برنامه‌ی سفر به بودروم

گشت 1 روزه

ماریه نوری 5 آذر، 1398
مدت مطالعه :
قصد سفر به بودروم را دارید و به دنبال یک برنامه‌ی سفر به بودروم می‌گردید تا بدانید در سفرتان، باید کدام جاهای دیدنی بودروم را ببینید؟ اگر جواب‌تان به این سوالات مثبت است، جای درستی آمده‌اید. در این مطلب، چند جای دیدنی بودروم به همراه اطلاعات هر جای دیدنی مثل ساعات و روزهای بازدید، قیمت بلیط ورودی و راه دسترسی به آن‌جا، برای سفر 1 روزه به این شهر معرفی شده‌اند. با اسمارتیز همراه باشید.
1- کارا آدا
کارا آدا به معنی جزیره‌ی سیاه، جزیره‌ی کوچکی در خلیج بودروم در دریای اژه است. در قرون وسطی با نام یونانی آرکوس شناخته می‌شد و شوالیه‌های سنت جان تصرفش کردند اما در قرن 16م. امپراتوری عثمانی آن را پس گرفت. باز هم در سال 1919 م. ایتالیایی‌ها تصرفش کردند که پس از کنوانسیون بین ایتالیا و ترکیه در سال 1932م. دوباره به خاک ترکیه پیوست.
برنامه‌ی سفر به بودروم ، کارا آدا
جزیره کارا آدا
این جزیره در 6 کیلومتری بودروم واقع شده و پوشیده از کاج است. قایقرانی و چشمه های آب گرم معدنی‌ کارا آدا خیلی معروف است. سرچشمه‌ی چشمه‌های اینجا غاری است که گل و لایش اثرات درمانی دارد. می‌گویند کلئوپاترا برای جوان ماندن و زیبایی پوستش از این آب استفاده می‌کرده.
ساعات و روزهای بازدید: همه روز هفته 24 ساعته
بلیت ورودی: رایگان برای ورود به قسمت چشمه های آب گرم 5 لیر
سرویس حمل و نقل عمومی: boat tour
2. قلعه بودروم
قلعه بودروم یا قصر سنت پیتر در اوایل قرن 15م. توسط شوالیه‌های سنت جان در بندر بودروم ساخته شد. اینجا از مهم‌ترین قلعه‌های مدیترانه شرقی با سبک معماری قرون وسطایی و گوتیک است که 5 تا برج دارد: برج فرانسوی (گلدوزی)، اسپانیایی (مار)، آلمانی (قوی)، ایتالیایی (کمک) و انگلیسی (شیر).
برنامه‌ی سفر به بودروم ، قلعه بودروم
نمایی زیبا از قلعه بودروم
از سال 1962م. موزه باستان شناسی زیر آب در این قلعه افتتاح شد. از سال 2017 تا الان نیمی از قلعه در دست مرمت و بازسازی است برای همین امکان بازدید از همه‌ی بخش‌ها وجود ندارد.
ساعات و روزهای بازدید: همه روز هفته به‌جز دوشنبه‌ها از 9 تا 16:30(بین ساعت 12 تا 13 برخی سالن‌ها ممکن است بسته باشند)
بلیت ورودی: 48 لیر
سرویس حمل و نقل عمومی: ترمینال اتوبوس بودروم (Bodrum Otobüs Terminali)
3. موزه باستان شناسی زیر آب
موزه باستان شناسی زیرآب در قلعه بودروم 14 بخش مختلف دارد که در هر بخش آثار باستانی کشف شده از اعماق دریای اژه را به نمایش می‌گذارد: نمایشگاه آمفورا، نمایشگاه شاهزاده کارائیان، حمام ترکی، سالن شیشه‌ای با بقایای کشتی‌ 1000 ساله نگهداری، تالار سکه و جواهرات، تالار آثار شیشه‌ای و موزه مخفی در برج مار. عمر بعضی از آثار به نمایش درآمده به 3500 سال پیش هم می‌رسد که سالانه بیش از 300000 بازدیدکننده را برای دیدن وسوسه می‌کنند.
ساعات و روزهای بازدید: همه روز هفته به‌جز دوشنبه‌ها از 9 تا 16:30 (بین ساعت 12 تا 13 برخی سالن‌ها ممکن است بسته باشند)
بلیت ورودی: 48 لیر
سرویس حمل و نقل عمومی: ترمینال اتوبوس بودروم (Bodrum Otobüs Terminali)
4. آرامگاه هالیکارناسوس
در قرن 4 ق.م «ماسول» ساتراپ هخامنشی در کاریا (جایی در ترکیه‌ی امروزی) فوت می‌کند و همسرش «آرتمیس دوم» به معماران یونانی دستور می‌دهد که برای شوهرش آرامگاهی درخور شخصیت او درست کنند. این آرامگاه که در روزگار خود از عجایب هفتگانه‌ی جهان بوده، 45 متر ارتفاع داشته و در چهار طرفش تندیس‌هایی از خدایان و فرشته‌های یونانی قرار داشته. سبک معماری‌اش هم تلفیقی از معماری مصری، یونانی و لیکیایی بوده.
برنامه‌ی سفر به بودروم ، آرامگاه هالیکارناسوس
بقایای مقبره هالیکارناسوس
متاسفانه این آرامگاه به خاطر زلزله و جنگ از بین رفته و آثار ارزشمندش در موزه‌ی بریتانیا نگهداری می‌شود. باید برای‌تان جالب باشد که بدانید اصل کلمه mausoleum در انگلیسی که به معنی مقبره است از ماسول گرفته شده. کلا به تمام مقبره‌هایی که در سطح زمین ساخته می‌شوند به طبیعت از آرامگاه ماسول، Mausoleum گفته می‌شود.
ساعات و روزهای بازدید: همه روز هفته به‌جز دوشنبه‌ها از 8 تا 17
بلیت ورودی: 14 لیر
سرویس حمل و نقل عمومی: ترمینال اتوبوس بودروم (Bodrum Otobüs Terminali)
برچسب مطالب

معماری خوندم، همیشه دنبال بهانه ای برای خندیدن و شاد بودن می گردم.عاشق سفر کردن، عکاسی و سینمام.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 4.4 40 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.