اقامتگاه بوم‌گردی ستاره کویر حلوان

12 اسفند، 1398
19 تیر، 1399
مدت مطالعه: 5 دقیقه
پس از کویر‌گردی پرهیجان در کویر حلوان که خستگی خاص خودش را دارید، خوابیدن در رخت‌خوابی گرم و نرم واقعا می‌چسبد! بهترین جا برای داشتن چنین تجربه‌ی لذت‌بخشی نزدیک کویر حلوان، اقامتگاه بوم گردی ستاره کویر حلوان است که با حوض آبی و چراغانی زیبایش، زیبایی‌اش دست کمی از کویر ندارد. شب‌ها که چراغ‌ها خاموش می‌شوند، پنجره را باز بگذارید و به هیاهوی ستاره‌ها در آسمان نگاه کنید. خلاصه که تجربه‌ی سکونت در اقامتگاه بومگردی ستاره کویر حلوان، از آن تجربه‌هایی است که تا آخر عمر آن را از یاد نمی‌برید. با اسمارتیز همراه باشید تا با این اقامتگاه بوم گردی بیشتر آشنا شوید.
آدرس:
خراسان جنوبی، 75 کیلومتری طبس، روستای حلوان، اقامتگاه بوم گردی ستاره کویر حلوان
راه_دسترسی:
برای دسترسی به اقامتگاه بوم گردی ستاره کویر حلوان، جاده‌ی طبس به سمت تهران و اصفهان را پیش بگیرید. پس از گذشت تقریبا 1 ساعت رانندگی و در کیلومتر 80 جاده، مسیری فرعی قرار دارد که به روستای حلوان راه دارد. پس از 5 کیلومتر رانندگی به اقامتگاه بوم‌‍ گردی ستاره کویر حلوان می‌رسید. این مسیر را می‌توانید با اتومبیل شخصی یا تاکسی دربست از داخل شهر طبس طی کنید. معمولا جاده‌های اطراف طبس خلوت هستند و ترافیکی هم ندارند. برای همین خیلی راحت به حلوان خواهید رسید.
ساعت ورود:
از ساعت 14 هر روز
ساعت خروج:
تا ساعت 12 هر روز

مشخصات کلی اقامتگاه

به خاطر نزدیکی بوم گردی ستاره کویر حلوان به کویر حلوان، خیلی‌ها اینجا را انتخاب می‌کنند. سوای موقعیت مناسب اقامتگاه، معماری چشم‌نواز این اقامتگاه و امکانات مناسبش هم از دلایل دیگری است که گردشگران این مکان را انتخاب می‌کنند. مجموعه‌ی اقامتگاه بوم گردی ستاره کویر حلوان 6 اتاق دارد که این اتاق‌ها دور تا دور حیاط بزرگ با‌صفایی قرار گرفته‌اند. تعدادی از اتاق‌ها حمام و سرویس بهداشتی (ایرانی و فرنگی) اختصاصی هستند و سرویس بقیه‌ی اتاق‌ها به صورت مشترک و در حیاط قرار داده شده است. سرویس خواب اتاق‌ها به صورت کف‌خواب است. حوض سنگی بامزه‌ای در حیاط اقامتگاه وجود دارد که اطرافش با باغچه‌های سرسبز و تخت‌های سنتی پر شده و فضای دل‌انگیزی برای استراحت و صرف غذا به وجود آورده است.
نقاط قوت
  • نزدیکی به کویر
  • فضای سنتی و با صفا
  • اتاق‌های تمیز
  • ظرفیت بالا
  • راهنمای محلی
  • پرسنل مسلط به زبان انگلیسی
نقاط ضعف
  • فاصله‌ی نسبتا زیاد از شهر طبس
  • نداشتن اینترنت

امکانات برای سرو غذا

شما می‌توانید با هماهنگی قبلی با صاحب اقامتگاه بوم گردی ستاره کویر حلوان، انواع غذا‌های محلی و سنتی ایرانی را سفارش دهید. با این حال اگر تمایل به خوردن غذای اقامتگاه ندارید، باید خودتان را به شهر طبس برسانید چون در نزدیکی اینجا رستورانی پیدا نمی‌شود. در طبس می‌توانید در رستوران هزار و یک شب غذا بخورید.

امکانات خرید سوغاتی

اقامتگاه بومگردی ستاره کویر حلوان فروشگاهی سوغاتی‌ ندارد. با این حال مسئولین اقامتگاه کمک‌تان می‌کنند تا چه چیزهایی را از کجا بخرید.
نحوه رزرو
  • رزرو آنلاین از طریق سایت‌های رزرو اقامتگاه‌های بوم‌گردی
  • رزرو تلفنی از طریق تماس با شماره‌ی 09137781078
قوانین و نکات
اقامت کودکان زیر 7 سال نیم‌بها است.
استعمال دخانیات در محوطه ممنوع است.
تعدادی پله در ورودی اتاق‌ها وجود دارد.
لطفا از آوردن حیوان خانگی خودداری کنید.
پذیرش خانم تنها با داشتن مدارک معتبر و شناسنامه‌ی عکس‌دار ممکن است.
آدرس‌ها و راه‌های دسترسی
آدرس:

راه دسترسی:

مشخصات کلی اقامتگاه

نقاط قوت
نقاط ضعف

نحوه رزرو

امکانات عمومی

آب رایگان
پارکینگ
حمام
سرویس بهداشتی فرنگی
سیستم تهویه مطبوع
سیستم گرمایش و سرمایش
صبحانه
گرمایش
لوازم بهداشتی

امکانات برای سرو غذا

امکانات برای سوغاتی

قوانین و نکات

برچسب(ها)
موقعیت(ها)

دوستام کیان صدام می‌کنن. عاشق موسیقی‌های سنگین و زیبایی‌های پیچیده هستم،‌ به خاطر همین سفر جذبم می‌کنه. چون یه فرآیند طولانی و دقیقه؛ باعث می‌شه برای یه مدت نامعلومی وارد داستان‌ها و درگیری‌های غیر قابل پیش‌بینی بشی. دانشجوام و درگیر کتاب، پرخور و درگیر غذا، شاداب و درگیر عشق. می‌نویسم تا تجربه‌ها و نظراتم را به بقیه به اشتراک بذارم می‌دونم که به درد می‌خوره.

امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است ۵ / 5 2 نفر
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.