اقامتگاه بوم گردی نسترن حلوان

26 آذر، 1398
19 تیر، 1399
مدت مطالعه: 4 دقیقه
سفر به کویر حلوان سفری پر از آرامش و لذت خواهد بود و اقامت در خانه‌ای روستایی و باصفا می‌تواند بر لذت این سفر اضافه کند. اقامتگاه بوم گردی نسترن حلوان از زیباترین اقامتگاه‌های بوم گردی طبس است که در دل کویر بکر حلوان قرار دارد. این اقامتگاه بوم گردی زیبا به سبک معماری سنتی بنا شده و حیاطی بزرگ با حوضی زیبا و درختان سرسبز نخل دارد که آرامش کویر را در خود حفظ کرده است. 
آدرس:
استان خراسان جنوبی، طبس، 90 کیلومتری شمال غرب طبس روستای حلوان، اقامتگاه بوم گردی نسترن حلوان
راه_دسترسی:
اقامتگاه بوم گردی نسترن در روستای حلون خراسان جنوبی قرار دارد. این اقامتگاه بوم گردی 86 کیلومتر تا شهر طبس فاصله دارد. اگر می‌خواهید از شهر طبس راهی روستای حلوان شوید، ابتدا باید به میدان شهید فهمیده طبس بروید و در آن‌جا وارد خیابان شهید مطهری شوید. به میدان زغال‌سنگ که رسیدید، وارد جاده‌ی سمت چپ‌تان شوید. همین مسیر را ادامه دهید تا به جاده طبس- تهران و اصفهان برسید. مسیرتان را در جاده طبس-تهران و اصفهان ادامه دهید و سپس وارد جاده هودر طبس شوید. در همین مسیر رانندگی کنید، به دوراهی که رسیدید، مسیر سمت چپ را پیش بگیرید. کمی جلوتر به یک میدان می‌رسید. در این میدان باید مسیر سمت چپ را پیش بگیرید. کمی جلوتر به دوراهی می‌رسید که باید راه سمت چپ را در پیش بگیرید. همین مسیر را ادامه دهید تا تابلوی روستای حلوان را ببینید. از روستا تا اقامتگاه هم مسیر سختی در پیش ندارید. 
ساعت ورود:
از ساعت 14 هر روز
ساعت خروج:
تا ساعت 12 هر روز

مشخصات کلی اقامتگاه بوم گردی نسترن حلوان

اقامتگاه بوم گردی نسترن حلوان مجموعاً 5 واحد دارد: 2 واحد 8 نفره و 3 واحد 6 نفره. در مجموع، این اقامتگاه 40 نفر ظرفیت دارد. معماری این اقامتگاه بوم گردی حلوان و چیدمان اتاق‌های آن به سبک سنتی است و سرویس خواب آن به صورت کف‌خواب است. سیستم گرمایشی اقامتگاه بوم گردی نسترن بخاری برقی است و سیستم سرمایشی آن کولر آبی و پنکه رومیزی. واحدهای این اقامتگاه مثل اکثر اقامتگاه‌های بوم گردی حمام و سرویس بهداشتی اختصاصی ندارند. بنابراین سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام در حیاط اقامتگاه است که به صورت مشترک استفاده می‌شود. در حیاط بزرگ و زیبای اقامتگاه بوم گردی نسترن حلوان، حوضی کوچک و زیبا، انواع گل‌های رنگارنگ و درختان نخل بلند وجود دارد. شب‌ها می‌توانید در این حیاط اقامتگاه بنشینید و از تماشای آسمان پرستاره‌ی کویر لذت ببرید.
نقاط قوت
  • پارکینگ مسقف
  • پرسنل مسلط به زبان انگلیسی
نقاط ضعف
  • فاقد سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی
  • بدون سرویس تختخواب
نحوه رزرو
  • رزرو آنلاین از سایت‌های رزرو اقامتگاه‌های بوم گردی

امکانات برای سرو غذا

در اقامتگاه بوم گردی نسترن حلوان، انواع غذاهای سنتی و غذاهای محلی خراسان جنوبی سرو می‌شود. فقط یادتان باشد که غذای‌تان را باید از قبل سفارش دهید. اگر هم به فکر آشپزی در اینجا هستید، باید بگوییم که متاسفانه امکانش نیست چون اقامتگاه دسترسی به آشپزخانه ندارد.

امکانات برای خرید سوغاتی

اقامتگاه نسترن حلوان فروشگاهی ندارد، با این حال برای تهیه‌ی سوغات طبس، می‌توانید سری به مغازه‌های روستای حلوان طبس بزنید.
قوانین و نکات
اقامت کودکان زیر 6 سال رایگان است.
آدرس‌ها و راه‌های دسترسی
آدرس:

راه دسترسی:

مشخصات کلی اقامتگاه

نقاط قوت
نقاط ضعف

نحوه رزرو

امکانات عمومی

امکان شارژ وسایل الکترونیکی
سرویس بهداشتی فرنگی
سیستم گرمایش و سرمایش
کولر آبی
حمام مشترک
سرویس بهداشتی مشترک
سرویس کف‌خواب

امکانات برای سرو غذا

امکانات برای سوغاتی

قوانین و نکات

برچسب(ها)
موقعیت(ها)

پروین سهیلی هستم. ادبیات انگلیسی خوندم و برای نشریات ترجمه می‌کنم و می‌نویسم. سفر کردن رو هم به اندازه نوشتن دوست دارم و به نظرم، دیدنی‌های ایران و جهان آنقدر جذاب هستند که بتوان ساعت‌ها درموردشون نوشت و همواره لذت برد.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 5 1 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.