• اینستاگرام اسمارتیز
  • ویزاکار
  • اکو کمپ کویری متین آباد

9 جای دیدنی ویتنام که باید رفت

21 اردیبهشت، 1398
21 اردیبهشت، 1398
مدت مطالعه :

درباره ویتنام چه اطلاعاتی دارید؟ باور می‌کنید جاهای دیدنی ویتنام آنقدر زیاد است که ممکن است وقت کم بیاورید. در این مطلب ما بهترین جاهای دیدنی ویتنام را نوشته‌ایم تا با یک برنامه‌ریزی توپ به سراغ آنها بروید.

1. دریاچه هوان کیم (Hoan Kiem Lake)
دریاچه‌ای که مردم هانوی عاشقش هستند؛ پیشنهاد می‌کنیم اولین جایی که قرار است در ویتنام ببینید هوان کیم باشد. صبح‌های زود مردم ویتنام را می‌بینید که کنار دریاچه قدم می‌زنند و به مسافرانی که هم‌پایشان، از طبیعت ویتنام لذت می‌برند، لبخند می‌زنند. درست در وسط این دریاچه برجی قرار دارد به اسم (Thap Rua Tower) که زیبایی دریاچه هوان کیم را چند برابر کرده. داستان‌ها و افسانه‌های زیادی درباره این دریاچه گفته می‌شود؛ لاک پشتی شمشیری را به امپراتور ویتنام می‌دهد تا به واسطه آن چینی‌ها را از کشورشان بیرون کنند.

جاهای دیدنی ویتنامصبح زود به اینجا بیایید و خودتان را به یگ پیاده‌روی جانانه مهمان کنید.

2. موزه زندان هوا لو (Hoa Lo Prison)
همیشه شنیدن اسم زندان ترسناک است اما باید با یکی از ترسناک‌ترین زندان‌های دنیا آشنا شوید که Hoa Lo Prison نام دارد. این زندان دست فرانسوی‌ها بود و برای شکنجه زندانیان سیاسی استفاده می‌شد. بعدها ویتنامی‌ها از این زندان برای شکنجه زندانیان آمریکایی استفاده کردند.
پس از سالیان طولانی این زندان را تخریب کردند و اکنون از آن به عنوان موزه زندان یاد می‌کنند شما می‌توانید نقاشی و تصاویری را روی دیوارها ببینید تا بیشتر ما جو زندان معروف ویتنام آشنا شوید.

جاهای دیدنی ویتنامبه سراغ ترسناک‌ترین دیدنی ویتنام بروید.

3. محله قدیمی هانوی (Hanoi Old Quarter)
محله قدیم هانوی همه چیز دارد؛ شما می‌توانید هر چیزی که در بدو ورودتان به ویتنام توجه‌تان را جلب کرد اینجا ببینید. لباس محلی، غذاهای خوشمزه ویتنامی و مردمش که هر کدام چهره‌ی هانوی را رنگی کرده‌اند. در این محله شما مغازه‌هایی را می‌بینید که پارچه، مجسمه و زیوآلاتی را می‌فروشند که می‌تواند برای سوغاتی مناسب باشد. محله قدیم هانوی درست در نزدیکی دریاچه هوان کیم قرار دارد.

جاهای دیدنی ویتنامقدیمی‌ترین جای ویتنام که برای آشنایی با مردم و خرید سوغات مناسب است.

4. موزه مردم شناسی ویتنام (Vietnam Museum of Ethnology)
دیدن مردم هر شهر یا کشوری همیشه جذاب بوده و هست پیشنهاد می‌کنیم در سفرتان به ویتنام سری به موزه مردم شناسی بزنید و از نزدیک خانه‌های مردم ویتنام را ببینید تا با فرهنگ، آداب و رسوم مردمش آشنا شوید.

5. معبد چوآ ترَن کواک  (Chua Tran Quoc)
از قدیمی‌ترین معبدهای بودایی ویتنام است که در قرن ششم ساخته شده. ساختمان این معبد و فضای سبزی که دارد باعث شده خیلی از مسافران به اینجا بیایند. این معبد برای آن دسته از افرادی که کنجکاوند و دنبال جایی هستند تا حقایقی را کشف کنند مناسب است. معبد چوآ ترَن کواک همه روزه از ساعت 7:30 تا 11:30 و 13:30 تا 18:30 باز است.

جاهای دیدنی ویتنام

برای رفتن به این معبد، لباس‌های نسبتا پوشیده بپوشید.

6. دریاچه وست  (West Lake)
هر طرف هانوی را نگاه کنید دیدنی دارد که اگر برنامه‌ریزی نداشته باشید ممکن است از تماشایش غافل شوید؛ یکی از این جاها دریاچه وست است که تفریحاتش از شکم‌گردی گرفته تا قایق سواری شما را غافلگیر می‌کند.

جاهای دیدنی ویتنامشلوغ‌ترین جایی که می‌توانید تا ساعت‌ها خوش باشید.

گشت در کنار دریاچه را با خوردن ذرت کبابی شروع کنید. در اطراف دریاچه غرفه‌های کوچکی را می‌بینید که با قیمت بسیار مناسبی ذرت می‌پزند. خوردن ذرت‌های کبابی در فصل زمستان بیشتر می‌چسبد. خودتان را به قهوه مهمان کنید آن هم با چشم‌انداز دریاچه؛ لذت‌بخش‌ترین کار ممکن این است که هنگام غروب خودتان را به دریاچه برسانید و گوشه‌ای بنشینید و جرعه جرعه قهوه‌تان را بخورید. ورزش کنید؛ دوچرخه‌ای اجاره کنید و با آن دور تا دور دریاچه چرخ بزنید. در این مرحله شما می‌توانید کلی عکس بگیرید؛ سوار قایق‌های پدالی شوید و از هر زاویه‌ای که دوست دارید از خودتان و همراهانتان عکس یادگاری بگیرید.

7. دلتای مکونگ (Mekong Delta)
دلتای مکونگ در جنوب غربی ویتنام قرار گرفته؛ بازارهای شناور، شالیزارها، باغ‌های میوه و نیشکر باعث شده که این دلتا مورد توجه بسیاری از مسافران قرار بگیرد. مهم‌ترین وسیله‌‌ی حمل و نقل قایق است که شما را به بازارهای شناور می‌رسانند. شاید تصور کنید گشت زدن چند ساعته اینجا کافی‌ست اما باید بگوییم یک روز کامل‌تان را به دلتای مکونگ اختصاص دهید.
رود مکونگ از هیمالیا سرچشمه می‌گیرد و علاوه بر ویتنام از کشورهای چین، تایلند و کامبوج هم عبور می‌کند.

جاهای دیدنی ویتنامشغل بسیاری از مردم ویتنام در اینجا ماهیگیری‌ست و تامین کننده مهمی به حساب می‌آیند.

8. خلیج هالونگ (Halong)
خلیج هالونگ چیزی شبیه رویاست؛ جایی که به خیلی از مسافرانش حس خوب را القا کرده. وجود صخره‌های آهکی باعث شده این مکان به جایی برای عکاسی تبدیل شود. از تفریحاتی که در خلیج هالونگ باید به سراغش بروید کروز سواری‌ست، پیشنهاد می‌کنیم شبی به سراغ خلیج بروید چون واقعا تماشایی‌ست.
خیلی‌ها مثل من، دوست دارند طلوع خورشید را ببینند، پس وقت را هدر ندهید و برنامه سفر بچینید. خیال‌تان از امنیت این خلیج راحت باشد چون به محض رسیدن‌تان به هالونگ خواهید دید افرادی مثل شما آمده‌اند تا طلوع خورشید را ببینند و با دوربین‌شان این لحظه را ثبت کنند.

جاهای دیدنی ویتناممعروف‌ترین دیدنی ویتنام که حتما باید به آن سر بزنید خلیج هالونگ است.

9. پل طلایی ویتنام (Golden Bridge)
معروف‌ترین جاذبه‌ای که در ساحل‌های اخیر ساخته شده پل طلایی‌ست؛ که در شهر دانانگ ویتنام قرار دارد. ساخت این پل چیزی حدود 2 میلیارد دلار هزینه داشته. این پل به جذب توریست کمک زیادی کرده؛ به جرات می‌توان گفت خیلی از مردم در کشورهای مختلف علاقه دارند با این پل که به دستان خدا معروف است عکس یادگاری بگیرند.

جاهای دیدنی ویتنامپلی تازه ساز که به توسعه‌ی گردشگری ویتنام کمک زیادی کرده.

این پل مدوری شکل طراحی بی‌نظیری دارد و تمام سنگینی پل را فقط دو دست تحمل می‌کند. طراحان، این پل را به اسم دستان خدا می‌شناسند چون معتقدند این پل به مسافران این حس را می‌دهد که روی دستانی از جنس دستان خدا که عظمت و بزرگی دارد قدم می‌زنند.

در نقشه‌ی زیر جاهای دیدنی ویتنام را آورده‌ایم. کافی‌ست که روی هرکدام از آیکون‌ها کلیک کنید تا اطلاعات و عکس‌های مرتبط با هر کدام را ببینید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
برچسب(ها)
موقعیت(ها)

اولش با روزنامه‌نگاری شروع کردم؛ اینکه چی شد و چه جوری شد، بماند. از نوشتن لذت می‌برم و علاقه‌ام به روزنامه‌نگاری باعث شد برم سر منشا این رشته بخونم؛ علوم ارتباطات‌اجتماعی. عاشق سفرم چون می‌تونی تجربه کنی. علاقه‌مندی‌هام زیاده مثل کتاب خوندن، فیلم دیدن و گوش دادن به موسیقی....

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 4.7 31 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.