5 مکان رازآلود در دنیا برای ماجراجویان

فاطمه نثار حسین
28 اردیبهشت، 1399
28 اردیبهشت، 1399
مدت مطالعه :
اگر شما هم از آن دسته ماجراجویان علاقه‌مند به هیجان هستید و از مکان‌های عادی که همه‌ی مردم از آن‌ها بازدید می‌کنند خسته شده‌اید، شاید بهتر باشد چیز متفاوتی را امتحان کنید. برای مثال می‌توانید به مکان‌های زیبایی بروید که هیچ داستان خاصی را پنهان نمی‌کنند و یا روایات تاریخی خیلی کمی درباره‌ی آن‌ها وجود دارد.
اگر در سفر بعدی خود به دنبال ماجراجویی هستید، سفر به یکی از این مکان‌ها و شاید هم همه‌ی آن‌ها برای شما لذت بخش خواهد بود. در اینجا می‌توانید با تعدادی از رازآلودترین نقاط جهان آشنا شوید. با اسمارتیز همراه باشید.
جمجمه‌های بلوری، مکزیک جنوبی و آمریکای مرکزی
معبد مایان
مرموزترین نقاط جهان؛ معبد مایان
بر طبق یک افسانه، مایاها 13 جمجمه‌ی بلوری را در جنگل‌های مکزیک جنوبی و آمریکای مرکزی جا گذاشته‌اند. به نظر می‌رسد این جمجمه‌ها بزرگ‌ترین منبع دانش و حکمت هستند و انسانیت به آن‌ها وابسته است.
مایاها این جمجمه‌ها را برای نجات نسل آینده آن‌جا رها کرده‌اند. تا به امروز فقط 5 مورد از این جمجمه‌ها یافت شده است و عده‌ای باور دارند که این جمجمه‌ها می‌توانند بشریت را نجات دهند. اگر به این داستان علاقه‌مند شده‌اید، می‌توانید بروید و خودتان جمجمه‌های کریستالی را بررسی کنید.
خطوط نازکا، نازکا، پرو
اسرارآمیزترین جاهای دنیا؛ خطوط نازکا
اگر می‌خواهید چیزهای غیرقابل توضیح مانند اجسام غول پیکر را ببینید، پس باید به نازکای پرو سفر کنید. این اجسام غول پیکر شامل یک میمون، سگ و پرنده‌ای با ابعادی بیش از 270 متر است.
هیچ توضیح منطقی در مورد نحوه‌ی ساخته شدن این اجسام وجود ندارد، البته شایعاتی در مورد ساخته شدن آن‌ها توسط فضایی‌ها وجود دارد. البته عده‌ای هم می‌گویند این اجسام 2000 سال پیش، توسط بومی‌های نازکا ساخته شده‌اند، ولی هیچ مدرکی برای اثبات این ادعا وجود ندارد.
مثلث برمودا، اقیانوس اطلس
مثلث برمودا
اسرارآمیزترین جاهای جهان؛ مکان مثلث برمودا بر روی نقشه
شما می‌توانید از سه نقطه از مثلث برمودا بازدید کنید. میامی، سن خوان و برمودا مکان‌هایی هستند که با سفر به آن‌ها می‌توانید وقایعی که در بین این سه نقطه رخ داده است را کشف کنید.
از سال 1975 بیش از 80 هواپیما و 60 قایق در این منطقه ناپدید شده‌اند و هیچ توضیح منطقی هم برای این اتفاقات کشف نشده است. برخی می‌گویند این ناپدید شدن‌ها به دلیل تغییر غیرقابل پیش بینی آب و هوا رخ می‌دهد. البته در این مورد هم بعضی‌ها پای بیگانه‌ها یا آدم فضایی‌ها را مثل همیشه به این موضوع هم باز کرده‌اند. این باور وجود دارد که بیگانه‌ها مردم را برای آزمایش روی انسان‌ها ربوده‌اند! بعد از سفر به برمودا می‌توانید خودتان در مورد درستی این نظریه‌ها قضاوت کنید.
گرداب اورگان، گولدهیل، اورگان
ورودی گرداب اورگان
مرموزترین مکان های دنیا؛ ورودی گرداب اورگان
در نزدیکی منطقه‌ی Interstate 5 می‌توانید به تماشای میدان نیرویی با قدرتی غیرقابل وصف بروید. بومیان آمریکا به خاطر وقایع عجیبی که در این محل اتفاق می‌افتاد، این منطقه سرزمین ممنوعه می‌گفتند. در دهه‌ی 1990 دانشمندان شبکه‌ای از خطوط مغناطیسی در این محل کشف کردند که میدان مغانطیسی تولید می‌کردند. گزارش‌هایی در مورد چرخیدن و به پرواز در آمدن اجسام فلزی به خاطر این گرداب‌ها وجود دارد.
مجسمه‌های جزیره‌ی ایستر، جزیره‌ی ایستر
مجسمه‌های موآی
اسرارآمیزترین جاهای دنیا؛ نمایی از 15 مجسمه‌ی موآی
می‌توانید مجسمه‌ی غول‌های پولینزی را از 2300 مایلی غرب شیلی و 2500 مایلی جنوب شرقی تاهیتی بببینید. بیش از 800 مجسمه‌ی غول پیکر در این جزیره وجود دارد که هیچ کس نمی‌داند چه کسی و چگونه آن‌ها را ساخته است. از آن‌جایی که عکس‌ها نمی‌توانند زیبایی این مجسمه‌ها را به تصویر بکشند، بهتر است خودتان از نزدیک آن‌ها را ببینید. هر یک از مجسمه‌ها حدود 70 تن وزن دارد و همین هم باعث می‌شود مردم در مورد نحوه‌ی ساخته شدن آن‌ها بیش‌تر کنجکاو باشند.
این‌ها فقط تعدادی از رازآلودترین مکان های جهان هستند که می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید. هر گوشه از سیاره‌ی ما پر از چیزهای شگفت انگیز است.
ماییم که باید برویم و این چیزهای شگفت انگیز را کشف کنیم و پرده از رازهای پشت این موضوعات غیرقابل توضیح برداریم. اگر ایده‌ای در مورد مقصد سفر بعدی خود ندارید، این مکان‌ها می‌توانند انتخاب خوبی برای شما باشند.

مطلب «عجیب ترین نوشیدنی های دنیا» را از دست ندهید.
برچسب(ها)
امتیاز دهید نظری تا کنون ثبت نشده است
نظرتو با ما مطرح کن
نظرات دیگران
اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می‌دهد.