برنامه‌ی سفر به منطقه ییلاقی دراسله

8 فروردین، 1399
9 فروردین، 1399
2 روزه
تابستان
جنگل‌گردی
مرتضی نامور
فصل تابستان جان می‌دهد برای خنک شدن در مقاصد ییلاقی! روستای ییلاقی و زیبای دراسله در دل کوهستان البرز در منطقه سوادکوه از همین مقاصد خنکی است که می‌تواند آخر هفته‌تان را حسابی خنک کند. پس همراه اسمارتیز باشید تا به یک مقصد تابستانی سفر کنیم.
روز 1
حرکت از تهران به سمت دراسله
دراسله آخرین روستای دره زیبای شش رودبار به شمار می‌رود. جاده منتهی به روستا در حدود 15 کیلومتر خاکی است و از پل سفید تا روستای دراسله حدود 45 کیلومتر است.
از تهران و از طریق جاده فیروزکوه- سوادکوه به شهر پل سفید بروید. در مسیر می‌توانید از پل تاریخی ورسک هم بازدید داشته باشید. وقت کافی برای پیاده‌روی در تنگه زیر پل و تماشای آن از نمای متفاوت دارید. پس از آن در محلی به نام دوآب وارد جاده فرعی بشوید که در سمت راست شما قرار دارد. پس از طی مسافت کوتاهی به پدیده زمین شناسی بسیار زیبایی به نام قلعه اسپهبد خورشید می‌رسید. در قلعه آثاری از دوره اوایل اسلامی مربوط به حاکم زرتشتی منطقه که برای در امان ماندن از حملات مسلمانان به آنجا پناه برده باقیست. مسیر دسترسی به قلعه آسان نیست، شیب تندی دارد و باید آمادگی جسمانی خوبی برای آن داشته باشید. در ادامه پس از عبور از شهر پل سفید در محل پلیس راه جاده فرعی شهر تاریخی آلاشت را خواهید دید. مسیر را در پیش بگیرید، پس از حدود دو کیلومتر و گذر از روستای الله بند به دوراهی می‌رسید. مسیر سمت راست جاده دسترسی به آلاشت و دیگر مناطق ییلاقی منطقه سوادکوه است، اما شما مسیر سمت چپ را به سمت روستای شش رودبار و دراسله در پیش بگیرید. بعد از حدود یک ساعت رانندگی در دره‌ای بسیار زیبا از پوشش جنگلی خارج می‌شوید و به روستای دراسله خواهید رسید. احتیاط لازم را برای رانندگی در این جاده داشته باشید. محل مناسبی برای کمپ و برپایی چادر بعد از روستا وجود دارد، همچنین شما می‌توانید سوئیت و ویلا در روستا اجاره کنید.
اقامتگاه‌های این منطقه
  • کمپ کردن در طبیعت
  • اجاره سوئیت و ویلانگاره 1 از 3
نگاره 2 از 3
نگاره 3 از 3
روز 2
گشت در دراسله
پس از صرف صبحانه می‌توانید پیاده‌روی سبک در ییلاق‌های زیبای اطراف در منطقه داشته باشید. همچنین تنگه زیبایی در ادامه رودخانه کوچک روستا وجود دارد، پیاده روی در این تنگه و تماشای آبشار و چشمه سارهای آن خالی از لطف نیست. پس از صرف ناهار مسیر بازگشت را در پیش بگیرید. اگر روزهای تعطیل بیشتری دارید بازدید از شهرک آلاشت، موزه مردم‌شناسی و روستاهای ییلاقی اطراف آن نظیر لرزنه و لاکوم را به شما پیشنهاد می‌کنم.
نگاره 1 از 4
نگاره 2 از 4
نگاره 3 از 4
نگاره 4 از 4
پیش از سفر به این ‌نکات توجه کنید:
  • این برنامه سفر را «مرتضی نامور» پیشنهاد داده است. درباره مرتضی نامور بیشتر بدانید.
  • تمام اقامتگاه‌ها، رستوران‌ها و لیدرهای محلی پیشنهادی هستند و شما می‌توانید با توجه به زمان سفرتان و علایق‌تان سایر اقامتگاه‌ها، مسیرهای سفر، رستوران‌ها و ... را انتخاب کنید.
  • تجربه شما از سفر می‌تواند راهنما یا انگیره‌ای برای سفر دیگران باشد. خوشحال می‌شویم اگر تجربه‌تان را از سفر (در قالب سفرنامه، عکس، ویدئو یا فایل صوتی) برای ما بفرستید.
نقشه
موقعیت(ها)
مرتضی نامور

هواشناسی خوندم، از کودکی به طبیعت علاقه داشتم، با ورود به دانشگاه سفر رو جدی‌تر ادامه دادم. علاقه‌مند به رانندگی در جاده‌های بی‌انتهای ایرانم و حدود 5 سال است که وارد حرفه‌ی تورلیدری شدم.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 5 2 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.