برنامه‌ی سفر به ارمنستان

12 اسفند، 1398
14 اسفند، 1398
4 روزه
تابستان
دوستانه
مریم جعفری
این‌جا ما به رویاپردازی‌های شما برای سفر به ارمنستان کمک می‌کنیم. البته اگر قصد سفر هم کرده‌اید اما هنوز نمی‌دانید چطور  برنامه سفر ارمنستان را بچینید یا ایده‌ای از تفریحات این کشور ندارید، ما هستیم تا کمک‌تان کنیم. یک برنامه‌ی سفر چهار روزه‌ی جمع‌و‌جور پیشنهاد و هدیه‌ی ما به شماست.
روز 1
شهرگردی
اولین روز برنامه سفر ارمنستان می‌تواند از میدان جمهوری و خیابان جمهوری، مرکز ایروان شروع شود. تقریبا تمامی اماکن مهم، نزدیک به این میدان هستند. اول می‌توانید سری به موزه ملی بزنید که در همین میدان قرار دارند. از میدان 15 دقیقه به سمت شمال پیاده‌روی کنید تا به موزه هنرهای مدرن ایروان برسید. پس از بازدید آن می‌توانید به مسجد کبود بروید؛ ایستادن زیر گنبد و نگاه کردن به معماری ایرانی این مسجد، شما را سر شگفت‌زده می‌کند.
بعد از مسجد کبود، به سمت موزه سرگی پاراجانوف حرکت کنید تا با این بازیگر و کارگردان ارمنی بیشتر آشنا شود. پس از آن می‌توانید به موزه تاریخ ایروان بروید. بعد از آن می‌توانید از کلیسای سنت گریگوور، بازدیدی داشته باشید. سپس به منطقه Tsitsernakaberd بروید که موزه و یادبود کشتار ارامنه به دست دولت عثمانی در آن‌جا قرار دارد.
اقامتگاه‌های این منطقه
کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه

نگاره 1 از 5
نگاره 2 از 5
نگاره 3 از 5
نگاره 4 از 5
نگاره 5 از 5
روز 2
بازدید از مرکز هنرهای کافسچیان، میدان آزادی و پارک عشاق
روز دوم برنامه سفر ارمنستان را با بازدید از راه‌پله‌های معروف کاسکاد شروع کنید و در ادامه به مرکز هنرهای کافسچیان سری بزنید و مجسمه‌های فلزی و دیگر آثار آن را ببینید. بعد می‌توانید به کلیسای مریم مقدس بروید که قدیمی ترین کلیسای به سبک ارمنی در ایروان است.
بعد از آن، می‌توانید به میدان آزادی بروید که در حقیقت بخشی از خانه اپرای ایروان است و سپس به سراغ مجسمه باباجایان بروید. پس از آن، در فاصله کمی موزه هوانس تامانیان قرار دارد که دیدنش خالی از لطف نیست. در نزدیکی این موزه، موزه دیگری با نام مارتیروس ساریان قرار دارد، که نقاشی‌های این نقاش ارمنی در آن به نمایش گذاشته شده است.در پایان روز، شما می‌توانید برای استراحت سری به پارک عشاق بزنید.
اقامتگاه‌های این منطقه
کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه

نگاره 1 از 5
نگاره 2 از 5
نگاره 3 از 5
نگاره 4 از 5
نگاره 5 از 5
روز 3
بازدید از معبد گارنی، دریاچه سوان و دره گل‌ها
برنامه سفر ارمنستان در روز سوم را با دیدنی‌های خارج از شهر پر کنید. در ابتدا به معبد گارنی در حدود یک ساعتی شهر بروید و با معماری یونانی این معبد آشنا شوید. بعد از آن، به دیدن صومعه سنگی صغارد بروید و از این بنای باستانی در دل کوه لذت ببرید.
سپس می‌توانید به دریاچه سوان بروید و در ساحل زیبای دریاچه، قدم بزنید. در پایان روز می‌توانید به سمت دره گل‌ها بروید که بخاطر تله‌کابین و طبیعت زیبایش در ارمنستان معروف است.
اقامتگاه‌های این منطقه
کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه
  • رستوران لواش (lavash)
  • کافه Ponchikanots

نگاره 1 از 4
نگاره 2 از 4
نگاره 3 از 4
نگاره 4 از 4
روز 4
بازدید از کتابخانه ماتنادران، موزه هنرهای معاصر و مجسمه مادر
روز چهارم به کتابخانه قدیمی ماتنادران بروید که به‌خاطر نسخه‌های خطی، یکی از باارزش‌ترین کتابخانه‌های دنیا محسوب می شود. با کمتر از 5 دقیقه پیاده‌روی به موزه هنرهای معاصر خواهید رسید. پس از بازدید از این موزه، به دیدن مجسمه بزرگ مادر در پارک پیروزی بروید. در پایان می‌توانید در پارک بزرگ پیروزی استراحت کنید و برنامه سفر ارمنستان را به پایان برسانید.
اقامتگاه‌های این منطقه
کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه
  • کافه‌ی Crumbs bread café
  • رستوران ایرانی شیروان

نگاره 1 از 3
نگاره 2 از 3
نگاره 3 از 3
پیش از سفر به این ‌نکات توجه کنید:
  • این برنامه سفر را «مریم جعفری» پیشنهاد داده است. درباره مریم جعفری بیشتر بدانید.
  • تمام اقامتگاه‌ها، رستوران‌ها و لیدرهای محلی پیشنهادی هستند و شما می‌توانید با توجه به زمان سفرتان و علایق‌تان سایر اقامتگاه‌ها، مسیرهای سفر، رستوران‌ها و ... را انتخاب کنید.
  • تجربه شما از سفر می‌تواند راهنما یا انگیره‌ای برای سفر دیگران باشد. خوشحال می‌شویم اگر تجربه‌تان را از سفر (در قالب سفرنامه، عکس، ویدئو یا فایل صوتی) برای ما بفرستید.
نقشه
شیما تیموری

ایندیاناجونز از بچگی برام جذاب بود. برای همین رفتم سراغ باستان‌شناسی و تا فوق لیسانس ادامه‌ش دادم. از طرف دیگه سفر هم چیزی نیست که بتونم ازش دست بکشم؛ دوسش دارم. اصلا با سفر می‌تونی خودتو به چالش بکشی و اون قدرت پنهون درونتو بیاری بیرون. حیوانات، موسیقی، تکنولوژی، سریال و کتاب هم در لیست دوست‌داشتنی‌های منه و بدون اونا زندگیم یکنواخت و روتینه. من شیما هستم، الان و به وقت محلی 30 سالمه :)

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.