برنامه‌ی سفر به مالزی

11 اسفند، 1398
18 اسفند، 1398
9 روزه
تابستان
دوستانه
مریم جعفری
جزو آن دسته از افراد هستید که دوست دارید مالزی را آنطور که دل‌تان می‌خواهد بگردید، اما برای برنامه‌ریزی سفرتان کمی سر در گم شده‌اید؟ یا استرس این را دارید که نتوانید همه جای مالزی را خوب بگردید؟ پیشنهاد می‌کنیم با این برنامه‌ریزی اسمارتیز مالزی را بگردید چون بهترین جاهای مالزی برای تفریح را اینجا به شما معرفی کرده‌ایم.
روز 1
برج‌های پتروناس و پارک گیاه‌شناسی
پس از رسیدن به هتل و کمی استراحت، پیشنهاد می‌کنیم گشت زدن در مالزی را از همین امروز شروع کنید. اول از همه سراغ برج‌های دوقلوی پتروناس می‌رویم. برج‌هایی که معماری فوق‌العاده‌ای دارند. پشت این دو برج پارکی به اسم KLCC Park قرار دارد، پس در این پارک وقت بگذرانید. شاید بتوان این پارک را نوعی پارک گیاه‌شناسی دانست چون حدود 2 هزار درخت دارد. درست مقابل برج‌های پتروناس آبنمایی وجود دارد که نورپردازی فوق‌العاده‌اش شما را به وجد می‌ آورد تا حتما کنار این آبنما عکس یادگاری بگیرید.
اقامتگاه‌های این منطقه
کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه

نگاره 1 از 3
نگاره 2 از 3
نگاره 3 از 3
روز 2
گشتی تاریخی
امروزتان را کمی به تاریخ مالزی اختصاص دهید و به میدان مردکا (Merdeka Square) بروید؛ اینجا همان جایی‌ست که مالزی اعلام استقلال کرد و پرچم بریتانیا برای همیشه پایین کشیده شد. 31 آگوست برای مردم این کشور خاطره‌ساز است. مردم مالزی کنار هم در میدان مردکا جمع می‌شوند تا استقلال‌شان را جشن بگیرند. پس از دیدن این میدان ساختمانی مقابل‌تان خواهید دید که به ساختمان سلطان عبدالصمد (Sultan Abdul Samad) معروف‌است.
عصر به خیابان پتالینگ بروید، محله‌ای که مخصوص چینی‌هاست. اگر به خوردن غذاهای چینی علاقه دارید و دوست دارید هر غذایی را با طعم متفاوت بخورید خیابان پتالینگ (Petaling) مناسب‌تان است. اما این خیابان فقط به خوردنی‌ها خلاصه نمی‌شود شما می‌توانید انواع صنایع‌دستی، زیورآلات و پوشاک را هم بخرید.
اقامتگاه‌های این منطقه
نگاره 1 از 4
نگاره 2 از 4
نگاره 3 از 4
نگاره 4 از 4
روز 3
بازدید از برج کوالالامپور، آکواریوم، مسجد ملی و خیابان جالان آلور
درست در کنار برج‌های دو قلوی مالزی برج دیگری قرار دارد که به برج کوالالامپور معروف است. این برج معروف‌ترین جاذبه شهر و هفتمین برج مخابراتی بلند دنیاست.

“این برج معروف‌ترین جاذبه شهر و هفتمین برج مخابراتی بلند دنیاست.”


اگر دوست دارید از نمای بالا کوالالامپور را ببینید پیشنهاد می‌کنیم وقت را هدر ندهید و خودتان را به بالای برج برسانید. شما حتی می‌توانید پس از تماشای این برج مخابراتی به آکواریوم معروف سری بزنید و دنیای زیر را آب را جور دیگری ببینید. همچنین یکی از بهترین رستوران‌های گردان هم اینجا قرار دارد. پس از دیدن جاذبه‌ها و خوردن غذا به سراغ مسجد ملی می‌رویم. مسجدی که بسیار بزرگ است و بیش از 50 نفر در آن جا می‌شوند. نوبتی هم باشد نوبت شکم‌گردی است به خیابان جالان آلور (Jalan Alor) بروید و به غرفه‌های غذایش سر بزنید.
کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه


نگاره 1 از 3
نگاره 2 از 3
نگاره 3 از 3
روز 4
طبیعت‌گردی
امروز وقت این است که به دل طبیعت کوالالامپور بروید. پس سفری چند ساعته به جنگل را ترتیب دهید. چی بهتر از این که بر روی پل معروف با هوای عالی پیاده‌روی کنید و از آنجا خودتان را به باغ دریاچه (Lake gardens) برسانید. در این پارک شما می‌توانید پروانه‌ها را از نزدیک ببیند و به باغ پرندگان سر بزنید. در حقیقت شما یک روز مهمان طبیعت خواهید بود.
اقامتگاه‌های این منطقه
 • هتل Hotel Royal Palm Lodge
 • هاستل Raizzy's Guesthouse
کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه
 • رستوران Contango
 • رستوران KL Seafood Marketنگاره 1 از 3
نگاره 2 از 3
نگاره 3 از 3
روز 5
بازدید از غار باتو
کمی از کوالالامپور فاصله می‌گیریم و به سراغ غار باتو می‌رویم. غاری که در وسط صخره‌های بلند و تیز قرار دارد. غار باتو که به غار میمون ‌ها هم معروف است در حقیقت پرستش‌گاهی برای هندوهاست. در ابتدای رسیدن‌تان به باتو مجسمه‌ای را می‌بینید که خداوند مورگن (Muragan) نام دارد. دیدن این غار را اصلا از دست ندهید فقط حواس‌تان باشد که کفش مناسبی بپوشید چون باید 272 پله را بالا بروید.

“حواس‌تان باشد که کفش مناسبی بپوشید چون باید 272 پله را بالا بروید”

اقامتگاه‌های این منطقه
 • هاستل Maro House
 • هاستل Step Inn Guesthouse
کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه
 • رستوران Iketeru
 • رستوران Restoran Rebung Dato Chef Ismail

نگاره 1 از 3
نگاره 2 از 3
نگاره 3 از 3
روز 6
خرید و بازارگردی
مگر می‌شود به سفر رفت و خرید نکرد؟! پس به سراغ محله‌‌‌ی بوکیت بینتانگ (Bukit Bintang) می‌رویم. این محله خواب ندارد و شما را به وجد می‌آورد که هم خوردنی‌های خوشمزه را بخورید، هم خرید کنید و هم تفریح. چند قدم پایین‌تر از ایستگاه منوریل بوکیت بینتانگ بازار مرکزی شهر قرار دارد که بدون شک می‌توانید سوغاتی‌های خوبی بخرید. یکی از بهترین مراکز خرید Suria KLCC است که دست خالی از آن بر نخواهید گشت.

کم کم وقت این است که خودتان را برای سفر به لنکاوی آماده کنید.
اقامتگاه‌های این منطقه
 • هتل 4 ستاره Pacific Express Hotel
 • هاستل Treasure Island
کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه
 • رستوران Heritage Station
 • رستوران Pandavas


نگاره 1 از 3
نگاره 2 از 3
نگاره 3 از 3
روز 7
بازدید از لنکاوی
به لنکاوی خوش آمدید؛ برای شروع تفریح در لنکاوی پیشنهاد می‌کنیم به باغ پرندگان بروید. این باغ بیش از 2500 پرنده دارد و شما می‌توانید گونه‌های کمیابی از پرنده را ببینید.
پس از بازدید از باغ پرنده به سراغ مجموعه‌ی Paradise Art In خواهیم رفت؛ اینجا شما سورپرایز می‌شوید چون نقاشی‌های سه بعدی جالبی را می‌بینید و می‌توانید با آنها عکس بگیرید. یکی از جاهایی که کودکان بسیار آن را دوست خواهند داشت مجموعه‌ی Paradise Art In است.
برای عصرتان هم برنامه‌ی خوبی داریم؛ به دنیای زیر آب بروید و آکواریوم بزرگ لنکاوی را از نزدیک ببینید. در این مجموعه بیش از 5 هزار نوع جانور آبزی وجود دارد.
اقامتگاه‌های این منطقه
 • هتل Adya
 • هاستل Red Eagle Hostel
کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه
 • رستوران Kayu Puti at The St. Regis Langkawi
 • کافه OLAA Restaurant & Cafeنگاره 1 از 3
نگاره 2 از 3
نگاره 3 از 3
روز 8
تله‌کابین سواری و قدم زدن روی پل هوایی لنکاوی
سوار تله‌کابین جزیره لنکاوی شوید که 2.2 کیلومتر طول دارد و در فاصله‌ی 40 کیلومتری شهر Kuah قرار گرفته. بعد از آن به سراغ پل هوایی لنکاوی می‌رویم؛ این پل یکی از پل‌های کابلی جهان است. این پل 700 متر از سطح دریا فاصله دارد و طولش 125 متر است. هرچند ظاهر این پل شاید شما را بترساند و مانع قدم‌ زدن‌تان شود اما ما خیال‌تان را راحت می‌کنیم چون ایمنی این پل بسیار بالاست.
اقامتگاه‌های این منطقه
 • هتل Cenang Plaza Beach
 • ریزورت Dash Resort Langkawi
کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه
 • رستوران The Fat Frog
 • رستوران Wonderland Food Storeنگاره 1 از 4
نگاره 2 از 4
نگاره 3 از 4
نگاره 4 از 4
روز 9
بازدید از میدان عقاب
مقصد بعدی ما در آخرین روز سفرمان میدان عقاب است؛ میدانی که در نزدیکی لنگرگاه قایق‌های کوا قرار دارد. به گفته مردم اسم لنکاوی از «هلانگ» گرفته شده که در زبان مالایایی به معنی عقاب است و «کاوی» معنای قرمز می‌دهد. در این میدان همه چیز پیدا می‌شود از گنبدهای مدور بگیرید تا غذاخوری‌هایی که زیبایی این میدان را دو چندان کرده است.

نگاره 1 از 3
نگاره 2 از 3
نگاره 3 از 3
پیش از سفر به این ‌نکات توجه کنید:
 • این برنامه سفر را «مریم جعفری» پیشنهاد داده است. درباره مریم جعفری بیشتر بدانید.
 • تمام اقامتگاه‌ها، رستوران‌ها و لیدرهای محلی پیشنهادی هستند و شما می‌توانید با توجه به زمان سفرتان و علایق‌تان سایر اقامتگاه‌ها، مسیرهای سفر، رستوران‌ها و ... را انتخاب کنید.
 • تجربه شما از سفر می‌تواند راهنما یا انگیره‌ای برای سفر دیگران باشد. خوشحال می‌شویم اگر تجربه‌تان را از سفر (در قالب سفرنامه، عکس، ویدئو یا فایل صوتی) برای ما بفرستید.
نقشه
گلنوش بهزادنیا

اولش با روزنامه‌نگاری شروع کردم؛ اینکه چی شد و چه جوری شد، بماند. از نوشتن لذت می‌برم و علاقه‌ام به روزنامه‌نگاری باعث شد برم سر منشا این رشته بخونم؛ علوم ارتباطات‌اجتماعی. عاشق سفرم چون می‌تونی تجربه کنی. علاقه‌مندی‌هام زیاده مثل کتاب خوندن، فیلم دیدن و گوش دادن به موسیقی....

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.