بیفتد. شما می‌توانید یک بطری آب پلاستیکی بخرید و قبل از دور انداختنش، چندبار از آن استفاده کنید. در واقع می‌توانید یک بطری آب پلاستیکی سبک را به عنوان یک ظرف آب قابل استفاده‌ی مجدد به کار ببرید.
وسایل کوله گردی؛ یک بطری قابل استفاده‌ی مجدد تهیه کنید.
نکته‌ی دیگری که مردم معمولا نادیده می‌گیرند ولی می‌تواند فضای زیادی از کوله پشتی شما را آزاد نگه دارد، برداشتن یک دست لباس است. این کار ممکن است برای افرادی که عادت دارند هر روز لباس عوض کنند، سخت باشد، ولی برداشتن لباس‌های زیاد فضای کوله پشتی شما را شلوغ و درهم و برهم می‌کند، پس بهتر است به جای چند لباس، از فضای خالی کوله پشتی برای برداشتن وسایل ضروری استفاده کنید.
اگر فقط یک لباس همراه خود می‌برید، آن لباس باید برای تمام شرایط آب و هوایی مناسب باشد و در هوای سرد به اندازه‎ی کافی شما را گرم نگه دارد، زیرا در صورتی که بخواهید در حیات وحش چادر بزنید، شب‌ها هوا سردتر می‌شود.
اگر قصد دارید هنگام کوله گردی چند روز را در حیات وحش بگذرانید، یک زیرانداز تهیه کنید. زیرانداز وزن زیادی ندارد و فضای زیادی را هم اشغال نمی‌کند، ولی در صورتی که بخواهید شب‌ها روی زمین بخوابید، وسایل خود را روی زمین بگذارید، کوله پشتی خود را باز کنید و... این وسیله تا حد زیادی برای شما مفید خواهد بود و همه چیز را تمیز و خشک نگه می‌دارد.
کیسه‌های پلاستیکی چسبی، یکی از وسایل عالی برای کمپینگ در طبیعت محسوب می‌شوند. این کیسه‌ها کارایی زیادی دارند، برای مثال می‌توانید از آن‌ها برای خشک نگه داشتن اقلام مختلف، نگهداری غذاهای تازه و همچنین نگهداری وسایل با ارزش مانند دسته کلید یا کیف پول استفاده کنید و در صورت نیاز به راحتی آن‌ها را پیدا کنید. 
یکی از وسایل مهمی که همه در زمان کوله گردی باید همراه خود داشته باشند، جعبه‌ی کمک‌های اولیه است، در این صورت حتی اگر در محلی باشید که نتوانید از دیگران کمک بگیرید، در صورت صدمه دیدن خودتان می‌توانید مشکل را برطرف کنید. البته لزومی ندارد از جعبه‌های کمک‌های اولیه‌ای استفاده کنید که تقریبا هر نوع وسیله‌ی درمانی در آن‌ها یافت می‌شود و اغلب اکثر این وسیله‌ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. زیرا این جعبه‌ها فضای زیادی را اشغال می‌کنند و سنگین هستند. هر فردی می‌تواند با کنار هم گذاشتن وسایل مناسب، یک جعبه‌ی کمک‌های اولیه درست کند. شما می‌توانید وسایل مهمی که در خانه‌ی خود دارید را در یک کیسه‌ی پلاستیکی چسبی بگذارید و جعبه‌ی کمک‌های اولیه‌ را بر اساس نیازهای واقعی خود بسازید.
جعبه ی کمک های اولیه
وسایل کوله گردی؛ جعبه‌ی کمک های اولیه در سفرهای کمپینگ را فراموش نکنید.
این‌ها برخی از نکاتی بودند که در زمان کوله گردی به شما کمک می‌کنند سبک سفر کنید و علاوه بر صرفه جویی در هزینه‌ها، فضای بیش‌تری برای جا دادن وسایل ضروری در کوله پشتی خود داشته باشید. با رعایت کردن این نکات دیگر لزومی ندارد به دلیل نداشتن فضای کافی هیچ یک از وسایل ضروری زدن را از کوله‌ی خود حذف کنید و یا پول زیادی صرف خرید وسایل مختلف کنید. برای داشتن یک سفر و یا کوله گردی لذت بخش، کلیدی‌ترین نکته، تحقیق و آمادگی قبل از شروع سفر است، در این صورت می‌توانید از ماجراجویی‌های خود بیش‌ترین لذت را ببرید.
برچسب(ها)
امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.