10 استارتاپ مسافرتی که در سال 2019 باید زیر نظر داشت

23 شهریور، 1398
23 شهریور، 1398
مدت مطالعه :
هنگامی که Airbnb در سال 2008 تأسیس شد، تعدادی از حرفه‌ای‌های صنعت و کسب وکار تصور می‌کردند که این شرکت چیزی بیشتر از کف روی آب نیست. اکنون 10 سال می‌گذرد، Airbnb بخش سفر و مهمان‌پذیری را متحول کرده و نحوه سفر کردن را برای یک نسل بازتعریف کرده است.
Airbnb مفهوم مهمان‌پذیری را در یک نگاه کلی از سفر بازتعریف کرد، در حالی که تجارب هتلداری و اقامتگاهی سنتی را هم به چالش کشیده است. خب حالا یک شرکت چطور میتواند از بدل شدن به یک Airbnb دیگر در آینده جلوگیری کند؟

در بخش سفر و مهمانپذیری، یک Airbnb دیگر نباشید

درحالی‌که برخی از شرکت‌ها تمایل به تکروی دارند، سایر رقبا ارزش همراه شدن با یک سیستم هماهنگ و تثبیت شده در حیطه نوآوری را می‌دانند. جهیدن به داخل شبکه‌ای که در آن شرکا، کارآفرینان، سرمایه‌گذاران خطرپذیر، و رویدادهای پرانرژی به فرایند تفکر و به وجود آوردن فرصت‌ها سرعت می‌بخشد، کمک می‌کند تا بتوان بر مشکل رخوت، رکود و تکرویه‌زده شدن شرکت که نوآوری را خفه می‌کند، غلبه کرد.

استارت‌اپ‌های مسافرتی که بایستی زیر نظر داشت
شرکت‌هایی که می‌خواهند از بازار پیشی بگیرند باید نگاهشان دو چشمی به استارتاپ‌هایی باشد که در حال جذب محبوبیت در بازار هستند؛ هم استارتاپ‌هایی که مستقیماً در بخش سفر و مهمانپذیری هستند و هم استارتاپ‌هایی که هم‌جوار این بخش هستند. همچنین، استارتاپ‌هایی که در ابتدای راه هستند، بایستی به استارتاپ‌ها و شرکت‌های انقلاب‌گر در این فضا نگاه کنند و به دنبال بینش‌ها و الهام‌بخشی‌هایی برای رسیدن به موفقیت باشند. در پایین 10 تا از استارتاپ‌هایی که در حال ایجاد امواج جدید و جذب ارزیابی‌های عظیم از سرمایه‌گذاران هستند، آمده است:

Klook
بزرگترین استارتاپ در حوزه خدمات رسانی در محل مقصد سفر است که در واقع به عنوان بستری برای رزرواسیون فعالیت می‌کند. Klook در مجموع 296.5 میلیون دلار در 5 مرحله سرمایه‌گذاری کسب کرده است.
klook
لوگوی استارتاپ klook
Traveloka
با استفاده از سه راه‌برد به عنوان بخشی از نقشه‌شان برای تبدیل شدن به یک آژانس مسافرتی آنلاین پیشرو در تایلند در جنوب شرقی آسیا، در حال تقویت بازار تایلند می‌باشد.
traveloka
لوگوی استارتاپ Traveloka
Adara
با بزرگ‌ترین خطوط هوایی، هتل‌ها و شرکت‌های اجاره اتومبیل برای بهبود سیستم پیام‌رسان شخصی‌سازی‌شده با مشتریان و ارائه پیشنهادات مرتبط با مشتریان همکاری می‌کند. این کار را از طریق کنار هم قرار دادن مشخصات میلیون‌ها مسافر و همچنین به وسیله کنار هم چیدن داده‌های مختص سفرها در تمام دنیا انجام می‌دهد.
adara
لوگوی استارتاپ ADARA
Away
برند وسایل مخصوص سفر است، که چمدان‌های مجلل هوشمند را مستقیماً به مشتریان و با قیمت ارزان عرضه می‌کند. این استارتاپ اخیراً 50 میلیون دلار دیگر برای رشد و پیشرفت خود جذب کرد.
away
لوگوی استارتاپ AWAY
TripActions
شرکت مدیریت سفر شرکتی است که اخیراً 154 میلیون دلار در سرمایه‌گذاری خطرپذیر به ازای ارزیابی یک میلیارد دلاری جذب کرده است.
tripaction
لوگوی استارتاپ TripActions
GoEuro
یک ابزار جستجوی چندحالته است، که به مسافران این امکان را می‌دهد تا مسافرت به هر مکانی در اروپا را به وسیله قطار، هواپیما و اتوبوس، تنها با یک جستجوی ساده توسط اپیلیکیشن موبایلی یا رایانه‌ای مقایسه و رزرو کنند. این استارتاپ به تازگی 150 میلیون دیگر به عنوان سرمایه جذب کرده است.
goeuro
لوگوی استارتاپ GOEURO
TravelPerk
به شرکت‌ها کمک می‌کند تا سفرشان را رایگان مدیریت کنند. این شرکت بیش از 70 میلیون دلار سرمایه خطرپذیر جذب کرده است.
TravelPerk
لوگوی استارتاپ TravelPerk

Evaneos
یک بستر مبتنی بر وب است که مسافران را به یک آژانس مسافرتی متصل کرده و از این طریق به آنها کمک می‌کند تا سفرهایشان را طراحی و برنامه‌ریزی کرده، هزینه‌های سفر را تخمین زده و سفرهای چندروزه را رزرو کنند. این استارتاپ فرانسوی اخیراً یک قرارداد 80 میلیون دلاری برای جذب سرمایه بسته است.
evaneos
لوگوی استارتاپ evaneos

Hopper
فقط یک اپیلیکیشن سفر است که برای تحلیل روزانه میلیاردها قیمت و هزینه به منظور پیشبینی تغییر در روند هزینه‌ها ، از هوش مصنوعی استفاده می‌کند. این اپیلیکیشن به شما می‌گوید اکنون وقت خرید است یا باید صبر کرد. این استارتاپ اخیراً سرمایه 100 میلیون دلاری جذب کرده و به مبلغ 780 میلیون دلار ارزش‌گذاری شده است.
hopper
لوگوی استارتاپ hopper

OYO
بزرگ‌ترین استارتاپ هندی در حوزه مهمانپذیری است که در واقع به عنوان شبکه‌ای از هتلهای ارزان قیمت فعالیت می‌کند. این شرکت در سال 2013 توسط فردی 18 ساله به نام Ritesh Agarwal تأسیس شد و تاکنون سرمایه‌ای بیش از 1.5 میلیارد دلار از سرمایه‌گذارانی مانند Sequoia Capital و Softbank جذب کرده است.
OYO
لوگوی استارتاپ OYO

نوآوری در سفر در جریان است. از جریان عقب نمانید.

توی دوران مدرسه همیشه از انشاء متنفر بودم. شاید مثل توی فیلم‌ها از فرط نفرت عاشقش شدم. دوست‌دار ایده‌ها و ایده‌پردازی و یا شاید به قول خیلی قدیمی‌ها سر در جیب فرو بردن هستم. رشته مترجمی باعث شد تا در سطح جهانی با فرهنگ‌ها و ایده‌ها مواجه شم. هیچ چیزی به اندازه شناختن و یادگرفتن تحت تأثیرم قرار نمی‌ده.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 4.7 30 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.