رستوران‌های دانمارک

16 تیر، 1399
16 تیر، 1399
مدت مطالعه :
اگر دانمارک را به عنوان مقصد بعدی سفرهای خود در نظر گرفته‌اید، باید بدانید این کشور تحفه‌های بی‌شماری را برای شما به همراه دارد. بهترین رستوران دنیا را در میان رستوران های دانمارک می‎یابید.
 دانمارک با رستوران‌های متنوع و کیفیت بسیار بالای غذاهای خود، شما را متحیر خواهد کرد. با اسمارتیز همراه باشید تا رستوران های دانمارک را بشناسیم.
نوما
بی‌شک نوما اولین نامی است که در فهرست بهترین رستوران های دانمارک جای می‌گیرد؛ هرچه باشد این رستوران بهترین رستوران دنیا لقب گرفته است.
رستوران نوما، آشپزی در دانمارک را به کلی متحول کرد. دکوراسیون زیبای این رستوران تجربه متفاوتی را برای میهمانان فراهم می‌کند. تیرک‌های چوبی آن شما را با خود به روزگار گذشته می‌برد. اما نباید گول این تزئینات را بخورید. این رستوران در سال 2003 افتتاح شد. در طول این مدت، سه مرتبه به عنوان بهترین رستواران جهان در مجله‌های متفاوت معرفی شده‌است.
ساختمان رستوران بسیار قدیمی است و تاریخ را به تصویر می‌کشد. در منو‌ی نوما گوشت گوزن نر جنگل‌های دانمارک؛ گاو نر گرینلندی و ماهی‌های دریای ایسلند به چشم می‌خورند. نوما در نزدیک ساحل واقع شده است و تنها 9 دقیقه تا مرکز کپنهاگ فاصله دارد.
فضای داخلی رستوران نوما
فضای داخلی رستوران نوما
غذاخوری افرا
این رستوران با طعم و بوی غذاهای خانگی هوش را از سر مسافران می‌برد. شما طعم و عطر غذاهای رستوران افرا را فراموش نخواهید کرد. زمان زیادی از تاسیس این رستوران نمی‌گذرد. افرا در سال 2019 تأسیس شد اما به سرعت به یکی از محبوب‌ترین رستوران‌های شهر تبدیل‌شده است. این رستوران که در مرکز کپنهاگ قرار دارد، میزبان مسافران زیادی بوده است.
مجله‌های آشپزی بر این باورند که این رستوران مهمانان را با طعم و رنگی بی‌نظیر آشنا می‌کند که تا پیش از این هرگز تجربه نکرده بودند. این رستوران بخشی از یک خانواده است. دانمارکی‌ها این رستوران را به عنوان خواهر رستوران زیتون می‌شناسند.
دکوراسیون فضا با استفاده از رنگ‌های سبز تیره و خاکستری در کنار گیاهانی که در گوشه و کنار به چشم می‌خورند؛ یک محیط گرم و دوستانه را به وجود آورده‌است. اگر به تازگی ازدواج کرده‌اید و راهی دانمارک هستید، یک قرار عاشقانه در رستوران افرا را فراموش نکنید.
تنوع غذاهای موجود در این رستوران بسیار زیاد است، استیک‌های خوش‌طعم و لذیذ در کنار سالاد اسفناج تازه و معطر دوستداران غذا را از خود بی‌خود می‌کند. منو‌ی این رستوران گنجینه‌ای از طعم‌ها و رنگ‌های متفاوت است. از استیک‌های معروف با سس قارچ گرفته تا گوشت طبخ شده اردک و کدوحلوایی‌های گریل شده در کنار کلم قرمز، منظره بی‌نظیری را در بشقاب شما به تصویر می‌کشد.
غذاخوری افرافضای فضای داخلی غذاخوری افرا
 رستوران زیتون
رستوران زیتون بخشی از یک رستوران خانوادگی است. مؤسسان این رستوران بر این باورند که غذای واقعی، غذایی است که طعم و رنگ و عطر غذاهای خانگی را داشته باشد. از این رو تمام غذاهای سرو شده در این رستوران از جمله غذاهای خانگی به شمار می‌روند.
سوپ خامه‌ای همراه با قارچ شما را شیفته خود خواهد کرد. سالمون نروژی در کنار کرم آووکادو نیز عطری را به مشام شما می‌رساند که تا به حال نظیر آن‎ها را حس نکرده‌اید. سینی استیک این رستوران یک شاهکار هنری به تمام معناست. این سینی ترکیبی از گوشت تازه گاو در کنار سیب‌زمینی شیرین و سبزیجات فصل است که با عطر رزماری روی میز شما قرار می‌گیرد.
این رستوران را به کسانی توصیه می‌کنیم که به دنبال عطر و طعم خالص مواد غذایی تازه و ناب هستند. 
رستوران زیتونرستوران زیتون
رستوران جارفود Jarfood
این رستوران در کرانه ساحل واقع شده است و روزی دلپذیر را برای شما رقم خواهد زد. رستوران جارفود در تمام روزهای هفته منویی شامل 25 غذای متنوع را برای مهمانان در نظر می‌گیرد.
فضای دل‌انگیز در کنار موسیقی روح‌نواز طعم خوش غذا را دوچندان می‌کند. کارمندان این رستوران بر این باورند که کارما در روح رستوران در جریان است و آن‎ها انرژی خوب مسافران و مهمانان را دریافت و بهترین خدمات را در اختیار آنها قرار می‌دهند. این رستوران کوچک به دنبال خلق طعم‌هایی شگرف است. در این راه از مواد غذایی طبیعی استفاده می‌کند و تجربه‌ای منحصر به فرد را به وجود آورد.
رستوران جارفود jarfood
رستوران جارفود jarfood
رستوران کاربیس گاردن (KrebseGaarden) 
در دکوراسیون این رستوران از تابلو‌های نقاشی و آثار هنری استفاده‌شده است. با ورود به این رستوران خود را در معرض تابلوهای که به تازگی در نمایشگاه‌ها به نمایش گذاشته شده‌اند، قرار می‌دهید. به این ترتیب می‌توان گفت، این رستوران تجربه‌ای به مراتب متفاوت را برای شما به همراه دارد.
شش مرتبه در سال در حیاط پشتی رستوران یک گالری با شکوه برپا می‌شود که توجه همگان را به خود جلب می‌کند.
این رستوران کوچک با فضای دل‌انگیز خود آرامش را برای شما به همراه خواهد داشت. کارکنان رستوران با روحیه خونگرم و چهره‌های بشاش پذیرای شما هستند. تنها با یک سینی از انواع پنیر ورود شما را خوشامد می‌گویند. آشپز شخصاً پای میز مهمانان می‌رود و راجع به طرز تهیه غذا توضیح می‌دهد. از این گذشته، منو‌ی رستوران هر ماه تغییر می‌کند.
رستوران کاربیس گاردنرستوران کاربیس گاردن
رستوران میدوسترن Midwestern
این رستوران آمریکایی تجربه‌ای فراتر از املت‌ها و پنکیک‌های آمریکایی را برای مهمانان به همراه دارد. کارکنان این رستوران بر این باورند که شما در رستوران میدوسترن حال و هوای خانه را احساس خواهید کرد. آنها با رویی خوش از شما استقبال می‌کنند. این رستوارن 30 ساله تجربه خود را غنیمت می‌شمارد و از تجربیات خود به بهترین شکل ممکن استفاده می‌کند.
مواد اولیه در این رستوران با دقتی به مثال انتخاب می‌شوند، گوشت مورداستفاده در تهیه برگرها از گاوهای دانمارکی تهیه می‌شود. گوشت‌های منجمد جایی در این رستوران ندارند. تازگی سبزیجات و بوی عطر نان تازه از تنور بیرون آمده را هرگز فراموش نخواهید کرد. تمام مواد غذایی در این رستوران 100 درصد طبیعی بوده و از نزدیک‌ترین تأمین‌کنندگان محلی تهیه می‌شوند. به همین دلیل عطر مواد غذایی هوش را از سر شما می‌برد.
رستوران میدوسترنرستوران میدوسترن
پیتزا لیمون (LimonPizza)
این رستوران ایتالیایی در قلب دانمارک شما را از سفر به ایتالیا بی‌نیاز می‌کند. این رستوران احترام بسیار زیادی برای فرهنگ و آشپزی ایتالیایی قائل است و به همین دلیل طعم‌های و عطرهای ایتالیایی بی کم و کاسب پیش روی شما گذاشته می‌شود.
 فضای دل‌انگیز این رستوران، حال و هوای مطبوعی را به وجود می‌آورد. با انتخاب این رستوران در طول سفر خود به دانمارک شبی را با تجربه طعم‌ها و عطرهای ایتالیایی در ایتالیا بگذرانید.
رستوران پیتزا لیمون
رستوران ایتالیایی پیتزا لیمون
رستوران پاکستانی زهیدا
 این رستوران در سال 2017 تأسیس شد، صاحبان این رستوران فرهنگ غنی و دلچسب پاکستان را محترم می‌شمارند. در فرهنگ پاکستانی که به تدریج رو به فراموشی می‌رود مادران قلب خانه را در اختیار داشته و هر روز غذای خانواده را از بهترین مواد اولیه تهیه می‌کنند. در این رستوران نیز این فرهنگ به عنوان یک الگو در نظر گرفته شده‌است.
این رستوران منو‌ی جداگانه‌ای را با گیاه‌خواران در نظر گرفته است که رضایت آنها را در پی خواهد داشت. سوپ سبزیجات لذیذ زهیدا توجه گیاه‌خواران را به خود جلب کرده است. اگر شیفته عطر و طعم غذاهای هندی و پاکستانی هستید، زهیدا انتخاب بسیار مناسبی برای شما است. این رستوران بهترین غذاهای پاکستانی را در تمام دانمارک سرو می‌کند. همین ویژگی سبب شده است که زهیدا در فهرست بهترین رستوران های دانمارک جای بگیرد. این رستوران فرهنگی متفاوت سوی دیگر جهان را در قلب دانمارک زنده کرده‌است. 
کلام آخر
مهم‌ترین نکته پیش از سفر به هر کشوری شناسایی مراکز دیدنی و رستوران‌های خوشنام آن است. شما به دنبال خلق تجربه یا شگرف و به یادماندنی راهی دانمارک می‌شوید. از این رو باید اطلاعات کاملی در خصوص این کشور در اختیار داشته باشید. ما در این مقاله سعی کردیم شما را با متفاوت‌ترین و بهترین رستوران های دانمارک آشنا کنیم.
برخی از این رستوران‌ها از قدمت چندان زیادی برخوردار نیستند، اما در همین زمان کوتاه نیز توانسته‌اند توجه مردم سراسر دنیا را به خود جلب کنند. از این رو ما نیز تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با جذاب‌ترین و بهترین رستوران های دانمارک آشنا کنیم. سفر زمینی به معنای واقعی کلمه کامل می‌شود که شما با تمام وجود، طعم و عطر دلپذیر غذاهای سرزمین موردنظر را چشیده باشید. 
زمانی که در یک رستوران ایتالیایی یا پاکستانی در قلب دانمارک حضور پیدا می‌کنید، ایتالیا و پاکستان را از نگاه مردم دانمارک می‌شناسید این تجربه می‌تواند بخش هیجان‌انگیزی از سفر شما باشد. سفر به معنای شناخت تفکرات و اندیشه‌های متفاوت است.
شناخت تفاوت‌های موجود در عطر، طعم مواد غذایی مورداستفاده در طبخ غذاهای متفاوت، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهد که در هیچ کتابی درج نشده‌است. شما به تنهایی و با حضور در دل بهترین رستوران های دانمارک، اطلاعات ارزشمند و جالبی را به دست می‌آورید که برای همیشه در ذهن شما ماندگار خواهد بود. در این مقاله سعی کردیم گوشه‌ای از تفاوت‌ها و طعم‌های خوش دانمارک را به تصویر بکشیم.

مطلب جاهای دیدنی دانمارک را از دست ندهید.
برچسب(ها)
موقعیت(ها)
امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 3.7 11 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.