4 جای دیدنی اولیانوفسک که باید رفت

امیرحسین سربیشه 15 اردیبهشت، 1397
مدت مطالعه :

اولیانوفسک زادگاه ویلادمیر لنین، کمونیست معروف روسی است. این شهر بین سارانسک و کازان قرار گرفته و مسافران جام جهانی به‌دلیل دسترسی راحت به دو شهر کازان و سارانسک و دیدن بازی‌های ایران در مقابل اسپانیا و پرتقال، اولیانوفسک را برای اقامت در روسیه برای جام جهانی 2018 می‌توانند انتخاب کنند. خارج از شور و هیجان جام جهانی دیدن جاهای دیدنی اولیانوفسک لحظه‌ای آرامش را به شما هدیه می‌دهد.

پل ریاست جمهور در اولیانوفسک

1 . خانه پدری و مرکز یادبود ولادیمیر لنین
اولیانوفسک زادگاه لنین است پس نباید تعجب کرد در این شهر همه‌چیز درباره لنین باشد. ویلادیمیر لنین کسی بود که باعث انقلاب بلشویکی در روسیه شد و اولین حکومت سوسیالیستی جهان را بنا نهاد. برخی نیز نظرات و ایده‌های او را هنوز قبول دارند و به نوعی به مکتب لنینیسم گرایش دارند. همه‌ی این توضیحات و حال و هوای انقلابی را در خانه پدری لنین حس خواهید کرد زیرا برادر ویلادیمیر یعنی الکساندر نیز به جرم دست داشتن در سوقصد به تزار دستگیر و اعدام شده است.

خانه لنیناین موزه با مجسمه‌ها و یادگاری‌هایی از خانواده لنین تزئین شده است.

یادبود لنین نیز در صدمین سال تولد لنین ساخته شده است. بلیط آن 100 روبل و بازدید از موزه از ساعت 10 صبح شروع می‌شود و ساعت 6 عصر خاتمه می‌باید. متن‌های انگلیسی کمی در این مکان وجود دارد و شما عکس‌های پرتره لنین و خانواده‌ی او را خواهید دید و از پشت پرده‌ی کارهای این شخصیت تاریخی آگاه خواهید شد.

2 . موزه تاریخچه هوانوردی داخلی روسیه
موزه تاریخچه هوانوردی داخلی روسیه، جایگاه عاشقان هواپیما و هلیکوپتر و صنعت هوانوردی‌ست. دیدن پیشرفت صنعت هوانوردی روسیه و البته جهان و الهام گرفتن از پرندگان برای ساخت آن‌ها، آن هم در یک مجموعه و به‌صورت یک‌جا، یادآور عظمت دانش انسان و قدرت خداست.

موزه هوانوردی اولیانوفسکهواپیماهای کهنه‌ای را خواهید دید که در گوشه‌ای پهلو گرفته‌اند و به سرنوشت‌شان بعد از جنگ فکر می‌کنند.

با هواپیماها عکس‌های خاص بگیرید و حس‌و‌حال جنگ جهانی و خلبانان جنگی را حس کنید. شما اجازه دارید داخل برخی از هواپیماها را نیز ببینید و از نردیک با کابین خلبان آشنا شوید. فقط باید رفت و باید دید.

3. پارک آبی Ulet
یک ظهر زیبا با هوای دلچسب و بوی جام جهانی در اولیانوفسک با یک استخر و پارک آبی تکمیل می‌شود. پارک آبی Ulet یک فضای خوب و خانوادگی‌ست. کودکان عاشق این‌جا خواهند شد چون انواع و اقسام سرسره و استخر آب گرم و … برای آب بازی وجود دارد.

پارک آبی uletشاید بتوانید در این پارک آبی واترپلو هم بازی کنید.

جالب است مسائل فوتبالی در استخر بیشتر از پیش داغ می‌شود و هرکس از تیم مورد علاقه‌اش طرفداری می‌کند. این پارک آبی از 10 صبح تا 10 شب باز است و می‌توانید هرچند بار که دوست داشتید در مدت اقامت‌تان به این پارک آبی بیایید و لذت دور شدن از همه چیز را بچشید. حال که این‌جا هستید به پارک الکساندرووسکی بروید و بساط پیک‌نیک را بچینید و در هوای آزاد از مناظر لذت ببرید.

4. فواره موزیکال
در تابستان دیدن کودکان و مردم که به‌میان این فواره‌های موزیکال می‌روند و خیس می‌شوند جالب است. شما هم می‌توانید با آن‌ها همراه شوید و لحظات شادی را در کنار خانواده بگذرانید. در کنار این فواره برای کودکان اسب سواری نیز وجود دارد تا خوشخالی آ‌ن‌ها تکمیل شود.

فواره موزیکالموسیقی و رقص آب فضایی برای گرفتن عکس‌های اینستاگرامی است.

درست است اولیانوفسک شهر نسبتا کوچکی‌ست اما جایگاه مهمی دارد. بازی‌های ایران و جام جهانی شور و شوق خاصی دارد اما فقط تماشای بازی فوتبال در روسیه کافی نیست و باید از جاهای دیدنی اولیانوفسک بازدید کرد تا هیچ چیز را از دست ندهید.

جاهای دیدنی اولیانوفسک
در نقشه‌ی زیر مکان‌های دیدنی اولیانوفسک روسیه را آورده‌ایم. کافی‌ست که روی هرکدام از آیکون‌ها کلیک کنید تا اطلاعات و عکس‌های مرتبط با هر کدام را ببینید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
برچسب مطالب
امیرحسین سربیشه

از گذاشتن پست تو فروم‌ها شروع کردم. 12 سالم بود که در دوره‌های خبرنگاری یونیسف یاد گرفتم چگونه بنویسم. بعد تو مجله‌های مختلف شروع به کار کردم و دست سرنوشت من رو به اینجا رسوند. در کنار نوشتن، همیشه از دیدن فیلم لذت می‌بردم، به همین دلیل شروع کردم زیرنویس زدن و شدم AmirDW.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.