15 وسیله‌ای که برای آشپزی در کمپ نیاز دارید

فاطمه نثار حسین
25 اردیبهشت، 1399
25 اردیبهشت، 1399
مدت مطالعه :
آشپزی در فضای آزاد، بخشی از تجربه‌ی کمپ زدن در طبیعت است. برای انجام این کار باید از همراه داشتن وسایل لازم اطمینان حاصل کنید. در این مطلب اسمارتیز چک لیستی برای‌تان آماده کردیم که شامل 15 وسیله‌ی ضروری برای آشپزی در طبیعت است. پس قلم و کاغذ بردارید و یادداشت‌شان کنید، چون مطمئنا در سفر بعدی به دردتان می‌خورد.
1.    گاز سفری
گاز سفری
آشپزی در طبیعت؛ می‌توانید از گاز سفری برای جوشاندن آب استفاده کنید
همراه داشتن گاز سفری برای گرم کردن غذا یا جوشاندن آب در کمپ به کار می‌آید. رایج‌ترین انواع گازهای سفری، گازهای یک نفره و دو نفره هستند. این گازها قابل حمل، جمع و جور و سبک هستند و به راحتی می‌توانید آن‌ها را در فضای کم جا بدهید.
2.    سوخت
گازهای سفری به سوخت نیاز دارند. با توجه به نوع گاز سفری خود، برای روشن کردن آن به سوخت زیادی نیاز پیدا خواهید کرد. برای روشن کردن گاز سفری معمولا از الکل، بوتان، بنزین، نفت سفید و پروپان استفاده می‌شود. هرچند امن‌ترین و تمیزترین روش روشن کردن گاز سفری، استفاده از بوتان یا پروپان است. این دو نوع سوخت در قوطی‌هایی با فشار نگه‌داری می‌شوند و به راحتی قابل حمل و بسته بندی هستند. اگر به فروشگاه‌های لوازم سفر و کمپینگ مراجعه کنید انواع و اقسام کپسول‌های گاز سفری را پیدا می‌کنید که معمولا قیمت‌شان از 15 هزار تومان شروع می‌شود (فروردین 1399).
3.    تعدادی فندک مخصوص کمپ
سعی کنید چند فندک مخصوص کمپ را همراه خود ببرید، چون اغلب یکی از فندک‌ها گم می‌شود، پس بهتر است یک یا دو فندک اضافی برای آشپزی در طبیعت با خود داشته باشید. مراقب باشید که این فندک‌ها را دور از دسترس کودکان نگه دارید. صدها نوع فندک مخصوص کمپ در بازار وجود دارد که ضد باد و آب هستند. این فندک‌ها جایگزین خوبی برای کبریت‌هایی هستند که در هوای بادی و بارانی روشن نمی‌شوند.
4.    ظروف غذاخوری قابل استفاده‌ی مجدد
کاسه بشقاب و لیوان قابل استفاده مجدد
وسایل آشپزی در طبیعت؛ کاسه، بشقاب و لیوان قابل استفاده مجدد
به جای استفاده از بشقاب‌های کاغذی، فنجان و ظروف پلاستیکی، یا همراه بردن ظروف آشپزخانه، بهتر است از ظرف‌های چندبار مصرف استفاده کنید و به کمپین «هیچ اثری باقی نگذارید» بپیوندید. علاوه بر این، در دراز مدت، استفاده از این نوع ظرف‌های غذاخوری باعث می‌شوند در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.
5.    ظروف آشپزی
برای آشپزی در طبیعت معمولا از ظروف چدنی که دوام، انعطاف‌ پذیری، قابلیت نگه‌داری و پخش بالای گرما را دارند، استفاده می‌شود. یک قابلمه‎ی چدنی یا یک گاز هلندی برای آشپزی در کمپ خیلی به کارتان می‌آیند، زیرا می‌توانید با استفاده از آن‌ها گوشت، سوپ گرم و... بپزید. همچنین می‌توانید به جای چدن از قابلمه‌ی استیل استفاده کنید.
6.    ظرف آب قابل جمع شدن
برای آشپزی در طبیعت و مثلا پختن، برنج، ماکارونی یا سیب زمینی، باید مقداری آب بجوشانید. با داشتن یک ظرف آب قابل جمع شدن، می‌توانید از منابع آبی که در محل کمپ شما وجود دارند، آب تهیه کنید. سپس می‌توانید با استفاده از آن عصرانه‌ی خود را آماده کنید. با هزینه‌ای کمتر از 100 هزار تومان می‌توانید گالن‌های جمع‌شو یا آکاردئونی بخرید که چند لیتر گنجایش دارند (فروردین 1399). البته هرچقدر جنس این گالن‌ها یا ظرف‌ها بهتر باشد و از برند معروف‌تری باشند، قیمت‌شان هم بیشتر است.
7.    کتری مخصوص کمپ
کتری کمپ
وسایل آشپزی در طبیعت؛ یک کتری برای جوشاندن آب همراه خود ببرید
زمانی که در جایی مانند جنگل کمپ می‌زنید، برای تهیه‌ی بعضی چیزها، نیاز به آب جوش پیدا خواهید کرد. فرقی ندارد آب جوش را برای چای دم کردن، شست و شو و یا درست کردن نودل کاسه‌ای نیاز داشته باشید، یک کتری استیل و ضد رنگ می‌تواند در تمام این موارد به شما کمک کند.
8.    وسایل آشپزی
بهتر است یک جعبه مخصوص وسایل آشپزی داشته باشید. در زیر تعدادی از ضروری‌ترین وسایل آشپزی در طبیعت را معرفی کردیم:
•    کفگیر قاشقی
•    ملاقه
•    کفگیر
•    رنده‌ی مخصوص پنیر
•    دربازکن بطری
•    صافی
•    قیچی
•    در بازکن کنسرو
توصیه می‌کنیم دو چاقوی تیز که غلاف محافظ دارند با خودتان داشته باشید و همچنین اگر امکانش را داشتید، یک تخته‌ی برش هم با خودتان ببرید تا برای بریدن و خرد کردن سبزیجات و گوشت به زحمت نیفتید.
9.    دستگیره و دستکش
زمانی که می‌خواهید قابلمه یا ماهیتابه‌‎ی داغ را جابجا کنید، با استفاده از دستکش پارچه‎ای، دیگر دست‌هایتان آسیب نمی‌بینند. دستگیره را هم می‌توانید روی میز کمپ و زیر ظرف‌های داغ بگذارید. همیشه ایمنی نسبت به مسائل دیگر اولویت دارد.
10.     ادویه
برای طعم دار کردن غذاهایی که در کمپ می‌پزید، حتما باید ادویه‌جات را در لیست وسایل آشپزی در طبیعت قرار دهید. نمک، فلفل، سس سویا و سایر ادویه‌های موردنیاز برای طعم دار کردن غذای خود را همراه داشته باشید.
11.     ظرف نگه‌داری غذای چندبار مصرف
می‌توانید باقیمانده‌ی غذا را در این ظرف‌ها نگهداری کنید
از نظر محیط زیست هم این ظرف‌ها بهتراز ظرف‌های یک بار مصرف هستند. با استفاده از این ظرف‌ها می‌توانید مواد غذایی تازه و باقیمانده‌ی غذاهای خود را نگه‌داری کنید.
12.     یخچال سفری
یک یخچال سفری یا همان کول باکس با اندازه‌ی مناسبی مانند 50 تا 70 لیتر، یکی از وسایل ضروری است که برای نگه‌داری مواد غذایی (مانند باقی مانده‌ی غذاها) و نوشیدنی‌هایی که باید در محل سرد نگه‌داری شوند، مناسب است.
13.     سفره چندبار مصرف
این سفره‌ها استفاده‌های زیادی دارند، مثلا می‌شود از آن‌ها برای حفاظت از وسایل آشپزی در زمان بارندگی و یا پوشاندن میز کمپ مرطوب در زمان صرف غذا استفاده کرد.
14.    کیسه زباله
می‌توانید پسماند غذاها و یا وسایل دیگری که قابل استفاده نیستند را در کیسه زبال بگذارید و فضا را تمیز نگه دارید.
15.     وسایل شستشو
شستشوی ظروف در سفر
وسایل آشپزی در طبیعت؛ وسایل مناسب برای شستشوی ظروف خود را فراموش نکنید
برای تمیز نگه داشتن وسایل آشپزی برای استفاده از آن‌ها زمان آشپزی در جنگل، باید یک ظرف برای شستشو، مایع ظرفشویی، اسفنج و پارچه‌ای برای خشک کردن ظرف‌ها همراه خود ببرید.
وسایل غیرضروری در کمپ
چادر زدن در جنگل از تفریحات موردعلاقه‌ی اهالی سفر است، ولی اکثر مردم می‌خواهند در جنگل هم مانند خانه‌ی خودشان راحت باشند. در سال‌های اخیر وسایل جالبی به لیست وسایل آشپزی در طبیعت مسافران اضافه شده است که می‌توانید تعدادی از آن‌ها را در زیر مشاهده کنید:
•    دستگاه اسپرسوساز قابل حمل
•    مخلوط کن دستی
•    گاز مخصوص فضای باز
•    کابینت آشپزخانه
برای این‌که نیاز نباشد وسایل زیادی همراه خود به کمپ ببرید، باید فقط وسایل ضروری را بسته بندی کنید. چادر زدن در جنگل تجربه‌ا‌ی است که به شما کمک می‌کند از راحتی‌های دنیای مدرن دور شوید و به زندگی اولیه‌ی خود برگردید.
 
قصد دارید در طبیعت چادر بزنید؟ مطلب «راهنمای چادر زدن» را بخوانید.
برچسب(ها)
امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.