برنامه‌ی سفر به ییلاقات عمارلو و روستای داماش

16 اردیبهشت، 1399
16 اردیبهشت، 1399
3 روزه
بهار
جنگل‌گردی
مرتضی نامور
فصل بهار و تابستان که از راه می‌رسد، بازار سفرهای ماجراجویانه و طبیعت‌گردی حسابی داغ می‌شود! در این برنامه سفر می‌خواهیم شما را به ییلاقات زیبای عمارلو و سرزمین جادویی گل‌های سوسن چلچراغ ببریم. پس در سفر به عمارلو و روستای داماش همراه اسمارتیز باشید تا با این برنامه سفر هم خنک شوید و هم یک دل سیر طبیعت‌گردی کنید.
روز 1
رسیدن به منطقه عمارلو و روستای داماش
اتوبان تهران-قزوین-رشت را در پیش بگیرید. قبل از منجیل، وارد خروجی شهر کوچک لوشان شوید. جاده کارخانه سیمان لوشان که در سمت راست شما قرار دارد را در پیش بگیرید، جاده‌ای که شما را به مسیر کوهستانی منطقه عمارلو هدایت می‌کند. در ادامه می‌توانید از چشمه معدنی و آب گرم سنگ‌رود بازدید کنید. جاده را به سمت روستای جیرنده ادامه دهید. جاده کوهستانی و پرپیچ و خم است، پس احتیاط کافی را در رانندگی داشته باشید. به محض عبور از روستای جیرنده جاده‌ای خاکی در سمت چپ شما را به چمن‌زارها و مراتع سرسبز منطقه هدایت می‌کند. در مسیر عشایر و قصابی‌هایی را خواهید دید که می‌توانید گوشت کبابی تازه از آن‌ها خریداری کنید. اگر دوست‌دار طبیعت هستید و تجهیزات مناسب کمپینگ به همراه دارید بهترین مکان برای لذت بردن از شب‌های پرستاره همین منطقه است.
در غیر اینصورت جاده را به سوی روستای داماش ادامه دهید، مسافت روستای جیرانده تا داماش حدود 8 کیلومتر جاده خاکی شوسه است. در روستای داماش امکانات اقامتی نظیر هتل لیلیوم و رستوران و کبابی وجود دارد. اما زیباترین زیستمند این منطقه گل منحصر به فرد و کمیاب سوسن چلچراغ است، اگر در خرداد ماه قصد سفر به عمارلو و روستای داماش را دارید، از محلی‌ها سراغ این گل زیبا را بگیرید.
اقامتگاه‌های این منطقه
  • هتل لیلیوم داماش
  • اجاره خانه‌ی محلی
نگاره 1 از 3
نگاره 2 از 3
نگاره 3 از 3
روز 2
بازدید از دریاچه ویستان
پس از لذت بردن از چمن زار و ییلاقات اطراف، صرف صبحانه، جمع‌آوری کمپ و دیدن گل سوسن چلچراغ مسیر را به سمت روستای بره سر در پیش بگیرید. از محلی‌ها آدرس دریاچه ویستان را بگیرید. دو مسیر دسترسی به دریاچه وجود دارد. بسته به بارندگی در روزهای قبل کیفیت راه را جویا شوید. در نزدیکی دریاچه اقامتگاه بومگردی ویستان قرار دارد که اطلاعات دقیق‌تر را از آن‌جا نیز می‌توانید به دست بیاورید. دریاچه در ارتفاع حدود 1500 متر قرار گرفته و در اطراف پوشیده از مناظر زیبای جنگلی و در زاویه شمالی منظره فوق العاده‌ای از قله درفک را دارد.
اقامتگاه‌های این منطقه
  • اقامتگاه بوم‌گردی ویستان

نگاره 1 از 3
نگاره 2 از 3
نگاره 3 از 3
روز 3
بازدید از توتکابن و برگشت به تهران
پس از پیاده روی در جنگل‌های مه آلود و دل‌انگیز منطقه می‌توانید جاده را به سمت بره سر و در ادامه به شهر کوچک توتکابن در مسیر آزاد راه رشت قزوین در پیش بگیرید. از دیگر جاذبه‌های نزدیک به شما می‌توان منطقه ییلاقی دیلمان، غار دربند رشی، روستای دیو چشمه و روستای حلیمه جان نام برد که در صورت داشتن وقت می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید. سفر به عمارلو و روستای داماش با بازگشت به تهران به پایان می‌رسد.
امیدواریم برنامه‌ی سفر به عمارلو و روستای داماش، راهنمای خوبی برای سفر به این منطقه و دیدن گل منحصربه‌فرد سوسن چلچراغ باشد. اگر شما هم تجربه‌ی سفر به این مناطق را دارید خوشحال می‌شویم آن را با اسمارتیز در میان بگذارید.
نگاره 1 از 3
نگاره 2 از 3
نگاره 3 از 3
پیش از سفر به این ‌نکات توجه کنید:
  • این برنامه سفر را «مرتضی نامور» پیشنهاد داده است. درباره مرتضی نامور بیشتر بدانید.
  • تمام اقامتگاه‌ها، رستوران‌ها و لیدرهای محلی پیشنهادی هستند و شما می‌توانید با توجه به زمان سفرتان و علایق‌تان سایر اقامتگاه‌ها، مسیرهای سفر، رستوران‌ها و ... را انتخاب کنید.
  • تجربه شما از سفر می‌تواند راهنما یا انگیره‌ای برای سفر دیگران باشد. خوشحال می‌شویم اگر تجربه‌تان را از سفر (در قالب سفرنامه، عکس، ویدئو یا فایل صوتی) برای ما بفرستید.
نقشه
موقعیت(ها)
مرتضی نامور

هواشناسی خوندم، از کودکی به طبیعت علاقه داشتم، با ورود به دانشگاه سفر رو جدی‌تر ادامه دادم. علاقه‌مند به رانندگی در جاده‌های بی‌انتهای ایرانم و حدود 5 سال است که وارد حرفه‌ی تورلیدری شدم.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 5 2 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.