بهترین مراکز خرید سوئیس کجا هستند؟

از برندها تا حراجی‌ها

احمد شریفی 20 فروردین، 1398
مدت مطالعه :

گزینه‌های خرید در سوئیس آنقدر زیاد است که می‌تواند موجب سردرگمی شود؛ در سوئیس می‌توانید از ساعت‌های سوئیسی گرفته تا شکلات‌های خوشمزه را بخرید. در ادامه با اسمارتیز همراه باشید تا با تعدادی از مراکز خرید سوئیس و سوغاتی‌های این کشور آشنا شوید.

در سوئیس از کجا چی بخریم؟

مرکز خرید سیل‌سیتی (sihlcity)
سیل‌سیتی از مراکز خرید سوئیس است که در نزدیکی رود سیل قرار دارد و در سال 2007 افتتاح شده است. این مرکز خرید 100هزار مترمربع مساحت دارد، علاوه بر فروشگاه‌های مختلف، رستوران‌ها، سینما، مراکز سرگرمی، سالن ورزش، هتل و … را هم در دل 5 طبقه‌ی خود جا داده است.
برندهایی مثل اچ‌اندام (H&M)، لیوایز (Levi’s) و زارا (ZARA) در این مرکز خرید، فروشگاه دارند. فروشگاه اچ‌اندام که در طبقه‌ی همکف این مرکز خرید قرار دارد، محصولات مخصوص بانوان را عرضه می‌کند.
برای خریدن شلوار جین می‌توانید سری به فروشگاه لیوایز بزنید که در طبقه‌ی 0 قرار دارد. بعد از بالا آمدن از آسانسور، اگر به سمت راست بپیچید، فروشگاه لیوایز را خواهید دید. آقایان و بانوان می‌توانند محصولات مورد نظرشان را از این فروشگاه بخرند.

فروشگاه H&M
مراکز خرید سوئیس؛ فروشگاه H&M در مرکز خرید سیل‌سیتی

شرکت اسپانیایی زارا هم درست کنار فروشگاه لیوایز، شعبه دارد؛ البته فروشگاه زارا در مقایسه با فروشگاه لیوایز بسیار بزرگ‌تر است. نورپردازی جالب این فروشگاه از پشت درهای شیشه‌ای آن جلب توجه می‌کند. در این فروشگاه می‌توانید انواع محصولات مخصوص بانوان، آقایان و کودکان را بخرید.
در زمان گشت‌وگذار در مرکز خرید سیل‌سیتی، نگران خسته شدن نباشید چون‌که در این مرکز خرید تا دلتان بخواهد رستوران و کافه وجود دارد. اگر طرفدار برگر کینگ هستید، سری به این فست‌فود در طبقه‌ی 0 بزنید و چیزی بخورید. شعبه‌ای از استارباکس در طبقه‌ی همکف قرار دارد و جای خوبی برای خوردن قهوه است.
مجتمع سینمایی این مرکز خرید جایی است که می‌توانید فیلم‌های روز دنیا را با کیفیت بالا تماشا کنید.
خط S4 راه‌آهن زوریخ در نزدیکی این مرکز خرید یک ایستگاه دارد. فاصله‌ی این مرکز خرید تا ایستگاه راه‌آهن مرکزی زوریخ هم 5 دقیقه است.

مرکز خرید گلت (Glatt)
گلت محبوب‌ترین مرکز خرید سوئیس است. در این مرکز خرید 43هزار مترمربعی، می‌تواند محصولات برندهای سوئیسی و بین‌المللی را بخرید؛ از ساعت‌های سوئیسی گرفته تا جواهرات.
گلت در خارج از شهر زوریخ قرار دارد اما رسیدن به آن آسان است؛ با سوار شدن قطارهای خطوط S3، S9 یا S12، به Stettbach بروید و سپس از آن‌جا با سوار شدن ترام 12 به این مرکز خرید خواهید رسید.

مرکز خرید گلت
مراکز خرید سوئیس؛ نمایی از ساختمان مرکز خرید گلت

برای خرید محصولات اپل از این مرکز خرید، می‌توانید به فروشگاه این برند مراجعه کنید که در طبقه‌ی دوم قرار دارد. با فاصله‌ی یک فروشگاه از فروشگاه اپل، شعبه‌ای از برند زارا قرار دارد که محصولاتی ویژه‌ی خانم‌ها، آقایان و کودکان عرضه می‌کند.
در مرکز خرید گلت اگر از خرید کردن خسته شدید، نگران نباشید؛ رستوران‌ها و فست‌فودهای زیادی در این مرکز خرید وجود دارند که می‌توانید در آن‌ها بنشینید و خستگی و گرسنگی‌تان را رفع کنید. استارباکس و مک‌دانلد ازجمله‌ی آن‌ها هستند.

مرکز خرید لتزی‌پارک (Letzipark)
لتزی‌پارک مرکز خریدی است که در نزدیکی استادیوم لتزی‌گونت قرار دارد. در این مرکز خرید بیش از 60 فروشگاه وجود دارد که پوشاک، خدمات، کفش و … ارائه می‌کنند. سقف شیشه‌ای این مرکز خرید، یاعث می‌شود در طول روز نور طبیعی وارد آن شود.
برای خرید پوشاک در این مرکز خرید می‌توانید سری به فروشگاه H&M بزنید که در طبقه‌ی میانی این مرکز خرید سه‌طبقه قرار دارد.
شعبه‌ای از مک‌دانلد در طبقه‌ی اول این مرکز خرید قرار دارد و در صورتی که گرسنه شدید، می‌توانید سری به این فست‌فود بزنید. رستوران کوپ (coop) در همین طبقه هم از دیگر گزینه‌های شماست.

مرکز خرید لتزی پارک
مراکز خرید سوئیس؛ یکی از کافه‌های مرکز خرید لتزی‌پارک که جای خوبی برای استراحت است

مرکز خرید لتزی‌پارک از دوشنبه تا شنبه از ساعت 9 صبح تا 8 شب باز است. برای رسیدن به این مرکز خرید می‌توانید ترام خط 2 را سوار شوید و در ایستگاه Kappeli پیاده شوید. اتوبوس خطوط 31 و 89 هم در نزدیکی این مرکز خرید، ایستگاه دارند.

فروشگاه ساعت موریس دی ماریاک (Maurice de Mauriac)
فروشگاه ساعت موریس دی ماریاک، بهشت علاقه‌مندان به ساعت‌های مکانیکی است. در این فروشگاه می‌توانید انواع ساعت‌های دست‌ساز موریس دی ماریاک را تهیه کنید.
این برند ساعت سوئیسی داستان جالبی دارد؛ دنیل دریفوس، موسس این شرکت، قبلا بانکدار بود اما بعد از سقوط بازارهای مالی، در سال 1997 برند موریس دی ماریاک را ثبت کرد و شروع به ساختن ساعت‌های مکانیکی دست‌ساز نمود. این شرکت حالا یک کسب‌وکار خانوادگی است و دو پسر دنیل هم حالا در کنار پدرشان ساعت می‌سازند.

ساعت Maurice de Mauriac
مراکز خرید سوئیس؛ تعدادی از ساعت‌های Maurice de Mauriac

در این فروشگاه می‌توانید انواع ساعت‌های کلاسک با بندهای متفاوت را بخرید و همچنین از نزدیک روند ساخت ساعت را ببینید.
این فروشگاه از دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 تا 18 و شنبه از ساعت 11 تا 14 باز است.

بازار ارلیکان (Market Oerlikon)
ارلیکان بازاری است که در پشت ایستگاه قطار ارلیکان قرار دارد و برای تهیه مایحتاج روزانه می‌توانید به آن سر بزنید.
این بازار چهارشنبه از ساعت 6 تا 11 صبح و شنبه از 6 تا 12 صبح برقرار است. نان معمولی، زوف (نوعی نان سوئیسی)، ماهی تازه، پنیر و پاستا، میوه و سبزیجات، ازجمله محصولاتی هستند که در این بازار عرضه می‌شوند.

بازار ارلیکان
بازار ارلیکان به بازارهای ایران بی‌شباهت نیست

این بازار، حتی اگر قصد خرید کردن ندارید، ارزش دیدن دارد؛ تماشای محصولات کشاورزی تازه و سایر محصولات، احتمالا شما را سر حال می‌آورد.

سوغاتی از سوئیس چی بخرم؟

ساعت مچی
ساعت‌های سوئیس نیازی به معرفی ندارند؛ برندهایی مثل سواچ گزینه‌ی خوبی برای هدیه دادن به عنوان سوغاتی هستند.

ساعت مچی
تنوع ساعت‌های باکبفبت سوئیسی آنقدر زیاد است که انتخاب را برای شما سخت می‌کند

البته سواچ تنها گزینه‌ی شما نیست؛ در این کشور می‌توانید ساعت‌های برندهای دیگر مثل رولکس، تیسوت، امگا و … را هم تهیه کنید و برای خانواده و دوستان‌تان سوغاتی بیاورید.

شکلات
وقتی حرف از شکلات می‌شود اولین کشوری که به ذهنتان می‌رسد کدام است؟ درست است، سوئیس.

شکلات Lindt
حواستان باشد سوغاتی‌ها تا رسیدن به خانه، خورده نشوند

می‌توانید از سوئیس شکلات‌های Lindt را سوغاتی بیاورید که یکی از نخستین کمپانی‌های شکلات‌سازی زوریخ است. شکلات‌های شرکت Teuscher هم حسابی خوشمزه‌اند و می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید.

چاقوی سوئیسی
سفر به زوریخ بدون خریدن چاقوی نظامی سوئیسی کامل نیست. چاقوهای سوئیسی فقط برای علاقه‌مندان به کمپ زدن نیست. شرکت Victorinox که تولیدکننده‌ی چاقوهای سوئیسی است، علاوه بر چاقوهای سوئیسی معمولی، محصولات دیگری هم دارد؛ مثلا Victorinox USB یکی از محصولات این شرکت است که یه چاقوی USBدار است و هدیه‌ی خوبی برای علاقه‌مندان به کامپیوتر است.

چاقوی سوئیسی
چاقوی سوئیسی USBدار گزینه‌ی خوبی برای علاقه‌مندان به سفر و تکنولوژی است

آدرس مراکز خرید و فروشگاه‌های سوئیس
در نقشه‌ی زیر مکان دقیق مراکز خرید سوئیس را برای‌تان مشخص کرده‌ایم.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
برچسب مطالب
احمد شریفی

برق و ICT خوندم. وبلاگ‌نویسی رو دوست دارم و خوندن وبلاگ هم جزو علائقمه. به صورت خیلی آماتور کوهنوردی می‌کنم و مسابقات بسکتبال NBA رو هم دنبال می‌کنم. مثل خیلی از مردم موسیقی گوش می‌دم و فیلم می‌بینم. تکنولوژی، کتاب و پادکست هم برام جذابه.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.